homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?-3


#39 2011-10-28 23:32:36

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

kiki_oana a scris:

rocssana.nana a scris:

eu vreau sa imi cumpar in Decembrie o bicicleta sa fac miscare acasa... miscare fac, si cateva exercitii de aerobic acasa cand am timp...

cat costa una?

depinde de ce model vrei,performanta etc ... iti recomand sa mergi in Carreffour (hypermarket) si sa te orientezi la fata locului


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#40 2011-10-28 23:42:25

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

rocssana.nana a scris:

kiki_oana a scris:

rocssana.nana a scris:

eu vreau sa imi cumpar in Decembrie o bicicleta sa fac miscare acasa... miscare fac, si cateva exercitii de aerobic acasa cand am timp...

cat costa una?

depinde de ce model vrei,performanta etc ... iti recomand sa mergi in Carreffour (hypermarket) si sa te orientezi la fata locului

mersi frumos

Offline

 

#41 2011-10-28 23:43:55

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

preturile incep de la 190 de lei smile
mai poti gasi biciclete si la Intersport, dar acolo sunt mai scumpe,mult mai scumpe


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#42 2011-10-29 13:14:04

SisterOfNight
New member
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 48

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Nu vreau sa supar pe nimeni, si inteleg perfect lipsa de timp si etc, dar decat exercitiul la bicicleta aceea acasa care practic e mai degraba incalzire pentru altceva... nu e mai eficienta o tura de alergat de 20-30 de minute? Stiu ca acuma cu frigul e cam incomod, dar tot mi se pare mult mai eficient pentru conditia fizica. E drept exista si problema cu locul... Dar mie mi se pare mult mai solicitant... cand mai mergeam la alergat cu al meu eu trebuia sa fac pauza la fiecare km... pe bicicleta la sala in schimb puteam pedala lejer cate o ora  la nivel de dificultate ridicat ( era modul cel mai usor de a face sa treaca repede orele de sport ce trebuia sa le fac pentru facultate ). Nu judec pe nimeni ca si eu sunt foarte non constiincioasa cu miscarea... si cand fac, fac mai degraba pentru ca prietenul meu e adept de activitati sportive si impreuna cu el incepe sa imi placa, dar de una singura..greu ma mobilizez.

Offline

 

#43 2011-10-30 09:33:05

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

depinde si la ce nivel de "performanta" esti smile
bicicleta mi se pare un mod bun de a intari muschii de la picioare, ca pe viitor sa fii in stare sa alergi mai mult decat cateva sute de metri lol cel putin in cazul meu.

daca e folosita pt tonifiere/intretinere, e foarte ok din punctul meu de vedere; daca se foloseste pt slabit, depinde de fiecare, in ce ritm da grasimile jos etc etc.
eu asta vara faceam cam 2 ore, dar s-au vazut rezultatele (pana la un punct).

si pe fetele care doresc sa isi cumpere aparatura de fitness, le sfatuiesc sa se gandeasca de 2 ori daca are rost sa dea banii; din proprie experienta (si din a altora), va spun ca trebuie sa aveti o mare determinare ca sa va tineti de "facut sport acasa" big_smile din punctul meu de vedere e mult mai eficient un abonament la sala big_smile ca e una sa zici "ma, am platit, tre' sa ma duc" si alta e sa zici "mai stau juma de ora sa se termine filmul si dupa aia ma pun pe bicicleta" sau "maine, ca azi mi-e prea lene"
pt cele ce isi inving "lenea", tot respectu' smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-10-30 10:02:38

SisterOfNight
New member
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 48

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

De acord ca ajuta, practic orice forma de miscare ajuta pana si umpic de mers pe jos in plus. Ai dreptate , depinde spre ce tinzi... eu ma refeream strict la ideea de conditie fizica, nu la slabit si altele pentru ca acolo nu ma pricep. Eu la corpul meu ar trebui sa fac exercitii de forta cu greutati mari ca sa imi cresc umpic masa musculara ( sunt  slaba iar treaba cu ingrasatu in mod nesanatos nu functioneaza deloc la mine ), dar ma tem foarte tare sa nu ajung sa am un corp prea..masculin ca sunt deja suficient de tonifiata si nu vreau sa dau intr-o extrema aiurea, asa ca ma abtin deocamdata de la asa ceva.

Offline

 

#45 2011-10-30 10:14:00

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

nu ai vorbit cu un antrenor? ar putea sa te sfatuiasca ce sa faci, cum sa faci si cat sa faci ca sa nu ajungi un pachet de muschi masculinizat big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#46 2011-10-30 10:15:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Sister, mergi linisitita la sala, culturistele care te sperie pe tine au ani de antrenament si tone de suplimente (nu intotdeauna din cele permise), o femeie nu are cum sa arate asa in mod natural, asa ca don't worry, NU AI cum sa te umpli de muschi
poti sa te uiti pe forumul getfit dupa idei de antrenament, sunt acolo fete care trag de fiare serios si arata foarte dragut si feminin smile

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-10-30 10:23:04)

Offline

 

#47 2011-10-30 12:11:18

SisterOfNight
New member
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 48

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

da, e drept ca nu am cum sa ajung chiar ca si culturistele smile  mc de info, am sa ma uit si pe acel forum sa vad ce si cum

Offline

 

#48 2011-10-30 15:02:55

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

nici eu nu vreau muschi, m-ar interesa doar un abdomen mai fortificat. fac acasa gantere si mi se pare ca daca fac prea multe mi se dezvolta prea mult umerii va . nu vreau sa am muschi prea dezvoltati pe brate pentru ca o sa se lase, daca nu o sa ii intretin mereu.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-10-30 15:06:57)

Offline

 

#49 2011-10-30 16:01:38

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Eu as vrea sa mi mai dezvolt putin bratele, dar nu prea stiu ce exercitii sa fac. Oare sunt bune cele cu cercul?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#50 2011-10-30 16:43:12

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

gantere will do the trick big_smile eu le fac pentru piept, dar fara sa vreau mi se dezvolta si muschii de pe brate

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-10-30 16:43:58)

Offline

 

#51 2011-10-31 13:45:24

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Offline

 

#52 2011-10-31 18:34:35

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

carmen, ia-ti niste gantere mici, de 1-1,5 kg (exista si de 0,5), gasesti destule exercitii pe net

Offline

 

#53 2011-11-01 17:52:15

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

nu insistati totusi cu exercitiile pt o singura grupa de muschi smile toate se fac cu masura; am avut in liceu 2 colege obsedate de sala si de un corp perfect (de fapt de intarirea bratelor si mai ales de marirea sanilor) care in juma' de an si-au tras cate un spate de culturista de nu le mai recunosteai.
prostia lor a fost ca nu au ascultat de nimeni, nu au tinut cont de sfaturile trainerilor si tot asa...


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#54 2011-11-01 17:56:04

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

da, dar din povestile astea lumea retine ca daca ridici de jos o gantera de 0.5 kg sau faci 5 abdomene o sa arati direct ca Schwartzenegger, asa ca mai bine de 100 kg, dar mai feminina
muschii aia neintretinuti se duc, dar grasimea nu trebuie intretinuta lol

Offline

 

#55 2011-11-01 17:58:00

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

stiu heim lol mentalitatea asta incerca proful de sport din faculta sa le-o scoata sclifositelor din cap "o ora de forta pe saptamana nu va face culturiste" lol si uite-asa, toate s-au apucat de spinning, ridicat greutati si alte chestii de genul si n-au murit.
de aia am si zis ca in toate trebuie sa existe masura si mai ales echilibru smile
ca daca lucrezi un timp indelungat o grupa de muschi si restu' le lasi in voia sortii ca "arata bine" si n-au nevoie de retusari nu e chiar ok.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#56 2011-11-01 22:29:31

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

Apropo de bicicleta, mi se pare cel mai usor de folosit acasa, mai ales ca nici macar nu trebuie sa astepti sa se termine fimul, cum zicea Yoyo, poti sa astepti sa inceapa filmul, sa-ti pui fundul pe ea si nici nu stii cum ai pedalat o ora pana se termina. 
Adica mie mi s-ar parea groaznic de plictisitor sa pedalez uitandu-ma pe pereti, dar daca as pune un film la tv sau o carte / revista pe ghidon ... eheee  tongue


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#57 2011-11-01 23:16:18

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: sala/aerobic/tae bo si alte minuni fac parte din programul vostru?

asa faceam si eu acasa kathryn!!trece f frumos timpul asa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.