homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit-8


#134 2008-06-24 11:40:43

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

adevarul e ca si eu ma simt aiurea cateodata si-mi vine sa-mi bag picioarele lol si abea astept sa-l vad in patucu` lui si sa ma lase pe mine in pace sa-mi revin la kg-le de dinainte de sarcina lol sa beau o bere linistita, etc lol
p.s. fetelor, avem voie sa bem macar un pahar cu bere? deci pe mine ma chinuie pofta asta de nush cand. sunt o mare bautoare de bere de fel, si pofteeeeeessssc de nu mai poooooot !!!
Capul sus daliana si zi mersi ca nu nasti de revelion ca mine lol

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-06-24 11:51:36)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 



#135 2008-06-24 11:42:45

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

alexa daca iei cateva inghitituri nu e bai.mama de exemplu cand era gravida cu mine simtea nevoia sa fumeze desi era nefumatoare asa ca tragea cateva fumuri si isi facea pofta smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#136 2008-06-24 11:42:50

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

vezi, asta e si la mine, ma descurc eu dupa ce se naste, nasol e si cu kg care se pun si te simti ca o vaca...., o bere nu strica...., un pahar de pofta sa nu mori, eu poftesc de ieri la sorici......, ce sa fac???


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#137 2008-06-24 11:56:46

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

pune mana si infrupta-te rotfl ia o gura
eu deja am inceput sa mananc putin si disociat. adica: dimineata fructe, la pranz carne, si seara lactate. Eu de obicei tineam regimul lui atkins si ma simteam perfect cu el. acum cred ca n-ar fi ok sa ma privez de fructe si legume (inafara de varza) cateva saptamani... plus ca de luna viit ma duc la aerobic !! abea astept !! mi-e groaza de kg-le in plus, ca stiu ca le dau jos greu! plus ca nu ma suport grasa!! grater


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#138 2008-06-24 12:13:04

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana a scris:

vezi, asta e si la mine, ma descurc eu dupa ce se naste, nasol e si cu kg care se pun si te simti ca o vaca...., o bere nu strica...., un pahar de pofta sa nu mori, eu poftesc de ieri la sorici......, ce sa fac???

eu am mancat la inceputul sarcinii...unele fete m-au atentionat aici pe forum...altele nu...eu am mancat din comert, e unul bun la gima....dar un pic nu face rau, zau asa:smoke:


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2008-07-04 12:36:44

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

am gasit sorici! de la o sunculita buna, dar cica la Obor in piata de carne se gaseste din belsug


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#140 2008-07-04 12:52:14

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ai grija daliana, asa un pic de pofta, mai ales ca e si cald....  hmm si nu e tocmai un aliment sanatos


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#141 2008-07-04 13:23:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ee, am mancat cat un deget mic de mi-am facut pofta, atat


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#142 2008-07-04 14:59:15

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

lol eu am avut parte de sorici de la tara big_smile big_smile afumat big_smile vai un deliciu si slanina big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#143 2008-07-06 00:09:57

ana.m
New member
De la: US, IL
Inregistrat: 2008-06-24
Mesaje: 7

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

Pentru nervozitate, stari de plictiseala si sictir am gasit reteta ideala: Vizionarea unei comedii la primele ore (ca si asa ma trezesc de nebuna la 5...6 dimineata).. si cateva alte filme puse de-o parte sa fie vizionare in timpul zilei. Stiu ca in Ro nu se inchiriaza DVD-uri... da se pot dld de pe net f multe. Aici il pun pe al meu inainte de a veni aksa sa ia vreo 3 -5 DVDuri ..ma bag in dormitor in pat ...cu catronul de salata de cruditati sau de fructe si ma simt excelent.cool

Offline

 

#144 2008-07-07 12:20:22

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

si in Ro se inchiriaza DVD-uri...si nu de azi de ieri...big_smile

Offline

 

#145 2008-07-07 12:23:20

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

ana.m a scris:

Pentru nervozitate, stari de plictiseala si sictir am gasit reteta ideala: Vizionarea unei comedii la primele ore (ca si asa ma trezesc de nebuna la 5...6 dimineata).. si cateva alte filme puse de-o parte sa fie vizionare in timpul zilei. Stiu ca in Ro nu se inchiriaza DVD-uri... da se pot dld de pe net f multe. Aici il pun pe al meu inainte de a veni aksa sa ia vreo 3 -5 DVDuri ..ma bag in dormitor in pat ...cu catronul de salata de cruditati sau de fructe si ma simt excelent.cool

aici in bucuresti se pot inchiria dvd-uri chiar si de la atm-uri speciale:P


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#146 2008-07-08 08:20:34

ana.m
New member
De la: US, IL
Inregistrat: 2008-06-24
Mesaje: 7

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

SUPER! N-am stiut. Cand am plecat eu dld de pe net filme.. cum de altfel fac si acum insa doar pt cele f vechi gen Haiduci lui 7 cai..tongue

Offline

 

#147 2008-07-08 08:41:44

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

rh a scris:

si in Ro se inchiriaza DVD-uri...si nu de azi de ieri...big_smile

hohoho si inca cum...

Offline

 

#148 2008-07-08 09:15:51

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

eu nu mai suport televizorul de cand sunt insarcinata......... asa ca....


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#149 2008-07-08 10:00:44

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

asa am patit si eu...in special emisiunile violente, sonorul prea tare, etc. am preferat sa nu ma mai uit decat la survivor si anatomia lu' gray smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#150 2008-07-08 10:05:28

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

daliana speram sa treci cat mai rpd peste. esti mai bine?

Offline

 

#151 2008-07-08 12:30:59

CristinaOlaru
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 304
Site

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

Am citit aci din experietele voastre care mai de care dar daliana m-a bagat in toti speritii smile Eu multam lu` Dumnezeu nu am avut pb. greturi am avut numain 1 saptamana dupa ce am aflat ca sunt insarcinata , stari emotionale cred ca are fiecare, la fel ca si starile de nervozitate. Eu asa ii multumesc Domnului ca ne-a dat un bebe mic , cateodata plang de emotie si de bucurie, cateodata sunt stresata si nervoasa, da ma razbun repede pe o cana de lapte sau de ceai, dureri de cap am avut si eu si mai am cateodata da le rezolv repede cu cate o cana de ceai de tei si musetel, cat despre insonii le tratez cu ceai de valeriana:) Incerc sa ma bucr de aceasta perioada din plin si savurez fiecare moment al zilei, cu bune si rele, gandind pozitiv ca totul va fi bine si ca Dumnezeu a vrut sa fim mame.
Capul sus daliana si gandeste pozitiv si totul va fi bine. Nu mai da asa de mare atentie asa ziselor tale "bazdacuri" si trateaza-le cu mai multa indiferenta si bucura-te de bebelusul tau inca nenascut. Suntem alaturi de tine.


:gravida33+
bebe

Offline

 

#152 2008-07-08 12:32:36

bobita
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 2148

Re: Totul despre sarcina si cum sa ducem totul la bun sfarsit

cristina,eu chiar aveam nevoie de o incurajare,e chiar binevenit mesajul tau


mandra si fericita posesoare a unei  burtici cu ochi bebe Doamne ajuta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.