homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-30


#552 2010-08-31 21:28:05

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

si eu zic la fel ca Sum, nu mi se LAT o solutie. in primul rand, ai vrut atat de mult sa te muti cu el, ai reusit asta si ar insemna acum sa renunti la toate lucrurile pozitive si placute pe care le ai. punand in balanta, care parte ti se pare ca atarna mai greu, cea cu dezordinea&Co sau lucrurile placute care decurg din statul impreuna?
iar in al doilea rand, cat timp ai putea sa stai asa in ideea de LAT? inca un an, doi? si apoi? nu te intorci in acelasi punct ca si acum?
eu as zice sa incerci cum zice Sum sa ii atragi atentia intr-un mod placut asupra lucrurilor care te deranjeaza si incet incet si le va corecta. sincer acum si eu ma impiedic de sosetele lui prin dormitor si mai in gluma mai in serios i-am zis sa le puna in cosul de rufe si apoi la spalat ca miros urat lol

Offline

 



#553 2010-08-31 22:09:40

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu l-as ruga pe el sa puna rufele la spalat lol asa si le aduna singur. si incet incet poate se da pe brazda.

Offline

 

#554 2010-08-31 23:02:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Lavinia, asta oricum s-ar intampla o data pe saptamana. Dezordinea e 24/7. In plus, daca ii spun sa puna rufele la spalat, si le pune numai pe ale lui ... chipurile sa nu le strice pe ale mele. Si asa, eu am 2 jumatati de maldare de haine, albe si colorate dar din niciunele suficiente pt o masina, pt ca el pe ale lui si le baga toate la gramada. Oricum am hotarat ca nu ii adun hainele imprastiate prin casa, cand spal. Daca le pune unde le e locul bine, daca nu, nu. Sa umble-n fundu' gol tongue


Da, mi-am dorit sa ma mut cu el, de test, sa vedem daca putem coabita si stiam ca exista sansa sa nu putem. Am ajuns la concluza ca pentru curatenie, putem angaja pe cineva, pentru vase ne-am puatea lua o masina de spalat vasele, dar chiar nu stiu sa se fi inventat un aparat de facut ordine.

O, Summer, nici nu stii cat e de greu sa le puna. E greu, cand 20-si-ceva de ani a adunat alticineva (a.k.a. mama) dupa tine si tu n-a trebuit sa misti un deget. Maica-sa are un avantaj de vreo 26 de ani in fata mea. Si sincer, nu am alti 26 la dispozitie sa-l conving eu sa fie mai ordonat. Avem diverse obiecte pe care pur si simplu nu le gasim cand avem nevoie pentru ca nu au un loc, pt. ca el cand umbla cu ele, le lasa acolo (ex. foarfeca, surubelnita,  etc.) Am stabilit unde punem hainele murdare - pe un raft deasupra masinii de spalat. A fost de acord, sigur, facem, cum sa nu. Si totusi, nu l-am vazut o data sa le puna acolo. Ori is aruncate prin camera pe unde le da jos ori le atana de usa debaralei, de unde le adun eu.

Zau ca nu stiu cum m-as putea obisnui .. ori sa traiesc in dezordine, ori sa am program zilnic de adunat dupa el. Mi se par niste perspective cam sumbre... Nici nu mai am energie sa ma cert cu el, mai ales ca in curand plec pt o vreme si nu vreau sa ne certam acuma pe ultima suta de metri.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#555 2010-08-31 23:09:20

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Dar de ce nu faceti 15 min pe zi in care sa faceti orine impreuna. Asa nu o sa fie dezordine.

Offline

 

#556 2010-08-31 23:43:01

onyca
Sr. member
De la: N-E
Inregistrat: 2007-07-10
Mesaje: 1314

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

..la mine nu a facut bine...ne certam mereu...timp de noi nu avem..


vrreau si eu sa fiu miresica big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2010-09-01 00:09:21

corynushb
New member
Inregistrat: 2010-08-29
Mesaje: 74

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

si al meu era foarte dezordonat la inceput cand ne-am mutat impreuna.hainele p care le dezbraca,le  lasa pe scaun,pe masa,sosete sub masa ,prosoapele le lasa umede in baie in cos si gunoiul niciodata nu il punea in cos,ci intr-o punga sii aia la vedere.acum nu mai este asa,s-a mai dat la brazda,stie ca nu imi place sa le vad aruncate...si credeti-ma ca sunt zile in care gateste  doar el  si nu are pretentii sa-l ajut cu nimic

Offline

 

#558 2010-09-01 00:11:17

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

dar asta nu e o regula ca toti sunt la fel...

Offline

 

#559 2010-09-01 01:01:45

corynushb
New member
Inregistrat: 2010-08-29
Mesaje: 74

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

s eu cand i-am aranjat toate hainele pe sortimente ca era un dezastru total....chiloti , sosete, amestecate cu prosoape...s dupa nu mai stai unde s ale gaseasca ca el si le gasea asa in toata dezordinea care era....dar ma repet,acum e ok...asta nu inseamna ca  e perfect si ca le face toate cum trebuie..dar daca ii zici  pe un ton frumos sa le puna la spalat, sau sa nu le mai arunce pe nu stiu undele face...

Offline

 

#560 2010-09-01 01:12:03

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathrynn a scris:

Pe el nu-l deranjeaza dezastrul asta inconjurator. Pot eu tot sa-l rog sa adune sau sa ma supar, degeaba. Cand statea singur, nu-si aduna niciodata hainele complet de pe suportul de uscat, mai ales chilotii si ciorapii. Le lua de acolo pe cum avea nevoie. Daca era nevoie de loc pe suport, le aduna pe cele uscate si le punea undeva claie peste gramada. Eu i-am facut loc pt lenjerie, rafturi cu tricouri bune, tricouri de casa, aruncat vechituri etc. Dar pt el nu e strict necesar. Puteau sta f bine asa cum erau... Camasile le punea la uscat pe umerase, agatate de toate clantele si manerele din casa. Cravate peste tot, din bucatarie pana in camera.
De neimaginat, zau.

rotfl2  rotfl


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#561 2010-09-01 08:28:36

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

la mine a fost bine din punct d.v.d.r al curateniei, spalat, gatit si probleme gospodaresti.depinde de om.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#562 2010-09-01 10:25:14

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

lol ma speriati deja

si noi mai aruncam haine pe jos seara cand ajungem obositi acasa, dar avem noroc ca avem camera mare si le aruncam doar intr-un colt.a doua zi insa merg toate in cosul de rufe lol

lol kathryn.tare faza cu bombele.

nici al meu nu e invatat sa nu umble in picioarele goale prin camere cand mergem in concediu, sa isi imperecheze sosetele, sa iti adune chilotii intr-un colt.de ar fi dupa el..toate ar fi aruncate aiurea..dar incet incet..fiind si spatiul de depozitare mic, s-a mai dat pe brazda.dar..e foarte adevarata ca ce educatie a primit..si ce a vazut la ai lui..cam asta i se pare firesc..am mers zilele trecute la el acasa si in camera lui masa era plina de rufe, chiloti de ai socrilor si toate celea. asta in conditiile in care ei stau la ditamai vila si fiecare are camera mare.

Offline

 

#563 2010-09-01 11:08:14

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

la mine a fost bine cand ne-am   mutat impreuna,desi ne stiam doar decateva luni.mi-a fost un pic teama,da mi-a trecut.n-am avut probleme cu dezordinea,ba chiar inainte al meu facea patu la linie,ramasese asa din armata big_smile facea mai multe atunci decat acum,da nu ma plang.au fost si neintelegeri,ca,na,2 tineri impreuna deodata,cu idei diferite uneori,se mai si cearta,da ne-am inteles pana la urma.si e cel mai bine sa locuiasca cei 2 impreuna.doar asa se pot cunoaste cel mai bine in toate aspectele.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#564 2010-09-01 11:14:59

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi nu stam impreuna dar cred ca nu vom avea probleme de genul asta. Sau va avea el cu mine smile .El locuieste singur de mai bine de 10 ani, asa ca e obisnuit sa-si faca ordine, curat, sa gateasca etc. E mult mai ordonat ca mine big_smile Are un dulap cu nu stiu cate haine si le are pe toate ordonate acolo: tricouri, panataloni, camasi, lenjerie, prosoape, haine de casa, de oras.. ca sa nu mai spun ca are camasile puse pe umerase dupa culoare, toate albastre la un loc, albe, gri     va

Offline

 

#565 2010-09-01 11:28:37

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

super taisha!

Offline

 

#566 2010-09-01 12:52:44

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Toate ca toate, dar eu nu inteleg asta cu LAT: care-i diferenta intre conceptul asta si faptul ca fiecare sta separat, ca si pana atunci? Doar ca fiecare are casa lui, ca nu locuieste cu prieteni sau parinti etc? Ca zau ca nu mi se pare vreo inovatie doar sa dai o denumire la un lucru care exista oricum in orice relatie smile

Offline

 

#567 2010-09-01 13:27:51

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathrynn a scris:

Deuzza a scris:

kathrynn a scris:

Pe el nu-l deranjeaza dezastrul asta inconjurator. Pot eu tot sa-l rog sa adune sau sa ma supar, degeaba. Cand statea singur, nu-si aduna niciodata hainele complet de pe suportul de uscat, mai ales chilotii si ciorapii. Le lua de acolo pe cum avea nevoie. Daca era nevoie de loc pe suport, le aduna pe cele uscate si le punea undeva claie peste gramada. Eu i-am facut loc pt lenjerie, rafturi cu tricouri bune, tricouri de casa, aruncat vechituri etc. Dar pt el nu e strict necesar. Puteau sta f bine asa cum erau... Camasile le punea la uscat pe umerase, agatate de toate clantele si manerele din casa. Cravate peste tot, din bucatarie pana in camera.
De neimaginat, zau.

rotfl2  rotfl

Asa-i ca-i tare? big_smile
Prima data cand m-a vazut ca ii imperecheam sosetele, s-a uitat la mine de zici ca dezamorsam bombe nucleare.  rotfl2

Cateodata, cand nu mai pot sa ma enervez, ma apuca si pe mine un ras din-asta nebun  rotfl

mama are obiceiul asta nasol sa imperecheze sosetele, nu suport chestia asta, oricum stie ca are interzis sa se atinga de lucrurile mele

Offline

 

#568 2010-09-01 13:47:02

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nasol  va ?? dar tu cum le ti?

Ultima oara a fost editat de Jeniffer (2010-09-01 13:47:13)

Offline

 

#569 2010-09-01 13:47:55

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

din punctul asta de vedere nici eu nu am probleme cu al meu. hainele de spalat le pune intr-o plasa(nu avem cos de rufe), nu lasa sosetele prin toata casa...singura problema e ca isi mai pune hainele pe care vrea sa le mai poarte pe manerele de la bicicleta mea.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#570 2010-09-01 14:00:01

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu le tin intr-o punga pe toate, iar punga aia sta in sifonier

la mine in camera este foarte ordine si curat, si in sifonier la fel, insa nu voi intelege niciodata obsesia asta cu sosetele a multor femei sa le puna una intr-alta, sau la dres...pai daca il sucesti pe ala asa se largeste unde il contorsionezi. Eu daca nu simt sosetele la fel de stramte cand le pun in picioare caut altele

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.