homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Casuta mea-103


#1939 2012-08-10 14:34:59

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Casuta mea

multumesc, aly  smile

pink, te rog editeaza mesajul in care m-ai citat.

Ultima oara a fost editat de mikado (2012-08-10 17:21:49)


.

Offline

 



#1940 2012-08-11 12:15:11

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Casuta mea

myka , multam pt mail smile

Offline

 

#1941 2012-08-14 11:23:50

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Casuta mea

mikado a scris:

multumesc, aly  smile

pink, te rog editeaza mesajul in care m-ai citat.

am sters, nu stiu daca a mai ramas unul.

offtopic  care e faza cu citarile? am vazut ca mai multe persoane nu vor sa fie citate, care e motivul, ca nu imi dau seama  rodnar

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2012-08-14 11:24:14)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#1942 2012-08-14 14:19:44

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: Casuta mea

poate vor sa stearga anumite informatii/poze si nu pot sterge si acolo unde le-ai citat. E un forum public si nu vor sa ramana datele prea mult pe aici.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#1943 2012-08-14 14:54:08

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Casuta mea

poate vor sa stearga anumite informatii/poze si nu pot sterge si acolo unde le-ai citat. E un forum public si nu vor sa ramana datele prea mult pe aici.

//OffTopic

Mi se pare aiurea de tot faza cu citatul.Este singurul forum unde am vazut ca utilizatorii au o problema MARE cu citatul..
Este forum public.Corect!!! Dar de responsabilitate nu a auzit nimeni dintre cei cu citatul?Asa se face in viata de zi cu zi?Zici ceva si nu iti asumi?
Frate daca nu vrei sa fii citat nu mai clampanii pe tastatura sau gandeste-te de 2-3-4-5 ori sau de cate ori e nevoie inainte sa asezi un gand/ o idee pe forum.

Macar daca citati, citati si voi cu anonim..sau habar nu am

Nu ma citati ca nu se stie cand ma apuca sa imi editez toate posturile...Pentru ca sunt pe forum public, sub anonimat si sunt iresponsabil.Sunt pe forum public si am dreptul sa aberaz oricat vreau fara ca nimeni sa ma citeze. Multumesc smile

Eventual astept si un warn sau ban pt o perioada de zile de la un moderator pentru ca am stricat atmosfera.

//Later:
Nici in viata de zi cu zi nu ma citeaza nimeni.Am tot dreptul sa ma duc la clienti si sa ii scuip verbal intre ochi si ei nu au dreptul "sa ma citeze" la sefii mei. smile

Ultima oara a fost editat de dudu.f (2012-08-14 15:21:51)


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1944 2012-08-14 15:17:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Casuta mea

cred ca ne ambalam degeaba
omul pur si simplu voia sa scoata niste poze si link-urile erau in postul citat

Offline

 

#1945 2012-08-14 15:47:35

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Casuta mea

heimdall a scris:

cred ca ne ambalam degeaba
omul pur si simplu voia sa scoata niste poze si link-urile erau in postul citat

exact tummenupp


.

Offline

 

#1946 2012-08-14 16:05:58

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Casuta mea

Mesajul meu nu era adresat unui membru anume.


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#1947 2012-08-14 16:13:51

alyssa
Full member
De la: puiu acasa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 550

Re: Casuta mea

bine spus...sunt ce acord intru totul cu tine dudu  wink


"Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima"

Offline

 

#1948 2012-09-18 20:02:56

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

hello again smile

nici acum nu m-am hotarat cum o sa-mi decorez viitoarea casa, asa ca revin cu niste intrebari.

reiau, canapeaua-pat pe care o sa o am este in genul asta, numai ca este mai mare si galbenul este mai placut.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25117_canapea-si-doua-fotolii-superbe-arad.jpg

asta e planul garsonierei, cum e mobilata ea acum :

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25117_forum.jpg

m-am gandit sa fac 2 sau 3 pereti crem si unul galben puternic, acelasi galben de la canapea. prima dilema, 1 sau 2 pereti galbeni? avand in vedere planul, care naiba ar putea sa fie galben?

apoi, m-am gandit sa pastrez tv acolo unde e si pe peretele ala sa fac si biblio, de exemplu :

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25117_13031_0_1234888723.jpg

daca fac in genul asta, cum as putea sa incadrez patul astfel incat sa bag si un sifonier? pe care perete?

revenind la galben pe perete, as putea sa fac unul singur galben puternic si pe asta cu tv sa fac un desen in spate, de exemplu :
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25117_1_amenajare_interioara_perete_galben_spoturi_design_de_mobilier_modern.jpg

am aceeasi problema, care pisicii mei sa fie ala galben?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1949 2012-09-19 11:10:19

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Casuta mea

blackberry a scris:

hello again smile

nici acum nu m-am hotarat cum o sa-mi decorez viitoarea casa, asa ca revin cu niste intrebari.

reiau, canapeaua-pat pe care o sa o am este in genul asta, numai ca este mai mare si galbenul este mai placut.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … e-arad.jpg

asta e planul garsonierei, cum e mobilata ea acum :

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … _forum.jpg

m-am gandit sa fac 2 sau 3 pereti crem si unul galben puternic, acelasi galben de la canapea. prima dilema, 1 sau 2 pereti galbeni? avand in vedere planul, care naiba ar putea sa fie galben?

apoi, m-am gandit sa pastrez tv acolo unde e si pe peretele ala sa fac si biblio, de exemplu :

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 888723.jpg

daca fac in genul asta, cum as putea sa incadrez patul astfel incat sa bag si un sifonier? pe care perete?

revenind la galben pe perete, as putea sa fac unul singur galben puternic si pe asta cu tv sa fac un desen in spate, de exemplu :
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … modern.jpg

am aceeasi problema, care pisicii mei sa fie ala galben?

Hello, stiu ca nu ajut cu nimic dar imi poti spune de pe ce site ai luat poza  cu biblioteca? Pretty please  angel


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#1950 2012-09-19 23:40:35

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

sincer, nu stiu... am foarte multe in pc si sunt salvate de mai mult de o luna de pe site-uri diferite


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1951 2012-09-21 08:59:57

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Casuta mea

am si eu nevoie de cateva sfaturi si sper sa ma ajutati. urmeaza sa renovez casuta si nu reusesc sa ii dau de cap cu (,) culorile.
1- daca imi iau mobila alb cu negru sau crem cu negru,ce nuanta ar merge pentru pereti in living?(mentionez ca spatiul e micut).
2-daca baia e destul de mica,ce nuanta ar trebui sa aiba gresia si faianta pentru a nu micsora vizual spatiul? sper ca ati inteles ce vreau sa spun.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1952 2012-09-21 09:57:40

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Casuta mea

daca spatiul e mic atunci e nevoie de culori pale.
1. in functie de ce culori iti plac, poti opta pentru oricare din ele cu conditia sa fie o nuanta foarte deschisa. poti merge pe crem, galbui, vernil pal sau chiar mov pal. albul deschide cel mai mult dar nu-mi place asocierea lui cu mobila crem, caz in care as merge tot pe crem si pentru pereti plus accente de culoare - covor mai colorat, pernute decorative, draperii, un tablou, etc.
2. ca si in cazul livingului trebuie sa alegi nuante luminoase. evita placile ceramice cu model marmorat, sunt foarte incarcate. evita modelele incarcate (gen tabla de sah pe pardoseala, etc). si aici depinde de tine si de culorile care iti plac. poti alege crem, bej, roz pal. pe pereti poti pune din loc in loc o placa decorativa sau poti imagina un model orizontal dintr-o singura placa.
ai grija ca baia sa aiba lumina suficienta si pune o oglinda cat mai mare, creeaza iluzia de spatiu.
evita nuantele de albastru


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#1953 2012-09-21 10:13:16

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Casuta mea

multumesc mult,alinda puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1954 2012-09-23 15:26:17

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: Casuta mea

pink_martini a scris:

Hello, stiu ca nu ajut cu nimic dar imi poti spune de pe ce site ai luat poza  cu biblioteca? Pretty please  angel

Biblioteca respectiva seamana foarte bine cu livingul New York de la Lems.Intra pe site si vei gasi toate modulele din care iti poti configura livingul.Din ce am vazut in poza aceea ti-ar trebui o comoda,o extensie de comoda,3 suspendate verticale si o placa decorativa cu 2 polite.


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#1955 2012-09-23 19:45:47

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Casuta mea

rozik a scris:

pink_martini a scris:

Hello, stiu ca nu ajut cu nimic dar imi poti spune de pe ce site ai luat poza  cu biblioteca? Pretty please  angel

Biblioteca respectiva seamana foarte bine cu livingul New York de la Lems.Intra pe site si vei gasi toate modulele din care iti poti configura livingul.Din ce am vazut in poza aceea ti-ar trebui o comoda,o extensie de comoda,3 suspendate verticale si o placa decorativa cu 2 polite.

Stiu ca seamana cu mobila Lems, de-aia si vroiam sa stiu daca mai vinde si alta firma ceva asemanator pt ca biblioteca New York costa 4500lei


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#1956 2012-09-25 17:05:21

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Casuta mea

pink_martini a scris:

Hello, stiu ca nu ajut cu nimic dar imi poti spune de pe ce site ai luat poza  cu biblioteca? Pretty please  angel

Foloseste functia de drag&drop la Google Images.

Offline

 

#1957 2012-09-26 10:16:14

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Casuta mea

jeannie a scris:

pink_martini a scris:

Hello, stiu ca nu ajut cu nimic dar imi poti spune de pe ce site ai luat poza  cu biblioteca? Pretty please  angel

Foloseste functia de drag&drop la Google Images.

Esti o zana  hjarta


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.