homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-95


#1787 2008-08-14 12:33:31

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

poti sa-ti faci buchet din dumitrite... mama, ce as vrea si eu, le ador, dar nu cred ca e fac pana pe 30 aug, cand avem noi sad

eu as vrea trandafiri k am si pe rochie,dar mi se par prea... "utilizati"
anka aveti nunta dupa noi big_smile tongue
katami nu fi supy pusspuss kram


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#1788 2008-08-14 12:43:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eh... trece... dar de el chiar imi pare rau, ar fi adus multa sare si piper distractiei. asta e. sa-i dea Dumnezeu sa castige macar concursul ala, ar insemna sa aiba contract cu o casa de discuri, cee ce ar fi ceva pt el

daca ai si pe rochie, ia-ti trandafiri. ce conteaza ca sunt utilizati? si rochiile de mireasa sunt utilizate, asta nu inseamna ca ne imbracam in blugi la nunta, nu? lol fiecare mireasa e deosebita, la fel si buchetul ei, indiferent cat de comune sunt florile

pai cred ca si eu tot la trandafiri voi ajunge... ca alte flori algbe de sezon nush. si vreau neaparat buchet alb, din care sa "curga" crengute rosii de paducel big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1789 2008-08-14 13:35:04

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eh... trece... dar de el chiar imi pare rau, ar fi adus multa sare si piper distractiei. asta e. sa-i dea Dumnezeu sa castige macar concursul ala, ar insemna sa aiba contract cu o casa de discuri, cee ce ar fi ceva pt el

daca ai si pe rochie, ia-ti trandafiri. ce conteaza ca sunt utilizati? si rochiile de mireasa sunt utilizate, asta nu inseamna ca ne imbracam in blugi la nunta, nu? lol fiecare mireasa e deosebita, la fel si buchetul ei, indiferent cat de comune sunt florile

pai cred ca si eu tot la trandafiri voi ajunge... ca alte flori algbe de sezon nush. si vreau neaparat buchet alb, din care sa "curga" crengute rosii de paducel big_smile

blugi? rotfl ar fi tare de tot
crek la trandafiri raman k nu am alta solutie smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1790 2008-08-14 13:38:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mda, si eu la fel cred...

hai la pb medicale sa vb de dr... dak ai fost, ce ai facut


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1791 2008-08-14 13:48:41

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami cum arata florile care le vrei tu in buchet?
anka superbe verighetele

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2008-08-14 14:00:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ca niste crizanteme, dar marunte...sigur le stii... sunt comune toamna, apar si la expozitia de crizanteme... exista de toate culorile, am avut in gradina si stiu ca alea albe infloreau ceva mai repejor... dar parca nu chiar in august


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1793 2008-08-14 14:01:33

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

.iar simple fra model nu se mai poarta

buei frate si aici e cu ce e la moda? rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1794 2008-08-14 14:03:45

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

anka9mai a scris:

.iar simple fra model nu se mai poarta

buei frate si aici e cu ce e la moda? rotfl

pai na, pe vremea bunicilor era un model, a parintilor alta si tot asa. rotfl..desi dupa parerea mea, ar trebui sa fie doua inele subtiri din aur, fara alte desene si incrustatii...insa na, moda patrunde peste tot lol


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#1795 2008-08-14 14:04:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

anka9mai a scris:

.iar simple fra model nu se mai poarta

buei frate si aici e cu ce e la moda? rotfl

mda, eu ma gandeam ca si aici sunt IN AFARA modei... ca imi plac alea clasice, rotunjite...  bine, noi am luat cu un model (clasic si ala, adica 2 dungi pe margine si una pe mijloc), dar daca era dupa mine cred ca ma "infingeam" la alea simple lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1796 2008-08-14 14:22:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

va tin pumnii fetelor sa va iasa nunta de vis

multumim ralu! pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1797 2008-08-14 14:24:06

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

e industrie in trenduri de verighete si nunti
si chiar e moda

Offline

 

#1798 2008-08-14 14:25:32

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

e industrie in trenduri de verighete si nunti
si chiar e moda

se scot bani si de pe vii si de pe morti...lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1799 2008-08-14 14:28:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

ralluka a scris:

e industrie in trenduri de verighete si nunti
si chiar e moda

se scot bani si de pe vii si de pe morti...lol

apropo de asta... am sa fac o poza cand mai trec pe acolo sa va arat: in iasi, in dacia (la zimbru, blocuri anl pt cine e din zona) e o cosmelie care comercializeaza (citez firma): "sicrie si rochii de mireasa" rotfl

acu n-am inteles care e legatura... rochia o fi pt ea si sicriul pt el? rotfl asa... simboluri ale casatoriei pt ambele sexe? rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1800 2008-08-14 14:32:07

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

ralluka a scris:

e industrie in trenduri de verighete si nunti
si chiar e moda

se scot bani si de pe vii si de pe morti...lol

apropo de asta... am sa fac o poza cand mai trec pe acolo sa va arat: in iasi, in dacia (la zimbru, blocuri anl pt cine e din zona) e o cosmelie care comercializeaza (citez firma): "sicrie si rochii de mireasa" rotfl

acu n-am inteles care e legatura... rochia o fi pt ea si sicriul pt el? rotfl asa... simboluri ale casatoriei pt ambele sexe? rotfl

rotfl2 rotfl rotfl vai mama
eu stiu pe cineva kre organizaeza nunti si parastase...acum nunta...va urma inmormantarea rotfl
katami ti`ai schimbat semnatura?eu ink exersez...big_smilebig_smile

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-14 14:32:42)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1801 2008-08-14 14:33:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

lol e cam aceeasi chestie... asta, oricum, ne-a amuzat teribil (bine, pe iubi l-=a si pus pe ganduri serios rotfl )

da' acu ma intreb cine ia rochie de acolo... sau cat de ieftine tre sa fie ca sa le ia cineva rotfl

semnatura??? acu mi-am pus prima data probl.... ia sa videm ce iese lol ms ca mi-ai amintit
dar adresa de mess n-o schimb... nu-s chiar as disperata... mai degraba lenesa. lasa asa... cine stie ca m-am maritat stie oricum. nu?

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-14 14:34:57)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1802 2008-08-14 14:37:04

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

lol e cam aceeasi chestie... asta, oricum, ne-a amuzat teribil (bine, pe iubi l-=a si pus pe ganduri serios rotfl )

da' acu ma intreb cine ia rochie de acolo... sau cat de ieftine tre sa fie ca sa le ia cineva rotfl

semnatura??? acu mi-am pus prima data probl.... ia sa videm ce iese lol ms ca mi-ai amintit
dar adresa de mess n-o schimb... nu-s chiar as disperata... mai degraba lenesa. lasa asa... cine stie ca m-am maritat stie oricum. nu?

eu una nu! lol
barbatii nu ar trebui sa vada asa ceva k e de najpa..stau pe ganduri pana mor rotfl
nu ai pt ce puss
normal...nici eu nu mi`as schimba nik in afara de acte big_smilebig_smile

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-14 14:38:41)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1803 2008-08-14 14:38:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

barbatii nu ar trebui sa vada asa ceva k e de najpa..stau pe ganduri pana mor rotfl

las' ca te parasc lu' barbata-tu rotfl neee... eu toata viata am fost si sunt o indecisa... mai putin acum. acum sunt sigura big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1804 2008-08-14 14:39:28

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu nu mi-am schimbat semnatura, nici adresa personala de mail nici nimic. doar actele si atat. there is also life before marriage!!! rotfl


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#1805 2008-08-14 14:39:51

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

barbatii nu ar trebui sa vada asa ceva k e de najpa..stau pe ganduri pana mor rotfl

las' ca te parasc lu' barbata-tu rotfl neee... eu toata viata am fost si sunt o indecisa... mai putin acum. acum sunt sigura big_smile

zii tot...si eu ii zic dupa aia k ai zis la mijto rotfl
si eu la fel am fost...si acum toti au ramas yikesyikes da esti sigura?si eu DAAAAAAAAAAAAA rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.