homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi ce credeti?


#1 2008-09-07 00:29:04

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Voi ce credeti?

Fetelor de ce oare nu pot sa deschid ochii si sa-l privesc in ochii cand facem dragoste , ne cunostem de 4 ani...nu de 1 luna 2 sa-mi fie rusine...si daca facem dragoste ziua nu ma simt la fel de bine ca noaptea cand e intuneric...Nu mi-e rusine in rest de nimic orice ii spun , orice fac in faca lui...ma schimb etc..dar nu pot sa-l privesc in ochi cand facem dragoste sau macar sa deschid ochii...sa ma uit la el sa-i mai trag o privire...nu pot decat cu ochii inchisi sper sa nu radeti de mine smile


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 

#2 2008-09-07 00:54:28

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Re: Voi ce credeti?

Sa vedem poate ne mai spun fetele vreo parere maine ca vad ca acum nu prea raspund cred ca s-au culcat big_smile sa vedem ele ce cred, si noi ne iubim mult dar pur si simplu nu pot sa ma uit la el cand facem dragoste. Nu e o problema asa mare dar eram si eu curioasa de niste pareri de-ale fetelor de aici.


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 

#3 2008-09-07 01:02:45

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: Voi ce credeti?

hmm ...nu stii ce pierzi...sa poti sa-i vezi fata cand toate senzatiile se invalmasesc...si totul se vede "scris" pe fata lui mai bine decat ar putea-o el explica vreodata...sa-i vezi fata plina de un zambet,sa simti ca e fericit...si sa stii ca tu l-ai facut fericit...sa-i vezi ochii...care in momentele respective devin adevarate "ferestre catre suflet"...de ce ti-e frica?Deschide ochii...si o sa ai alta perspectiva...o sa vezi lumea...cu ochi noi...prin ochii lui...
Incearca macar... puss puss puss puss puss puss


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#4 2008-09-07 01:03:58

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Voi ce credeti?

Poate ceva in subconstient sau blocaj sentimental o fi problema, nu stiu ce sa zic.
Mie-mi place la nebunie sa ne privim in ochi si sa ne zambim vazand cata placere provocam unul altuia. Cel mai fain e sa ma uit direct in ochii lui cand se apropie punctul culminant, in momenul ala oricum involuntar inchid ochii, dar pana atunci cand sint in prag ... OMG nu pot sa descriu ce vad atunci in ochii lui, sper numa sa vada si el la fel in ochii mei.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#5 2008-09-07 01:09:05

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: Voi ce credeti?

ce frumos ai descris smile uite chiar vreau sa incerc sa ma uit in ochii lui smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-07 01:10:35

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: Voi ce credeti?

Tinutza a scris:

ce frumos ai descris smile uite chiar vreau sa incerc sa ma uit in ochii lui smile

puss ...e bine atunci...asteptam impresii. puss puss


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#7 2008-09-07 12:13:13

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Voi ce credeti?

ce chestie...eu m-am putut uita in ochii lui de la inceput,insa cateva luni imi era rusine sa facem dragoste ziua....si acum noaptea iese mai bine decat ziua smile sunt ceva complexe.Cine stie ce pasarele avem si noi.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#8 2008-09-07 12:25:42

andrutza
Vizitator

Re: Voi ce credeti?

Cred ca totul tine de subconstient ai tu ceva impregnat in minte, ori ti-e rusine de vreo parte a corpului tau, ori nu te simti la fel de bine fizic cand tii ochii deschisi....sa stii ca si eu am momente in timpului actului cand inchid ochii si ma pot concentra mai bine pe senzatii...daca tin ochii deschisi permanent ma concentrez mai mult pe el si pe reactiile lui nu ma mai pot concentra atat de mult pe placerea mea. Probabil si la tine e chestia asta, dar tu ar trebui sa-ti dai seama din ce cauza nu poti sa il privesti in ochi...chiar nu te uiti la el niciodata?

 

#9 2008-09-07 12:29:48

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Voi ce credeti?

Ea nu se poate uita la el,nu ca se simte mai bine cu ochii inchisi.De rusine probabil nu poate


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#10 2008-09-07 12:31:22

andrutza
Vizitator

Re: Voi ce credeti?

Pai n-a zis daca de rusine sau daca e altceva...pot fi mai multe cauze de nu te uiti la el nu doar rusinea.

 

#11 2008-09-07 12:41:19

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Voi ce credeti?

am zis eu ca poate de rusine...


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#12 2008-09-07 15:05:08

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Voi ce credeti?

mie imi place sa ma uit la el cand facem dragoste,imi plac la nebunie grimazele pe care le face,ma fac sa ma simt...femeie...nu caut sa ma uit in ochii lui,mi se pare prea...prea mult,dar imi place mult sa ma uit la el.Nu-mi place insa sa ma uit in jos,mi se pare ca mi se vad urat picioarele,ca poate am ceva celulita si brusc incep sa ma gandesc la ce ar crede el despre picioarele mele in momentul ala.D-asta nu ma uit in jos,imi zboara gandul unde nu trebuie.Si eu,ca si tine,ma schimb in fata lui,n-am nicio problema.Poate o fii legat de asta,ca nu-ti place cum arati in unele momente?

Offline

 

#13 2008-09-07 15:11:22

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Voi ce credeti?

Daca barbatii ar sta sa se gandeasca la celulita noastra, la firele de par in plus, kg sau cine sti ce altceva vi se pare voua ca nu arata bine in acele momente, atunci n-ar mai face dragoste cu noi. Iar daca o fac inseamna ca nu ii deranjeaza si nu merita sa dea atentie la aceste amanunte.
Chick, zici ca ti se pare prea mult sa te uiti direct in ochii lui...nu stiu cum sa ma exprim dar cand privirile inflacarate se intalnesc se creaza o legatura inexplicabila, o contopire nu doar fizica; nu stiu la ce se gandeste el in acel moment, cred ca nici nu vreau sa stiu, mi-e destul sa simt ca sintem 1+1=1 si parca nu mai exista nimic pe lumea asta in afara de noi doi...cel putin asa simt io.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#14 2008-09-07 15:22:51

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Voi ce credeti?

poate nu-l iubesc eu inca pe al meu cu adevarat....poate inca n-am facut...dragoste,poate doar sex

Offline

 

#15 2008-09-07 15:28:47

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Voi ce credeti?

si mie imi place sa ma uit la el, mai ales in ochii lui atunci cand termina big_smile si el in ai mei... chiar... e ceva magic, e ceva ce cu greu poate fi deschis in cuvinte


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#16 2008-09-07 20:02:22

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Re: Voi ce credeti?

Gata fetelor incepand de azi ma uit la el o sa va si anunt cum a fost smile vad ca voi ziceti ca e mai fain:)...mai de mult chiar el m-a intrebat de ce nu deschid ochii si i-am spus ca nu pot si de atunci nu mi-am mai zis nimic,  eu cred ca nu ma simt la fel de bine cu ochii deschisi , nu sunt obisnuita dar o sa ma obisnuiesc eu big_smile


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 

#17 2008-09-07 22:28:40

loricel
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 18

Re: Voi ce credeti?

hy mey Katalyna exagerezi.nu iti dai seama k dak face dragoste cu tn inseamna k il atragi??nu se uita aaaaaaa uite c are acolo sau nush ce.io crek exagerezi si in legatura cu picioarele si aripioarele.scapa de inhibitiile astea pe care zici k le-ai recapatat. cum poti sa crezi k in momentul in care faceti love el sta sa iti analizeze defectele? nu te mai gandi la prostii iti faci rau singura si iti imaginezi fel de fel de lucruri kre singur nu au o baza reala.fii relaxata knd esti cu el nu te mai gandi la aripioare si alte altele,el te iubeste asa cum esti u nu conteaza k ai sau nu aripioare


Dragostea nu înseamnă a te uita lung unul la celălalt, ci a te uita împreună în aceeaşi direcţie.
(Antoine de Saint-Exupery)

Offline

 

#18 2008-09-07 22:43:22

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Voi ce credeti?

poate fi vorba si de putina timiditate, poate te intimideaza.....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#19 2008-09-07 22:44:13

loricel
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 18

Re: Voi ce credeti?

uof straduiesteteeeeeeee..... mai bine profiti de clipele de dragoste pe kre le ai alaturi de el. dupa ce ca va omoara distanta u iti mai faci si 1000 de ganduri negre aiurea sad


Dragostea nu înseamnă a te uita lung unul la celălalt, ci a te uita împreună în aceeaşi direcţie.
(Antoine de Saint-Exupery)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.