homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-56


#1046 2009-01-15 21:12:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Succes ttenzika, sa ai o nastere uroasa.

Offline

 



#1047 2009-01-15 21:20:44

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumim :k?ra:  :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1048 2009-01-15 21:50:22

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

nu stiu d c dar pe mine nu m-a speriat deloc povestea ei chiar daca suna groaznic acum de cand cu stresul asta cu capul prea mare nu imi doresc decat sa mi se spuna ca e bine sanatoasa nu ma mai intereseaza modul in care nasc

daliana ma bucur f mult ca s-a terminat tot mai ales ca ai trecut prin clipe grozanice in ultimele zile sa fiti sanatoase amandoua

Ultima oara a fost editat de cocoleta (2009-01-15 21:52:55)

Offline

 

#1049 2009-01-15 22:38:19

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana bine ca ai scapat si ca sunteti sanatoase  al9leacer
ttenzika si cocoleta sunteti urmat pe lista,nu?  majoreta


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#1050 2009-01-15 23:59:15

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

majoreta  majoreta  majoreta daaaaaaaaa majoreta  majoreta  majoreta mai avem putin majoreta  majoreta


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2009-01-16 08:35:39

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

In primul rand felicitari Daliana! Sa ai parte numai de fericire si multumire sufleteasca alaturi de ingerasi tai.
Povestea ta a fost ca o telenovela, multi doctori ar trebuii sa citeasca din cand in cand aici pe site, suferintele unor femei nevinovate.
Ar fi bine sa tina si cont de ele. Dar din pacate......!!!!

Si eu sunt una dintre gravidutele care asteapta nasterea mai avem putin si speram sa fie bine.
La mine va fi cu cezariana, se va hotara data exacta in data de 22. (joi). cand mai facem un ultim control.
Doresc tuturor gravidutelor nastere usoara, si toata durearea de nastere, la sfarsit sa se transforme in bucurii si satisfactii de nedescris. smile bebe


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1052 2009-01-16 09:07:55

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor am nevoie din nou de ajutorul vostru....
Sunt graviduta in 12 sapt si azi-noapte in timp ce dormeam , cred ca dupa ce m-am intors pe o parte pe alta, am smtit o durere puternica in dreptul operatiei de apendicita inspre ovarul drept sa zic asa. A trecut in 5-10 min, nici nu mai stiu ca eram buimaca de somn. M-am operat de apendicita la sf lui sept 2008.
Credeti ca aceasta durere i-ar fi putut dauna lui bebe? Sa fie un semn de intrerupere de sarcina? Voi ce parere aveti? Ati patit asa ceva vreuna din nou cand erati graviduta? Iar m-a apucat disperarea caci ma gandesc la toate alea. E prima sarcina si nu stiu cu ce se mananca.

Multumesc !

Offline

 

#1053 2009-01-16 09:34:49

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Thanadar, nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Ce ai simtit: intepaturi?
Poate copilul creste si ti se intind ligamentele.
Si eu mai am intepaturi prin burta si simt cum parca se framanta ceva in burta mea. Cred ca-i normal, ne marim  puss


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1054 2009-01-16 10:30:35

piglet
New member
Inregistrat: 2008-09-15
Mesaje: 84

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu am avut asaceva si tot la o miscare brusca. din cate stiu eu e legata de intinderea ligamentelor care sustin uterul.
http://www.parinti.com/modules.php?name … &ltr=L

Offline

 

#1055 2009-01-16 14:28:43

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

Eu as vrea sa nasc oricum numai sa nu doara big_smile  big_smile , acuma medicul meu zice ca este pentru nastere normala  punk

cu chiu cu vai intru cateva min, o colega de salon facuse mialgin si i-a calmat durerile in travaliu si a nascut usor...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1056 2009-01-16 14:32:11

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Daliana felicitari iubita ! Ma bucur ca ati scapat cu bine amandoua ! Felicitari ! atata m-am gandit la tine....la voi !
puss

Offline

 

#1057 2009-01-16 15:06:20

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

erikamirel a scris:

In primul rand felicitari Daliana! Sa ai parte numai de fericire si multumire sufleteasca alaturi de ingerasi tai.
Povestea ta a fost ca o telenovela, multi doctori ar trebuii sa citeasca din cand in cand aici pe site, suferintele unor femei nevinovate.
Ar fi bine sa tina si cont de ele. Dar din pacate......!!!!

Si eu sunt una dintre gravidutele care asteapta nasterea mai avem putin si speram sa fie bine.
La mine va fi cu cezariana, se va hotara data exacta in data de 22. (joi). cand mai facem un ultim control.
Doresc tuturor gravidutelor nastere usoara, si toata durearea de nastere, la sfarsit sa se transforme in bucurii si satisfactii de nedescris. smile bebe

Ups.. rodnar am uitat de erikamirel rodnar deci revizuim: ttenzika,erika si cocoleta smile ,uite scoatem agitatele pentru tine majoreta  majoreta

Astazi am schimbat semnatura suntem in saptamana 39 bis , si bebe inca se lasa asteptat big_smile

fetelor mai si eu o intrebare: care e faza cu dopul?? este obligatoriu sa pice?? si dupa ce pica e adevarat ca mai poate dura cateva zile pana nasti??? ca lamine nici semn de dop sad , in afara de durerile astea de menstra sad

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2009-01-16 15:13:28)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1058 2009-01-16 16:19:29

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu la prima nastere nu tin minte nici un fel de dop, doar ca, cu o saptamana inainte de a naste... mi sa lasat burta foarte jos. Ma apasa foarte tare pe vezica. Atat. 

Multumesc Ttenzika pentru agitatele:) . Noi joi aflam cand este momentul de nastere. Oricum trebuie sa mergem pregatiti la ultimul control. bebe majoreta majoreta majoreta


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1059 2009-01-16 16:24:11

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

Thanadar, nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Ce ai simtit: intepaturi?
Poate copilul creste si ti se intind ligamentele.
Si eu mai am intepaturi prin burta si simt cum parca se framanta ceva in burta mea. Cred ca-i normal, ne marim  puss

Multumesc pt ajutor fetelor.
Juli cum te descurci cu durerea de burtica si cu no-spa?
Mie astazi mi-a fost cam rau.M-au apucat niste dureri de spate, partea stanga toata si de burta de am zis ca mor.Am luat un no-spa dar s-au calmat foarte tarziu durerile.Sunt in 12 sapt.Probabil se mareste uterul si apasa cumva si pe endometrioza mea, habar nu am.
Pupik tuturor

Offline

 

#1060 2009-01-16 16:26:24

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika.. in legatura cu dopul.Nu e regula sa cada si sa nasti la diferenta de cateva zile .. una dintre prietenele mele a nascut in dimineata in care i-a cazut dopul. De fapt i-a cazut dopul, a apucat-o durerile imediat si a fugit la spital cu dilatatia 5 parca .. In 45 de min a nascut. deci daca nu se grabea nastea acasa. dar a spus ca la durerile alea nu ai cum sa te inseli smile
Dopul trebuie sa arate ca o chestie gelatinuoasa, cu sau fara firicele de sange.
sau poate sa iasa doar la nastere

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-01-16 16:28:27)

Offline

 

#1061 2009-01-16 16:33:37

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

:k?ra:  :k?ra: multumesc din suflet fetele :k?ra:  :k?ra: noroc cu voi ca imi mai ridicati moralul :k?ra:  :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1062 2009-01-16 16:35:18

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

mie nu mi s`a rupt apa nici la 3 ore de la primele contractii... mi`a rupt dr membranele si am nascut fff usor asa ca viitoare mamici nu va mai face`ti sute de ganduri ca nu ajuta....si eu mi`am facuto groaza de imagini despre cum o sa fie...si nu s`au potrivit big_smile


pc  pc

Offline

 

#1063 2009-01-16 17:00:34

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

thanandar a scris:

Multumesc pt ajutor fetelor.
Juli cum te descurci cu durerea de burtica si cu no-spa?
Mie astazi mi-a fost cam rau.M-au apucat niste dureri de spate, partea stanga toata si de burta de am zis ca mor.Am luat un no-spa dar s-au calmat foarte tarziu durerile.Sunt in 12 sapt.Probabil se mareste uterul si apasa cumva si pe endometrioza mea, habar nu am.
Pupik tuturor

Eu am intrat in saptamana a 9-a. Durerile nu sunt chiar mari la mine, cel mult iau un no-spa pe zi. Dar poti lua pana la 3 pe zi. Mie doctora mi-a zis cand apare durere sa iau un no-spa si sa pun si un uscosin supozitor.
Am observat la mine ca de cand iau utrogestanul nu ma mai doare chiar asa de des.

Dar la tine acum cred ca deja se formeaza placenta care-l va proteja mai bine pe bebe, din cate am auzit.
Stai la caldura, sa nu-ti inghete picioarele si sa nu-ti fie frig. Daca durerile nu cedeaza in intensitate la administrare de no-spa si uscosin si dureaza asa mai multe zile, mergi la medic.

Pupici! :k?ra:


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1064 2009-01-16 18:09:17

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

erikamirel a scris:

In primul rand felicitari Daliana! Sa ai parte numai de fericire si multumire sufleteasca alaturi de ingerasi tai.
Povestea ta a fost ca o telenovela, multi doctori ar trebuii sa citeasca din cand in cand aici pe site, suferintele unor femei nevinovate.
Ar fi bine sa tina si cont de ele. Dar din pacate......!!!!

Si eu sunt una dintre gravidutele care asteapta nasterea mai avem putin si speram sa fie bine.
La mine va fi cu cezariana, se va hotara data exacta in data de 22. (joi). cand mai facem un ultim control.
Doresc tuturor gravidutelor nastere usoara, si toata durearea de nastere, la sfarsit sa se transforme in bucurii si satisfactii de nedescris. smile bebe

Ups.. rodnar am uitat de erikamirel rodnar deci revizuim: ttenzika,erika si cocoleta smile ,uite scoatem agitatele pentru tine majoreta  majoreta

Astazi am schimbat semnatura suntem in saptamana 39 bis , si bebe inca se lasa asteptat big_smile

fetelor mai si eu o intrebare: care e faza cu dopul?? este obligatoriu sa pice?? si dupa ce pica e adevarat ca mai poate dura cateva zile pana nasti??? ca lamine nici semn de dop sad , in afara de durerile astea de menstra sad

mie mi-a cazut parte din dop miercuri si apoi zilnic pana duminica noaptea spre luni cand s-a rupt apa, tocmai de aceea ma si enervam, ca doctorii spuneau ca nasc in urmatoarele ore si asta imi spuneau zilnic si am nascut la cateva zile de la prima rupere de dop, un mucus mult gelatinos rosu inchis transparent ca o meduza si mai lasam pe chilot la pipi uneori si eram tot in sapt 39, posibil sa nasti si tu in zilele urmatoare.............

erikamirel , nici mie nu mi s-a rupt nici-un dop la prima nastere, m-au luat durerile dim. dupa pipi, poate s-a eliminat ceva atunci in wc, nu stiu, eram in spital si m-am dus la dr. direct si m-a pus pe masa de travaliu.....

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-16 18:11:20)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.