homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Spuse si nespuse despre anticonceptionale!-2


#20 2008-10-03 01:09:39

diana.cz
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 41

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Pai eu aia credeam ca e candida, un fel de infectie. De la infectie pot aparea dureri? Eu credeam ca numai de la rani.

Offline

 



#21 2008-10-03 01:11:51

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

da...e o infectie...candida poate da dureri la contact asa ca nu ai dc sa te ingrijorezi...si scuza ma dar sunt obosita si urmaresc umpic mai greu tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#22 2008-10-03 01:21:31

diana.cz
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 41

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Eu imi cer scuze ca te bombardez cu atatea intrebari dar nu prea am cu cine sa vorbesc despre asta si sunt putin ingrijorata. Pe mine nu ma doare la la intrare ci undeva in spate, cum sa explic, la penetrare ma doare undeva in varf. Paarca ar fi prea mare si loveste de ceva. Cam asa se simte. Daca intra toata, doare, e asa urata senzatia incat am ajuns sa prefaram oral in loc de normal, fapt care nu prea imi place...
Daca esti obosita nu e nevoie sa imi raspunzi acum, si-asa am abuzat destul de bunavointa ta. Imi poti raspunde maine daca vrei.  smile

Offline

 

#23 2008-10-03 01:43:34

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

stai linistita...pune cate intrebari e nevoie ca sa te lamuresti smile am incercat sa adorm dar nu reusesc tongue
trecand laproblema...in acest caz durerea ta e cauzata de o penetrare prea adanca...motivele pot fi mai multe...ori partenerul este f generos dotat tongue ori nu te exciti suficient...in prima faza incercati un preludiu mai lung si daca tot persista atunci ar fi indicate niste pozitii care nu permit openetrare f adanca...spre ex: tu stai pe burta cu picioarele doar usor desfacute si sub burta iti pui o perna ca sa ridici umpic bazinul...in acest fel penetrarea are loc prin spate dar nu va putea fi f adanca...incerca ambele scenarii si vezi unde e de fapt buba smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#24 2008-10-03 01:55:27

diana.cz
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 41

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

E destul de dotat, are cam 16 cm, nici eu nu ma prea axcit, am incercat si cu preludiu lung dar tot degeaba, nu ma umezesc de loc, nush ce sa mai fac. In cea ce priveste pozitiile, la unele doare intr-adevar mai putin dar... tot doare si e nasol ca atunci cand incerc si eu sa ma destind, ma trezesc iar cu durerea si imi piere tot cheful...


Am plecat la somnik. Ms pt sfaturi. Mai vorbim maine (adica azi).  Noapte buna!

Ultima oara a fost editat de diana.cz (2008-10-03 02:10:04)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-10-03 08:38:37

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Diana incearca cu un lubrifiant, sau cu un oral mai intai si apoi cu normal.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#26 2008-10-03 11:01:48

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

si cauta si pe net pozitii care nu permit o penetrare adanca...si cel mai important: RELAXEAZA-TE big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#27 2008-10-03 14:32:14

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

"Avortul spontan se produce după ce acea t?nără a luat pilulă, a făcut planing, de obicei dacă a avut avorturi, dacă mucoasa uterină este plină de cicatrici după avorturi sau după boli venerice cronice. Avorturile spontane mai pot fi şi din alte motive: după fecundare, uneori, ovulul, copilul format, este respins, este rejectat ca şi un corp străin de mamă. Nu se ştie cauza. Sunt mai multe motive pentru cate se produc avorturile spontane.

Din punct de vedere religios, eu nu cred că trebuie judecată nici o t?nără sau nici o mamă pentru acest avort. Dar fiind totuşi un avort cred că ?i trebuie o perioadă de curăţire şi chiar de pocăinţă, de spovedanie, părintele duhovnic cred că poate spune aici mai mult."

Deci tanti doctora asta e un pic duuusa...vina si vb inainte ca si cum ar avea si ea cunostinte de la un vecin...a a mai auzit si ea pe la coltu strazii cate ceva...dupa ce da niste date irelevante spune ca "nu se stie cauza"si ca "sunt mai multe motive..."pe care bineinteles ca nu le mentioneaza...deci recunoaste singura ca habar nu are...  rotfl   rotfl
Apoi incepe sa vorbeasca despre perspectiva religioasa...despre pocainta...da ce e pana la urma:medic sau duhovnic?Sau e vreo optiune 2in1?  rotfl   rotfl


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#28 2008-10-04 13:08:03

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

nici io nu cred c scrie acolo...
poate k nu e perfect sanatos sa le iei , dar daca erau asa "otravitoare" nu cred k mai erau p piata... si nu cred k 99% din medici -ginecologi, cei d la planning-  ne vor raul


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#29 2008-10-05 15:11:54

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

sunt surprins de ceea ce am citit ce parrere are doctoressa despre asta oare?


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#30 2008-10-05 15:15:18

diana.cz
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 41

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Si eu as vrea sa stiu parerea doctoressei. M-ar mai linisti.

Offline

 

#31 2008-10-07 18:44:14

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

voi ce credeti ?


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#32 2008-10-17 20:07:10

rosky
Membru
Inregistrat: 2008-10-17
Mesaje: 1

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

am si eu o problema....daca iau 1 an anticonceptionale si fac pauza 3luni la cererea doctorului...in astea 3 luni poti ramane gravida???

Offline

 

#33 2008-10-17 20:08:34

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

sigur ca poti daca nu folosesti prezervativ

Offline

 

#34 2008-10-23 15:14:36

oana_alexandra
New member
Inregistrat: 2008-10-23
Mesaje: 42

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

daca doctorii ne spun ca aceste pastile au un efect benefic pentru noi femeile si ne mint, atunci pe cine sa mai credem?tot in ei avem incredere nu?


luv u my sweetheart preety:*

Offline

 

#35 2009-02-03 13:14:32

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

poate  cineva sa mi explice si mie cum se produce domne' avortul asta daca baiatul nu ejaculeaza in interior, dar fata ia totusi anticonceptionale?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#36 2009-02-03 14:21:57

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Mihaela ti-am mai facut o data observatie pe ziua de azi. Urmatorul ban va fi permanent daca nu te potolesti. Nu ai voie sa cataloghezi pe nimeni. Fiecare e lober sa ia propriile decizii asupra vietii sale.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#37 2009-02-03 14:39:32

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

mihaela03 a scris:

carmen_21 a scris:

poate  cineva sa mi explice si mie cum se produce domne' avortul asta daca baiatul nu ejaculeaza in interior, dar fata ia totusi anticonceptionale?

Dar cat de idiot tre sa fii ca sa ejaculeazi in afara cand fata ia anticonceptionale????  wow   rotfl foarte idiot, iar saraca fata le ia degeaba......

insiunezi ca prietenul meu ar fi idiot lol ?
asa vrem, asa facem wink
roll si totusi... unde e raspunsul la intrebarea mea.. cum se produce avortul in cazul acesta?
sau in cazul fetelor care iau ac din motive medicale, fara sa intretina relatii, unde e avortul??

in orice caz, nu cred ca cineva e idiot atunci cand vrea sa fie 100% protejat de sarcina wink


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#38 2009-02-03 14:44:05

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Spuse si nespuse despre anticonceptionale!

Carmen efectul avortiv al contraceptivelor orale combinate nu este dovedit cu siguranta de 100%. Insa ... faptul ca ovulatia nu se mai produce, este dovedit ...

Concluzia o tragi singura.

In cazul tau ... riscul de sarcina este -10.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.