homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-135


#2547 2008-09-11 15:44:58

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pai raluk_, scumpo, cu ce sa te ajutam, daca nu vii in iasi? sad plus ca eu habar n-am de unde se iau palarii, pt ca eu una am avut batic tongue dar in tot romanul ala nu e un mag de mirese mai k lumea? sigur gasesti ceva. plus ca nu tre neaparat sa fie asortata cu rochia... din contra, traditional e sa fie contrastanta (traditional e batic rosu... eu as fi vrut, dar am renuntat la gandul ca n-am sa-l folosesc eu prea curand dupa... plus ca mi-era lene sa caut)

ai dat fff mult pe coronita.... cum pana mea arata? eu am dat 30 lei pe ea...si daca mai sapam nitel o gaseam mai ieftin.

stai calma.... toate suntem nervoase inainte... (parca tii minte cum ti-am vb la ttel cand m-ai sunat in dim nuntii, nu? lol )

anka, nici eu n-am avut manusi si gentuta... e bine, e mai comod asa (bine, eu nu l-am avut nici pe fi-meu de mana rotfl )

pai eu nu vreau gentutza sa mai am grija ei...presimt ca Alexandru nu o sa am slabeasca nici in momentul cununiei de la biserica rotfl...ce frumos mi`ai sta cu el in bratze rotfl asa ca o si vad pe mama mea stand cu el pe afara rotfl ca sa nu faca scandal.... si mie mi s`a parut f scumpa coronitza lui ralu` da eu stiu ce pietre are pe ea wink...odata e mireasa fata ...si mai mult ca sigur ca va fi sclipitor de frumoasa...a! s`au calmat spiritele in fam ta ralu??


pc  pc

Offline

 



#2548 2008-09-11 16:03:18

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

katami a scris:

pai raluk_, scumpo, cu ce sa te ajutam, daca nu vii in iasi? sad plus ca eu habar n-am de unde se iau palarii, pt ca eu una am avut batic tongue dar in tot romanul ala nu e un mag de mirese mai k lumea? sigur gasesti ceva. plus ca nu tre neaparat sa fie asortata cu rochia... din contra, traditional e sa fie contrastanta (traditional e batic rosu... eu as fi vrut, dar am renuntat la gandul ca n-am sa-l folosesc eu prea curand dupa... plus ca mi-era lene sa caut)

ai dat fff mult pe coronita.... cum pana mea arata? eu am dat 30 lei pe ea...si daca mai sapam nitel o gaseam mai ieftin.

stai calma.... toate suntem nervoase inainte... (parca tii minte cum ti-am vb la ttel cand m-ai sunat in dim nuntii, nu? lol )

anka, nici eu n-am avut manusi si gentuta... e bine, e mai comod asa (bine, eu nu l-am avut nici pe fi-meu de mana rotfl )

pai eu nu vreau gentutza sa mai am grija ei...presimt ca Alexandru nu o sa am slabeasca nici in momentul cununiei de la biserica rotfl...ce frumos mi`ai sta cu el in bratze rotfl asa ca o si vad pe mama mea stand cu el pe afara rotfl ca sa nu faca scandal.... si mie mi s`a parut f scumpa coronitza lui ralu` da eu stiu ce pietre are pe ea wink...odata e mireasa fata ...si mai mult ca sigur ca va fi sclipitor de frumoasa...a! s`au calmat spiritele in fam ta ralu??

sooooooooooo coronita e cu sw big_smilebig_smile aia mi`a placut si  mie si nasei
spiritele s`au calmat f mult dupa ce le`am zis vreo 2 la ai mei... plangeam si le ziceam tot ce aveam pe suflet dar acum stam doar noi cu nasii la masa de prezidiu
luni dupa vin si marti in ias dupa palarie si taxa la facultate
dak nu gasesc in iasi plarie  imi bag ceva (in saptamana de miere rotfl ) si iau baticul bunicii (D`zeu s`o ierte sad ) k e tare fitzos asha big_smilebig_smile
slujba e cu 3 preoti
sunt magazine cu rochii,palarii si toate alea pt nunti dar palarii numai  pe  alb am gasit big_smilebig_smile
amr 9 zile big_smilebig_smile hjartahjarta
bai miresici ce tremuram ieri knd am semnat la starea civila k is de acord sa iau numele sotului...ptiu ...ma simteam asa ciudat... lol

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-11 16:15:10)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2549 2008-09-11 16:21:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

raluk_ puss pai daca sunt in iasi marti (ceea ce e putin probabil, dar am explicat intr-un topic nou ce si cum) merg cu tine in moldova si la mag de mirese sa cautam

eu ti-am zis ce am patit cand m-a strigat aia de la starea civila pe numele sotului.... mai ca m-am uitat in spate dupa soacra lol apoi am procesat ca e vb de mine big_smile

stiam eu ca o sa se rezolve... ai sa vezi... va trece frumos si prea repede smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2550 2008-09-11 16:24:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

raluk_ puss pai daca sunt in iasi marti (ceea ce e putin probabil, dar am explicat intr-un topic nou ce si cum) merg cu tine in moldova si la mag de mirese sa cautam

eu ti-am zis ce am patit cand m-a strigat aia de la starea civila pe numele sotului.... mai ca m-am uitat in spate dupa soacra lol apoi am procesat ca e vb de mine big_smile

stiam eu ca o sa se rezolve... ai sa vezi... va trece frumos si prea repede smile

katami pusspusspuss
nu`i nimic k stie iubi orasul big_smilebig_smile din faculta big_smilebig_smile
da,stiu pov...la ce topic nou ai zis?link ceva? (in loc de link am scris  ling rotfl rotfl )
s`au rezolvat km toate,acuma  nu mai trebe decat sa ma marit big_smilebig_smilebig_smile
poze la members area in 10 min cu ana imbracata in rochia de seara si coronita big_smilebig_smile

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-09-11 16:41:03)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2551 2008-09-12 10:13:25

cati_35
Membru
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 4

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

ooo da se poarta acum nunta la cort....cumatru noastru e medic si face nunta la anul la cort...iti da`i seama ca va avea lume f buna la nunta...dar sigur va fi frumos....cortul nu din carpe...cort cumparat, facut de firme specializate pe organizari de nuntzi....
felicitarile mele pt planurile de nunta....dupa 17 ani de prietenie sau avetzi cununia civila facuta?

suntem cununati civil
si noi inchiriem cort ca e mai ieftin decat sa il cumparam desi cel cumparat ne-ar ramane noua ma mai gandesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2552 2008-09-12 10:20:31

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

oau ce frumos...ca afce`ti nunta si dupa 17 ani...si te imbraci mireasa? smile


pc  pc

Offline

 

#2553 2008-09-12 18:02:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai cum sa nu se imbrace mireasa, mai?

cati, felicitari! si bun venit pe forum!!

si mie mi-ar fi placut ceva de genul asta.... dar ne-am temut de vreme tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2554 2008-09-14 17:07:56

maya_78
Full member
Inregistrat: 2008-07-30
Mesaje: 189

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami Felicitari si Casa de Piatra:hug:
sa fiti sanatosi , fericiti si sa aveti copii frumosi, inteligenti si sanatosi
si pentru celelalte fete care vor fi mirese aceleasi urari de bine
din pacate nu am mult timp sa intru dar din cand in cand tot mai imi fac sa va citesc


“O femeie care nu poate fi urata nu este frumoasa”- Karl Kraus

Offline

 

#2555 2008-09-14 21:34:38

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pai vad ca nu ne mai povestesti nik... pai eu in sapt dinainte eram calare pe topicul asta lol

spor, oricum puss

ps: plecam si noi in sapt de miere pana la urma big_smile inca dezbatem unde.... el vrea mare si eu munte....prima probl de familie rotfl

Cu scuzele de rigoare fetele..de abia astazi am venit acasa smile
A fost frumos...ff greu sa ma obisnuiesc cu noul nume..poze nereusite de la civila rotfl dar le pun oricum sa le vedeti.
Mi-a fost tare dor de voi insa am fugit repede repede la munte si nu am mai apucat sa scriu. Va multumesc din suflet pt toate gandurile bune..sunteti niste dulci si va iubesc mult hjarta raluk_ si katami dar si celelalte fete big_smile
Noi am fost ff ok inainte sa plecam spre oficiul starii civile..cand am ajuns acolo eram vai de capul nostru de emotii..eu am tremurat si am plans lol iubi nu auzea ce zice doamna de acolo si a trebuit sa ii zica de vreo 3 ori " acum va puteti felicita sotia" ca sa inteleaga ce are de facut lol faza al care eu am replicat " adica pe mine" si toata lumea era pe jos de ras...Nasii au venit cu bebeul lor de un an si au fost m mult decat draguti..ne-au zis ca ne fac cadou o excursie de luna de miere hjarta dupa nunta din oct
Totul s-a petrecut fff repede..ne-am trezit de la civila direct la restaurant...au fost vreo 20 de pers..si am primit multe cadouri cam toate de bucatarie rotfl
La munte a fost m mult decat superb hjarta sarumana katami pt indicatii kram am urcat la fantanele si cascada Duruitoarea. Din pacate s-a stricat vremea si nu am mai apucat sa mergem si la dochia dar am mers in schimb la borsec, am vazut pestera de gheata si pestera ursilor, cheile Bicazului si Lacul Rosu. Totul frumos, mi-a mers la suflet si cel mai mult m-a impresionat vizita la manastirea Agapia in ultima zi in care aproape ningea , dar totul ne-a
mers la suflet hjarta
Acum ne pregatrim de nunta..unde sper sa iasa totul bine smile
katami..tu ce mai zici..cum e sa fii doamna tongue? eu a mai ramas sa imi caut palarie sau batic si niste pantofi cu toc..
raluk_ m-am gandit la tine...gata e ultima saptamana big_smile sunt alaturi de tine si sa ne mai tii la curent puss
Mai jos o sa pun cateva poze ..nu va speriati de noi si de moacele noastre de oameni emotionati rotfl

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-09-20 12:50:25)

Offline

 

#2556 2008-09-15 07:54:38

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce poze frumoase.dar cati ani aveti ca pareti ffffff tineri.scumpei

Offline

 

#2557 2008-09-15 12:11:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza felicitari doamna draga!!!
eu nu am vesti prea placute: joi seara a murit unchiul lui yubi si va dati seama k nu am mai avut timp de noi,nunta si toate alea...sambata inmormantarea si duminik de dimineatza pe drum pt nunta.
am dat comanda de flori,lumanari,flori pt socri,cavalerii si domnisoarele de onoare.azi mergem pt stabilirea meniului,dupa rochie,je la tratament la cosmetica,comanda de tort;vineri dupa vin si sambata nunta pt care sincera sa fiu ma lasa cam rece pt k yubi e in doliu,eu tin doliu pana la hora miresei,dar dak ii da dezlegare preotul facem numai dansul oficial,in rest nu o sa danseze.sper sa`mi revin din suparare si sa fiu fericita in ziua nuntii mele...km toate visele mele legate de nunta s`au dus pe apa sambetei dar asta e!
roxi casa de rahat sa nu`si bage  nimeni nasu`n ea!! pusspusspuss kram  ati fost tare frumusei!! pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2558 2008-09-15 12:23:10

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

casa de rahat ......urata mi se pare vb asta sad


pc  pc

Offline

 

#2559 2008-09-15 15:49:51

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vai raluk_ condoleante

Offline

 

#2560 2008-09-15 15:55:32

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

condoleantzele mele ralu...imi pare f rau...d-zeu sa`l ierte! va doresc sa avetzi o nunta frumoasa si linistita, sa nu lasatzi tristetzea sa va strice cea mai frumoasa zi....stiu ca e aproape imposibil...dar...fa`o pt tine si pt amintirea care te va tine o viatza intreaga! Multa bafta la ultimele pregatiri!


pc  pc

Offline

 

#2561 2008-09-15 16:05:31

little_bunny
Hero member
De la: pamant la cer...te iubesc!
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 2807

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

raluk_ imi pare asa rau pt ce se intampla sad
sper sa va gasiti puterea sa va bucurati de nunta voastra puss

Offline

 

#2562 2008-09-15 16:14:11

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

roxicutza felicitari doamna draga!!!
eu nu am vesti prea placute: joi seara a murit unchiul lui yubi si va dati seama k nu am mai avut timp de noi,nunta si toate alea...sambata inmormantarea si duminik de dimineatza pe drum pt nunta.
am dat comanda de flori,lumanari,flori pt socri,cavalerii si domnisoarele de onoare.azi mergem pt stabilirea meniului,dupa rochie,je la tratament la cosmetica,comanda de tort;vineri dupa vin si sambata nunta pt care sincera sa fiu ma lasa cam rece pt k yubi e in doliu,eu tin doliu pana la hora miresei,dar dak ii da dezlegare preotul facem numai dansul oficial,in rest nu o sa danseze.sper sa`mi revin din suparare si sa fiu fericita in ziua nuntii mele...km toate visele mele legate de nunta s`au dus pe apa sambetei dar asta e!
roxi casa de rahat sa nu`si bage  nimeni nasu`n ea!! pusspusspuss kram  ati fost tare frumusei!! pusspuss

vai saracuta de tine kram puss puss
trebuie neaparat sa faceti asa?.. adik varul meu a fost intr-o situatie asemanatoare tot unchiul meu decedase in august si in sept aveau ei nunta.. si nu trecusera 40 de zile.. dar a fost o nunta frumoasa normala.. doar unchii si matusile mele au fost in doliu si nu au dansat in rest a fost super.. sincer mi se par aiurea legile astea ale bisericii.. o nunta faci si la aia sa nu dansezi macar un pic nu?.. imi pare sincer rau.. macar o zi atat.. pt voi sa fiti fericiti si sa aveti amintiri frumoase.. ca doar o viata visezi nunta nu?

puss fii tare si sa ai o nunta cum ai visat si sa fiti fericiti si spor la restul pregatirilor.. puss


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#2563 2008-09-15 21:51:14

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Sora mea are nunta la anul smile Si o intereseaza agentii din Brasov care se ocupa cu decorarea salii, invitatii etc si care nu au chiar cele mai mari preturi smile
Daca stiti va rog sa imi spuneti smile
Multumesc !

Ultima oara a fost editat de kdeea (2008-09-15 22:24:30)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#2564 2008-09-16 09:44:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

multumesc fetelor pt cuvintele de alinare!
este f greu,de nedescris in cuvinte k pe yubi l`a crescut unchiul lui si pt amintirea lui nu va mai fi dansul oficial:jumbo si artificii NU!
visezi o viata la momentul asta si knd vine se duce naibii totul.ma simt vlaguita,fara putere si speranta,dar trebuie sa fiu tare.o sa dansez numai eu...
am adus rochia aksa,gentuza si pernutza de verighete...voalul...sunt superbe dar fara viata...
ieri mi`a mai luat o data masurile si am probat rochia:imi era larga cu 4 cm de sapt trecuta de la ultima proba si a modificat`o...din iulie si pana ieri am dat 15 cm jos.a zis croitoreasa k singura chestie kre nu s`a micsorat la mine  e inaltimea lol asta k sa mai si glumim...de ziua mea probabil o sa facem o petrecere mai mare si pt yubi k nu danseaza la nunta
copilu unchiul lui yubi are 9 zile sambata asa k... neutral aveti grija de voi! pusspuss
p.s. aseara am fixat meniul smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2565 2008-09-16 09:46:56

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

kdeea a scris:

Sora mea are nunta la anul smile Si o intereseaza agentii din Brasov care se ocupa cu decorarea salii, invitatii etc si care nu au chiar cele mai mari preturi smile
Daca stiti va rog sa imi spuneti smile
Multumesc !

cel mai bine e sa caute ea ce`i place,chiar si pe net dar sa se si intalneasca cu pers de la agentie sa vada de preturi k acum majoritatea fac aceeasi chestie smile
casa de piatra!
anka nici mie nu`mi place vb asta dar e ffffffffff adevarata!!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.