homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-105


#1977 2008-08-20 09:56:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cred ca de asta vrei tu sa ii interzici accesul al dulap... ca are un............... rotfl

pai eu am zis ca las floricelele in farfurii, sa si le puna fiecare... tu o ai pe ana, dar eu n-am copii la nunta. si sa se apuce dra de onoare, care e ditai fimeia (la propriu) si cu cavalerul (ditai omu si ala, la 30 de ani) sa puna floricele... parca era nitel hilar. doar ca noi punem floricele naturale, asa ca nu le putem lasa de dimineata pe farfurii... sa vedem cum facem, probabil le lasam acolo in frigider si o sa vina cineva mai repede sa le puna... sau unn chelner, dak or sa vrea

mama a bocit cand ne-a vazut verighetele. iar eu am astept sa bocesc in 2 momente... al cununia religioasa si cand voi dansa cu tata (poate si cu iubi, nush)

poze nu aici... la members' area tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1978 2008-08-20 09:56:52

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

katami a scris:

eu oricum in top pr4eferinte as fi avut rochita surorii micai.... hjarta: cea mai frumoasa pe care am vazut-o vreodata.... dar mi-am zis ca mai mult de 15 mil nu dau pt o noapte... si asta a fost 15 jum cu tot cu voal. v9alul mi s-a parut scump... dar daca am avut mofturi de lung si brodat tongue oricum, initial tipa de la mag mi-a zis ca e 17... si as fi luat-o si asa... pe masurile mele si culoare alba in loc de crem... mi s-a zis 13. rau nu mi-a parut, va dati seama lol

pai evil, stiu ca tu voiai tip sirena... asta nu era chiar sirena, dar modelul original (iar nu se vede in poza) e luat pe solduri tare... aproape ca la sirena.. eu am vrut in forma de A, dar originalul e mai mulat wink

m-am razgandit nu mai vreau sirena vreau gen printesa lol ce femeie sunt... cred ca sigura 100% nu o sa fiu decat atunci cand incep sa si probez sa vad ce vine mai bine pe mine

si nici atunci nu o sa fii asa sigura k o sa iti placa multe modele,culori si tot asa.


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1979 2008-08-20 09:57:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

o s ao iau razna atunci lol


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1980 2008-08-20 09:59:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

exact asta am vrut sa zic si eu.... nici acum, cand sunt cu ea in dulap, nu-s sigura ca a fost cea mai buna alegere lol (ce perfectioniste suntem!)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1981 2008-08-20 10:00:00

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

cred ca de asta vrei tu sa ii interzici accesul al dulap... ca are un............... rotfl

pai eu am zis ca las floricelele in farfurii, sa si le puna fiecare... tu o ai pe ana, dar eu n-am copii la nunta. si sa se apuce dra de onoare, care e ditai fimeia (la propriu) si cu cavalerul (ditai omu si ala, la 30 de ani) sa puna floricele... parca era nitel hilar. doar ca noi punem floricele naturale, asa ca nu le putem lasa de dimineata pe farfurii... sa vedem cum facem, probabil le lasam acolo in frigider si o sa vina cineva mai repede sa le puna... sau unn chelner, dak or sa vrea

mama a bocit cand ne-a vazut verighetele. iar eu am astept sa bocesc in 2 momente... al cununia religioasa si cand voi dansa cu tata (poate si cu iubi, nush)

poze nu aici... la members' area tongue

katami stie rotfl rotfl rotfl
oricum stie k dak is in lipsa pot fi in stare si in ziua nuntii sa il bulanesc rotfl rotfl
abia astept sa vad ce reactie o sa aiba mama knd o sa vada verighetele big_smilebig_smilebig_smile
eu crek bocesc pana ajung la restaurant dar cred k ma droghez oleak(calmogen+oleak de cafelutza) big_smile k stiu k nu rezist altfel lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1982 2008-08-20 10:00:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

exact asta am vrut sa zic si eu.... nici acum, cand sunt cu ea in dulap, nu-s sigura ca a fost cea mai buna alegere lol (ce perfectioniste suntem!)

asa e! lol eu mai am timp sa ma mai razgandesc,k deja la fusta m`am razgandit lol
sutem perfectioniste pt k vrem o nunta de vis,nunta kre visam de mici


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1983 2008-08-20 10:01:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu presimt bocete din partea lui mama si a lui tata lol


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1984 2008-08-20 10:02:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

eu crek bocesc pana ajung la restaurant dar cred k ma droghez oleak(calmogen+oleak de cafelutza) big_smile k stiu k nu rezist altfel lol

yikes: serios?? sau faci misto?

mama a bocit si cand si-a dat seama ca "va ajunge soacra"...."mamaaaa, cat am imbatranit, auzi, sa zic la nush ce baba din sat (era plecata la bunica-mea si o dusese iubi pana acolo) ca m-a adus ginerele" rotfl

curios e ca n-am visat la nunta de mica lol doar stii ca am povestit... in schimb perfectionista am fost de cand ma stiu (din pacate, pt ca iau tzepe des din cauza asta)

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-20 10:04:10)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1985 2008-08-20 10:04:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

eu presimt bocete din partea lui mama si a lui tata lol

eu o sa am 100% bocete din partea:mea,mama,tata,soacra`mea(kt se da ea de rotunda),a anei,matusile mele (2 la numar),prietenele mele (tot 2) si km atat sper rotfl
tre sa`mi iau galeti rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1986 2008-08-20 10:05:27

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

eu crek bocesc pana ajung la restaurant dar cred k ma droghez oleak(calmogen+oleak de cafelutza) big_smile k stiu k nu rezist altfel lol

yikes: serios?? sau faci misto?

mama a bocit si cand si-a dat seama ca "va ajunge soacra"...."mamaaaa, cat am imbatranit, auzi, sa zic la nush ce baba din sat (era plecata la bunica-mea si o dusese iubi pana acolo) ca m-a adus ginerele" rotfl

curios e ca n-am visat la nunta de mica lol doar stii ca am povestit... in schimb perfectionista am fost de cand ma stiu (din pacate, pt ca iau tzepe des din cauza asta)

vb f serios,la faza nu fac mijto kt ma vezi tu pe mine de zuzu zuzu rotfl
mama saraca o sa boceasca de knd ajunge pana pe 21 dupa nunta crek rotfl
mama nu`i zice ginere lu yubi ci "baiatul mamei" lol

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-20 10:06:09)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1987 2008-08-20 10:10:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mda, eu la tata nu m-am gandit rotfl

in rest nu cred... pai dra de onoare imi spunea dragastos, acu vreo 2-3 ani (cand era cat pe-aci sa-i fiu eu ei dra de onoare): "pe tine nu te vad in rochie de mireasa decat in cosciug!" rotfl prima ei reactie cand a aflat de iubi: "bine... retrag chestia cu rochia si cosciugul!" rotfl iar cand i-am zis de nunta i-am zis sa se pregateasca sa ma vada imbracata ca de inmormantare! big_smile

iar altcineva nu prea cred sa dea apa la soareci pe acolo...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1988 2008-08-20 10:22:28

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mda, eu la tata nu m-am gandit rotfl

in rest nu cred... pai dra de onoare imi spunea dragastos, acu vreo 2-3 ani (cand era cat pe-aci sa-i fiu eu ei dra de onoare): "pe tine nu te vad in rochie de mireasa decat in cosciug!" rotfl prima ei reactie cand a aflat de iubi: "bine... retrag chestia cu rochia si cosciugul!" rotfl iar cand i-am zis de nunta i-am zis sa se pregateasca sa ma vada imbracata ca de inmormantare! big_smile

iar altcineva nu prea cred sa dea apa la soareci pe acolo...

tare faza rotfl rotfl
tata vroia sa ma faca maicutza knd eram mica rotfl rotfl
si acum zice k "maicutza cu tigara`n bot nu am vazut,si nici maritata" lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1989 2008-08-20 10:27:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl ce teluri inalte avea pt tine


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1990 2008-08-20 10:49:46

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl ce discutii ...chiar mai e un pic si gata punem pozele de la nunta big_smile big_smile big_smile
si la mine cred ca vor planga mama si cei mai apropiati..iar eu la cununia religioasa mai mult ca sigur si la valsul cu iubi.
katami, am 24 de ani smile...da ma simt asa..cam pe la 20 lol
noi acum ne pregatim de civila...sapt viit. joi ducem actele...sunt cam fiarta pt ca mama mi-a trimis certificatele medicale prin curier de vineri si nu au ajuns inca grater le-au ametit nenorocitii de la curier..sper sa vina azi..
si offtopic..tre sa am duc la dentist sa imi scot o masea de minte si nu-s prea happy..dar decat sa ma apuce vreo durere la nunta sad offf..de abia astept sa treaca mai rpd perioada asta..

puss viitoarele miresici

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-20 10:50:52)

Offline

 

#1991 2008-08-20 10:54:42

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

rotfl ce teluri inalte avea pt tine

daaa rotfl rotfl
roxi rlx k o sa treaca...de mine ce sa mai zic k am trecut prin atatea in 3 luni credeam k nu mai termin.aveam caderi psihice de ma lua zbenga dar au trecut pusspuss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-20 10:56:26)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1992 2008-08-20 11:01:10

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sarumana pt sprijin smile ..chiar daca e la distanta..ajuta mult :k?ra:

Offline

 

#1993 2008-08-20 11:09:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

bafta, roxi... si iubitzoiu meu termina maine cu dentistul!!!!!!!

vezi ca alea medicale is valabile 48 de ore, nu mai mult!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1994 2008-08-20 11:23:17

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

bafta, roxi... si iubitzoiu meu termina maine cu dentistul!!!!!!!

vezi ca alea medicale is valabile 48 de ore, nu mai mult!!

in sfarsit!katami avem o luna de knd ne stim face to face.ieri a fost o luna de la cauterizare big_smilebig_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1995 2008-08-20 12:54:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

smile multa sanatate puss de acu, sa mearga totul bine!!!!

acus plec in siraj sa caut niste fundoaie de alea naspa pt masina sad nu-mi plac... da' parca ce mai conteaza? si ceva bijuterii de prin oras... uff, ce n-am chef!!!!! dar tre


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.