homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi ce credeti?-4


#58 2008-09-09 18:27:03

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Voi ce credeti?

Katalyna2311 a scris:

vdaiana...pai cu tot neamul in casa? bunicii, matusa, varul si unchiul?!

o da big_smile una scurta pe ascuns drool
adrenalinaaa drooldrool


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#59 2008-09-09 18:33:48

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Voi ce credeti?

_alexa_ a scris:

Katalyna2311 a scris:

vdaiana...pai cu tot neamul in casa? bunicii, matusa, varul si unchiul?!

o da big_smile una scurta pe ascuns drool
adrenalinaaa drooldrool

Cine stie, cunoaste wink


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#60 2008-09-09 18:48:44

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Voi ce credeti?

Ok, Katalyna, tu stii ce si cum e acolo. Dar daca aveti ocazia, nu ratati un "quickie" big_smile


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#61 2008-09-13 00:05:44

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Voi ce credeti?

Tema de casa smile
"Accepta-ti corpul!
Cand dorinta te face frumos.

Dezbracati sub privirile partenerului, ne simtim vulnerabili. Constienti parca, mai mult ca niciodata, de im?perfectiunile corpului nostru. Cu toate acestea, privirea lui are puterea sa ne faca sa ne acceptam, fara a uita insa detaliul pe care-l iubim cel mai putin la noi." ... ... ...
http://www.psychologies.ro/Dosar-PSY/Cu … 264/432769


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#62 2008-09-13 03:33:44

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Voi ce credeti?

ok.. chiar v-ar fi rusine cu corpul vostru din moment ce barbatul va iubeste si face sex cu voi? ( nu fac distinctia dintre sex si "a face dragoste" deci nu interpretati diferit cuvantul va rog smile )

Vai.. si prietena mea are cateva kg in plus. Naibii, si eu am vre-o 3 big_smile

Intradevar cunosc cazuri unde tipii erau stanjeniti cu prietenele lor in public pentru ca erau mai plinute dar in primul rand nu le iubeau si nici macar in circumstantele astea nu ii deranjau kilogramele in plus in momentele de intimitate. Cand un tip va place, daca nu e un disperat sau frustrat, nu o sa conteze acele kg in plus in momentul in care sunteti in pat ( sau in lift/parc/baie/etc. dupa gust ).

Conexiunea creata intre un el si o ea in pat prin intermediul contactului vizual este extrem de puternica si transmite extrem de multe emotii. Cum ar fi sa nu il puteti atinge? Pun pariu ca nu la fel de bine! Nu mai bine beneficiati de intregul pachet? Eu v-o recomand cu caldura si pot spune ca e al dracului de bine!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-09-13 23:34:01

ashada
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-18
Mesaje: 52

Re: Voi ce credeti?

si mie imi zice yubitu sa mai slabesc(am 1.65 si 56 de kg) si ma alinta "cashalot mik" lol...are el un fix cu "fara celulita" punish...dar,atunci cand facem dragoste nici nu se mai pune problema...si el are vreo 3 kg in plus deci se compenseaza lol...ma rog.ideea e ca atunci knd faci dragoste ,cand va doriti unul pe celalalt e clar ca va acceptati reciproc,mai mult ,va excita modul cum aratati..parerea mea big_smile


Face your fears and watch the shadows fade...tummenupp

Offline

 

#64 2008-09-14 08:23:24

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Voi ce credeti?

vdaiana a scris:

Tema de casa smile
"Accepta-ti corpul!.

sau mergi la sala rotfl rotfl rotfl

parerea mea (nu-mi vine sa cred ca duminica la ora asta sunt treaza) daca am kg in plus imi dispare apetitul sexual, nu ma mai simt atragatoare. Oook, el ma accepta oricum. Bine spus cuvantul "acceptat". Eu nu vreau sa ma accepte, eu vreau sa saliveze (la propriu!) dupa mine!! Si cum fac asta? Cu ditamai stratu adipos? Nu cred... mai ales cand el e un tip sportiv, trage de fiare etc., si n-are pic de grasime sub piele si arata betoooon

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-09-14 12:20:10)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#65 2008-09-16 09:59:51

rogvaiv
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 213

Re: Voi ce credeti?

Nu cred ca era un compliment faza cu "mi se simt oasele". Ma crezi sau nu, mie mi s-au dat papucii ca eram prea slaba (am slabit 6 kg intr-o luna, din cauza serviciului, ajunsesem la 46 la 1,68). Si acum actualul prieten ma someaza sa mananc, nimanui nu-i place o fata prea slaba, deshidratata, trasa la fata, careia ii cade parul ca nu se hraneste corespunzator.
Si eu ma simt naspa in pat ca nu am sani dar nu se mai dezlipeste de funduletul meu, asa cum e el, cu oleaca de celulita si oleaca de aripioare:patfierbinte: .Daca aratai atat de naspa ti-ar fi spus pa de a doua zi dupa ce te-a vazut dezbracata.


qed

Offline

 

#66 2008-09-16 10:12:31

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Voi ce credeti?

stii cum e , voi aveti impresia ca fotomodelele sunt chiar asa perfecte, ca nu au gram de grasime sa u celulita? vise.... au , si unele au chiar cu tona.... Eu zic ca daca te iubeste cu adevarat, iti accepta si partile 'mai sensibile' . Si eu am celulita , si un pic de colacei, sunt constienta de asta , insa niciodata nu mi-a zis mai pui ce urat arata celulita ta , etc lol , nu , din contra de fiecare data cand ma plang ca sunt grasa (desi sincer nu sunt nici grasa , nici slaba) imi spune nu pui , esti asa cum imi place mie. Recent , mi-a cumparat un program de slabit ce se desfasoara pe parcursul a 12 saptamani, ce cuprinde variate exercitii pt diferite categorii de muschi , pt ca l-am innebunit cu partile mele grasoase lol , si facem impreuna.

Mi se pare urat din partea lor sa scoata in evidenta faptul ca nu aratati ca in telenovele, sincer nici ei nu sunt perfecti, ori au burta, ori prea mult par lol , ori muschi lasati si pleostiti, dar eu nu am auzit niciodata o fata zicand prietenului mai mai pune si tu mana pe o fiara si trage de ea ca nu imi place ca nu ai nici muschi , nici pliuri, asa cum noi putem accepta micile lor defecte, cred ca si ei ar putea trece cu vederea peste celulita sau vergeturile noastre.....


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#67 2008-09-16 12:49:41

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Voi ce credeti?

Citind topicu' de altfel foarte interesant...m-am regasit si eu in anumite situatii descrise de voi...dar pana la urma cred ca fiecare trebuie sa depaseasca barierele psihice atunci cand e vorba sa devenim intimi cu persoana pe care o iubim...

Kata, nu vreau sa te ingrijorez, dar vezi sa nu-ti pui omu' pe fuga cu toate obsesiile astea...exagerate de altfel, pentru ca sunt sigunt sigura ca arati f bine...si el de fapt nu vrea decat sa se simta bine cu tine...si sa te faca sa te simti bine....dar daca tu nu-l lasi... nu faci decat sa pierzi tu niste experiente minunate si eventual in cel mai rau caz, sa-l aduci pe el in situatia sa se plictiseasca sa-ti tot spuna ca el te vrea..si ca esti foarte bine asa...plus ca ..iubita mea, o femeie tre' sa aiba incredere in ea, fara sa-i ceara barbatului sa-i aprobe asta mereu...stii, barbatilor le plac femeile puternice, cu o parere buna de sine... de fapt cred ca si noua ne plac barbatii cu calitatile pe care tocmai le-am enumerat...mai gandeste-te la asta si invata sa te bucuri de iubitul tau si lasa-l sa se bucure si el de tine...

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-09-16 12:50:39)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#68 2008-09-16 13:48:25

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: Voi ce credeti?

Sa fiu la subiect....eu ADor sa uit in ochii lui cand facem sex....mi se pare k-lumea...ii vezi reactiile.... Si eu sunt putin complexata.....sau eram pt k sincer mi-a cam trecut ...pt  k sunt prea slaba. Am 1.55 si 43 de kilograme.....dar lui ii place asta...datorita iubitului meu nu mai sunt complexata ..el imi zice mereeu pt mine aratti super.....asa si-a dorit mereu sa arate femeia care e langa el...si fosta lui iubita arata la fel k mine...mika si slabutza....
Am si eu celulitta pt  k slabesc 1-2kg  le pun la loc....dar asta nu e nici o problema...asta e...daia nu mai pot eu sa fac sex k am celulita...never. Sani ii ia destul de mari pt statura mea inka suficienti...la  funduletz mai trebuie lucrat un pic sa il fac mai mare...dar nu e o problema pt mine....ma simt super in pielea mea....nici el nu e vreun fotomodel si chiar daca ar fi m-a ales asa cum sunt deci ii place...si cu defecte si cu calitati...
Fetelor nu va mai faceti atatea probleme....daca v-a ales pe voi inseamna k ii place.
ps...si am uitat sa va zic el are 1.82 si 88 de kg.....rotfl2)


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#69 2008-09-16 14:57:36

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Voi ce credeti?

delia are dreptate: cui ii plac complexatii? nimanui...
- eu il pun p-al meu sa traga de fiare, dar nu din cauza ca nu-mi place cum arata, ci din cauza ca e atat de frustrat cand se neglijeaza o perioada si scade nr de cm la brat lol incat devine un deprimat si ma enerveaza. asa ca prefer sa-l pun sa-si faca exercitiile big_smile
- cu atatea complexe e posibil sa-i bagi urmatoarea intrebare in cap: "ma da pe asta chiar o doare`n fund ce cred eu? eu ii zic ca e frumoasa, ea zice invers" So ai grija cel putin sa nu-ti mai exprimi frustrarile de fata cu el lol
So: fi mai increzatoare oricum in tine, si piticii dp creier tine-i pt tine tongue nu-i mai spune lui tot


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#70 2008-09-16 16:35:22

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Voi ce credeti?

Katalyna2311 a scris:

rogvaiv pentru mine a sunat bine"ti se cam simt oasele" rotfl
nu prea am avut parte de asta, sa mi se spuna ca mi se simt oasele, dar uite ca acum chestia asta ma cam face fericita.
pai acum dupa ce se tot minuna el ca am slabit...cam am scapat de complexe tongue am savurat momentele de love love.
Deli inca nu a fugit lol si incerc sa nu il mai stresez.
am piticii acestia pe creieri cred ca mai mult din cauza ca nu ma vad cu el mai des sau ca nu sa stam impreuna.
Acum sunt multumita de mine! am incredere in mine puss

eeee...am exagerat si eu nitel.... sa te sperii lol sa lasi baiatu-n pace ...stiu ca e greu cand nu stai cat ar trebui cu el dar cu rabdaree...o sa fie binee asa ca deocamdata profita de momentele cand sunteti impreuna puss ...distractie placutaa


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#71 2008-09-16 16:43:26

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Voi ce credeti?

Eu sunt de parere ca cel mai bine arati atunci cand te simti bine in pielea ta si nu ai nici un complex vis-a-vis de felul cumarati. Eu am cateva kg in plus, dar nu au fost niciodata o problema pentru mine. Ma simt bine, chiar foarte bine, in pielea mea si asta se vede. Iar el, el e foarte mandru de mine. Si stunci cand iese cu mine de mana e cel mai mandru barbat. Ii place corpul meu intr-adevar. Asa m-a cunoscut si m-a acceaptat. Deci ... Si sexul ... e foarte bun. Avem puterea sa ne privim in ochi, sa ne admiram unul pe celalalt ...


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#72 2008-09-16 17:12:15

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Voi ce credeti?

cel mai fain e sa privesti in ochii celulilalt cand faci dragoste. sa vezi cum se topeste de placere, cum tresare. au...tac ca mi se face pofta si n`am de unde sa`l culeg acu pe iubi rotfl


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.