homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-54


#1008 2008-07-19 16:22:06

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

puune multe! mie imi plac rochiile de mireasa, dar nu vreau sa ma marit ever!
acus mi-ati dat idee: la ziua mea o sa port rochie de mireasa big_smile ca sa compensez tongue


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#1009 2008-07-19 16:24:02

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai cred k dak mai pun multe s sup katami..k topicul era de altceva...mai e un topic cu rochii de mireasa..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1010 2008-07-20 21:22:14

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce rochitze dragutze hjarta ...pentru o mireasa mai indrazneata merg de minune big_smile

Offline

 

#1011 2008-07-21 09:15:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

uffff a scris:

ce rochitze dragutze hjarta ...pentru o mireasa mai indrazneata merg de minune big_smile

sa fim seriosi uffff nu trebuie sa fii numai indrazneatza...trebuie sa si arati bine...eu kre is plinutza...never nu as purta asa ceva k rochie de mireasa.a mea e lungaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1012 2008-07-21 13:56:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu ma supar, mai... fur idei...

uf, mi-a fost dor de topicul asta lol la mine nu s-a deschis forumul deloc in weekend sad

si mie imi plac traditiile... dar sa fie adecvate contextului... adica mi s-ar parea aiurea sa ma apuc sa merg cu bradul prin iasi... dar daca as sta la sat n-as rata pt nimic in lume. eu vreau aia cu ruptul turtei, cu gatitul si dez-gatitul miresei, cu aruncatul buchetului... si, evident, cu furatul!!! (deja am vorbit cu 2 prieteni buni sa rezolve problema... iubi sa buycura ca-s studenti parliti si va fi ieftin sa ma rascumpere, le da o bere si gata lol iar eu ma bucur ca am primit promisiunea ca ma vor duce intr-un "loc geografic"... adica, probabil, vreo crasma nespalata prin care am umblat ca studenti smile )

singura care n-o vreau e aia cu jarteaua... vb rallukai, s-ar face iubi de tot circul in fata rudelor... bah!!

in schimb am avut o discutie cu iubi... care-mi zice, serios... "doar n-o sa vrei sa te trec si pragul" la care, eu: "ba evident ca vreau!! asa ca apuca-te de flotari de pe acu!" big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1013 2008-07-21 14:29:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nu ma supar, mai... fur idei...

uf, mi-a fost dor de topicul asta lol la mine nu s-a deschis forumul deloc in weekend sad

si mie imi plac traditiile... dar sa fie adecvate contextului... adica mi s-ar parea aiurea sa ma apuc sa merg cu bradul prin iasi... dar daca as sta la sat n-as rata pt nimic in lume. eu vreau aia cu ruptul turtei, cu gatitul si dez-gatitul miresei, cu aruncatul buchetului... si, evident, cu furatul!!! (deja am vorbit cu 2 prieteni buni sa rezolve problema... iubi sa buycura ca-s studenti parliti si va fi ieftin sa ma rascumpere, le da o bere si gata lol iar eu ma bucur ca am primit promisiunea ca ma vor duce intr-un "loc geografic"... adica, probabil, vreo crasma nespalata prin care am umblat ca studenti smile )

singura care n-o vreau e aia cu jarteaua... vb rallukai, s-ar face iubi de tot circul in fata rudelor... bah!!

in schimb am avut o discutie cu iubi... care-mi zice, serios... "doar n-o sa vrei sa te trec si pragul" la care, eu: "ba evident ca vreau!! asa ca apuca-te de flotari de pe acu!" big_smile

rotfl faceti antrenamente de pe acu` pe scarile de la bloc rotfl eu la kt is de mare moare yubi big_smilebig_smile si`asa il km  doare schinarea...asta mai lipsea smile katami pusspuss kram

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 14:30:07)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1014 2008-07-21 14:45:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aoleu... da' cum, nu tre doar pragul? ca nu de alta... da' noi stam la 6 fara lift... iar iubi are si el probleme cu schinarea big_smile... nici eu nu-s chiar fulgulet de nea... asa ca ma multumesc cu pragul usii apartamentului big_smile

raluk_... ci faci, esti bini? puss

poate azi reusim sa mai rezolvam ceva... verighete, poate... sau vesta de ginerica a lui iubi si camasile lui...

ieri am vazut niste boluri dragute pt aranjamentele florale... cred ca zilele astea le achizitionez.

mykutza, am citit din nou din urma smile la mine termenul "crasma" n-avea nik peiorativ, pt mine e prescurtarera de la "restaurant", "local", "bar" big_smile

cat despre rochii scurte... eu una vreau ca macar cand sunt mireasa sa fiu imbracata distinctiv... adica cu ceva mai romantic decat  as alege in mod normal. rochii scurte pot purta oricand... macar ca mireasa sa ma imbrac si eu mai "a la printesa" (desi, daca tineti minte rochia mea, tot n-am reusit sa ma indur sa-mi iau una din aia tip evul mediu, cu poala larga si infoiata... dar, oricum... macar e lunga big_smile in rest primeaza comoditatea )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1015 2008-07-21 14:51:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sa zicem k sunt bine....spor in continuare la pregatiri!! pusspuss
nu esti fulg de nea...esti batz...schija... smile

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 14:52:04)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1016 2008-07-21 14:57:08

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la nunta la care am fost aseara s;a jucat gaina lol la tine mykutzo o sa se joace ?

Offline

 

#1017 2008-07-21 14:58:05

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

capcaun a scris:

la nunta la care am fost aseara s;a jucat gaina lol la tine mykutzo o sa se joace ?

la mine daaaaaaaaaaaaaaaaa big_smilebig_smilebig_smile  e super la gaina!!!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1018 2008-07-21 14:58:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

multumim, la fel!!

ei... era iluzie optica de la toale atunci cand ne-am vazut wink imbracata asa aratam mai slaba decat sunt in realitate... nu zic ca-s balena, dar nici chiar schija big_smile asta offttopic

care-i faza cu gaina? yikes

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-21 14:59:20)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1019 2008-07-21 15:02:11

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

multumim, la fel!!

ei... era iluzie optica de la toale atunci cand ne-am vazut wink imbracata asa aratam mai slaba decat sunt in realitate... nu zic ca-s balena, dar nici chiar schija big_smile asta offttopic

care-i faza cu gaina? yikes

moldoveanco!! nu stii faza cu gaina??? se danseaza gaina si nasu` o plateste lol
pe mine ma facea fusta aia mare tare dar nu aveam incotro sad

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 15:02:58)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1020 2008-07-21 15:03:09

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

e un dans, se plimba unii cu o gaina facuta la cuptor prin sala si primesc bani de la nasi, evident totul ii revine miresicii big_smile pe mine ma ameninta vara'miu k imi joaca el gaina la nunta lol

cred k se mai joaca si in alte parti nu numai in moldova

Ultima oara a fost editat de capcaun (2008-07-21 15:04:45)

Offline

 

#1021 2008-07-21 15:06:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

din contra, raluk_, in poza pe care ai pus-o pareai mai plinuta decat esti in realitate. esti fimee buna, mai smile

stiam eu ceva-ceva... si danseaza chelnerii, invitatii sau cine? eu stiam ceva de chelneri. si cand se petrece asta? conteaza melodia? tre vorbit special la restaurant, nu? eu una nu tin la chestia asta... dar ne mai gandim big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1022 2008-07-21 15:21:11

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

gaina poate sa ti`o de`a de acolo,de la restaurant...o danseaza un ospatar si se cere rascumparare,k la furatul miresei(seamana dar nu rasare) si a 2`a zi dupa nunta knd se reintalnesc nasii,socrii si finii o mananca.sau dak nu chiar atunci dupa ce o plateste(cu bani) ms fetitza! puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1023 2008-07-21 15:22:43

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

g si a 2`a zi dupa nunta knd se reintalnesc nasii,socrii si finii o mananca.

cine mai mananca gaina aia rece? rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#1024 2008-07-21 15:24:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ok mai adaug ceva pe lista: fara gaina la mine la nunta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1025 2008-07-21 15:25:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

Raluk_ a scris:

g si a 2`a zi dupa nunta knd se reintalnesc nasii,socrii si finii o mananca.

cine mai mananca gaina aia rece? rotfl

se poate incalzi la cuptor ce buna eeee hjarta big_smile stiu ce zic si in plus nici la rest nu ti`o aduce aburind
katami e mel speciala pt gaina.vb  mai intai cu nasii dak vor sau nu gaina.de ei depinde.dupa kre vb la restaurant

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 15:30:24)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1026 2008-07-21 15:30:51

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

revin si eu dupa ceva vreme la topicul asta:)
noi am mai avansat nitel: am luat invitatiile si verighetele..urmeaza rochia mea:D
ahhhh...in legatura cu gaina..nu m-am putut abtine sa nu scriu. Noi facem nunta la Onesti, cu toate ca eu sunt olteanca:D..si am auziot si eu de obiceiul cu gaina..sincer mi se pare un pic grotesc..am auzit ca dansul e cam deplasat..si se chiuie..si nasul tre sa bage bani in gaina..bleahhhh:|..si ar fi ceva in legatura cu virginitatea fetei..e cam vulgar sincer pt gustul meu..
la noi nasii sunt straini..so nu am de gand sa ii sperii cu asa ceva..
da in schimb la furatul miresei smile
in legatura cu bradul..noi o sa impodobim cu crengute de brad si tul alb...p langa floricele mi se pare frumos smile
nu jartelei...aici eu am decis:evil:
da aruncatului buchetului si am inteles ca ar fi un obicei ca soacra mare sa faca 2 tortulete nasilor..si aci e dragut wink
si cam atat deocamdata:D

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-07-21 15:32:38)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.