homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-55


#1027 2008-07-21 15:33:07

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi e NU la jartea si am zis si motivul....km atat deocamdata.in rest se face tot.faza cu bradul nu k pe la noi nu am vz asa ceva


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1028 2008-07-21 15:42:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza, mai traiesti? unde ai disparut? ti s-a simti lipsa pe aci!! puss

nush dak vrea iubi gaina... eu nu ma bag. nush. si care-i treaba cu virginitatea ?big_smile

iar "bradul"... roxi, in zona moldova-maramures stiu ca bradul e de fapt un stalp. nicidecum brad. si stalpul ala decorat il poarta feciorii (cavalerii de onoare) in fata alaiului de nunta.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1029 2008-07-21 15:47:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

roxicutza, mai traiesti? unde ai disparut? ti s-a simti lipsa pe aci!! puss

nush dak vrea iubi gaina... eu nu ma bag. nush. si care-i treaba cu virginitatea ?big_smile

iar "bradul"... roxi, in zona moldova-maramures stiu ca bradul e de fapt un stalp. nicidecum brad. si stalpul ala decorat il poarta feciorii (cavalerii de onoare) in fata alaiului de nunta.

je zice NU categirc la asta!virginitate?ce virginitate?nuj...care e faza?


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1030 2008-07-21 15:56:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nush nici eu, asteptam sa ne lamureasca roxicutza... e ceva legat de dansul gainii...

si m0am mai gandit... nu cred ca am pofte sa-mi fac nasii sa cotizeze peste limita dorita de ei... asa ca nu cred ca vom face nici o gaina...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1031 2008-07-21 15:59:46

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nush nici eu, asteptam sa ne lamureasca roxicutza... e ceva legat de dansul gainii...

si m0am mai gandit... nu cred ca am pofte sa-mi fac nasii sa cotizeze peste limita dorita de ei... asa ca nu cred ca vom face nici o gaina...

vb cu ei e mai bine serios!poate vor gaina dar ast sa ziceti voi

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 16:00:04)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1032 2008-07-21 16:02:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ei vor cam ce vrem noi... se adapteaza smile tre sa aflu mai multe despre gaina asta... ce si cum e, daca intr-adevar e cu aluzie sau nu wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1033 2008-07-21 16:13:09

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

ei vor cam ce vrem noi... se adapteaza smile tre sa aflu mai multe despre gaina asta... ce si cum e, daca intr-adevar e cu aluzie sau nu wink

dragutza...gaina e obicei de la stra stra stra bunicii nostri pana in ziua de azi...poate sa ti`o de`a de la rest sau sa o cump viu si in dim nunti sa o duceti acolo sa o prepare.dupa tortul miresei se danseaza gaina.vine un ospatar cu gaina gatita si impopotonata si o danseaza in fata mesei oficiale.nasul da banul si ia gaina,o papati voi 8(miri,nasi si socrii) pe loc
dal mai ai alte nelamuriri intreaba si tzi se va raspunde...eu una m`am cam documentat in ceea ce priveste gaina.ce nu inteleg e faza cu virginitatea....mireasa sa fie virgina? rotfl
bani kt vrea ospatarul,km 50 mii

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 16:20:13)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1034 2008-07-21 16:15:51

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

roxicutza, mai traiesti? unde ai disparut? ti s-a simti lipsa pe aci!! puss

nush dak vrea iubi gaina... eu nu ma bag. nush. si care-i treaba cu virginitatea ?big_smile

iar "bradul"... roxi, in zona moldova-maramures stiu ca bradul e de fapt un stalp. nicidecum brad. si stalpul ala decorat il poarta feciorii (cavalerii de onoare) in fata alaiului de nunta.

eu stiam ca stalpul ala impodobit se pune la poarta. nustiu


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#1035 2008-07-21 16:15:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si cam cat "ban" se da? asa, de obicei?

si inca ceva... la masa mirilor... cum se asaza la masa? mirele cu mireasa pe centru... apoi? nasul langa mireasa si nasa langa mire? sau invers? sau amandoi nasii alaturi, langa unul din miri? apoi parintii, fiecare langa "odorul" lor, nu?

uff, ce naspa e sa nu ai experienta la dintr-astea!!!

se pune la poarta, choco, dar initial e plimbat de mire si alaiul sau (inainte de a o "culege" pe mireasa de la casa ei)

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-21 16:16:36)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1036 2008-07-21 16:18:20

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu stiu ca vin mirii, nasul langa mireasa, nasa langa mire, dar socrii nu stiu. probabil socrii mici langa nas (in dreptul miresei) si socrii mari langa nasa (in dreptul mirelui).


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#1037 2008-07-21 16:19:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

eu stiu ca vin mirii, nasul langa mireasa, nasa langa mire, dar socrii nu stiu. probabil socrii mici langa nas (in dreptul miresei) si socrii mari langa nasa (in dreptul mirelui).

applause asa


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1038 2008-07-21 16:19:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aha... mersi. asa ma gandeam si eu ca-i logic. doar ca nu stiam cum vin nasii... adica daca ii "despartim" noi sau nu


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1039 2008-07-21 16:20:34

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

aha... mersi. asa ma gandeam si eu ca-i logic. doar ca nu stiam cum vin nasii... adica daca ii "despartim" noi sau nu

daaaaaaaaaaa


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1040 2008-07-21 16:23:36

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

fetele? da un topic cu melodii pentru nunta? rodnar
sau tot aici ca sa nu incarcam forumul. smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#1041 2008-07-21 16:33:19

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

fetele? da un topic cu melodii pentru nunta? rodnar
sau tot aici ca sa nu incarcam forumul. smile

tot aici.eu mel de inceput am stefan hrusca-nunta de flori hjarta


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1042 2008-07-21 16:33:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ar merge si separat, choco... eu una sunt amatoare smile dar merge si aci

mi-am amintit ceva ce sigur nu vrem si nu vom avea: cutie/plicuri pt bani. cine vrea, sa vina sa ne dea personaol la sfarsit. as avea o "jena" sa plasez cutia milei undeva... chit ca toti stiu ca tre cotizat... dar macar sa nu pun aia, mi se pare ca si cum mereu li s-ar aminti invitatilor ca pt asta i-am chemat... ceea ce nu-i cazul deloc, ama les doar prieteni buni si oamni dragi pe care chiar sa-i vrem acolo. obligatii avem ff putine... ar fi fost zero, dar m-a batut muult mama la cap si am acceptat sa cheme si ei cateva cupluri de-ale lor


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1043 2008-07-21 16:34:35

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

ar merge si separat, choco... eu una sunt amatoare smile dar merge si aci

mi-am amintit ceva ce sigur nu vrem si nu vom avea: cutie/plicuri pt bani. cine vrea, sa vina sa ne dea personaol la sfarsit. as avea o "jena" sa plasez cutia milei undeva... chit ca toti stiu ca tre cotizat... dar macar sa nu pun aia, mi se pare ca si cum mereu li s-ar aminti invitatilor ca pt asta i-am chemat... ceea ce nu-i cazul deloc, ama les doar prieteni buni si oamni dragi pe care chiar sa-i vrem acolo. obligatii avem ff putine... ar fi fost zero, dar m-a batut muult mama la cap si am acceptat sa cheme si ei cateva cupluri de-ale lor

plicuri la noi.fara cutie...km asa se face.asta e

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-21 16:35:23)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1044 2008-07-21 16:49:43

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

capcaun a scris:

la nunta la care am fost aseara s;a jucat gaina lol la tine mykutzo o sa se joace ?

:f?rv?nad::f?rv?nad::f?rv?nad: nuj c e aia :f?rv?nad:


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1045 2008-07-21 16:53:51

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

noi am ales k mel de inceput asta de la mine de la semnatura sau shania twain "forever and for always"..eu mai vroiam marcel pavel cu lavinia,suflet langa sufletda iuby cik "aia rag akolo si noi dansam?" asa k a picat big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.