homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-13


#229 2008-05-19 17:18:16

persifona
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Janis, eu ii dau dreptate lui Japan, adica taica-tu n-o fi chiar asa absurd sa stea suparat o viata acum. Mai ales ca Japan e baiat la locul lui, esti de atata timp cu el, vorba lui, nu e un oarecare de pe strada. Plus ca anu asta faci 22 de ani, mama la varsta asta nu numai ca era maritata, dar ma avea si pe mine. Si nu doar mama. Asa ca nu-i cine stie ce chestie iesita din comun ce vrei tu sa faci, e o chestie f fireasca si normala.

 



#230 2008-05-19 17:18:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Janis, si tata are conceptii din astea, a mai comentat el, dar niciodata n-a ajuns sa nu vorbeasca cu mine, chiar daca am stat cu un tip 6 ani nemaritata si acum sunt cu altul (iti dai seama ce dezonoare big_smile ); asta pentru ca ma iubeste si daca ma vede fericita nu mai zice nimic... si eu nu cred ca tatal tau e vreun psihopat sa nu-ti mai vorbeasca cu anii

Offline

 

#231 2008-05-19 17:27:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pai si daca pleci ce-or sa faca ? te dau in urmarire generala ?

Offline

 

#232 2008-05-19 17:27:52

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

medela a scris:

mutatul impreuna distruge si nu distruge.....locuind impreuna iti poti da seama mai usor de calitatile si defectele lui(cum e cand se trezeste dimineata,daca e ordonat.daca ii place sa gateasca ,sa te ajute la treburile gospadaresti....etc)toti la inceput incearca sa fie perfecti dar pe parcurs lucrurile se schimba si incepe sa fie totul real....eu cu logadnicul meu locuim impreuna de mai bine de 2 ani si totul e perfect...deci mergi inainte daca esti exact asa cum te-a cunoscut cand ati iesit prima data la un suc...directa si sigura pe tine....

medela eu ma mut ca ne iubim asha tare....... hjarta dar dupa mine...potopul...destram familia cum ar veni...nici nu s'ar mai vorbi de mine,ar evita toti sa vorbeasca de dezonoarea familiei...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#233 2008-05-19 17:36:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pai te duci cu iubi la ai tai, el le spune ce are de spus, si ori ei inteleg si va dau binecuvantarea, ori nu, caz in care vede si el ce absurzi sunt si la revedere. in amble cazuri plecati, va mutati impreuna si traiti fericiti pana la adanci batraneti smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2008-05-19 17:38:56

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

a zis iuby ca maine seara vine sa ma ia de la munca si ma duce direct lla el acasa...asa cum sunt imbracata ca s-asa tb sa imi cumpar haine lol


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#235 2008-05-19 17:53:42

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

janis dc nu`l duci u pe el mai mult pe la tine acasa...sa il cunoasca si ai tai mai bine...sa vada ca e baiat bun si ca are intentii serioase cu tine smile poate asa s`ar mai linisti si ei...

eu cu ai mei nu mai am treaba...nu mai comenteza delok cand dorm la iubi...da nu dorm decat vinerea noaptea sa nu abuzez big_smile da asa`mi place...k stam la mine mancam si pe la 11 eu ma imbrac si zic...am plecat ne vdm maine...ei noapte buna...somn ushor big_smile

 

#236 2008-05-19 19:43:58

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mey sunt 2 variante: il place sau nu-l place.parinti crizati sau nu.eu sunt in situatia lu` Janis si o inteleg ce spune....adica stie ea dc zice ca ai ei ar face ca trenu in gara...degeaba il aduce acasa sau face prelegeri sa le arate parintilor ce om minunat e.
daca ei nu-s de acord sa stea cu el fara acte nu vor fi niciodata....
si poate as putea sa o incurajez da cred ca nu ii foloseste la nimic asta,ptr ca ea stie realitatea

Offline

 

#237 2008-05-19 20:23:30

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

janis draga da eu n`am comparat parintii...ziceam doar cum e in cazu meu

 

#238 2008-05-19 20:35:43

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

neutral am inteles
pai o sa accepte dupa ce va luati ...ma gandesc

 

#239 2008-05-19 20:43:47

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ca sa raspund la intrebarea topicului,nu cred ca mutatul impreuna distruge fericirea "cuibului". e mai frumos si asa poti invata foarte multe despre tine, despre limitele tale. asa a fost si este in cazul meu.
in legatura cu discutia de aici....mama nu l-a placut mult timp pe al meu iubit. se lua de tot ce facea, cum era imbracat, cum vorbea, ba ca e blond ba ca e nu stiu cum. si cum zice skumpi atata l-am dus acasa pana a vazut si ea ca e de treaba si merita omul asta 2 bani. s-a obisnuit cu el, a inceput sa il accepte cu bunele si relele lui si acuma am ajuns sa ma intrebe la telefon ce mai face, ce mai lucreaza...trebuie la un moment dat sa accepte deciziile pe care le luam in viata. la mine situatia si relatia mea cu parintii se schimba pe zi ce trece, suntem mai apropiati si descopar in mama si tata niste prieteni adevarati. pana acu vreo un an doi mama se criza numai la ideea de sex inainte de casatorie...acu cateva zile mi-a spus ca nu o intereseaza aspectul asta al vietii mele, ca stiu sa iau eu decizii si ca e ceva normal sa fac si lucruri de astea mai intime smile m-a surprins placut


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#240 2008-05-19 21:02:21

persifona
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

JanisJoplin a scris:

heimdall a scris:

pai si daca pleci ce-or sa faca ? te dau in urmarire generala ?

nu dar iubi zice ca el nu ma ia certata cu ai mei
si nici mintindu'i
ca ar fi bine totusi sa ne mai ajute,cum si ai lui ne ajuta
si ca lui ii place cu toata familia fericita....sa nu auda ca m'am certat...dar nu vede ca tocmai din cauza lui ma cert?

Eh te certi din cauza lui, imi vine sa te bat. Crezi ca daca era altu nu tot te certai? Baiatu nu e deloc absurd, vrea sa fie bine si sa nu se stie certat cu nimeni si mai ales ca sunt parintii tai. Nu-i mai gasi lui nod in papura. O sa fie bine pana la urma, chit ca s-or supara ei la inceput (desi daca vine si vorbeste cu ai tai nu cred) pana la urma o sa fie ok. Nu te mai stresa, lasa sa vina totul de la sine.

 

#241 2008-05-19 21:19:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

asta o sa fac persifona.....astept sa vina de la sine..dar mintind pe tata...altfel nu merge,crede'ma! asculta la melany ca si ea shtie cum e sa ai asha parinti....
nu,putea sa minta cu mine,sa inteleaga si el..si gata big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#242 2008-05-19 22:14:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

acum mi'am dat seama ca am valente de troll rotfl zici ca's citystar.....tot ce ziceti voi eu o dau la intors cu vehementa rotfl2)))))


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#243 2008-05-19 23:33:44

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

JanisJoplin a scris:

! asculta la melany ca si ea shtie cum e sa ai asha parinti....

eu is micu intelept...sau aia care s-a fript si stie cum e sa ai parinti loco tongue

Offline

 

#244 2008-05-20 08:57:41

persifona
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Of, Janis, azi-noapte am visat ca-mi zicea mama sa ma mut cu matzu rotfl Din cauza subiectului tau cu siguranta tongue

 

#245 2008-05-20 11:52:42

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

aoleu te ruga maica'ta? caaat de tare big_smile big_smile vreau si yo
da' ma mut, ce mai...mi'a zis si el aseara : nu ma duc la somn pana nu te aud ca o sa fie bine, sa te shtiu mai linistita..si increzatoare in noi
i'am zis da..sunt linistita..da' faci si tu un compromis? big_smile inchizi ochii? si el cica : da, promit
l'am facuttttt rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#246 2008-05-20 12:11:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Janis, eu cred ca ai tai sunt impotriva statului impreuna fara acte ca sa nu ii vorbeasca lumea(vecinii, etc)...
problema e ca, daca e sa nu va intelegeti locuind impreuna, indiferent cind va veti muta impreuna(acu sau dupa nunta) tot aia se va intimpla...asadar...eu as baga textul asta...dupa nunta, daca e sa nu mearga...divort, tribunal...e mai rau...explica-le amanuntit, ca ai verb si poti...ii convingi pina la urma


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#247 2008-05-20 12:54:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

multumesc doc wink
asha i'am explicat mamei, nu vreau sa divortzez..vreau sa zic : am avut un fost prieten, nu sa "mananc bataie" si sa treabuiasca sa'mi iau bagaju si sa plec, poate si cu'n copil big_smile vreau sa vad cum ne intelegem,si daca nu merge pa si pusi, mama a strambat din nas dar se obisnuieste cu ideea incet-incet
dar cu tata nu'i asha usor..el e si mai conservator ca ea, desi e mai calm si ma inteleg mai bine cu el, el tace si le coace cum ar veni, mama e impulsiva, ma cearta...etc...tata s'ar putea sa se inchida'n el si sa se ia de mama cand vor ramane singuri...si nu vreau asta
voi incerca sa rezolv, dar pt tata daca stau cu el fara acte, la mentalitatea lui,  ma tzine pt sex si atat, si n'are alte ganduri cu mine, daca ma vrea ma ia, si punct. neutral


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.