homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-123


#2319 2008-09-02 10:04:03

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Casa de Piatra Katami! multa fericire si intelege! spor in casa si liniste!


pc  pc

Offline

 



#2320 2008-09-02 11:35:35

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

applauseapplauseapplause
felicitari  katami smile acum am intrat si eu cu sufletul la gura sa vad cum a fost..distractie mare ce sa mai...cel mai important e ca voi v-ati simitit bine hjartahjartahjarta
M-am gandit la tine sambata hjarta ..ma bucur nespus..numai bine va doresc, multa iubire intelegere si asteptam cu drag pozele big_smile
Noi avem sambata civila smile, dupa care avem rezervare la un restaurant sa ne indopam nitel rotfl si fugim marti spre Durau smile unde am facut deja rezervare 4 zile la o pensiune. offtopic daca ai un picut de timp poate ne initiezi si p noi nitel virtual cu un traseu, doua mai usurele din zona.. sarumana :k?ra:
Am inceput repetitiile la vals lol...si ce sa mai am inceput si noi sa avem emotii..dar pana pe 11 oct mai e nitel wink
raluk_ cum te mai simti ? u're the next in line rotfl mult spor la pregatiri

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-09-02 11:36:24)

Offline

 

#2321 2008-09-02 11:40:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

saru-mana pt urari... again!!

roxicutza, tinem pumnii! smile era cat pe aci sa avem nunta odata cu voi tongue pai trasee:
1. durau-cab fantanele (45 min) - destul de sec traseul, doar prin padure si doar urcus... dar e usor si scurt big_smile
2. durau-cascada duruitoarea (scurtut si asta, eu una nu l-am facut, dar parca stiu ca e ceva mai abrupt). eu as merge mai degraba tot prin fantanele... adica durau-fantanele (pauza scurta) - duruitoarea (fantanele-duruitoarea e drum drept, pe curba de nivel.... e usor.... si parca ami mult de o ora n-are nici asta, din cate imi amintesc)
3. durau-cab dochia (3h-3h jum) - f frumos, merita... dar e cam greu de facut dus-intors intr-o zi... ar merita sa dormiti o noapte sus la cabana, dar daca voi aveti rezervarea jos... nush

cam atat aveti big_smile

raluk_ e o stresata deja lol (eu rad, ca am trecut hopul tongue)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2322 2008-09-02 12:13:38

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

durau-dochia il faci in 3 ore daca ai conditie...io l-am facut in 6 ore rotfl fantanele-dochia e crima si pedeapsa...nu mai repet prea curand istoria rotfl

fantanele-duruitoarea e de mine rotfl asta daca ajung la fantanele...vai salili lol


mami de minuni hjarta

Offline

 

#2323 2008-09-02 12:16:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl haidi, mai.... nu sparia omul... durau-dochia e "clasat" 3 ore jum.... si noi l-am facut in vreo 4 si ceva, ca aveam ditamai casa in spate, dar fara bagaj e altfel... las' ca dumneaei are conditie fizica, a facut sport wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2324 2008-09-02 12:17:53

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu vb de cele 70 de kile pe care le aveam numa' io pe vremea aia...acu nici nu indraznesc sa ma gandesc...nici pana la repedea nu cred ca ajung pe jos rotfl2


mami de minuni hjarta

Offline

 

#2325 2008-09-02 12:21:19

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

hai ilincuto cu o pozica miiiiiica...mititica...minuscula rotfl ca nu mai putem rotfl


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#2326 2008-09-02 12:26:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

uey.... incerc azi sa ma duc la nea' fotistu' sa vad daca imi poate da macar pozele mai repede...d ar nu promit... fiind prieteni ne-a zis ca nu ni le da chiar in 2 zile tongue

ana, las' ca ai tu timp sa recuperezi conditia fizica. atunci cand ai sa alergi pe munte dupa fata lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2327 2008-09-02 12:53:28

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

exact tongue acu am o scuza..sunt operata rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#2328 2008-09-02 15:22:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

applauseapplauseapplause
felicitari  katami smile acum am intrat si eu cu sufletul la gura sa vad cum a fost..distractie mare ce sa mai...cel mai important e ca voi v-ati simitit bine hjartahjartahjarta
M-am gandit la tine sambata hjarta ..ma bucur nespus..numai bine va doresc, multa iubire intelegere si asteptam cu drag pozele big_smile
Noi avem sambata civila smile, dupa care avem rezervare la un restaurant sa ne indopam nitel rotfl si fugim marti spre Durau smile unde am facut deja rezervare 4 zile la o pensiune. offtopic daca ai un picut de timp poate ne initiezi si p noi nitel virtual cu un traseu, doua mai usurele din zona.. sarumana :k?ra:
Am inceput repetitiile la vals lol...si ce sa mai am inceput si noi sa avem emotii..dar pana pe 11 oct mai e nitel wink
raluk_ cum te mai simti ? u're the next in line rotfl mult spor la pregatiri

pe 11? yikesyikesyikes baftaaaaa si lasa emotiile aksa applause applause
eu sunt bine,incerc sa fiu kt pot de calma
raluk_ e o stresata deja  (eu rad, ca am trecut hopul )
ms katami rotfl
asa e,sa stii...dar o sa treaca si asta...deja nu`mi mai afc griji de confirmari sau k nu am loc unde sa asez lumea la mese k e sala prea mica lol
sunt stresata si stresanta
mama isi pune mainile`n cap seara de seara knd ajung de la munk.nik nu vreau,nu`mi convine rotfl

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-02 15:24:31)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2329 2008-09-02 16:43:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

las' ca asa am fost si eu toata perioada dinainte (unde mai pui ca eu si asa nu ma inteleg cu mama... deci a fost frumos tare)

sfat avizat (eu una nu l-am ascultat): faceti aranjamentul in sala cu maaaaaxim 2 zile inainte. la mine se razgandeau si in ziua nuntii... cred ca l-am refacut de cel putin 5 ori (dintre care ultima la restaurant, ad hoc tongue)

am vb cu fotografu'.... maine avem poziliiiii!!!!!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2330 2008-09-02 16:47:07

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

las' ca asa am fost si eu toata perioada dinainte (unde mai pui ca eu si asa nu ma inteleg cu mama... deci a fost frumos tare)

sfat avizat (eu una nu l-am ascultat): faceti aranjamentul in sala cu maaaaaxim 2 zile inainte. la mine se razgandeau si in ziua nuntii... cred ca l-am refacut de cel putin 5 ori (dintre care ultima la restaurant, ad hoc tongue)

am vb cu fotografu'.... maine avem poziliiiii!!!!!!!

deci is normala...asta ma bucura rotfl
yupiiiiiiiiiiiiiii maine vedem poziliiiiiiiiiiiiii
la noi se ocupa o firma de aranjamente.au experienta,prieteni cu tata si nasu`....deci nu cred k imi da buleala k le iau gatleju` la aman2 clontzosi.si unul din ei e si invitat lol

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-02 17:06:36)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2331 2008-09-02 16:52:19

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

abia asteapta si okiu meu sa vada big_smilebig_smile si casa de piatra !! puss puss

Ultima oara a fost editat de capcaun (2008-09-02 16:53:19)

Offline

 

#2332 2008-09-02 17:13:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

la noi se ocupa o firma de aranjamente.au experienta,prieteni cu tata si nasu`....deci nu cred k imi da buleala k le iau gatleju` la aman2 clontzosi.si unul din ei e si invitat lol

ma refeream la aranjarea oamenilor la mese... care sta langa cine, la ce masa etc.
eu am avut surpriza ca inclusiv o ff buna prietena sa ma sune in ziua nuntii sa "imi ureze casa de piatra"... asta cand ea trebuia sa imi ureze personal. am ramas blocata... iar ea mi-a zis ca "mi-a batut un apropo, credea ca m-am prins". si nu a fost singura. la fel cum au aparut pe acolo si pers neinvitate... frate-meu m-a anuntat ca vine cu o gagica proaspat cunoscuta, vara-meu a luat exemplu lol... iar seful lui iubi (care nici macar nu fusese invitat) ne-a anuntat ca "el nu poate veni, dar o trimite pe nepoata-sa cu prietenul ei". asa ca sa fii pregatitia de surprize


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2333 2008-09-02 17:19:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

la noi se ocupa o firma de aranjamente.au experienta,prieteni cu tata si nasu`....deci nu cred k imi da buleala k le iau gatleju` la aman2 clontzosi.si unul din ei e si invitat lol

ma refeream la aranjarea oamenilor la mese... care sta langa cine, la ce masa etc.
eu am avut surpriza ca inclusiv o ff buna prietena sa ma sune in ziua nuntii sa "imi ureze casa de piatra"... asta cand ea trebuia sa imi ureze personal. am ramas blocata... iar ea mi-a zis ca "mi-a batut un apropo, credea ca m-am prins". si nu a fost singura. la fel cum au aparut pe acolo si pers neinvitate... frate-meu m-a anuntat ca vine cu o gagica proaspat cunoscuta, vara-meu a luat exemplu lol... iar seful lui iubi (care nici macar nu fusese invitat) ne-a anuntat ca "el nu poate veni, dar o trimite pe nepoata-sa cu prietenul ei". asa ca sa fii pregatitia de surprize

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
asa nu....da nu`i primesc naibii rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2334 2008-09-02 17:21:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu i-am primit cu tot dragu', pt ca platisem deja meniuri pt neseriosii care n-au aparut... asa a fost numa bine tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2335 2008-09-02 17:23:24

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eu i-am primit cu tot dragu', pt ca platisem deja meniuri pt neseriosii care n-au aparut... asa a fost numa bine tongue

si noi printre ei grater
apropo de asta...zilele astea imi poti da un raspuns? pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2336 2008-09-02 17:25:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu, voi n-ati fost printre ei! ma refeream la cei care aveau cartonu' pe masa la restaurant si m-au sunat in ziua aia ca nu vin

uite... vb cu iubi si apoi cu tine pe mess... nu te-am uitat, sa stii!! maine ai rasp, ok?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2337 2008-09-02 17:28:30

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nu, voi n-ati fost printre ei! ma refeream la cei care aveau cartonu' pe masa la restaurant si m-au sunat in ziua aia ca nu vin

uite... vb cu iubi si apoi cu tine pe mess... nu te-am uitat, sa stii!! maine ai rasp, ok?

aaaaaaaaaaa.... big_smilebig_smile pusspuss
a venit aseara varmea la mine si zice" saru manaaaaaaaaaaa!"
k tre sa se ob sa imi zica asa rotfl
ok doamna!stiu k nu m`ai uitat da r nah...trebuia sa spun si asta...se imputineaza lumea grater grater da se imputineaza fff tare..toti da da da si acum e nu nu nu

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-02 17:29:32)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.