homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-134


#2528 2008-09-10 17:35:54

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

oooo ce ma bucur ca e buna ideea ...si ca va place si voua.....ralu tu nu vei avea colegi de liceu la nunta? sa pui si tu melodia cu dedicatzie speciala pt ei wink


pc  pc

Offline

 



#2529 2008-09-10 17:43:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

oooo ce ma bucur ca e buna ideea ...si ca va place si voua.....ralu tu nu vei avea colegi de liceu la nunta? sa pui si tu melodia cu dedicatzie speciala pt ei wink

ba da..varmiu..ii zic asa k e imbigubat cu verisoara mea rotfl si pt el nu fac eu de astea...si in plus nu am amintiri tocmai placute cu mel asta neutral


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2530 2008-09-10 17:52:08

cati_35
Membru
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 4

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

buna fetele
eu sunt din constanta
ar urma ca la anu sa facem nunta dupa 17 ani lol
eu vreau sa facem la cort in curte ca avem spatiu mult si merge
nu vreau nici prea mult tantam ca de ....
voi ce parere aveti?
si daca a mai facut cineva asa cu ce probleme sa confruntata sau vreun sfat ceva nu ar strica
multumesc de ajutor

Offline

 

#2531 2008-09-10 17:55:11

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ooo da se poarta acum nunta la cort....cumatru noastru e medic si face nunta la anul la cort...iti da`i seama ca va avea lume f buna la nunta...dar sigur va fi frumos....cortul nu din carpe...cort cumparat, facut de firme specializate pe organizari de nuntzi....
felicitarile mele pt planurile de nunta....dupa 17 ani de prietenie sau avetzi cununia civila facuta?


pc  pc

Offline

 

#2532 2008-09-10 17:58:13

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

oooo ce ma bucur ca e buna ideea ...si ca va place si voua.....ralu tu nu vei avea colegi de liceu la nunta? sa pui si tu melodia cu dedicatzie speciala pt ei wink

ba da..varmiu..ii zic asa k e imbigubat cu verisoara mea rotfl si pt el nu fac eu de astea...si in plus nu am amintiri tocmai placute cu mel asta neutral

aha ...am inteles wink noi am avut o viatza de liceu f frumoasa....am fost numai fete in clasa lol dar eu cu viitoarea nasa ne`am inteles f bine ...ne alintam si acum dupa 7 ani de la terminarea liceului cu " mamitzu" asa ne spune`am in liceu ...a! ea e mai mica cu 6 luni decat mica...ehe si o sa ii pup mana la biserica rotfl dar na...ce conteaza e nasa! rotfl


pc  pc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2533 2008-09-10 18:09:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

oooo ce ma bucur ca e buna ideea ...si ca va place si voua.....ralu tu nu vei avea colegi de liceu la nunta? sa pui si tu melodia cu dedicatzie speciala pt ei wink

ba da..varmiu..ii zic asa k e imbigubat cu verisoara mea rotfl si pt el nu fac eu de astea...si in plus nu am amintiri tocmai placute cu mel asta neutral

aha ...am inteles wink noi am avut o viatza de liceu f frumoasa....am fost numai fete in clasa lol dar eu cu viitoarea nasa ne`am inteles f bine ...ne alintam si acum dupa 7 ani de la terminarea liceului cu " mamitzu" asa ne spune`am in liceu ...a! ea e mai mica cu 6 luni decat mica...ehe si o sa ii pup mana la biserica rotfl dar na...ce conteaza e nasa! rotfl

ce frumoooooooooooooossss.... big_smilebig_smilebig_smile
maine pun poze cu nasii....
am plecat aksa pusspusspuss  aveti grija de voi si de sufletele voastre pusspuss kram kram

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-10 18:10:33)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2534 2008-09-10 18:12:54

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pa ralu puss


pc  pc

Offline

 

#2535 2008-09-11 09:54:59

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

buna dimineatza miresici! adica ralu ca tu esti urmatoarea rotfl


pc  pc

Offline

 

#2536 2008-09-11 12:00:44

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

buna dimineatza miresici! adica ralu ca tu esti urmatoarea rotfl

neatza! pusspuss lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2537 2008-09-11 12:30:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mi`a aprobat sefa 3 sapt de concediu;de pe 15 sept pana pe 6 oct  big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
7 zile la sovata patfierbinte hjartahjarta in care yubi a zis k sa numai cu "dansa`n transa" rotfl rotfl
am o problemaaaa grater : nu`mi gasesc nicicum palarie pt despetelat sad si vreau neaparat palarie
sa`mi dau comanda pe net oare?km in kt timp vine?cine ma poate ajuta?
ankaaaaaaaaaaaaa
katamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
anaaaaaaaaaaaaaaaa
si restul forumului hellllppp grater

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-11 14:46:43)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2538 2008-09-11 14:59:31

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

iubita eu am fost plecata sa fac cardurile in care o sa puna lumea banii la nunta acum am ajuns acasa...palariutze gasesti la magazinele cu rochii, la Gara ai incercat?


pc  pc

Offline

 

#2539 2008-09-11 15:01:21

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

iubita eu am fost plecata sa fac cardurile in care o sa puna lumea banii la nunta acum am ajuns acasa...palariutze gasesti la magazinele cu rochii, la Gara ai incercat?

nu sunt din iasi grater
oare sa dau comanda pe net?ce sa fac?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2540 2008-09-11 15:05:52

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

iubita eu am fost plecata sa fac cardurile in care o sa puna lumea banii la nunta acum am ajuns acasa...palariutze gasesti la magazinele cu rochii, la Gara ai incercat?

nu sunt din iasi grater
oare sa dau comanda pe net?ce sa fac?

a de ce tin eu minte ca esti din iasi sad ? de unde esti?...nu stiu daca mai ai timp sa-ti vina curierul daca vrei sa faci comanda de pe net....vezi cate zile dureaza si daca te incadrezi si vrei musai palarie fa comanda..


pc  pc

Offline

 

#2541 2008-09-11 15:09:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

iubita eu am fost plecata sa fac cardurile in care o sa puna lumea banii la nunta acum am ajuns acasa...palariutze gasesti la magazinele cu rochii, la Gara ai incercat?

nu sunt din iasi grater
oare sa dau comanda pe net?ce sa fac?

a de ce tin eu minte ca esti din iasi sad ? de unde esti?...nu stiu daca mai ai timp sa-ti vina curierul daca vrei sa faci comanda de pe net....vezi cate zile dureaza si daca te incadrezi si vrei musai palarie fa comanda..

daca stau bine si ma gandesc eu zilele astea tre sa trag o fuga pana in iasi k sa imi platesc taxa la facultate,poate chiar luni k sa nu mai aman sad si caut si palarie
pe net as vrea sa dau comanda dar nuj cu ce imi sta bine sau nu k palaria poate sa fie super faina dar dak fetei mele nu i se potriveste... sad
ai crezut k is din iasi probabil k aqm mai zis eu pe forum k vin in iasi de asta sau k m`am int cu katami(scz de cacofonie) pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2542 2008-09-11 15:12:49

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:


nu sunt din iasi grater
oare sa dau comanda pe net?ce sa fac?

a de ce tin eu minte ca esti din iasi sad ? de unde esti?...nu stiu daca mai ai timp sa-ti vina curierul daca vrei sa faci comanda de pe net....vezi cate zile dureaza si daca te incadrezi si vrei musai palarie fa comanda..

daca stau bine si ma gandesc eu zilele astea tre sa trag o fuga pana in iasi k sa imi platesc taxa la facultate,poate chiar luni k sa nu mai aman sad si caut si palarie
pe net as vrea sa dau comanda dar nuj cu ce imi sta bine sau nu k palaria poate sa fie super faina dar dak fetei mele nu i se potriveste... sad
ai crezut k is din iasi probabil k aqm mai zis eu pe forum k vin in iasi de asta sau k m`am int cu katami(scz de cacofonie) pusspuss

asa se explica....asa sa faci sa vii in Iasi si aici cred ca ai sa gasesti...asa e dezavantajul cumparaturilor de pe net, nu le poti proba mad...de ce nu vrei batic? palaria e cam scumpa 70 ron am vazut eu si nu o portzi decat odata ,asemeni rochiei de mireasa....apropo cat ai dat tu pe rochitza?


pc  pc

Offline

 

#2543 2008-09-11 15:18:34

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

a de ce tin eu minte ca esti din iasi sad ? de unde esti?...nu stiu daca mai ai timp sa-ti vina curierul daca vrei sa faci comanda de pe net....vezi cate zile dureaza si daca te incadrezi si vrei musai palarie fa comanda..

daca stau bine si ma gandesc eu zilele astea tre sa trag o fuga pana in iasi k sa imi platesc taxa la facultate,poate chiar luni k sa nu mai aman sad si caut si palarie
pe net as vrea sa dau comanda dar nuj cu ce imi sta bine sau nu k palaria poate sa fie super faina dar dak fetei mele nu i se potriveste... sad
ai crezut k is din iasi probabil k aqm mai zis eu pe forum k vin in iasi de asta sau k m`am int cu katami(scz de cacofonie) pusspuss

asa se explica....asa sa faci sa vii in Iasi si aici cred ca ai sa gasesti...asa e dezavantajul cumparaturilor de pe net, nu le poti proba mad...de ce nu vrei batic? palaria e cam scumpa 70 ron am vazut eu si nu o portzi decat odata ,asemeni rochiei de mireasa....apropo cat ai dat tu pe rochitza?

14 mil:rochia,voalul,pernuta de verighete,gentuta
50 lei manusile
120 lei coronita
batic nu as vrea,cu toate k imi place f mult un batic de ala bej,brodat....sunt frumusele si alea...
dak stau mai bine si ma gandesc nici eu nuj ce vreau acuma grater
is atat de nervoasa k dak imi spui sa ma dau mai incolo fac BUUUUUUUUUUUUUMMM si ma uia o durere de cap dak nu ma exteriorizez... grater
oare asa tre sa fie inainte de marele eveniment sau is yo chicata`n cap?

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-11 15:20:48)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2544 2008-09-11 15:20:52

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:


daca stau bine si ma gandesc eu zilele astea tre sa trag o fuga pana in iasi k sa imi platesc taxa la facultate,poate chiar luni k sa nu mai aman sad si caut si palarie
pe net as vrea sa dau comanda dar nuj cu ce imi sta bine sau nu k palaria poate sa fie super faina dar dak fetei mele nu i se potriveste... sad
ai crezut k is din iasi probabil k aqm mai zis eu pe forum k vin in iasi de asta sau k m`am int cu katami(scz de cacofonie) pusspuss

asa se explica....asa sa faci sa vii in Iasi si aici cred ca ai sa gasesti...asa e dezavantajul cumparaturilor de pe net, nu le poti proba mad...de ce nu vrei batic? palaria e cam scumpa 70 ron am vazut eu si nu o portzi decat odata ,asemeni rochiei de mireasa....apropo cat ai dat tu pe rochitza?

14 mil:rochia,voalul,pernuta de verighete,gentuta
50 lei manusile
120 lei coronita

ooo si manusi..o sa fii o mireasa superba...pe mine nu ma incanta manusile big_smile...eu am dat 7,5 mil pe rochitza big_smile voalul si coronitza trebuie sa mi le cumpere nasa saptamana viitoare....pernutza o fac  eu acasa si gentutza nu imi mai cumpar....wink il tin pe fiul meu de mana rotfl


pc  pc

Offline

 

#2545 2008-09-11 15:35:44

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

Raluk_ a scris:

anka9mai a scris:

asa se explica....asa sa faci sa vii in Iasi si aici cred ca ai sa gasesti...asa e dezavantajul cumparaturilor de pe net, nu le poti proba mad...de ce nu vrei batic? palaria e cam scumpa 70 ron am vazut eu si nu o portzi decat odata ,asemeni rochiei de mireasa....apropo cat ai dat tu pe rochitza?

14 mil:rochia,voalul,pernuta de verighete,gentuta
50 lei manusile
120 lei coronita

ooo si manusi..o sa fii o mireasa superba...pe mine nu ma incanta manusile big_smile...eu am dat 7,5 mil pe rochitza big_smile voalul si coronitza trebuie sa mi le cumpere nasa saptamana viitoare....pernutza o fac  eu acasa si gentutza nu imi mai cumpar....wink il tin pe fiul meu de mana rotfl

sper sa fiu calma...f calma si sa nu ma enerveze nimic
eu nu am bebe k sa ma tina de manuta grater da si knd o sa`l am... mai facem o data nunta retas rotfl rotfl
nasa mi`a luat coronita dar eram cu ea big_smile
si voalul il plateste luni knd merg dupa rochie big_smilebig_smile hjartahjartahjartahjarta abia asteeeeeeeeeeeeeepppptttt big_smilebig_smilebig_smile
nu ma dau bani afara din casa dar le`am cumparat pt k la capitolul "timp" stam ffffffffffffff prooost aman2 sad

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-11 15:37:49)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2546 2008-09-11 15:41:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai raluk_, scumpo, cu ce sa te ajutam, daca nu vii in iasi? sad plus ca eu habar n-am de unde se iau palarii, pt ca eu una am avut batic tongue dar in tot romanul ala nu e un mag de mirese mai k lumea? sigur gasesti ceva. plus ca nu tre neaparat sa fie asortata cu rochia... din contra, traditional e sa fie contrastanta (traditional e batic rosu... eu as fi vrut, dar am renuntat la gandul ca n-am sa-l folosesc eu prea curand dupa... plus ca mi-era lene sa caut)

ai dat fff mult pe coronita.... cum pana mea arata? eu am dat 30 lei pe ea...si daca mai sapam nitel o gaseam mai ieftin.

stai calma.... toate suntem nervoase inainte... (parca tii minte cum ti-am vb la ttel cand m-ai sunat in dim nuntii, nu? lol )

anka, nici eu n-am avut manusi si gentuta... e bine, e mai comod asa (bine, eu nu l-am avut nici pe fi-meu de mana rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.