homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-88


#1654 2008-08-07 16:30:40

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce documentata esti katami si knd ai deschis topicul habar n`aveai rotfl ce frumos ai evoluat..bv...si in 2 luni e ceva smile
nasii cumpara lumanarile voi alegeti modelul,ei platesc si cununia religioasa
ginerik-buchetele de: mireasa,nasa si donsoara de onoare dak e cazul
soacra mik cumpara florile de pus in piept
soacra mare cumpara prosopul mare pt voi2(la intrarea in rest ospatarul iti da paine si sare:voi luati o gurita din ele) dupa kre soacra mare va leaga cu prosopul de gat pana treceti peste prag....ATENTIE!!! cu dreptul!!!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1655 2008-08-07 16:36:15

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami sa stii k ai mare dreptate smile nush ce sa zic...astept sa dau licenta si la anul pun io piciorul in prag dc el nu si nu lol
ramona supeer tareee, macar stii k urmeaza sa puna bani smile si k s'a si gandit fara sa faci u aluzii

Offline

 

#1656 2008-08-07 16:37:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vai, rammonna, cred ca ii faceam o panarama asupra "prioritatilor" din viata lui!!!!!!

uite, m-ai deocheat lol asta cu prospou' n-o stiam. sa-l intreb pe barbatu' daca aproba chestiunea... ca el nu e deloc fan obiceiuri
sa nu zic ce fata au facut mama si nasa cand le-am zis ca vreau turta lol

da' una pe care sigur nu o stiti... si mi se pare durere.... prin oltenia (parca) se obisnuieste ca soacra mica sa fie plimbata in taraboanta (roaba) si apoi sa fie urcata in copac. in semn de belsug rotfl (acu nush care ii "semnul"... daca nu se rupe craca? pai la noi soacra mare e subtirica, dar mama e femeie serioasa, zdravana... ar cam ceda nervos copacul lol ca sa nu zic de aia care ar urca-o acolo rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1657 2008-08-07 16:38:46

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

vai, rammonna, cred ca ii faceam o panarama asupra "prioritatilor" din viata lui!!!!!!

uite, m-ai deocheat lol asta cu prospou' n-o stiam. sa-l intreb pe barbatu' daca aproba chestiunea... ca el nu e deloc fan obiceiuri
sa nu zic ce fata au facut mama si nasa cand le-am zis ca vreau turta lol

da' una pe care sigur nu o stiti... si mi se pare durere.... prin oltenia (parca) se obisnuieste ca soacra mica sa fie plimbata in taraboanta (roaba) si apoi sa fie urcata in copac. in semn de belsug rotfl (acu nush care ii "semnul"... daca nu se rupe craca? pai la noi soacra mare e subtirica, dar mama e femeie serioasa, zdravana... ar cam ceda nervos copacul lol ca sa nu zic de aia care ar urca-o acolo rotfl )

rotfl stiam faza cu roaba dar nu si cu copacul big_smilebig_smile
semnul ii sa cada soacra rotfl da aia mare nu mama mea big_smilebig_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1658 2008-08-07 16:39:44

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl rotfl tareeee faza cu soacra mica rotfl

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2008-08-07 16:40:08

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu o stiam p-asta lol rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1660 2008-08-07 16:40:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu stiam de aia mica, tocmai!!

daca e aia mare nu-i primejdie, ca nu-i deloc "mare" cum ii spune numele rotfl

uite ce optimist gandeste capcaun... da, e si asta un punct bun de vedere, rammonna... bine ca s-a gandit!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1661 2008-08-07 16:44:58

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eu stiam de aia mica, tocmai!!

daca e aia mare nu-i primejdie, ca nu-i deloc "mare" cum ii spune numele rotfl

uite ce optimist gandeste capcaun... da, e si asta un punct bun de vedere, rammonna... bine ca s-a gandit!

de aia mare????deoc nu`i primejdie..vai tuh ce rele suntem rotfl
mai gagici eu nu am tras deloc de el..la noi e ceva de genul 'asa a fost sa fie" sau "s`au vazut s`au placut ce ramane de facut?" lol
katami doar tu ce m`ai facut sa rad azi la kt de trista is...aveam nevoie pusspuss kram


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1662 2008-08-07 16:47:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

haidi mai, nu mai fi trista puss or sa se rezolva toate... e Cineva care are grija wink

mai, nu-s reaaa rotfl ziceam ca nu-i primejdie pt ca soacra mea e slaba!! rotfl (desi si punctul tau de vedere suna interesant lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1663 2008-08-07 17:02:32

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

haidi mai, nu mai fi trista puss or sa se rezolva toate... e Cineva care are grija wink

mai, nu-s reaaa rotfl ziceam ca nu-i primejdie pt ca soacra mea e slaba!! rotfl (desi si punctul tau de vedere suna interesant lol )

o sa se rezolve dar cand?k deja nu mai am rabdare sad
toate pct de vedere cu si despre soacre is interesante big_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1664 2008-08-07 17:13:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nush cand, dar o sa se rezolve puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1665 2008-08-07 17:15:35

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

raluk,nici eu nu trag de el.dar oricat,trebuie sa i mai dau de inteles cate ceva lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1666 2008-08-07 17:15:52

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nush cand, dar o sa se rezolve puss

sad dap...puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1667 2008-08-07 17:17:48

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

raluk,nici eu nu trag de el.dar oricat,trebuie sa i mai dau de inteles cate ceva lol

dai un pumn in kp poate asa intelege mai bine lol
vai ce cot si`a luat aseara yubi in coaste...i`am dat fara sa vreau dar e vanat acuma big_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1668 2008-08-07 17:19:57

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

raluk,nici eu nu trag de el.dar oricat,trebuie sa i mai dau de inteles cate ceva lol

dai un pumn in kp poate asa intelege mai bine lol
vai ce cot si`a luat aseara yubi in coaste...i`am dat fara sa vreau dar e vanat acuma big_smile

eeeee,nu i dau nik.pe de-o parte are si el dreptate,nu avem nici casa,dar in 2 ani,om face noi ceva,ceva smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1669 2008-08-07 17:22:27

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

raluk,nici eu nu trag de el.dar oricat,trebuie sa i mai dau de inteles cate ceva lol

dai un pumn in kp poate asa intelege mai bine lol
vai ce cot si`a luat aseara yubi in coaste...i`am dat fara sa vreau dar e vanat acuma big_smile

eeeee,nu i dau nik.pe de-o parte are si el dreptate,nu avem nici casa,dar in 2 ani,om face noi ceva,ceva smile

am glumit fetita!km are dreptate yubi al tau
sa va ajute Domane Domane
apropo katami voi unde stati dupa nunta?hmm


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1670 2008-08-07 17:24:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

rrammonna a scris:

Raluk_ a scris:


dai un pumn in kp poate asa intelege mai bine lol
vai ce cot si`a luat aseara yubi in coaste...i`am dat fara sa vreau dar e vanat acuma big_smile

eeeee,nu i dau nik.pe de-o parte are si el dreptate,nu avem nici casa,dar in 2 ani,om face noi ceva,ceva smile

am glumit fetita!km are dreptate yubi al tau
sa va ajute Domane Domane
apropo katami voi unde stati dupa nunta?hmm

stiu k ai glumit smile puss puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1671 2008-08-07 17:25:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna, mai degraba va casatoriti intai si apoi faceti casa. eu nush ce salarii are/aveti... dar iubi are salariu bunicel si tot nu ne putem macar atinge de un credit k lumea... d-apai sa ne facem noi casa... casatoriti ati putea avea mai multe avantaje. chiar daca o perioada stati aiurea.

eu am avut o colega de facultate, casatorita din anul 2 (21 ani), al carei sot lucra in italia... iar cand mai dadea prin tara el era cazat la un camin, ea la altul (bine, normal ca "neoficial" stateau si impreuna). dar asta nu i-a impiedicat sa se casatoreasca

noi dupa nunta tot aici vom sta... in gars alor mei.... asta daca nu intervine vreo minune la nunta lol

dar nush ce vom face pt o casa a noastra.... avem cateva variante in cap.... sa vedem ce iese, va tin la curent cand va fi cazul

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-07 17:26:46)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1672 2008-08-07 17:26:26

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

apropo de stat dupa nunta, am deschis intr-o zi discutia tongue ca e greu cu banii, ca sunt scumpe apartamentele si bla bla. si ca nu mi-ar conveni sa stam la ai mei sau la ai lui acasa. mai ales ca el si frate-su au camere cu trecere. si a lui iubi e ultima. iar daca vreau sa merg noaptea la baie de ex, tre sa trec pe la frate-so prin camera... si na,e nasol asa pt 2 tineri insuratei big_smile big_smile
si el a zis: "pai nu stam in casa cu ai mei. doar mai avem si pe cea mica" tongue ei au 2 case intr-o curte. una mai noua cu etaj, si cea mai veche in care au stat inainte si in care sta acum cineva in chirie. si zice iubi: "cred ca mai are Marius (chiriasul) doar un an de stat la noi" hi hi big_smile big_smile hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.