homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-40


#742 2008-12-29 18:07:36

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fetelor, cam cate kg se iau in primele 3 luni? dar in 6?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 



#743 2008-12-29 18:37:19

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fetele stie careva  cev ade maricrista ,astazi parca se duce al spital sa ii provoace nasterea daca imi aduc bine aminte , daca nu maine cezariana?

Offline

 

#744 2008-12-29 20:15:57

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor e normal ca in luna a 2 a de sarcina sa apara niste mancarimi pe piele mai ales noaptea? Imi apar cam pe peste tot si pielea capului ma mananca.Uneori imi vine sa-mi iau 3 randuri de piei de pe mine.
Ati patit si voi asa ceva sau e altceva?

Multumesc !

Offline

 

#745 2008-12-30 08:13:42

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

fetelor, cam cate kg se iau in primele 3 luni? dar in 6?

depinde de cat mananci si de cat vomiti......
daca nu ai greturi si mananci normal, iei cateva kg acceptabile
daca vomiti poti slabi pana la 5-6 kg
daca ai pofta de mancare si mananci mult rau, poti lua si 10


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#746 2008-12-30 08:47:07

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Buna dimineata fetele
Am si eu o nelamurire cu uterogestanul asta....se ia pe cale orala? caci eu asa am inteles, dar am citit pe prospect si se ia vaginal in cazul sarcinii.....
Deci care l-ati luat cum ati procedat? Ca nu mai stiu ce sa fac....am fost o caruta de nervi aseara... bang


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2008-12-30 10:10:39

iulia_30
Full member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 211

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Cineva intreba de kg.Eu am aici un calculator
.Sper sa nu gresesc cu ceva    http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1285


Acum mamica obosita dar fericita de fetita bebic Maria

Offline

 

#748 2008-12-30 10:43:17

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Mamici si burtici smile , sa scoatem pompoanele  majoreta  majoreta pentru macricristina si Daliana majoreta  majoreta , sa aiba o nastere usoara rugaciune  rugaciune


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#749 2008-12-30 10:51:38

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

Buna dimineata fetele
Am si eu o nelamurire cu uterogestanul asta....se ia pe cale orala? caci eu asa am inteles, dar am citit pe prospect si se ia vaginal in cazul sarcinii.....
Deci care l-ati luat cum ati procedat? Ca nu mai stiu ce sa fac....am fost o caruta de nervi aseara... bang

il poti lua si oral si vaginal , eu am luat oral , o cunostiinta vaginal ca ii era rau de la el , dar daca tb sa iei la prinz si este de ex le serv ce faci ?incearca sa il iei oral e mai bine

Offline

 

#750 2008-12-30 10:52:58

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

fetele stie careva  cev ade maricrista ,astazi parca se duce al spital sa ii provoace nasterea daca imi aduc bine aminte , daca nu maine cezariana?

mai avem un membru al forumului! Se numeste Robert, are 3870 grame si s-a nascut aseara prin cezariana!!!!!!!!!!!! Sa-i uram bun venit, sa aiba o viata frumoasa si sa creasca sanatos si voios! Bebele e bine.  hjarta Mamica e super fericita, se simte ok, dar azi e inca la terapie intensiva. Te pup cu mult drag si te astept sa revii cu poze, marcristina  :k?ra:  hjarta

Offline

 

#751 2008-12-30 10:55:49

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

lauraura a scris:

fetele stie careva  cev ade maricrista ,astazi parca se duce al spital sa ii provoace nasterea daca imi aduc bine aminte , daca nu maine cezariana?

mai avem un membru al forumului! Se numeste Robert, are 3870 grame si s-a nascut aseara prin cezariana!!!!!!!!!!!! Sa-i uram bun venit, sa aiba o viata frumoasa si sa creasca sanatos si voios! Bebele e bine.  hjarta Mamica e super fericita, se simte ok, dar azi e inca la terapie intensiva. Te pup cu mult drag si te astept sa revii cu poze, marcristina  :k?ra:  hjarta

felicitari maricrista sa va traiasca sa va bucurati de el ! Atentie se inmultesc baietei majoreta  majoreta  majoreta  punk  punk  party  bebic  birthday

Offline

 

#752 2008-12-30 11:19:03

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

thanandar a scris:

Fetelor e normal ca in luna a 2 a de sarcina sa apara niste mancarimi pe piele mai ales noaptea? Imi apar cam pe peste tot si pielea capului ma mananca.Uneori imi vine sa-mi iau 3 randuri de piei de pe mine.
Ati patit si voi asa ceva sau e altceva?

Multumesc !

thanandar, eu am patit la fel ca tine cu mincarimile alea, apareau seara, pe tot corpul, si tineau si vreo 2 ore, ma umplusem de bashicutze de la scarpinat...si prin eliminare eu si dr meu am ajuns la concluzia ca facusem alergie la duphaston......cum am stopat tratamentul, cum au trecut....tu iei ceva medicamente? eu de ex trecusem la duphaston, de la utrogestan pus vaginal, pt ca efectiv nu mai puteam dupa vreo 6 saptamini.....dar, din cauza alergiei, am inceput din nou utrogestanul....

Offline

 

#753 2008-12-30 11:46:56

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

Mamici si burtici smile , sa scoatem pompoanele  majoreta  majoreta pentru macricristina si Daliana majoreta  majoreta , sa aiba o nastere usoara rugaciune  rugaciune

multumesc! Deja ma apuca groaza cand ma gandesc......, mai am putin si parca mai e o vesnicie, nu mai pot de dureri si zilele trec si nimic!
Felicitari macricristina pt robert!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#754 2008-12-30 12:49:23

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

iulia_30 a scris:

Cineva intreba de kg.Eu am aici un calculator
.Sper sa nu gresesc cu ceva    http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1285

Merci mult Iulia!
Daliana, merci mult!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#755 2008-12-30 13:38:04

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

il poti lua si oral si vaginal , eu am luat oral , o cunostiinta vaginal ca ii era rau de la el , dar daca tb sa iei la prinz si este de ex le serv ce faci ?incearca sa il iei oral e mai bine

Multumesc, de doua zile l-am luat oral dimineata si seara.
Intre timp l-am sunat si pe doctor, care era si in operatie, si mi-a zis ca si oral si vaginal, asa ca dimineata o sa il iau oral si seara vaginal.

Acum intreb si eu daca aveti idee, de ce mi l-a dat? Eu nu am acuzat probleme.
Dar i-am zis ca am luat antibiotice, nurofen, sinupret.
Oare de-asta mi l-a dat? I-o fi fost frica sa nu am ceva de la atatea medicamente? :f?rv?nad:


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#756 2008-12-30 13:49:34

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

lauraura a scris:

il poti lua si oral si vaginal , eu am luat oral , o cunostiinta vaginal ca ii era rau de la el , dar daca tb sa iei la prinz si este de ex le serv ce faci ?incearca sa il iei oral e mai bine

Multumesc, de doua zile l-am luat oral dimineata si seara.
Intre timp l-am sunat si pe doctor, care era si in operatie, si mi-a zis ca si oral si vaginal, asa ca dimineata o sa il iau oral si seara vaginal.

Acum intreb si eu daca aveti idee, de ce mi l-a dat? Eu nu am acuzat probleme.
Dar i-am zis ca am luat antibiotice, nurofen, sinupret.
Oare de-asta mi l-a dat? I-o fi fost frica sa nu am ceva de la atatea medicamente? :f?rv?nad:

se da pentru mentinere sarcina, sa  nu existe riscul unui avort ceva , dar sigur pentru mentinere sarcina, si nu numai . cred ca srie in prospect
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=821 e aici prospectul

Ultima oara a fost editat de lauraura (2008-12-30 13:54:09)

Offline

 

#757 2008-12-30 15:14:59

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

buna burticilor. Miscam si noi in burtica de 4 zile, senzatia e tare ciudata,adica eu simt niste bule ca de acid nu fluturasi, dar vreau sa va intreb dc stiti de ce simt tot timpul dupa ce mananc sau atunci cand merg prea mult intepaturi sub coaste. sa fie de la faptul ca se intinde pielea sau preseaza el pe ceva.
gravida 21 baietel

Offline

 

#758 2008-12-30 15:35:22

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

marcristina,  :k?ra:felicitari mamico! ma bucur ca sunteti bine si tu si Robert! va asteptam in petit! hjarta va pupam si asteptam poze! numai de bine voua!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#759 2008-12-30 19:34:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alina 28 a scris:

buna burticilor. Miscam si noi in burtica de 4 zile, senzatia e tare ciudata,adica eu simt niste bule ca de acid nu fluturasi, dar vreau sa va intreb dc stiti de ce simt tot timpul dupa ce mananc sau atunci cand merg prea mult intepaturi sub coaste. sa fie de la faptul ca se intinde pielea sau preseaza el pe ceva.
gravida 21 baietel

pai creste uterul si daca sarcina e sus......, cand mananci umpli stomacul si apasa pe uterul care creste.........., nu te speria, e normal


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#760 2008-12-30 20:12:16

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

multumesc de raspuns .cred ca asa e .cum e pozitionat el ma apasa numai in aceea parte.si probabil cand merg il deranjeaza putin si de aia ma doare
gravida 21 baietel

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.