homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit-7


#115 2008-06-19 15:34:49

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

maine implinim 9 saptamani smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 



#116 2008-06-19 15:43:51

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

nu stiu ce sa zic, eu stiu ca la prima sarcina nu aveam aceste stari si ma oftic ca nu e la fel


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#117 2008-06-19 15:55:38

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

nu stiu ce sa zic, eu stiu ca la prima sarcina nu aveam aceste stari si ma oftic ca nu e la fel

lol)fiecare sarcina difera,si eu la prima era ca si un vis,nici nu am simtit ca sunt gravida:)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#118 2008-06-19 20:44:00

babiuc
New member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 11

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ok va multumesc foarte mult!!!!!

Offline

 

#119 2008-06-20 09:31:36

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu sunt in 13 sapt si n-am avut nici pe draq rotfl pana acum, pe bune!! nu tu greturi, nu tu dureri decat foarte usor, decat migrene care-s probabil de la aerul conditionat. Decat atat: o stare generala de bine, pofta de mancare si in special de cruditati (eu care-s o carnivora de fel) de exemplu nu pot sa trec pe langa un corcodus fara sa nu-mi rog iubitul sa-mi fure cateva rotfl si saracu se conformeaza.... sau daca vad pe masa o leguma (rosie, castravete) intind mana si iau fara sa gandesc rotfl
Nervi: da... ma enervez mai rpd ca de obicei, si imi dau lacrimile mai rpd... sunt ceva mai emotiva acum


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-06-20 09:34:00

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

_alexa_ a scris:

Nervi: da... ma enervez mai rpd ca de obicei, si imi dau lacrimile mai rpd... sunt ceva mai emotiva acum

si eu plangeam pana pe la 3 luni din orice, ma emotiona si o frunza in vant....rotfl
s-a rezolvat cu niste magneb6 din luna 4 rock


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#121 2008-06-20 09:36:05

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

dar care e faza cu furatul ca eu nici nu imi dau seama cand ma trezesc cu o corcodusa in mana asa ca nu ma pot abtine

Offline

 

#122 2008-06-20 10:03:30

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

probabil instinctul sa ne facem provizii rotfl


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#123 2008-06-20 10:23:09

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

Fetelor, pentru nervi si bazdac doctorita mi-a dat Aspacardin.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#124 2008-06-20 10:29:59

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu nu iau nici un medicament... poa sa-mi prescrie medicul orice, mai ales ca sunt in perioada cand i se formeaza creierul... sau cel putin asa am inteles eu. Prefer sa zambesc si sa-mi controlez nervii cum pot mai bine.
p.s. tot asa nasol te simti?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#125 2008-06-20 11:00:57

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

dar un ceai de tei,ceva,levantica nu ar merge? totusi cred ce tine si de tine sa te controlezi


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#126 2008-06-20 11:02:41

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

am starea asta nervoasa, simt tremuraturi in corp, imi vine sa ma scutur tot timpul, o stare de iritabilitate, de draci, nu ma simt insarcinata, ma simt bolnava si privesc totul ca pe o boala, nu am chef de nimeni si de nimic, nici acasa nu mai imi place, nu mai suport culoarea portocalie, niste stari aparute peste noapte, de cand s-a lipit oul de uter
aspacardin e potasiu cu magneziu

am niste nervi si din faptul ca eu nu mai tineam sa fac copii, lasand la o parte ca am ramas  imediat dupa sau in timpul-doamne fereste- administrarii de postinor

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-06-20 11:06:04)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#127 2008-06-20 11:21:42

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

deci in mare parte tine de tine,accepta-ti si iubeste-ti bebele,Dumnezeu stie de ce ti l-a dat,nu a fost o intamplare,sunt sigura. cred ca tu nici nu vrei sa depasesti starea asta,nu esti bolnava,porti in tine o viata care depinde in totalitate de tine si care are nevoie de dragostea ta


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

#128 2008-06-20 12:45:00

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

am starea asta nervoasa, simt tremuraturi in corp, imi vine sa ma scutur tot timpul, o stare de iritabilitate, de draci, nu ma simt insarcinata, ma simt bolnava si privesc totul ca pe o boala, nu am chef de nimeni si de nimic, nici acasa nu mai imi place, nu mai suport culoarea portocalie, niste stari aparute peste noapte, de cand s-a lipit oul de uter
aspacardin e potasiu cu magneziu

am niste nervi si din faptul ca eu nu mai tineam sa fac copii, lasand la o parte ca am ramas  imediat dupa sau in timpul-doamne fereste- administrarii de postinor

te inteleg daliana perfect. ca stari d'aseta am avut si eu. dar na... a mine s-a terminat nasol

tu cati copii mai ai?
sau mai ai'?

Offline

 

#129 2008-06-20 12:45:48

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana...nu sunt probleme cu postinorul...si tot ce resimti tu e psihic...va trebui sa gasesti o modalitate sa-ti revi daca vrei sa pastrezi copilul...stresul in care esti nu e benefic la niciunul...sfatul meu ar fi...daca poti...sa pleci 2 zile intr-un loc linistit...la tara sau la munte...doar voi 2...tu si cu bebe...fara medicamente...fara ceaiuri...fara nimic...si sa incerci sa-ti dai seama ce vrei cu adevarat...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#130 2008-06-20 13:25:29

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

asta ma gandeam si eu... daliana din cate spui tu e clar ca nu ti-ai dorit sarcina. atunci de ce o ti?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#131 2008-06-20 14:30:36

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana mai are o fetita de 6 ani parca...sper sa nu ma insel


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#132 2008-06-20 16:33:11

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

da,chiar asa cum spune si alexa:de ce o mai tii?,sa nu te superi pe noi dar suntem doar curioase si in nici un caz,doamnr fereste nu iti vrem raul:hug: smile

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2008-06-20 16:34:22)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#133 2008-06-24 11:25:15

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

am fost ieri la eco 3d la dr. Georgescu Alma de la Med Life si e totul in limite normale, copilul e ok, am si poza. Eu nu suport sa port o sarcina, nici prima nu am suportat-o, dar a fost mai usoara, acum am ramas gravida desi am luat postinor, copilul il tin pt ca il vrea sotul si pt ca fata mea se ruga in biserica sa mai aiba o surioara, pt ca e bine sa fie 2 si pt ca sunt impotriva avortului si pt ca am avut o sarcina oprita in evolutie si nu am avut posibilitatea de a alege.
sa nu ma intelegeti gresit, imi doresc copii, sunt o mama buna, dar nu suport sarcinile, imi creeaza o stare stupida si vreau sa se termine cat mai repede, chiar sunt singura care nu suporta?!.......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.