homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-96


#1806 2008-08-14 14:47:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la mine a fost o vesnica si identica reactie: "nu-mi vine sa creeeed" rotfl

absolut toti prietenii ne-au zis asta... si ceva rude lol

plus chestii melancolice de genul "mai.. si noi care te stiam de la munte, chefuri etc" pai bine fratilor, apropo de "there is life AFTER marriage, too", daca ma marit inseamna ca n-o sa ma mai vedeti la chefuri si la munte? ce, ma ascund in spatele aragazului si gata? rotfl

adevaru' e a la vremea in care mi-am trecut si numele de familie in idul de mess/mail nu ma gandeam ca ma voi casatori vreodata rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1807 2008-08-14 15:05:11

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

la mine a fost o vesnica si identica reactie: "nu-mi vine sa creeeed" rotfl

absolut toti prietenii ne-au zis asta... si ceva rude lol

plus chestii melancolice de genul "mai.. si noi care te stiam de la munte, chefuri etc" pai bine fratilor, apropo de "there is life AFTER marriage, too", daca ma marit inseamna ca n-o sa ma mai vedeti la chefuri si la munte? ce, ma ascund in spatele aragazului si gata? rotfl
si la mine s`a intamplat km aceeasi chestie: "sufletul petrecerii se marita" imi zicea buna mea prietena kre e la juralism rotfl a zis k scrie in ziar...si am mai spus la unii k "te poti distra f mijto si dak esti maritata" si nu am mai zis nik,le`am inchis guritzele :f?rbannad:

adevaru' e a la vremea in care mi-am trecut si numele de familie in idul de mess/mail nu ma gandeam ca ma voi casatori vreodata rotfl

eu aveam 15 ani knd mi`am facut id`ul asa k at chiar nu aveam nici cel mai mic gand,chiar ziceam k barbati=porci,ratati,afemeiati si alcoolisti...eram f impotriva mariajului...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1808 2008-08-14 15:07:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

ralluka a scris:

e industrie in trenduri de verighete si nunti
si chiar e moda

se scot bani si de pe vii si de pe morti...lol

apropo de asta... am sa fac o poza cand mai trec pe acolo sa va arat: in iasi, in dacia (la zimbru, blocuri anl pt cine e din zona) e o cosmelie care comercializeaza (citez firma): "sicrie si rochii de mireasa" rotfl

acu n-am inteles care e legatura... rochia o fi pt ea si sicriul pt el? rotfl asa... simboluri ale casatoriei pt ambele sexe? rotfl

in fiecare seara trec pe acolo in plimbare de baby da' n-am citit niciodata rotfl da acu ca ma gandesc am vazut si coroane pt inmormantari si rochii si lumanari pt botez...buei frate rotfl da' au succes ca ii stiu acolo de macar vreo 3 ani


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1809 2008-08-14 15:14:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

eu aveam 15 ani knd mi`am facut id`ul asa k at chiar nu aveam nici cel mai mic gand,chiar ziceam k barbati=porci,ratati,afemeiati si alcoolisti...eram f impotriva mariajului...

eu aveam 19... eram deja cu iubi, dar la prima noastra intalnire ii zisesem: "eu nu ma vad maritata vreodata" lol

si asta nu pt ca n-as fi vrut, asa, ca idee... ci pt ca mereu mi-a fost frica de decizii... si cum sa jur eu in fata altarului ca il voi iubi pe veci amin si apoi sa-mi treaca si sa ne despartim? lol neee, mai bine pe tusa lol in timp, isa, m-a deschis afectiv, a deblocat multe frici si alte chestii urate pe care le strangeam in mine... asa ca, drept consecinta (spre disperarea lui tongue) au venit si poftele... de marittis, copii etc rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1810 2008-08-14 15:23:16

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

eu aveam 15 ani knd mi`am facut id`ul asa k at chiar nu aveam nici cel mai mic gand,chiar ziceam k barbati=porci,ratati,afemeiati si alcoolisti...eram f impotriva mariajului...

eu aveam 19... eram deja cu iubi, dar la prima noastra intalnire ii zisesem: "eu nu ma vad maritata vreodata" lol

si asta nu pt ca n-as fi vrut, asa, ca idee... ci pt ca mereu mi-a fost frica de decizii... si cum sa jur eu in fata altarului ca il voi iubi pe veci amin si apoi sa-mi treaca si sa ne despartim? lol neee, mai bine pe tusa lol in timp, isa, m-a deschis afectiv, a deblocat multe frici si alte chestii urate pe care le strangeam in mine... asa ca, drept consecinta (spre disperarea lui tongue) au venit si poftele... de marittis, copii etc rotfl

dak l`o mancat undeva sa aiba rel serioasa cu fata kre a zis k "eu nu ma vad maritata vreodata"...uite consecintele rotfl
de mine ce sa mai zic...2 divorturi in familie,chestii f urate si uite k m`a facut sa vad viata total diferita.acum ne cautam apartament cu 3-4 camere din prima si il facem noi in timp.
apropo,stiti cumva dak la 11mil salar pe cartea de munk da imprumut de vreo 60mii de euro? hmm


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2008-08-14 15:28:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl bine zis, l-a mancat tare undeva rotfl

sad nu iti da. stateam odata la banca la coada sa platesc o factura... erau o baba si un mos, cu baiatul lor... toti trei cumulau un venit de vreo 30 mil... si le-a zis ca le poate da maxim 35 mii euro sad. e mare jacmaneala cu creditele astea... nici nu vreau sa ma gandesc.

vezi daca nu poti cumula veniturile declarate la banca cu el, ai tai etc. se practica si asa

dar asa sunt de ieftine ap in roman? 60 mii ap de 3-4 cam? in iasi raaar de tot scad sub 100 mii sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1812 2008-08-14 15:35:26

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

rotfl bine zis, l-a mancat tare undeva rotfl

sad nu iti da. stateam odata la banca la coada sa platesc o factura... erau o baba si un mos, cu baiatul lor... toti trei cumulau un venit de vreo 30 mil... si le-a zis ca le poate da maxim 35 mii euro sad. e mare jacmaneala cu creditele astea... nici nu vreau sa ma gandesc.

vezi daca nu poti cumula veniturile declarate la banca cu el, ai tai etc. se practica si asa

dar asa sunt de ieftine ap in roman? 60 mii ap de 3-4 cam? in iasi raaar de tot scad sub 100 mii sad

60000 ne trebuiesc.dar noi am gasit la et.1 zona buna,parchet melaminat,centrala,usa metalica,boxa,garaj,termopan peste tot in casa 47mii euro...3 camere,110 mp.zilele astea mergem sa il veem
dar dak fac pe bucatele imprumut?20000 de la o bank,20 de la alta si tot asa?oare nici asa nu merge?

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-14 15:36:20)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1813 2008-08-14 15:37:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce faaaaaiinnn.... in iasi cu banii astia abia daca iei o camera de camin. ap in care stam noi acu (ap cu o cam) e vreo 60 mii sad

nu merge... tre sa dovedesti toate obligatiile pe care le ai. dar din mai multe pers merge. doar ca gaj, ami... nu inseamn ca platesc ai tai... doar ca garantie

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-14 15:37:59)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1814 2008-08-14 15:39:51

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

ce faaaaaiinnn.... in iasi cu banii astia abia daca iei o camera de camin. ap in care stam noi acu (ap cu o cam) e vreo 60 mii sad

nu merge... tre sa dovedesti toate obligatiile pe care le ai. dar din mai multe pers merge. doar ca gaj, ami... nu inseamn ca platesc ai tai... doar ca garantie

pe mama nu pot sa o pun garant,tata are si el bani din banci,socru`miu cu pensia nu ii da,soacra mea nici atat k e si ea plecata,iay yubi are contract limitat de 1 an grater ce m`am dezumflat


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1815 2008-08-14 15:41:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pare rau... dar asta e realitatea... un coleg de servicu de-al lui iubi, care ia salariu de 30 mil, impreuna cu tata-su 9care tre sa aiba macar vreo 50, zice iubi) nu au reusit sa faca credit pt o masina (bine, ei voiau ceva de lux, nush ce, dar scump, nu un logan). dar ca idee... sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1816 2008-08-14 15:55:03

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pare rau... dar asta e realitatea... un coleg de servicu de-al lui iubi, care ia salariu de 30 mil, impreuna cu tata-su 9care tre sa aiba macar vreo 50, zice iubi) nu au reusit sa faca credit pt o masina (bine, ei voiau ceva de lux, nush ce, dar scump, nu un logan). dar ca idee... sad

grater oooff...am zis eu k toate`mi merg k naiba...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1817 2008-08-14 16:05:53

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

haidi, mai, o sa gasiti voi o solutie... asta nu inseamna ca "toate merg prost"...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1818 2008-08-14 16:07:35

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralu nu merge pe bucatele
noi am dat 20.000 pe al nostru acum doi ani si acum e 47

Offline

 

#1819 2008-08-14 16:09:43

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

ralu nu merge pe bucatele
noi am dat 20.000 pe al nostru acum doi ani si acum e 47

poi cash ne trebuiesc 47...oooff... :smilesmile(


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1820 2008-08-14 16:11:04

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

ralluka a scris:

ralu nu merge pe bucatele
noi am dat 20.000 pe al nostru acum doi ani si acum e 47

poi cash ne trebuiesc 47...oooff... :smilesmile(

bancile au o baza de date comuna
daca nu poti lua de la o banca 40.000 sigur nu poti lua cate 20.000 de la doua
plus ca tre sa fiti atenti la rata
eu platesc 6 milioane pt 15.000 de euro pe 25 de ani
vedeti sa nu va incarce de nu o puteti plati

Offline

 

#1821 2008-08-14 16:14:05

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

Raluk_ a scris:

ralluka a scris:

ralu nu merge pe bucatele
noi am dat 20.000 pe al nostru acum doi ani si acum e 47

poi cash ne trebuiesc 47...oooff... :smilesmile(

bancile au o baza de date comuna
daca nu poti lua de la o banca 40.000 sigur nu poti lua cate 20.000 de la doua
plus ca tre sa fiti atenti la rata
eu platesc 6 milioane pt 15.000 de euro pe 25 de ani
vedeti sa nu va incarce de nu o puteti plati

dak poate sa ne incarce.o sa ne interesam sa vedem dar nu cred k o sa rez ceva sad


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1822 2008-08-14 16:15:28

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

dar ce va impiedica?
salariile?

Offline

 

#1823 2008-08-14 16:17:16

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

dar ce va impiedica?
salariile?

da sad eu iau 11 pe cartea de munk,10 in mana
yubi 6 pe cartea de munk,6 in mana asa ca...............


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1824 2008-08-14 16:37:24

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pe la 15.000 puteti lua doar sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.