homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-45


#837 2009-01-06 17:49:49

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Daliana, ce pot sa-ti spun, decat rabdare.....iti tin pumnii.

Fetele e normal sa te doara burta cam ca la ciclu?
Durerile nu sunt mari, nu sunt permanante, dar sunt zilnice. E mai mult ca o jena, cele pe care le aveam la ciclu erau foarte dureroase.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 



#838 2009-01-06 18:13:42

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

da, e normal smile uterul incepe sa creasca  smile

Offline

 

#839 2009-01-06 18:42:08

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Hai daliana majoreta , o sa vezi ca nu o sa nasc eu inaintea ta smile , poate micuta mai vrea sa stea acolo ca e tare caldut decat afara tongue , poop dulce  :k?ra:

Macricristina ce bebe frumos :k?ra:  :k?ra: , sa va traiasca :k?ra:  :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#840 2009-01-06 19:15:11

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am fost la doctor, colul e aproape sters, durerile persista, dr. a zis ca nasc zilele astea..........., parca nu presupuneam??? oricum nu imi grabeste nasterea, nu imi face nimic!!!!!! asteapta mama natura............ vai pana mea!!!!! mor de dureri, sa nu mai iau nospa, sa iau mult calciu si sa sufar pana imi vine.......sorocul!!!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#841 2009-01-06 19:27:49

piglet
New member
Inregistrat: 2008-09-15
Mesaje: 84

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

spor la nascut daliana majoreta nu mai e mult majoreta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2009-01-06 21:03:00

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana imi vine sa plang...am aja nijte emotii pt tine sad dar o sa fie bine cat de curand...ai incredere!te poop puss


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#843 2009-01-06 21:34:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

offtopic  scuzati, dar vad ca felicitati bebelusul lui marcristina.. a pus poze pe undeva? am verificat la members area si n-am gasit nimic..  rodnar

Offline

 

#844 2009-01-07 14:05:38

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Bau! credeati ca am nascut???????? Daca va spun niste faze.......
Nu inchid un ochi toata noaptea de dureri de burta si contractii, plus ca simteam copilul cum impinge, ma uitam la ceas, doar se face dimineata sa sun doctora si incercam sa nu gem prin casa sa imi trezesc familia, macar ei sa doarma....
Se face dimineata, sunam doctora ca nu mai putem, ca nu se poate declansa nasterea? Ajung la spital crezand ca m-a chemat sa ma ajute sa nasc, aiurea! Imi zice ca imi face un calciu si daca nu nasc intr-o zi ma trimite acasa ca asa e politica spitalului si altfel nu are cum sa o provoace ca nu vrea sa faca rau copilului, cezariana nu se face la a doua nastere???, ca ma aolesc degeana, ca  nu arat ca am dureri asa mari, ca mai degraba vreau sa "scap" de copil mai repede, ca ea zice sa mai asteptam, dar totusi hai sa ma vada.........., se indoieste ca s-a modificat ceva de aseara si ca nu intelege de ce nu am dormit. Pai daca muream de dureri???? Cum sa dorm? Ca ce contractii sunt alea, ba la 10 min, ba la 1 min, ba la 5, etc. Zic am avut vreo 50 toata noaptea cu durere de burta. Ca inca nu e momentul......
In fine, ma pune pe masa, mai cheama un doctor si surprise: copilul deja l-a simtit, e in centru, i-a atins capul, colul s-a sters, ca ce repede s-a modificat de aseara, ca uite chiar sunt contractii, zic, pai nu v-am zis????????? Ba ma controleaza una, ba alta, hopa incepe sangerarea........, gata, nasc azi, dupa amiaza sau diseara, sa iau un uscosin si un diazepam sa dorm, sa ma duc acasa si sa revin la spital cand incep intr-adevar durerile nasterii.......................
Am ramas siderata! Acuma sunt acasa cu dureri atroce, dar trebuie sa simt mai atroce, nu stiu, sa iasa capul afara????????????
Imi bag picioarele in ea de viata, ma scuzati de expresie, eu cand nasc totusi??????????????????????? Si cu cine pana la urma? Ma moseste sotul sau fi-mea????????

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-07 14:15:50)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#845 2009-01-07 14:15:22

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ce daliana?
eu chiar m-am gandit la asta lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#846 2009-01-07 14:16:10

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am reeditat mai sus....nici nu mai ma pot misca, sa fac pasi din cauza durerii, ma seaca picioarele inghinal, se lasa cu amorteala pe ele si ma doare burta si bazinul de mor...
nu am mancat nimic azi, am baut doar lichide in ideea ca nasc si sa nu am stomacul plin, doamne ce o sa se intample pana la urma? am si eu niste limite totusi.

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-07 14:20:38)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#847 2009-01-07 14:21:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

valeu!
deci in scurt timp o sa vinaaa!
Doamne ajuta!mai e un pic-un pic si gata....a trecut!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#848 2009-01-07 14:22:42

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

deja nu mai cred in nimic, dupa doctora mea...... deja nu mai sper ca o sa se termine, pe cuvant, nici nu credeam sa trec prin asa experienta


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#849 2009-01-07 14:22:59

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana a scris:

am reeditat mai sus....nici nu mai ma pot misca, sa fac pasi din cauza durerii, ma seaca picioarele inghinal, se lasa cu amorteala pe ele si ma doare burta si bazinul de mor...
nu am mancat nimic azi, am baut doar lichide in ideea ca nasc si sa nu am stomacul plin, doamne ce o sa se intample pana la urma? am si eu niste limite totusi.

parerea mea e ca tb sa te opreasca in spital , la ce spital e? e cu capul dr ta, daca nasti intre timp mai ales ca ai colul deschis si zici ca a simtit copilul? ti-a facut monitorizare?stai deparete de spital?cu aglomeratia din Bucuresti chiar ca risti sa te moseacsa sotul.Eu in locul tau nu ma miscam de acolo, mergeam la directorul spitalului sau sectiei de obtretica -ginecologie si nu plecam de acolo pana nu ma interna

Ultima oara a fost editat de lauraura (2009-01-07 14:26:14)

Offline

 

#850 2009-01-07 14:29:36

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

stau la o ora de spital in aglomeratie..........asta e, sunt prea obosita sa ma cert, ca nu are rost sa ma interneze sa le vad pe altele cum nasc, ca nu ma pot odihni in spital si trebuie sa dorm putin...am dormit o ora jumate, atat.
Ma bag iar in pat acum sa imi monitorizez contractiile si sa simt durerile facerii...Mai sunt si singura in casa.

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-07 14:30:38)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#851 2009-01-07 14:40:57

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana a scris:

stau la o ora de spital in aglomeratie..........asta e, sunt prea obosita sa ma cert, ca nu are rost sa ma interneze sa le vad pe altele cum nasc, ca nu ma pot odihni in spital si trebuie sa dorm putin...am dormit o ora jumate, atat.
Ma bag iar in pat acum sa imi monitorizez contractiile si sa simt durerile facerii...Mai sunt si singura in casa.

bafta multa , sper sa ajunga repede sotul acasa si sa se tremine totul azi ca sa scapi si tu .  puss si ma rog pt tine signof10  rugaciune sa fie ok, deci eu cand aveam contractii din 5 in 5 min am plecat la spital bafta si sa ne dai de veste .Are cineva nr tau de tel sa ne anunti daca e ?

Offline

 

#852 2009-01-07 14:41:37

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana, iti doresc putere si sanatate, sa treci cu bine peste orele astea....


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#853 2009-01-07 15:26:18

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana, nu-mi vine sa cred ce fel de dr sint pe lumea asta...cu mare parere de rau iti spun..cum sa te lase asa, acum, cind tu aproape ca nasti? in locul tau as merge inapoi la spital.....mai ales ca stai la o ora de spital! iti tin pumnii si ma gindesc la tine  puss

Offline

 

#854 2009-01-07 17:12:53

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o fi deja la spital daliana?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#855 2009-01-07 17:50:41

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

inca nu, am stat in pat si am reusit sa mai fur juma de ora de somn, am contractii ca de obicei, nu regulate, ma doare tot asa burta si mijlocul si tocmai am eliminat un mucus de sange, am sunat dr. care a zis ca daca se regularizeaza contractiile sa merg la spital sau daca se rupe apa, deci, mai am de asteptat......., poate nu se intampla nimic nici in noaptea asta ceea ce as prefera, mai bine ma chinui de durere si nu dorm, iar pt ca am un copil acasa care mi-ar ridica probleme ce sa fac cu el noaptea, asa ziua e la scoala, dupa amiaza il pot lasa la un vecin cat merg la spital, in miezul noptii ne-ar fi greu.......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.