homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-32


#590 2010-09-28 10:32:38

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

buna fetelor.am vazut topicul si sunt si eu intr-o situatie asemanatoare.adica urmeaza sa ne mutam impreuna saptamana aceasta. sunt de parere ca este un lucru bun si sper sa ramana asa.precizez ca suntem din orase diferite la 200 km distanta unul de altul.suntem impreuna de 2 ani,ne-am cunoscut in caminul facultatii si in acesti 2 ani am petrecut destul timp impreuna.la noi nici nu prea a fost vorba de intalniri in oras si intalniri pe fuga.in primul an,5 zile din 7 eram aproape tot timpul cu el,exceptand orele petrecute la facultate,in anul 2 petreceam mai putine zile impreuna pt ca el venea mai rar,fiind la master.mi-era un dor de el!!!!abia asteptam duminca sa-l vad iar!!! in vacanta aceasta am fost 5 saptamani plecati la ai mei,cand ne-am intors in tara am mai stat eu 1 saptamana pe la el,si ieri tocmai a plecta el de la mn.sa zic ca in situatia noastra a fost ceva de genul"mutat impreuna" dar niciodata decat noi 2.acum o sa stam in orasul in care suntem studenti.mi-e un pic teama.nu vreau sa se plictiseasca de mine sau sa il sufoc.din partea mea,el poate sa ma sufoce pe mine,adik niciodata nu ma plictisesc cand sunt cu el,am asa un sentiment placut cand stiu ca e langa mine. Avem libertate, daca vreau sa ies undeva cu vreo prietena nu are nimic impotriva si eu la fel.abia astept sa avem"locusorul"nostru si sa fim numai noi doi!!


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 



#591 2010-09-28 23:13:18

allesandra
Full member
Inregistrat: 2010-09-14
Mesaje: 526

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu zic ca nu distruge !Noi suntem de 3 ani impreuna si de 2 stam impreuna si de 1 unul si lucram impreuna ! Deci practic suntem 24/24 impreuna si seara tot in brate ne tinem si numai in pupaturi !bun nu zic ca nu mai exista discutii ,dar sunt minore !  angel

Offline

 

#592 2010-12-12 20:51:20

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pun urmatoarea situatie:
Eu locuiesc cu iubitul dar nici eu, nici el nu avem un job deocamdata. El are facultate cateva zile pe saptamana cateva ore. Restul timpului il petrecem impreuna. De cand s-a racit afara petrecem timpul separat, adica eu in sufragerie la PC, el in dormitor la laptop...stam impreuna numai seara. Pe mine nu ma derajeaza dar am inceput sa ma intreb: este normal? Este prima mea relatie mai serioasa deci nu stiu ce e normal si ce nu
Voi cum procedati cand aveti un concediu de exemplu? stati 24/24 impreuna sau mai stati si separat?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#593 2010-12-12 20:57:21

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Emi...eu zic ca mai e nevoie si de astfel de momente...in care fiecare sa faca ce-i place...
tu trebuie sa stii daca e ceva neinregula...pentru ca relatiile sunt diferite...uite poate cineva iti va spune ca e total gresit, insa daca voi in rest va intelegeti f bine...si simti k te iubeste...atunci asta e obiceiul vostru, si e perfect ok smile
acuma depinde si de cate ore e vb...daca va intalniti doar cand va puneti sa dormiti...atunci clar nu e ok...


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#594 2010-12-12 21:04:19

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

deocamdata e cam dificil pentru ca nu avem unde iesi, orasul e mic...eu m-am obisnuit foarte mult cu Bucurestiul, in plus mi-am lasat toata viata acolo, toate prietenele, deci aici nu am cu cine sa ies i ce sa fac prin urmare stau toata ziua in casa. Mai mergem la cumparaturi, mai mergem la o pizza da nu putem merge in fiecare zi la cumparaturi asa aiurea.
M-am si obisnuit singura in ultimii trei ani si acum imi vine greu sa ma obisnuiesc cu el tot timpul langa mine


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2010-12-12 22:05:29

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

din ce-mi descrii tu pare a fi putina monotonie...tocmai din cauza faptului ca stati tot timpul impreuna si din lipsa unor activitati. Dar lasa ca e ceva temporar...o sa va gasiti de lucru...si-atunci altfel vor sta lucrurile smile
Ideea e sa nu ramaneti in situatia asta prea mult timp....pt k monotonia distruge relatia.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#596 2010-12-12 22:07:09

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Em, dc ai lasat tu Bucurestiul pentru un oras mic in care nici macar nu v-ati gasit servici ? nustiu

Offline

 

#597 2010-12-12 22:07:55

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Emilya, nu cred ca se poate pune poblema ca e sau nu normal. Normal e ceea ce te face pe tine sa te simti bine. Sau tu crezi ca o relatie "normala" e doar una de tip siamez? O fi normala pentru cei care sunt in ea si sunt fericiti.
Pentru tine sau pentru mine sau multi altii, nu e "normal".
Sa-ti spun cum e la noi: camera mica / dormitorul e teritoriul lui, unde sta el la calculator iar eu, cand stau la laptop, stau in camera mare / sufragerie din motive de comoditate dar si pt ca daca lucrez, nu ma pot concentra cu ultimele traznai ale lui Becali pe fundal combinate cu impuscaturile din jocurile lui pe calcu.
Dar cand ne uitam la filme, stam impreuna, cand calc pun masa in camera cu el ca sa stam impreuna, cand fac de mancare il chem sa ma ajute si ca sa facem ceva impreuna dar si ca sa terminam mai repede, etc.

De multe ori dupa-masa cand stateam separati, venea si se punea langa mine 5-10 minute, ne mai pupam, ne imbratisam, apoi fiecare inapoi la treaba lui. 

Pentru mine, asa e destul e ok ... nu pot sa zic "perfect" , dar e destul de echilibrat incat sa nu se sufocam dar nici sa nu uitam cum aratam  big_smile

Ca ziceai de concediu ... eu nu-mi iau concediu daca nu plecam nicaieri, si daca plecam o saptamana, atunci o saptamana imi iau, asa ca pana acum nu s-a intamplat sa fim acasa impreuna de dimineata pana seara decat in weekend-uri.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#598 2010-12-12 22:17:27

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

taisha a scris:

noi nu stam impreuna dar cred ca nu vom avea probleme de genul asta. Sau va avea el cu mine smile .El locuieste singur de mai bine de 10 ani, asa ca e obisnuit sa-si faca ordine, curat, sa gateasca etc. E mult mai ordonat ca mine big_smile Are un dulap cu nu stiu cate haine si le are pe toate ordonate acolo: tricouri, panataloni, camasi, lenjerie, prosoape, haine de casa, de oras.. ca sa nu mai spun ca are camasile puse pe umerase dupa culoare, toate albastre la un loc, albe, gri     va

citesc si ma amuz rotfl asa era si al meu doamneee!! domnul scama lol avea ochi de soacra! imi dadea sa ii miros hainele "uite uite miroase a statut!! uiteeeee"  va eu nu simteam nimic cesafac nesimtita de mine lol
nu suporta nici o cuta, totul sa fie intins la linie, hainele sa fie spalate cu balsam sa miroasa frumos (altfel era jale), pana si boxerii ii tinea frumos impaturiti lol
statea cu rola de scame in masina, in fiecare camera, la mine acasa ca mereu sa se curete daca gasea vreo ata lol
era de 100 de ori mai ordonat ca mine, si d-zeu mi-e martor, sunt obsedata de curatenie lol

Emilya nici eu nu stiu daca sa zic ca este sau nu normal.... ce este ok pentru unii e anormal pentru altii zic eu nustiu depinde de tine daca te simti bine sau nu.. imi dau seama ca trebuie sa fie greu sa te adaptezi unui oras nou, unei vieti noi..


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#599 2010-12-12 23:23:34

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

_Summer_ a scris:

Em, dc ai lasat tu Bucurestiul pentru un oras mic in care nici macar nu v-ati gasit servici ? nustiu

pentru ca in vara dupa ce da al meu licenta o sa plecam din tara...mi-as fi dorit sa raman in Bucuresti, dar nu singura


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#600 2010-12-12 23:38:50

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Emilya, daca nu te deranjeaza atunci e normal. Noi ne-am luat birou lung de tot ca sa stam amandoi la el sa fim unul langa altul, asa ca suntem nas in nas toata ziua, dar nu ne deranjeaza. Sunt absolut sigura ca multi si-ar lua campii in locul nostru.

Coraline, taisha, cred ca daca as avea prieten ca al vostru... i-as scoate peri albi lol

Offline

 

#601 2010-12-12 23:41:58

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

in concedii da, stam 22/24 impreuna si 1 saptamana nu e deranjant, dar mai mult de atat cred ca mi-as lua campii, rau de tot. ador! cele 8-10-12 ore cat e el la lucru si pot sa fac ce vreau singura acasa... hjarta

sa stau cu el in casa si sa stam cu orele in camere separate mi s-ar parea ciudat, dar nici nu am fost in situatia de a sta fund in fund luni intregi, deci nu stiu cum as face. daca pe voi asta va ajuta sa nu va plictisiti unul de altul, probabil e ok.

cu portu...cat a stat aici, 3 luni...la un moment dat bagam pretextu ca ma duc la mama cateva zile ca acolo pot invata lol numa ca nu mai suportam sa stau fund in fund.
acuma depinde si de persoane, ca portu statea dupa mine na ce facem? na ce vrei sa facem? daca eu faceam ceva el statea si se uita la mine in loc sa isi gaseasca o activitate, si asa evident ca ma tampeam de cap

Ultima oara a fost editat de Loveable (2010-12-12 23:44:40)


hjarta

Offline

 

#602 2011-03-05 12:08:44

mia789
New member
Inregistrat: 2011-02-16
Mesaje: 24

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

am si eu o intrebare..... la ce varsta v.ati mutat impreuna?

Offline

 

#603 2011-03-05 12:21:37

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mia, eu cand m-am mutat cu al meu aveam 22 de ani (acum am 24); el avea 28

Offline

 

#604 2011-03-05 18:28:28

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Emilya a scris:

pun urmatoarea situatie:
Eu locuiesc cu iubitul dar nici eu, nici el nu avem un job deocamdata. El are facultate cateva zile pe saptamana cateva ore. Restul timpului il petrecem impreuna. De cand s-a racit afara petrecem timpul separat, adica eu in sufragerie la PC, el in dormitor la laptop...stam impreuna numai seara. Pe mine nu ma derajeaza dar am inceput sa ma intreb: este normal? Este prima mea relatie mai serioasa deci nu stiu ce e normal si ce nu
Voi cum procedati cand aveti un concediu de exemplu? stati 24/24 impreuna sau mai stati si separat?

O perioada de concediu nu este anormal...Iar in concedii, in general, esti plecat pe coclauri, nu prea stai pe acasa...
Dupa o perioada iti vine sa iti iei campii, evident, asta depinde cat de indragostit esti de persoana respectiva...In ultima vreme noi am cam stat impreuna acasa si mai am putin si plesnesc!!!!
In afara de asta este normal sa aveti activitati separate, ce sa faceti mereu impreuna? Un film poate, o partida de sex.., poate sa si gatiti impreuna...
In orice caz, ce e mult strica! Iar eu nu sunt adepta mutarii impreuna inainte de casatorie. Pot interveni multe lucruri si, in general, locuitul impreuna nu se mai soldeaza cu o casatorie. Acum si depinde ce urmariti. Doar sa petreceti o parte din viata impreuna, atunci nu e bai.
Insa ar trebui sa mai iesi impreuna si cu prietenele tale. Poate sa gasiti o pasiune comuna la care sa lucrati impreuna si sa va capteze atentia, sa zicem, fotografia, pictura, etc.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.