homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-60


#1122 2009-01-20 16:42:17

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

vineri cand am fost la control m-i s-a spus ca am colul deschis..acum oi vedea ca medicul meu este de garda de aia m-a chemat joi :0


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 



#1123 2009-01-20 17:18:36

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

acum citind pe net de inducerea nasterii..am citit ca durerile unei nasteri provocate sunt de 10 ori mai mari decat a unei nasteri normale grater  grater ,intr-adevar se termina mai repede dar e mult mai dureros grater asa o fii????stiti ceva de asta???

Poate de 100 de ori mai mari smile Contractiile vin una dupa alta .. pe cand la nasterea fara inducere mai ai timp sa te odihnesti intre contractii .. Eu cred ca mai poti astepta inca o saptamana.. dar faci cum vrei. Au am avut inducere si durerile nu se pot discuta ... Am avut noroc ca am stat o zi in piscina pentru femeile care nasteau in apa ... asa ca mi-au atenuat mult durerile .. dar daca nu era de camante si multe altele nu treceam .. ii luam de gat si le spuneam sa ma taie dupa 3 ore lol
Succes .. asteptam sa iti vedem comoara.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-01-20 17:19:46)

Offline

 

#1124 2009-01-20 17:21:30

LadyRaven
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 112

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika bafta multa!!!sa te refaci repede,te asteptam cu drag inapoi si cu poze cu bebicul goodluck


free spirit... puss bebe

Offline

 

#1125 2009-01-20 17:24:42

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

SoareleMeu a scris:

ttenzika a scris:

acum citind pe net de inducerea nasterii..am citit ca durerile unei nasteri provocate sunt de 10 ori mai mari decat a unei nasteri normale grater  grater ,intr-adevar se termina mai repede dar e mult mai dureros grater asa o fii????stiti ceva de asta???

Poate de 100 de ori mai mari smile Contractiile vin una dupa alta .. pe cand la nasterea fara inducere mai ai timp sa te odihnesti intre contractii .. Eu cred ca mai poti astepta inca o saptamana.. dar faci cum vrei. Au am avut inducere si durerile nu se pot discuta ... Am avut noroc ca am stat o zi in piscina pentru femeile care nasteau in apa ... asa ca mi-au atenuat mult durerile .. dar daca nu era de camante si multe altele nu treceam .. ii luam de gat si le spuneam sa ma taie dupa 3 ore lol
Succes .. asteptam sa iti vedem comoara.

medicul a spus ca nu vrea sa depasim 40 saptamani sad ..joi implinim 40 saptamani  smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1126 2009-01-20 17:37:48

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Bafta multa! Hai nu te speria ca o sa fie ok totul!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1127 2009-01-20 18:08:09

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

thanandar a scris:

Buna fetelor !
Acum 4 luni am facut o operatie de apendicita .Dupa ce m-am trezit din operatie mi s-a facut o injectie in fund pt ca vomitam in continuu din cauza anesteziei.Nu stiu ce injectie am facut ca eram in dureri mari de nu mai stiam de mine.Ceva uleios, o injectie uleioasa, parca imi amintesc ca zicea asistenta dupa ce i-am dat si 10 ron sa-mi faca ceva ca vomitam.Ei bine, durerea dupa injectie a tinut un timp ( 1 - 2 sapt), dupa care a cedat.Nu mai m-a durut deloc.Acum 2 sapt iar a inceput sa ma doara locul unde mi s-a facut acea injectie.M-am palpat si nu am nici o galma, nimik, acolo, doar durerea...cand merg, camd ma ridic, cand ma aplec.
Sunt si graviduta in 12 sapt.
Acum eu ce sa ma fac? Oare mi-o fi atins osul cand mi-a facut injectia aia? Sau vreun nerv?
Voi ce ziceti?

Multumesc !

TTentzika mult succes la nastere si sa ai un bebe sanatos!
Fetelor, ma puteti ajuta si pe mine in vreun fel?

Offline

 

#1128 2009-01-20 18:24:48

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

vineri cand am fost la control m-i s-a spus ca am colul deschis..acum oi vedea ca medicul meu este de garda de aia m-a chemat joi :0

e bbine ca ai colul deschis, nu te speria de provoxarte iti poate face niste injectiii care sa te ajute sa te dilati, Dar eu zic ca o sa te apuce durerile nasterii pana sa iti faca ei ceva.Mergi mult pe jos.Eu in ziua in care am nascut m-am plimbat prin en-ross-uri cautam lustra pentru camera si seara pe la 9 au inceput contractiile .Daliana  la fel in ziua in care au inceput contractiile s-a plimbat prin hypermarket ,asa ca plimbare placuta  si nastere usoara goodluck  goodluck  bebe

Offline

 

#1129 2009-01-20 19:01:48

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

TTentzika nastere usoara iti doresc...nu-ti mai face probleme, cand o sa iti tii bebele in brate o sa uiti de toate.
O sa ma gandesc la tine...te pup scumpa puss

Offline

 

#1130 2009-01-20 19:10:40

LadyRaven
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 112

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

thanandar,eu am fost operata in octombrie de apendicita,inteleg ce spui...eu nu am avut probleme cu injectiile,in schimb durerile de la operatie au persistat muult timp,chiar si la sf lui decembrie.nici la mine nu se mai simte nimic,si sunt si eu gravida.chiar am intrebat dr cand am fost la eco si a spus ca nu are nimik...nu stiiu ce sa spun...eu zic ca va fi ok.incearca pe cat posibil sa nu faci efort.sarcina usoara! puss


free spirit... puss bebe

Offline

 

#1131 2009-01-20 19:50:57

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Succes Ttenzika si nastere usoara smile

Offline

 

#1132 2009-01-20 20:55:59

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

LadyRaven a scris:

thanandar,eu am fost operata in octombrie de apendicita,inteleg ce spui...eu nu am avut probleme cu injectiile,in schimb durerile de la operatie au persistat muult timp,chiar si la sf lui decembrie.nici la mine nu se mai simte nimic,si sunt si eu gravida.chiar am intrebat dr cand am fost la eco si a spus ca nu are nimik...nu stiiu ce sa spun...eu zic ca va fi ok.incearca pe cat posibil sa nu faci efort.sarcina usoara! puss

applause  applause inca o gravidutza gravida ..haideti fetelor erikaminel,cocoleta majoreta  ca trebuie sa predam stafeta noii generatii majoreta  majoreta  majoreta

Bine ai venit pe forum LADYRAVEN..o sarcina cat mai usoara :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1133 2009-01-20 23:00:49

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

predati-mi-o mie, va rog!  signof10

ttenzika, ai mai avut contractii?

Offline

 

#1134 2009-01-21 00:42:00

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana ai nascut?!?! suuuper tare big_smile cum? cand? unde? ai scris pe undeva?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#1135 2009-01-21 07:45:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

succes ttenzika si nastere usoara majoreta majoreta
te asteptam curand pe forum cu povestea si pozicile smile

Offline

 

#1136 2009-01-21 08:12:28

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Ttenzika. Iti doresc nastere usoara,succes si sanatate. Sa nu te speri pentru ca nu este obligatoriu sa si nasti joi. Eu la prima nastere am patit la fel. Am fost internata cu cateva zile mai repede pentru a fi supravegheata. Nu mi sa facut nimic, doar ca asteptam momentul sa vina de la sine. smile asta depinde de doctor si de tine cum te intelegi cu el.
Si eu maine s-ar putea sa nasc, dar cu cezariana.  Depinde daca bebe a mai pus aproximativ 100 gr pe el in ultimele 2 saptamani.Tu la ce spital, si la ce doctor mergi? Poate ne intalnim. smile
Si pe urma predam stafeta. majoreta majoreta majoreta


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1137 2009-01-21 09:24:30

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetele voi de unde ati facut rost de acel document care sa ateste ca sunteti insarcinata si care trebuie dat la servici?
Nu se ia de la medicul de familie? Trebuie sa-i aduci ceva medicului de familie sau poate sa-ti dea doar ceva la mana?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1138 2009-01-21 10:33:38

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli Eu am primit o hartie de la medicul ginecolog, pe care a trebuit s-o aduc la medicul de familie, si pe urma la medicul de firma. smile
Deci primul este ginecologul.


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#1139 2009-01-21 10:48:50

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Aha, multumesc.
Deci tb sa merg iar la ginecolog.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1140 2009-01-21 11:13:50

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

Fetele voi de unde ati facut rost de acel document care sa ateste ca sunteti insarcinata si care trebuie dat la servici?
Nu se ia de la medicul de familie? Trebuie sa-i aduci ceva medicului de familie sau poate sa-ti dea doar ceva la mana?

acel doc este o scrisoare medicala data de ginecolog prin in care se spuyne ca esti in evidenta lui si ca esti insarcinata in 'x' saptamGani.tb bsi la medicul de fam si la serv ,..

Ultima oara a fost editat de lauraura (2009-01-21 11:18:01)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.