homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-89


#1673 2008-08-07 17:27:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

rrammonna, mai degraba va casatoriti intai si apoi faceti casa. eu nush ce salarii are/aveti... dar iubi are salariu bunicel si tot nu ne putem macar atinge de un credit k lumea... d-apai sa ne facem noi casa... casatoriti ati putea avea mai multe avantaje. chiar daca o perioada stati aiurea.

eu am avut o colega de facultate, casatorita din anul 2 (21 ani), al carei sot lucra in italia... iar cand mai dadea prin tara el era cazat la un camin, ea la altul (bine, normal ca "neoficial" stateau si impreuna). dar asta nu i-a impiedicat sa se casatoreasca

noi dupa nunta tot aici vom sta... in gars alor mei.... asta daca nu intervine vreo minune la nunta lol

dar nush ce vom face pt o casa a noastra.... avem cateva variante in cap.... sa vedem ce iese, va tin la curent cand va fi cazul

da katami ai fffffffffff mare dreptate!!!
nu mai...dar acum unde stati k m`ai intrebat tu in iasi knd am venit pt cauterizare si am zis k iti intorc intrebarea dar am uitat big_smilebig_smile puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1674 2008-08-07 17:29:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai in garsoniera in care stam si acum, care e a parintilor mei... dar care va trebui eliberata intr-un an doi, pt ca in curnad i se vor urca si lui frate-meu "nebunelile" la cap... si nu pot sa-i zic "du-te in gazda" ca sa stam noi ca boierii aici


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1675 2008-08-07 17:30:44

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

apropo de stat dupa nunta, am deschis intr-o zi discutia tongue ca e greu cu banii, ca sunt scumpe apartamentele si bla bla. si ca nu mi-ar conveni sa stam la ai mei sau la ai lui acasa. mai ales ca el si frate-su au camere cu trecere. si a lui iubi e ultima. iar daca vreau sa merg noaptea la baie de ex, tre sa trec pe la frate-so prin camera... si na,e nasol asa pt 2 tineri insuratei big_smile big_smile
si el a zis: "pai nu stam in casa cu ai mei. doar mai avem si pe cea mica" tongue ei au 2 case intr-o curte. una mai noua cu etaj, si cea mai veche in care au stat inainte si in care sta acum cineva in chirie. si zice iubi: "cred ca mai are Marius (chiriasul) doar un an de stat la noi" hi hi big_smile big_smile hjarta

apropouri camysh??? big_smilebig_smilebig_smile park aud maine poimaine de tine k nu vreau aia aia aia aia la nunta mea rotfl
stati cu chierie
cumatrii nostri au stat cu chirie 2 ani intr`un camin de liceeni...dar atata timp kt o sa va iubiti...o sa va fie bine oriunde stati


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1676 2008-08-07 17:32:43

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

stiu katami cum e,si ai mare dreptate.d-aia am zis sa mai asteptam2ani.oricum abia la anu' avem de gand sa i anuntam pe ai nostri.ma gandesc k poate se simt ai lui si pleak la tara si ne lasa in apartament,k cu ei nu stau.kestia e k ei au de gand sa se mute la tara,dar nu vrea scorpia de soacra-mea prea curand.si dak astept sa iasa la pensie,asta inseamna pe putin 15-20 ani.sa vedem cum vor reactiona ai nostri


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1677 2008-08-07 17:32:51

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pai in garsoniera in care stam si acum, care e a parintilor mei... dar care va trebui eliberata intr-un an doi, pt ca in curnad i se vor urca si lui frate-meu "nebunelile" la cap... si nu pot sa-i zic "du-te in gazda" ca sa stam noi ca boierii aici

normal k nu...
si noi tot atat mai stam in apart mamei cu sormea si am zis k ne luam apart si intr`un an facem sufrageria in altul camera si tot asa...fara ajutorul nimanui.si knd o sa apara bebe o sa stau eu aksa k nu vrem sa`l lasam la parinti sau la cresa,ma fereasca Bunul Dumnezeu signof10 popa


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1678 2008-08-07 17:35:31

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

stiu katami cum e,si ai mare dreptate.d-aia am zis sa mai asteptam2ani.oricum abia la anu' avem de gand sa i anuntam pe ai nostri.ma gandesc k poate se simt ai lui si pleak la tara si ne lasa in apartament,k cu ei nu stau.kestia e k ei au de gand sa se mute la tara,dar nu vrea scorpia de soacra-mea prea curand.si dak astept sa iasa la pensie,asta inseamna pe putin 15-20 ani.sa vedem cum vor reactiona ai nostri

ce am zis eu cu parerile despre soacre? rotfl

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-07 17:35:44)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1679 2008-08-07 17:37:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai da... asta e singura chestie care ma face si pe mine sa mai astept macar un an cu bebeul... ma gandesc ca daca ma "reped" sa-l fac acum, nu beneficiez de aia 8 mil... si eu prefer sa stau acasa cu el pe banii statului decat sa muncesc cu el de gat smile

da, si nici la parinti nu vreau sa-l las... bine, o sapt-doua pe an da (asta dupa 1-2 ani, oricum, nu ininte!), dar nu mai mult.

cat despre ajutor la casa... asa visam si eu... acu am dat de realitate si cred ca am sa accept toate ajutoarele (parinti, nasi), avand in vedere ca ne ofera posibilitatea asta... pe care atatia altii si-ar dori-o... mi-am dat seama ce inseamna un credit pe termen lung si m-am speriat...

bafta, rrammonna.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1680 2008-08-07 17:38:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

camysh a scris:

apropo de stat dupa nunta, am deschis intr-o zi discutia tongue ca e greu cu banii, ca sunt scumpe apartamentele si bla bla. si ca nu mi-ar conveni sa stam la ai mei sau la ai lui acasa. mai ales ca el si frate-su au camere cu trecere. si a lui iubi e ultima. iar daca vreau sa merg noaptea la baie de ex, tre sa trec pe la frate-so prin camera... si na,e nasol asa pt 2 tineri insuratei big_smile big_smile
si el a zis: "pai nu stam in casa cu ai mei. doar mai avem si pe cea mica" tongue ei au 2 case intr-o curte. una mai noua cu etaj, si cea mai veche in care au stat inainte si in care sta acum cineva in chirie. si zice iubi: "cred ca mai are Marius (chiriasul) doar un an de stat la noi" hi hi big_smile big_smile hjarta

apropouri camysh??? big_smilebig_smilebig_smile park aud maine poimaine de tine k nu vreau aia aia aia aia la nunta mea rotfl
stati cu chierie
cumatrii nostri au stat cu chirie 2 ani intr`un camin de liceeni...dar atata timp kt o sa va iubiti...o sa va fie bine oriunde stati

pai tocmai asta zicea el, ralu, ca nu o sa stam in chirie, idee care pica din start pt amandoi. eu sunt de parere ca odata ce te muti in chirie acolo ramai. pt ca e f scumpa si nu ai de unde sa mai si pui bani deoparte...
el zicea ca nu vom sta in casa cu ai lui, iar chiriasul va pleca, si vom sta noi in casa care e acum data in chirie. atata ca vom sta in aceeasi curte cu ai lui, dar cu toate separat. iar daca nu vrem sa ramanem acolo definitiv, pt a nu trebui sa-l despagubim pe fratele lui, vom face cumva sa ne luam un credit si sa ne luam apartament.

pai noi tot zicem ca la anul, dar nu e nimic concret smile

+ ca a venit intr-o seara la mine, si din una in alta, zice: auzi iubi, noi la nunta nu o sa avem caleasca cum au avut X si Y (niste prieteni). e urata aia ce au avut-o ei.. si daca ploua ce ne facem?   offf ce drag mi-a fost atunci lol hjarta

Offline

 

#1681 2008-08-07 17:39:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mersi katami.........sper sa fie ok si sa le lumineze doamne doamne mintea alor nostri


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1682 2008-08-07 17:51:09

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pai da... asta e singura chestie care ma face si pe mine sa mai astept macar un an cu bebeul... ma gandesc ca daca ma "reped" sa-l fac acum, nu beneficiez de aia 8 mil... si eu prefer sa stau acasa cu el pe banii statului decat sa muncesc cu el de gat smile

da, si nici la parinti nu vreau sa-l las... bine, o sapt-doua pe an da (asta dupa 1-2 ani, oricum, nu ininte!), dar nu mai mult.

cat despre ajutor la casa... asa visam si eu... acu am dat de realitate si cred ca am sa accept toate ajutoarele (parinti, nasi), avand in vedere ca ne ofera posibilitatea asta... pe care atatia altii si-ar dori-o... mi-am dat seama ce inseamna un credit pe termen lung si m-am speriat...

bafta, rrammonna.

noi rezolvam de bebe si dupa nunta da uite k sanatetea nu`mi da voie asa k lasam pe la anu`
noi nu avem de la cine sa primim ajutorul...asa k o sa ne descurkm cum o sa putem smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1683 2008-08-07 17:52:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mai, eu inca astept ziua de maine sa vad daca nu cumva va anunt la nunta si un botez lol (maine ar trebui sa-mi vina menstra.... daca are chef big_smile)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1684 2008-08-07 17:53:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mai, eu inca astept ziua de maine sa vad daca nu cumva va anunt la nunta si un botez lol (maine ar trebui sa-mi vina menstra.... daca are chef big_smile)

yikesyikesyikes da nu iei ac? yikesyikesyikes moama meeee  m`ai lasat tablou


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1685 2008-08-07 17:56:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai iau, dar am uitat o pastila, nu mi-am dat seama, am facut prostioare (complet lol ) a doua zi dupa, mi-am dat seama peste inca o zi...

n-am nici un simptom... dar ma gandeam si eu cum ar fi tongue desi nu prea cred.... ar fi prea de tot, unele se chinuie sa ramana si eu sa raman peste ac. cum o vrea Dumnezeu (aflu  maine)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1686 2008-08-07 17:56:49

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

katami a scris:

mai, eu inca astept ziua de maine sa vad daca nu cumva va anunt la nunta si un botez lol (maine ar trebui sa-mi vina menstra.... daca are chef big_smile)

yikesyikesyikes da nu iei ac? yikesyikesyikes moama meeee  m`ai lasat tablou

yikes yikes yikes yikes yikes yikes yikes yikes yikes yikes
ralu si katami,ce varste aveti?dak vreti sa spuneti smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1687 2008-08-07 17:57:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu 23, ralu 21


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1688 2008-08-07 17:58:41

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eu 23, ralu 21

aaaaa,nu stiu de ce,dar aveam impresia k sunteti mai mari.cel putin asa pare din exterior smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1689 2008-08-07 18:00:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si eu credeam despre ralu ca e mai mare, asta pt ca gandeste matur pt varsta ei


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1690 2008-08-07 18:01:42

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

si eu credeam despre ralu ca e mai mare, asta pt ca gandeste matur pt varsta ei

exact,oricum multi anisori inainte..........si asteptam vesti smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1691 2008-08-07 18:03:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

multamim, la fel. tu ai 20, nu?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.