homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-58


#1084 2009-01-19 12:54:13

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

dar nu manca daca nu-ti pica bine, daca te scarbeste carnea, nu te forta. mai rau faci. mananca fructe si legume , fa-ti salate, iaurturi
si mie mi-e greata dimineata daca mananc , d-apai sa fiu si gravida...
nu-ti trece de la metoclopramid?   hmm

Offline

 



#1085 2009-01-19 12:59:05

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Pai nu am luat pana acum, dar daca mai sunt asa, o sa iau.
De mancat mananc numai carne fiarta, iaurt, paine prajita, salata cu brocoli, branza nesarata, kiwi, portocale, ca astea simt ca-mi fac bine.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1086 2009-01-19 13:03:53

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ooo..pai esti ok fata de alte cazuri de care am auzit, inseamna ca te hranesti destul de bine daca suporti alimentele de care zici.

Offline

 

#1087 2009-01-19 13:57:07

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o ho ho... sunt de acord cu tine passenger... fata asta chiar mananca orice! pai eu la prima sarcina, timp de 5 luni am mancat numai spanac, rosii, si banane. am varsat (cu sange ) pana am nascut, iar greata ma tinea toata ziua!
iar acum vars de cel putin 4 ori pe zi, dar am ... avantajul smile de a putea manca ORICE! e ca in filmele cu prosti: vars, mananc, iar vars, iar mananc.... cam asa se desfasoara o zi obisnuita la mine...
stau si ma intreb: daca la prima sarcina mi-a fost rau pana am nascut, acum o sa-mi treaca la 4 -5 luni?mira-m-as!


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#1088 2009-01-19 14:26:55

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fetele, nu mancati dulciuri in sarcina, eu cu sarcina asta am cam mancat ciocolata si prajituri-astea o data pe sapt, sucuri dulci, am simtit nevoia asta in  trim 3 si am facut babanoaia de 4300 gr, am luat 30 kg si acum sunt speriata de dr. cu glicemia, trebuie sa ma controlez sa nu fi facut diabet gestational si fata a avut problme cu glicemia, tot incercau sa o stabilizeze, nu stiu cum e acum, probabil or sa o intepe la policlinica atunci cand vom putea iesi din casa...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2009-01-19 14:41:57

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumesc fetele de incurajari,

Lili, imi inchipui ca ti-a fost foarte greu...cred ca nici la servici nu ai fost...

Mie mi se pare putin in comparatie cum mancam anterior  big_smile
Inainte mancam de trei ori pe zi regulat iar intre mese mai rontaiam ceva. Dupa amiaza avem cornul cu capucino. Acum nu-l mai suport  acklad
De exemplu ieri am mancat doar o data...dar azi am reusit si am poftit pateuri cu branza. Sper sa nu-mi faca rau....
Pofta de mancare nu prea am, mananc mai mult ca imi simt stomacul gol si ma roade... sad
Bine ca nu vomit, desi uneori mi-as dori ca ma gandesc ca poate asa ma eliberez...
De aceea nici nu m-am internat ieri, am zis ca imi revin eu si mi-am revenit, dar doctorul cand m-a vazut ieri a zis ca sunt subnutrita si subanemica  lol
Adevarul e ca am cam slabit un kg, iar la mine se vede imediat chiar daca slabesc putin.

Daliana, o sa tin cont si o sa incerc sa nu mananc dulciuri. Oricum pofta nu am deocamdata. Si sper ca dupa perioada asta sa nu dea poftele in mine, ca-mi va fi greu sa ma abtin  big_smile


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1090 2009-01-19 15:10:07

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor eu nu mai rezist bang  bang deja am 39 sapt. si 4 zile si nimic bang  bang , numai nici macar o durere sau ceva acolo un simpton al travaliului bang , in afara de cateva intariri de burtica dar si alea cateva pe zi vreo 2-3,nimic bang , nici un urma de dop sapice sau ceva sad  sad ..si pe langa toate astea parca nici bebele nu mai misca asa ca de obicei grater mai imi da cate una cred ca sa ma asigure ca e bine smile
Oare eu cand nasc bang  bang


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1091 2009-01-19 15:13:11

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

of ce imi aduc aminte de ce ai scris mai sus..................
te tin doctorii astia si pana la 42 de saptamani..........

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-19 15:14:14)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1092 2009-01-19 15:20:21

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

sa vedem ca vineri ma duc la medic..si daca nimic eu ii spun sa facem ceva ca nu vreau sa intru in saptamana 41 grater nustiu sa provoace nasterea,cezariana nustiu sa faca ceva sad


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1093 2009-01-19 15:29:16

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

asa ziceam si eu......., urmeaza sfatul doctoresei si al multora, secreta oxitocina natural....., s-ar putea ca dupa un orgasm sa intri in travaliu......., serios si du-te la plimbare, eu cu nici 10 ore inainte de nastere imi taram burta prin hypermarket..........

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-19 15:30:24)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1094 2009-01-19 15:32:35

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli, imi pare rau sa aud ca te simti rau  puss
Eu sunt ok, nu am varsat si nici greata nu prea am... doar foarte rar  :f?rv?nad:
Brocoli il cam evit, nu ca nu imi place, dar ma baloneaza...
Nu manca alimente care iti fac rau, incerca sa mananci un iaurt, sa bei lapte, friptura la gratar...
Eu cateodata nu suport sa vad carne in fata, si mai nou, nu suport sa mananc usturoi sau ceapa.




Lili, imi pare rau ca si tu te simti nasol.. chiar nu inteleg cum functioneaza sarcina asta, la unele sunt stari de voma, voma.. si la altele, e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic... eu nici nu simt ca sunt insarcinata  lol
Mint... am avut pofta de capsuni...  applause


Ttenzika, mai e putin, in 3 zile, orice se poate intampla  puss


Aaaa... eu mananc dulciuri... mai ales inghetata... nu ma pot abtine... dar nu mananc in fiecare zi.
Deocamdata nu m-am ingrasat, ba am slabit putin. Am 63 de kilograme si sunt insarcinata in 12 saptamani si 6 zile. Inca mai port hainele de dinainte sa raman insarcinata.
Lili, tu te-ai ingrasat?

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-01-19 15:34:51)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1095 2009-01-19 15:41:16

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana a scris:

asa ziceam si eu......., urmeaza sfatul doctoresei si al multora, secreta oxitocina natural....., s-ar putea ca dupa un orgasm sa intri in travaliu......., serios si du-te la plimbare, eu cu nici 10 ore inainte de nastere imi taram burta prin hypermarket..........

m-am plimbat de m-am saturat bang , am facut pana si sexinpat ,si tot nimic sad

si pe langa toate astea uitati ce mai si citesc
http://forum.desprecopii.com/forum/topi … _ID=132160 grater  grater  grater

Ultima oara a fost editat de ttenzika (2009-01-19 15:45:14)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1096 2009-01-19 16:27:39

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika si mie mi-a spus sotul o poveste foarte asemanatoare cu o colega de munca ... chiar inainte sa nasc, normal, sa ma panicheze si mai tare de cat eram ... bine, el nu a realizat ... dar nu e bine sa citesti sau sa vezi toate stirile rele de la tv. daca unele persoane trec prin adevarate tracedii nu inseamna ca si tu vei trece prin asa ceva.

Offline

 

#1097 2009-01-19 16:46:40

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor, vreau sa va spun ca nici o sarcina nu seamana cu cealalta, toate sunt diferite.
In plus daca se mai dau la tv stiri din astea horor, cred ca am sa nasc inainte de vreme.

am intrebat si eu mai sus, daca stie cineva cum se prepara ceaiul din seminte de chimen. Nu stie nimeni?


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1098 2009-01-19 16:50:41

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ceaiul de chimen... vezi ce scrie pe prospect wink , daca nu pune si tu acolo dupa ochi smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1099 2009-01-19 16:55:40

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Ttenzika mama, nu mai citi intamplari din astea, ca iti faci rau singura.
puss  Hai ca o sa fie bine... si daca simti tu ca ceva nu e in regula, te duci si faci o echo la un particular  kram


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1100 2009-01-19 16:59:42

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

multumesc ttenzika!!!


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1101 2009-01-19 17:07:37

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

Ttenzika mama, nu mai citi intamplari din astea, ca iti faci rau singura.
puss  Hai ca o sa fie bine... si daca simti tu ca ceva nu e in regula, te duci si faci o echo la un particular  kram

bang  bang la naiba sa le ia ca parca acum vin toate citesti tocmai ce nu trebuie bang , nu citeam dar din pacate gravidutza in cauza imi este prietena, vorbim foarte pe mess inca de la inceputul sarcinii.. si trebuiasca sa nasca si ea odata cu mine sau ma rog mai devreme sau mai tarziu sad


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1102 2009-01-19 17:09:40

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Offf, imi pare tare rau pt prietena ta, am citit povestea  puss
Dar tu trebuie sa gandesti pozitiv, incearca sa fi optimista, o sa vezi ca totul o sa fie bine... si repet, daca simti ca ceva nu e ok, sau pur si simplu te-ai speriat si esti nelinistita, du-te la un cabinet particular si fa o echo. Ca sa te linistesti  kram


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.