homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?


#1 2008-05-28 17:46:43

navamalyka
New member
Inregistrat: 2008-03-17
Mesaje: 69

sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

A venit vara aproape trombon si ... cam tarziu e drept ... m-am hotarat sa scap si eu de cateva kilograme.
Stiu ca e o proba de vointa si stiu si ca sunt niste capricii ale mele teiubesc la care nu pot sa renunt.

De aceea ma gandeam serios sa incerc un program mai intens de exercitii fizice ... teoria compensatiei. big_smile

Voi aveti timp de sala si toate cele in timpul saptamanii? Eu sunt la birou intre 9-18 si nu am gasit inca un program optim.

Voi cum le impacati? Need advice. buga

Offline

 



#2 2008-05-28 17:55:08

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

nu inteleg de ce majoritatea se lasa pe ultimu moment sa mearga la sala? eu am inceput de aprox. 3 luni si inca sunt doar la "inceput"...si mai este o cale luuuuuuuuuuunnnnnnnga pana sa ajung asa cum mi-as imagina eu ca arat o.k. eu am un program asa de incarcat incat nici timp de sex nu am,pe bune....programul meu incepe la 7.00 dim. si se termina la 19.00 seara,dupa care vin 2 ore de sala (45 min. exercitii intense dupa care sauna si sala cu aburi) si vin acasa la 21.30 si chiar nu imi mai trebuie nimik...iar in week-end cand ma intalnesc cu iubi meu sunt asa de frant ca imi vine sa dorm nu sa ne giugiulim..lol
e un program teroare dar mie imi place,da rezultate pe termen lung....big_smile
    deci...inconcluzie...se poate...nu exista nu pot sau nu vreau....


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#3 2008-05-28 17:56:01

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

cik tae-bo e chiar misto...m-as duce...dar dak rezultatele se vad abia peste 2 luni n-as avea nervi d asa cva. fa acasa exercitii dak n-ai vreme


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#4 2008-05-28 17:57:16

skumpi
Vizitator

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

oo da...sala in fiecare zi in`afara de weekend de pe la 19:30 -20 big_smile

 

#5 2008-05-28 18:35:16

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

n'am mai fost la sala de vreo 6 ani big_smile si nici n'am de gand acum sa ma duc , acum k a venit vara o s'o iau la picior prin parc, mai o rola, mai  o bicla , la aer curat smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-28 19:41:56

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

ar fi trebuit sa punem si inotul aici big_smile voi stiti sa inotati fetelor? sau inotati de obicei?cik e sportul care iti solicita cel mai mult toti muschii. eu nu stiu sa inot dar tare as vrea big_smile

Offline

 

#7 2008-05-28 19:45:38

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

eu inot doar vara in mare si asta pt cateva min ca apoi obosesc si-mi dau duhul. in rest nu-mi place sa ma bag in piscina.

Offline

 

#8 2008-05-28 20:41:27

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

eu stiu sa inot,am invatzat singura.dar obosesc repede,deci nu inot cum trebuie...k dak stii cum,nu obosesti asa repede.oricum tine si de antrenament smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#9 2008-05-29 11:14:25

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

fac tae bo de doua ori p sapt de aproape 3 luni. si inainte am mers vreo 4 luni la sala, aerobic si fitness.
ma simt f bine si fizic si psihic, chiar nu vreau sa renunt la sala, desi nu pot spune ca am slabit. s-au tonifiat muschii in schimb si s-a mai diminuat din tremuriciul ala al pielii big_smile
iar la maine s-a pus ceva fibrutza de la atatia pumni lol
e bun tae bo si pt autoaparare, iti formezi niste reflexe super wink


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#10 2008-05-29 11:37:45

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

lol ce tare Andra! ce as vrea sa stiu sa inot rodnar

Offline

 

#11 2008-05-29 11:42:22

tess
Full member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 291

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

inotul cred ca este cel mai relaxant sport posibil. hjarta
abia astept sa vina caldurica si sa rup gura targului cu 3 serii de 50m, dar trebuie sa ma antrenez ca de anul trecut, numai in cada am facut valuri! lol


big_smile Smile! big_smile

Offline

 

#12 2008-05-29 15:19:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

inotul este, de altfel, singurul sport care mobilizeaza absolut toate grupele musculare.

pacat ca n-ai unde in iasi sad in piscina aia moldova eu nu m-as baga, mai ales dupa problemele gineco pe care le-am avut... cred ca am dat in paranoia. dar duc lipsa unui strand........ unu' curat.

la mine in program nu-i tae-bo... e karate wink. iar in loc de aerobic merg la dans.... desi, ca efort, nu sunt comparabile. dar ma laud degeaba, azi e joi si e prima zi din sapt asta in care voi calca pe la antrenament. ce sa-i faci.... treaba multa sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#13 2008-06-02 12:12:19

navamalyka
New member
Inregistrat: 2008-03-17
Mesaje: 69

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Din pacate eu am avut o problema cu inotul cand eram mai micuta si acum imi este teama sa ma avant din nou. sad
Fetelor, vad ca practicati tae bo. Inteleg ca nu e asa obositor sum se spune? Azi ma duc sa ma inscriu la sala. big_smile Sa-mi tineti pumnii.
Eu merg la dans de doua ori pe saptamana. Dar e mai mult de fun decat pentru slabit.

Offline

 

#14 2008-06-02 12:24:30

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

uite niste exercitii http://paginamea.ele.ro/CRISTIAN-POPESC … DZScu.html vezi cum ti se par smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2008-06-02 12:31:26

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

katami a scris:

la mine in program nu-i tae-bo... e karate wink. (

Ce stil?

Offline

 

#16 2008-06-02 12:31:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

shotokan


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#17 2008-06-02 12:34:43

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Varul meu a facut shotokan.
Eu ma gandeam la aikido, insa e mai multa filosofie decat contact.
Still searching...

Offline

 

#18 2008-06-02 12:53:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

asa crezi? smile eu stiu ca la aikido ai contact destul... mai ales cu tatami (salteaua) lol te trantesti mereu, se pune f mare accent pe contact, pe prize la brat, pe caderi, pe arme. si e mult mai aplicabil in lupta de strada decat karate-ul. problema e la loviturile frontale.... noi,. la karate, lovim prepondernt frontal; ei, la aikido, sunt invatati sa apere mai ales loviturile laterale si-s cam varza la alea directe.... dar, ce-i drept, jmecherasu' de pe strada mai degraba vine cu un pumn de box la tine decat cu o tehnica pe traiectorie dreapta, asa ca...

daca ai un profesor BUN (ceea ce in iasi nu exista, din pacate), aikido-ul merita f mult. e una din cele mai frumoase arte martiale.

iar daca vrei eficienta si atat... du-te la box rotfl in arte martiale ai nevoie de muuuulti ani de practica pentru a deveni eficient in lupta. dar merita.... din toate punctele de vedere.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#19 2008-06-02 13:22:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

rotfl cumpara-ti, atunci. dar cum arati? de ce a zis asa?

pai... uite ceva repere:
-karate shotokan - bun pt conditia fizica (am avut febra musculara cronica (=nu treecea de la un antrenam la altul) timp de o luna de cand m-am apucat - ce-i drept, nici nu facusem deloc sport inainte); tehnica bine studiata; simetrie; folosesti in mod egal bratele si picioarele; te obisnuieste cu o pozitie corecta a corpului; forta a miscarii; filosofie. dezavantaje: rigiditate, posturile joase pot duce, in timp, la probleme cu articulatiile (mai ales genunchii - f solicitati); deficitar la partea "acrobatica" (mai depinde si de instructor)
- aikido - mobilitate, adaptabiulitate mai ridicata decat in karate; inveti sa cazi (f important, daca nu stii, poti sa-ti rupi vreo mana la antrenamente); tehnica "prin invaluire" (zapaceste adversarul); contact la nivel de articulatii (prize la brat); foloseste arme traditionale, filosofie. dezavantaje: cum ziceam, slabi la un atac frontal, tip karate; deficitari la picioare, cu exceptia secerarilor
- tae kwon do - f tari in picioare; jale la pozitia corpului si slabuti in brate
- quan ki do si vovinam viet vo dao  - spectaculoase prin folosirea unei game largi de arme traditionale (katana, nunchaku, bo etc). detalii tehnice nu prea stiu... in iasi sunt vreo 2 cluburi bunute, dar nu stiu la nivel national pe unde se situeaza
- kickboxing, tae-bo - n-am nik cu ele, dar sunt un soi de aerobic/box, nu au ce cauta printre artele martiale. bune si astea... doar pt condita fizica. pozitia corpului extrem de deficitara.
- kyokushin - dur!! full contact, nerecomandat daca mai porti, macar din cand in cand, si fusta lol acolo antrenamentul pt pozitii consta in asezarea in pozitie, dupa care toti colegii vin pe rand si te lovesc din tot sufletul la picioare. si tu tre sa rezisti big_smile
- kung fu - adaptabil, mobil, foloseste arme; cere, insa, un oarecare talent sportiv, avand in vedere anumite figuri destul de complicate
- capoeira - nici pe asta eu n-o incadrez la arte martiale... e o gimnastica frumoasa si buna pt corp... si atat. dar cere abilitati de gimnast... cam greu s-o incepi la mai mult de 12-13 ani big_smile

cam asta e... daca mai ai intrebari cu are sa te pot ajuta... i'm here. succes big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.