homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-98


#1844 2008-08-15 12:32:36

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu la ce nunti am fost sau am lucrat, era pregatita la intrare o masa cu cupe de sampanie gata puse in ele si un ospatar care servea fiecare invitat care intra pe usa. iar la tort nu se mai da.

Offline

 



#1845 2008-08-15 12:36:29

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

eu la ce nunti am fost sau am lucrat, era pregatita la intrare o masa cu cupe de sampanie gata puse in ele si un ospatar care servea fiecare invitat care intra pe usa. iar la tort nu se mai da.

pai vb lui andrutza la intrare iei o inchitzitura cand ciocnesti cu mirii si lasi paharul...eu una zic ca e frumos sa fie sampanie la tort...ala e desertul, lasi oamenii sa bea tot vin sau apa ce au baut toata noaptea?...acum fiecare cum vrea


pc  pc

Offline

 

#1846 2008-08-15 12:36:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

nicolle_rox a scris:

eu_vreau a scris:


buei frate si aici e cu ce e la moda? rotfl

pai na, pe vremea bunicilor era un model, a parintilor alta si tot asa. rotfl..desi dupa parerea mea, ar trebui sa fie doua inele subtiri din aur, fara alte desene si incrustatii...insa na, moda patrunde peste tot lol

bunica mi-a povestit ca pe vremea cand s-a maritat ea nu era cu verighete. si preotul facea tot ritualul ala cu 2 batiste. una a miresei si una a mirelui. si la sfarsit ramanea fiecare cu batista celuilalt tongue

eu stiam altfel... ca mirii erau legati nush cum in timpul slujbei cu o batista, care se rupea apoi in 2 sau asa ceva... si fiecare pastra cu sfintenie o jumatate, cu care era ingropat, pt a se regasi cu sotul/sotia pe lumea cealalta (nu mai stiu exact daca era in timpul slujbei sau nu, ideea e ca oricum e o traditie total "para-crestina", probabil de aia nici nu o mai accepta preotii astazi)

atunci s-a decis... facem asa cum a zis camysh... cine e doritor de sampanie extra, sa bea acasa si gata.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1847 2008-08-15 12:42:48

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

important este sa iti placa tie cum e organizata nunta....si daca tu nu vrei nu pui sampanie...dar tie ti-ar placea sa mergi la o nunta si la tort sa te serveasca cu sampanie?


pc  pc

Offline

 

#1848 2008-08-15 12:51:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai sincer mie mi-e indiferent, nu imi place nici tortul, nici sampania rotfl

dar ma gandeam ce ar aprecia mai mult invitatii. insa deja sunt cam satula de pregatiri si frasuiala pt fiecare detaliu... daca deja am luat doar pt la intrare... si e decent asa... asa ramane. baututura nu va lipsi... banuiesc ca pe langa o apa chioara dulceaga cum e sampania, vinurile si taria vor fi mult mai apreciate... zi si eu, nush...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2008-08-15 12:54:27

andrutza
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mie mi-ar placea sa am un barman si fiecare invitat sa mearga la bar sa-si ia ce vrea le de acolo, cocktailuri etc...

 

#1850 2008-08-15 12:56:24

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pai sincer mie mi-e indiferent, nu imi place nici tortul, nici sampania rotfl

dar ma gandeam ce ar aprecia mai mult invitatii. insa deja sunt cam satula de pregatiri si frasuiala pt fiecare detaliu... daca deja am luat doar pt la intrare... si e decent asa... asa ramane. baututura nu va lipsi... banuiesc ca pe langa o apa chioara dulceaga cum e sampania, vinurile si taria vor fi mult mai apreciate... zi si eu, nush...

si asta e f adevarat....


pc  pc

Offline

 

#1851 2008-08-15 12:58:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asa e super cum zici tu, andrutza... desi am inteles ca in Romania oamenii n-ar aprecia solutia asta, ca le e jena sa ceara la bar, pe cand daca au sticla pe masa beau pana nu mai pot smile

Offline

 

#1852 2008-08-15 12:59:40

andrutza
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu cred ca s-ar duce...le pui si un meniu cu bauturile in fata ce contine fiecare si sugur se duc...am fost la o nunta unde au avut barman si chiar a prins ideea...

 

#1853 2008-08-15 13:01:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

heimdall a scris:

asa e super cum zici tu, andrutza... desi am inteles ca in Romania oamenii n-ar aprecia solutia asta, ca le e jena sa ceara la bar, pe cand daca au sticla pe masa beau pana nu mai pot smile

exact. nici de la chelner nu cer. noi de aia lasam totul pe masa.... desi iesim mai scump (mai multe sticle de tarie, de exemplu, din care sigur vor ramane multe incepute si neterminate). dar am zis ca preferam sa se simta fiecare in largul lui (largul lui stomac, daca asta il face fericit lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1854 2008-08-15 13:01:56

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

andrutza a scris:

mie mi-ar placea sa am un barman si fiecare invitat sa mearga la bar sa-si ia ce vrea le de acolo, cocktailuri etc...

am fost la o nunta asa smile
barmanul respectiv avea o masa plina cu tot felul si prepara cocktail-uri pt invitati. si langa el statea un tip la o fantana de ciocolata si avea bete de frigarui pline cu fructe si le baga sub cioco drool drool

referitor la sampanie, e cam greu sa se imparta sampanie fiecarui invitat in parte atunci cand se da tortul... dar la intrare primeste toata lumea wink

Offline

 

#1855 2008-08-15 13:04:02

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi si la nunta si la cumatrie s-a dat sampanie la intrare, dupa ciocneala invitatii au luat paharele la masa - ca nu te drogheresti imediat de cum vii si sampania e buna ca nu e nici apa chioara da nici palinca. e buna pt inceput si taria la primu fel de papa


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1856 2008-08-15 13:04:38

andrutza
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da...la nunta asta avea si fantana de cioco...si lumea se ducea...la bar cel putin era coada...eu asa o sa fac...decat sa stea pe masa toate sticlele...mi se pare urat smile

 

#1857 2008-08-15 13:09:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

la noi si la nunta si la cumatrie s-a dat sampanie la intrare, dupa ciocneala invitatii au luat paharele la masa - ca nu te drogheresti imediat de cum vii si sampania e buna ca nu e nici apa chioara da nici palinca. e buna pt inceput si taria la primu fel de papa

exact asa e si la noi wink


andrutza, si mie mi se pare mai ok sa nu fie alcoolul pe masa, decat sucul si apa. si pe unde am lucrat si pe unde am fost la nunti si era asa, invitatii nu se sfiau sa ceara.

eu as face asa. alcoolul sa nu fie pe masa, dar ospatarii sa-i fileze pe invitati. unde se bea mai mult whiskey, de ex, sa lasa o sticla pe masa. unde garonne, sa lase o sticla pe masa. si tot asa. la unele nunti am mai vazut cu tuica se pune in canceuri mici si se lasa pe masa. la altele era pusa in sticle cu o panglicuta la gat, cu rosu, galben si albastru, si statea impreuna cu celelalte bauturi, adica nu pe masa.

Offline

 

#1858 2008-08-15 13:11:15

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi a venit nea chelner si intreba pe fiecare cand ii aducea papica ce vrea de beut. ca e chiar naspa sa vezi o fimeie super eleganta cum isi toarna niste wisky rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1859 2008-08-15 13:12:23

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si la noi s-a servit bautura.
dar whisky mi-as turna si singura fara regrete. cu red bull cu tot

Offline

 

#1860 2008-08-15 13:13:19

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu il pun pe dragos sa imi toarne. din principiu lol


mami de minuni hjarta

Offline

 

#1861 2008-08-15 13:19:42

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

dar e urat sa-ti torni singura?
ca n-am gasit niciunde scris in codul bunelor maniere

Offline

 

#1862 2008-08-15 13:20:42

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

eu la ce nunti am fost sau am lucrat, era pregatita la intrare o masa cu cupe de sampanie gata puse in ele si un ospatar care servea fiecare invitat care intra pe usa. iar la tort nu se mai da.

subscriu.km asa e peste tot,cel putin la noi katami


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.