homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-44


#818 2009-01-06 13:30:23

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

buna ziua!de un an de zile incerc sa raman insarcinata si nu reusesc.Am incercat si cu clostilbegyt si cu branca ursului..teste de ovulatie in fiecare luna bang luna asta am incercat sa nu disper..am incercat sa fiu calma..m-am gandit ca poate,poate..azi este a 14-a zi de la presupusa conceptie..cam azi sau maine trebuie sa imi vina..sau nu..Doamne ajuta..dar deja am SPM si nu vreau sa imi fac prea mari sperante.Sunt dispusa sa incerc orice..am fost la vreo 2 doctori in Craiova si nu am facut nimic..decat mi-au golit buzunarele..nu stiu unde sa ma mai duc,ce sa mai fac..poate cineva sa ma ajute cu un sfat..sau sa imi recomande un medic bun din Bucuresti sau de oriunde.Va rog din suflet. grater

Ultima oara a fost editat de Stefanna (2009-01-06 13:33:22)

Offline

 



#819 2009-01-06 13:32:53

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Bine ai venit, Stefanna!
Ai facut vreun test sa vezi daca totul e ok la tine? Sau o spermograma la sot? Poate sunt mai lenesi  spermatozoid


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#820 2009-01-06 13:34:41

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

da spermograma a fost ok..l-am pus sa faca de 2 ori  grater

Offline

 

#821 2009-01-06 13:36:26

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am fost in Craiova la un doctor..Vaduva ca am auzit ca este bun si..nu am rezolvat nimic

Offline

 

#822 2009-01-06 13:43:55

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

hopsieu poate cineva sa-mi recomande un doctor bun? sad cineva care a reusit sa ramana insarcinata si avea aceleasi probleme..sad va rog din suflet sa ma ajutati bang

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2009-01-06 13:44:18

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Atunci, draga mea...totul este pe baza de stress.
Spuneam si pe la alte topicuri ca nu este bine sa te stresezi, cu cat de gandesti mai mult, cu atat ai mai putine sanse.
Tu iti calculezi ovulatia?
Daca da, mai bine renunta si urmarete-ti semnele corpului. Cand esti la ovulatie, o sa observi o secretie transparenta, si arata exact ca albusul de ou.
Incearca sa faci dragoste o data la 2 zile, stai in pat o jumatate de ora, cu o perna sub fund. Nu te spala inauntru!
Am incercat sa raman insarcinata cu tot felul de calcule si cu tot felul de teste de ovulatie, ba tezte de ovulatie pe baza de saliva, ba teste normale... nimic nu a dat rezultate.
In luna in care am renuntat la toate si am incercat sa nu ma mai agit si sa ma gandesc, am ramas insarcinata.
puss  O sa vian bebe si la voi, doar sa nu mai fiti asa stresati.
Nu mai cheltui bani degeaba pe la doctori.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#824 2009-01-06 13:45:51

marcristina
Full member
De la: cluj
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 221

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor in primul rand la multi ani la toate, un an nou fericit si f. bun din toate punctele de vedere si tot ce va doritzi!!!! va multumesc tare mult de urari, si vreau sa va spun ca suntem cei mai fericiti de pe lume de bebelone al nostru, duminica am venit acasa, este un scump , dulce si drag si deocamdata tare tare cuminte. Nu ma mai satur sa il privesc si sa ma minunez de el...va pup si trimit un link cu albumul cu poze: http://picasaweb.google.com/lh/sredir?u … feat=email

Offline

 

#825 2009-01-06 13:50:10

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

Atunci, draga mea...totul este pe baza de stress.
Spuneam si pe la alte topicuri ca nu este bine sa te stresezi, cu cat de gandesti mai mult, cu atat ai mai putine sanse.
Tu iti calculezi ovulatia?
Daca da, mai bine renunta si urmarete-ti semnele corpului. Cand esti la ovulatie, o sa observi o secretie transparenta, si arata exact ca albusul de ou.
Incearca sa faci dragoste o data la 2 zile, stai in pat o jumatate de ora, cu o perna sub fund. Nu te spala inauntru!
Am incercat sa raman insarcinata cu tot felul de calcule si cu tot felul de teste de ovulatie, ba tezte de ovulatie pe baza de saliva, ba teste normale... nimic nu a dat rezultate.
In luna in care am renuntat la toate si am incercat sa nu ma mai agit si sa ma gandesc, am ramas insarcinata.
puss  O sa vian bebe si la voi, doar sa nu mai fiti asa stresati.
Nu mai cheltui bani degeaba pe la doctori.

asa am facut si eu luna asta..am renuntat la tot iar acum am SPM grater nu stiu ce sa ma mai fac

Offline

 

#826 2009-01-06 13:52:35

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Mai incearca si luna viitoare, daca luna asta nu ai ramas,  puss  o sa vina bebe, nu te stresa.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#827 2009-01-06 13:53:57

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

dupa cat timp au aparut simptomele la tine..si cum a fost..ce ai simtit..dupa cat timp s-au umflat sanii..?erau durerosi asa cum este inainte de menstra?

Offline

 

#828 2009-01-06 13:58:02

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

stefanna, ai warn pt needitare. citeste regulile forumui si respecta-le te rog

marcristina, bine ai revenit. baga un ochi si la members big_smile  puss

Offline

 

#829 2009-01-06 13:58:20

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

marcristina a scris:

Fetelor in primul rand la multi ani la toate, un an nou fericit si f. bun din toate punctele de vedere si tot ce va doritzi!!!! va multumesc tare mult de urari, si vreau sa va spun ca suntem cei mai fericiti de pe lume de bebelone al nostru, duminica am venit acasa, este un scump , dulce si drag si deocamdata tare tare cuminte. Nu ma mai satur sa il privesc si sa ma minunez de el...va pup si trimit un link cu albumul cu poze: http://picasaweb.google.com/lh/sredir?u … feat=email

sa va traiasca si sa va buucrati de el este un scump, felicitari inca odata birthday  majoreta

Ultima oara a fost editat de lauraura (2009-01-06 13:58:41)

Offline

 

#830 2009-01-06 14:00:49

Stefanna
New member
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 51

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

stefanna, ai warn pt needitare. citeste regulile forumui si respecta-le te rog

marcristina, bine ai revenit. baga un ochi si la members big_smile  puss

cum adica?sad imi cer scuze dar nu prea am inteles

Offline

 

#831 2009-01-06 14:06:13

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

regula 8 de la regulile forumului

Offline

 

#832 2009-01-06 14:10:09

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

multumesc fetelor pt incurajari, din pacate fac parte din categoria mamicilor "mai reci", adica la mine instinctul matern s-a dezvoltat abia dupa 2 luni de la nasterea primei fetite, cand am inceput eu sa imi revin fizic. Acum am mai facut un copil pt. ca fata mea sa aiba o sora/frate, nu ca mi-as mai fi dorit eu personal unul.
Eu nu sunt ahtiata dupa copii, desi imi educ fata si o cresc bine si ma ocup de ea si o iubesc enorm, sunt parintele acela sever, tatal ei e cu rasfatul. Eu nu imi manifest iubirea fata de copii la modul la care am vazut ca voi o faceti, asa sunt eu in general. Si cu toate astea m-am "chinuit" 2 ani sa mai concep un copil, am trecut prin multe pt asta.
Din cauza starii mele proaste fizice doresc sa "scap" cat mai repede, mi-a frica sa nu o afecteze pe micuta pt. ca mama ei nu mai are rabdare si putere.
Am vb. cu dr. azi iar, inca nu e in Bucuresti, poate reuseste sa ajunga sa ma vada azi.

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-06 14:12:02)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#833 2009-01-06 14:17:55

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana, nu te judeca nimeni  aici smile fiecare ne manifestam dragostea materna altfel, e cit se poate de normal asa. si eu imi doream, in ultimele saptamini ale sarcinii sa scap odata, nu mai puteam, eu fiind foarte slaba de felul meu, cele 15 kilograme in plus, puse pe burta mai ales big_smile , ma terminau efectiv. plus toate celelate neplaceri pe care le-am avut aproape nonstop....dar mai e un pic si scapi  puss

marcristina, e superb Robi!  hjarta  sa va traiasca sanatos! felicitari din toata inima

Offline

 

#834 2009-01-06 14:18:38

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana tinem pumnii sa vina bebe cat mai repede. sa-si vada fetita surioara si sa si scapi de kg in plus care stiu ca te-au chinuit.
noi suntem mai la inceput, fara copii inca, asa ca inca nu am avut ocazia sa ne manifestam rolul de parinte mai dur. cine stie, poate cu timpul si noi o sa fim la fel.
rugaciune  al9leacer  bebic  puss  :k?ra:


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#835 2009-01-06 14:46:39

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu am luat 30 de kg si va spun eu ca dupa ce cresti un copil 8 ani, nu mai ai aceeasi verva la asteptarea celui de-al doilea, mai ales la 37 de ani ai mei.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#836 2009-01-06 15:33:30

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

marcristina felicitari, sa-ti traiasca baietelul... al9leacer ..imi place f mult camera copilului...e de vis...vreau si eu o cam asa  majoreta


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.