homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-29


#533 2010-06-26 23:54:47

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ani88 a scris:

In afara de o iubire la varste foarte mici- eventual, sa fii prima din viata lui care...nu stiu ce nu stiu cum...cred ca TOTI  barbatii isi iau gagica stabila fix si exact in scopul asta, printre altele, dar hotarator. Dau impresia de eveniment deosebit pentru sensibulosenia presupusa a femeilor, dar de fapt la ei e "ceasul biologic" despre care se tot vorbeste. tongue
Drept care unu de sa zicem chiar 33 daca nu 40 tongue  o abureste pa una ca sa creada aia ca e  e zana zanelor si toate de pana atunci au fost fix piealea organului. Indiferent daca alea au facut omleta, cozonaci sau sex deasupra mai bine sau mai prost decat desemnata zana zanelor angel chicot

Vrei sa zici ca pana urma asta e tot ce vrea un barbat de la femeie? Asta si nimic mai mult?

Pentru ca daca ar fi asa (desi chiar nu cred) ar insemna ca pot sa ma astept in orice moment sa mi se dea papucii pentru ca nu ma incadez in tiparul clasic de femeie-gospodina si mai am si tupeul sa-l pun si pe el la treaba. Si de asemenea, pot sa-mi iau gandul de ma marita vreodata. E doar o chestiune de timp pana sa-si dea el seama.

Sau daca nu asta, atunci ce-ai vrut sa zici?


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 



#534 2010-06-27 02:10:58

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Dadeam si io o contra stereotipului din literatura si cinematografia de specialitate cu ceasu' biologic la muheres. in sensul ca e fix asa si la hombres.
Adica isi iau o gagica mai stabila, orice gagica, fix atunci cand li se pune lor pata de imperecheat mai serios. De obicei mai tarziu decat in cazul fetelor.
Sper ca m-am facut inteleasa acum ca deja editez a 4-a oara or smth.

Ultima oara a fost editat de ani88 (2010-06-27 02:25:47)


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#535 2010-06-27 12:19:09

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Si eu sunt de acord cu Free, nu cred ca orice barbat isi ia orice gagica doar ca sa aiba pe cineva. Unii se mai aleaga si pe baza unor alte criterii de genul compatibilitate, chimie etc smile Daca vrea sa se imperecheze mai serios nu trebuie sa-i calce si camasile smile

Offline

 

#536 2010-06-27 12:32:54

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu nu ziceam de orice barbat. Ziceam de aia trecutzi de 30. Si nu oricare gagica, probabil  dintr-o lista de tz+1 e valabila una care checkuieste cele mai multe avantaje pentru el wink.  Ceea ce nu e iubire, chiar daca el scrie cu ciocolata din avion asta ca sa fie interesant de privit pentru mama lui, taticul lui si baetzii de la servici/whatever. Sau pt ea daca e mai naivutza ashea chicot


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#537 2010-06-27 13:10:15

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Mai, eu cu chestia asta nu pot fi de acord. Si e o generalizarea aiurea, indiferent de ce varsta au trecut barbatii. Vreau sa cred ca mai sunt si barbati (si stiu ca sunt) care apreciaza femeia pentru mult mai mult decat talentele ei gospodaresti. Cand o fi sa ma ia unu' vreau sa stiu ca insemn pentru el mai mult decat un mop umblator, o masa de calcat si o fabrica de mancare cu program non-stop. pentru ca si eu astept de la un barbat mai mult decat sa aduca bani in casa si sa mi-o traga de cate ori am chef.
Iar daca vreuna accepta ca el sa o ia DOAR pentru astea, indiferent de ce altceva mai stie / poate sa faca, atunci isi merita soarta.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2010-06-27 13:29:05

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

kathrynn a scris:

Mai, eu cu chestia asta nu pot fi de acord. Si e o generalizarea aiurea, indiferent de ce varsta au trecut barbatii. Vreau sa cred ca mai sunt si barbati (si stiu ca sunt) care apreciaza femeia pentru mult mai mult decat talentele ei gospodaresti. Cand o fi sa ma ia unu' vreau sa stiu ca insemn pentru el mai mult decat un mop umblator, o masa de calcat si o fabrica de mancare cu program non-stop. pentru ca si eu astept de la un barbat mai mult decat sa aduca bani in casa si sa mi-o traga de cate ori am chef.
Iar daca vreuna accepta ca el sa o ia DOAR pentru astea, indiferent de ce altceva mai stie / poate sa faca, atunci isi merita soarta.

punct ochit, punct lovit! scurt si cuprinzator! TOTAL DE ACORD!  tummenupp  tummenupp  tummenupp


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#539 2010-06-27 13:46:54

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Bullshit. Avantaje in capul unuia de 30- sau chiar sooner mai nou fiindca societatea si "imaginea" au grija sa-i prosteasca din ce in ce mai curand- poate sa insemne si automobil, "job" producator de bani adevaratzi,  casa la tzara sau la oras, bani in banca, tupeu si gura mare cu alelalte bitches,  vorba mieroasa cu el indiferent daca are sau nu dreptate,   inel in clitoris tongue sau tatuaj intre buci tongue.
Pardon my French, dar prea ati ramas cuplate pe faza cu menajul.

Ultima oara a fost editat de ani88 (2010-06-27 13:52:01)


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#540 2010-06-27 13:53:57

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

free a scris:

ani88 a scris:

@ free la faza cu ceasu' biologic Pai normal ca au, dar pe la un 23 chiar. Barbatii insa- sau cel putin din ce am observat eu- nu au nici o treaba cu mutatul cu o fata la 23 de ani, numai eventual daca sunt mai de la tzara chicot ceea ce nu e deloc rau, doamne fereste, mai ales daca au oi, capre, gaini, porci.

Eh. Mie sincer imi place sa stau cu o fata. Si n-am 23 de ani. Am stat si singur. La inceput e fun, dar apoi devine boring. In 2, daca te si placi cu persoana, e fun, la orice varsta  forgetit

trag concluzia că și al meu e de la țară, că s-a mutat cu mine ?ncă de la 22 ani și damn it, ne simțim din ce ?n ce mai bine ?mpreună, pe măsură ce trec  anii  chicot
ce-i drept, ai lui stau la casă, acolo l-au crescut și pe el și ?n afară de porci și capre au de toate prin curte. deci e tot cam ca la țară, ce dacă au casa respectivă chiar ?n centrul orașului lol

Offline

 

#541 2010-06-27 13:54:57

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

told ya


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#542 2010-06-27 13:56:32

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Al meu nu e deloc de la tara, facut, crescut, nascut in oras si cu toate astea ne-am mutat impreuna de la 20 de ani. chicot Si nu regretam deloc, desi au trecut vreo 4 ani de atunci

Offline

 

#543 2010-06-27 13:58:46

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ani88 a scris:

told ya

ce-ți mai place săm?nța de scandal  chicot

Offline

 

#544 2010-06-27 14:11:24

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

anabella_n a scris:

ani88 a scris:

told ya

ce-ți mai place săm?nța de scandal  chicot

puss
sa stii ca nu. Vorbeam si noi, ziceam cum sa-l alinti
on topic- am ajuns sa o cam labarim cu discutia, ce conteaza imho e sa te iubeasca no matter what. Adica na...ideal...eu la venerabila mea "vrasta" mai cred in mos Craciun .

Ultima oara a fost editat de ani88 (2010-06-27 14:12:10)


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#545 2010-06-27 17:17:03

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ani88 nu mai fi asa agresiva

Offline

 

#546 2010-06-28 09:25:12

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

anabella_n a scris:

free a scris:

ani88 a scris:

@ free la faza cu ceasu' biologic Pai normal ca au, dar pe la un 23 chiar. Barbatii insa- sau cel putin din ce am observat eu- nu au nici o treaba cu mutatul cu o fata la 23 de ani, numai eventual daca sunt mai de la tzara chicot ceea ce nu e deloc rau, doamne fereste, mai ales daca au oi, capre, gaini, porci.

Eh. Mie sincer imi place sa stau cu o fata. Si n-am 23 de ani. Am stat si singur. La inceput e fun, dar apoi devine boring. In 2, daca te si placi cu persoana, e fun, la orice varsta  forgetit

trag concluzia că și al meu e de la țară, că s-a mutat cu mine ?ncă de la 22 ani și damn it, ne simțim din ce ?n ce mai bine ?mpreună, pe măsură ce trec  anii  chicot
ce-i drept, ai lui stau la casă, acolo l-au crescut și pe el și ?n afară de porci și capre au de toate prin curte. deci e tot cam ca la țară, ce dacă au casa respectivă chiar ?n centrul orașului lol

si al meu annabela tot de acolo e chicot . Si suntem impreuna de cand avea 18 ani :: . EL. Acum are 33 . Si spal, calc, gatesc , fac curatenie numai cu ajutorul lui. Si ne-o tragem cu aceeasi intensitate ca la inceput, numai ca acum inventam si pozitii noi. Deocamdata nu ne-am plictisit unul de altul. smile
Serios acum, voi v-ati intors in anii 50-60 cand femeia era tinuta acasa tocmai sa faca astfel de treburi singura? 
Eu nu neg ca intervine si obisnuinta la un moment dat, dar cu putina imaginatie se rezolva si asta. De exemplu si acum simt fluturasi in stomac atunci cand fiecare conversatie a noastra se termina cu "te iubesc" .
Si daca ar gandi multa lume : nu ma mut la el ca intervine imediat plictiseala, ar fi o gramada de casatorii fara frecventa .


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#547 2010-06-28 09:52:54

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Ani, daca ce am dedus eu din postarile tale e ca barbatii de peste 30 de ani isi iau iubita/amanta/nevasta doar ca sa aiba pe cineva sa le spele chilotii, e trista gandirea. Daca nu asta voiai sa spui, pardon my French!

Ultima oara a fost editat de LadyPink (2010-06-28 09:53:13)

Offline

 

#548 2010-06-28 10:09:14

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

LadyPink a scris:

Ani, daca ce am dedus eu din postarile tale e ca barbatii de peste 30 de ani isi iau iubita/amanta/nevasta doar ca sa aiba pe cineva sa le spele chilotii, e trista gandirea. Daca nu asta voiai sa spui, pardon my French!

lol

Am si eu o curiozitate : cine a inventat vorbirea asta "romano-anglo-americano-ciudato-nu inteleg nimic " ? Nu de alta, maica lol , dar pe vremea mea se incepea cu romana si se termina cu ea, si culmea ! si in mijlocul frazei tot romana se vorbea big_smile ...

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-06-28 10:10:01)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#549 2010-06-28 11:55:01

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

smart lady a scris:

si al meu annabela tot de acolo e chicot . Si suntem impreuna de cand avea 18 ani :: . EL. Acum are 33 . Si spal, calc, gatesc , fac curatenie numai cu ajutorul lui. Si ne-o tragem cu aceeasi intensitate ca la inceput, numai ca acum inventam si pozitii noi. Deocamdata nu ne-am plictisit unul de altul. smile
Serios acum, voi v-ati intors in anii 50-60 cand femeia era tinuta acasa tocmai sa faca astfel de treburi singura? 
Eu nu neg ca intervine si obisnuinta la un moment dat, dar cu putina imaginatie se rezolva si asta. De exemplu si acum simt fluturasi in stomac atunci cand fiecare conversatie a noastra se termina cu "te iubesc" .
Si daca ar gandi multa lume : nu ma mut la el ca intervine imediat plictiseala, ar fi o gramada de casatorii fara frecventa .

și noi suntem de tineri ?mpreună, el avea 18, eu aproape 20 și nimic nu s-a schimbat de atunci, a crescut doar ?n intensitate.
totul depinde de cei 2 oameni care formează cuplul și de c?t de bine știu să fie sinceri unul cu altul, să comunice și să ia decizii ?mpreună. de c?t de bine știu să-și ?ntrețină iubirea și să nu fugă la primul hop
există și oameni fericiți p?nă la ad?nci bătr?nețe, dacă bunica și mama au putut avea căsnicii fericite, eu de ce aș fi altfel dec?t ele? și vorba aia, bunica a trăit chiar vremurile c?nd femeia stătea acasă și creștea copii, dar bunicul a tratat-o mereu ca pe o egală și a ajutat-o p?nă la capăt, de-l pl?nge și acum, la 29 ani de la moartea lui

Offline

 

#550 2010-06-28 12:24:43

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu stateam cu baiatul meu si cu inca un coleg de-al lui si mereu era ceva de comentat si cearta, dar de cand stam numai noi doi e f bine...avem timp de noi doi, e mai atent, mai dragastos big_smile, deci mie mi-a prins f bine mutatul asta impreuna....

Offline

 

#551 2010-08-31 18:36:36

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Kath, gandeste-te ca, cu omu asta se presupune ca ar trebui sa ramai toata viata si sa locuiti impreuna. Nu cred ca solutia e sa locuiti separat ci sa faceti in asa fel incat sa convietuiti. Sa fie si el mai ordonat, nu cred ca e atat de greu sa-si puna si el sosetele in masina de spalat si sa nu-si mai arunce lucrurile prin casa. Adica asta tine de respectul pntru propria persoana si pentru cel de langa tine nustiu

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.