homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-59


#1103 2009-01-19 17:19:36

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

cred ca si bebele a vazut ca sunt putin stresata si a inceput sa danseze hjarta  hjarta  smile ..of doamne ca mai am un picutz si imi vad minunea hjarta  hjarta  hjarta


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 



#1104 2009-01-19 17:25:21

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

hjarta  hjarta  In curand o sa ne pui poze cu puiul tau  majoreta  applause  applause  hjarta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1105 2009-01-19 17:43:37

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

yikes daca se intareste burtica fara vreo durere e contractie ca o simt ca o piatra yikes


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1106 2009-01-19 18:18:49

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lol  te-a auzit bebele ca te plangi si acum vrea afara  lol


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1107 2009-01-19 18:31:43

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daca era sa ma aiau dupa intarirea burticii iesea de ieri big_smile ..dar nimic sad , am tot intrebat ca am vb acum cu cineva la telefon si zicea:''fata fugi la spital ca tu nasti acasa, ca asa am patit si eu'' dumbom  dumbom cum sa ma duc la spital daca nu ma doare nimic dumbom  bang , sa ma trimita aia inapoi acasa big_smile , s


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1108 2009-01-19 19:27:41

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

daliana a scris:

asa ziceam si eu......., urmeaza sfatul doctoresei si al multora, secreta oxitocina natural....., s-ar putea ca dupa un orgasm sa intri in travaliu......., serios si du-te la plimbare, eu cu nici 10 ore inainte de nastere imi taram burta prin hypermarket..........

m-am plimbat de m-am saturat bang , am facut pana si sexinpat ,si tot nimic sad

si pe langa toate astea uitati ce mai si citesc
http://forum.desprecopii.com/forum/topi … _ID=132160 grater  grater  grater

cred ca ai citit prin ce am trecut si eu si tot voi ma incurajati ca o sa iasa copilul pana la urma, nu o sa ramana acolo........., calmeaza-te, nu stii cand te ia, pe mine m-a luat din somn! in spital era o doamna cu 41 de sapt si era ok copilul si asta pt ca data conceptiei este f greu de estimat, important e sa fii monitorizata ecografic, parerea mea e sa faci o eco sa vezi care mai e situatia acolo in burtica....
eu tot de la voi am invatat sa beau ceai de frunze de zmeur, cu trei zile inainte sa nasc am baut 3 cani pe zi si ultimele 2 zile efort maxim, vizite, plimbari, orice sa imi pice burta, ai incredere ca va fi ok
partea cu tragediile, astea tin de destinul fiecaruia, sunt evenimente care se intampla independent de noi si orice am face nu ne putem opune.....
gandeste pozitiv, iti spun eu care eram terminata si disperata.........si care acum sunt la fel dupa nastere din cauza ca m-am saturat sa sufar fizic........, nici puitul meu nu ma invioreaza, e mai matura fata mea cea mare decat mine......, eu plang si ma plang toata ziua..............


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1109 2009-01-19 21:35:15

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t,  Da, m-am ingrasat...am 12 sapt si o zi si am pus deja de la 57.5 la 61.5 (asta acu vreo saptamana). de cand mi-e ff rau am slabit pana la 60. deci pana acum am pus 2.5 kg. stiu ca e cam mult, dar ma bucur macar ca pot manca orice, chiar daca vomit, tot mai ramane cate o masa in stomac. am urmat sfatul tau si mananc putin si des (am cate 6 -7 mese-gustari pe zi). ma bate gandul sa ma duc la dr sa vad daca se poate face ceva cu voma asta, ca de cateva zile vomit cu sange rosu(probabil ma ranesc pe traseu). in plus aciditatea gastrica e asa de accentuata, incat raman fara voce de la arsuri, iar faringele meu e VARZA!oricum sunt DISPERATA! i-am spus sotului ca vreau sa renunt la sarcina, ca nu mai suport, ca mai am un copil, si nu ma pot ocupa de el...si s-a suparaaaat, vai!  in fine, alaltaieri mi-a fost asa de rau incat imi venea efectiv sa ma arunc pe geam si sa scap! doamne fere, asa de disperata am ajuns! ei, o sa-mi revin , ca ma consider femeie normala...

daliana, cum e cu al doilea? tii la el la fel ca la primul? te atasezi de el? cel mare nu sufera?ai timp de amandoi? ai rabdare?
vai, toate aceste intrebari ma macina.... daca nu o sa pot sa-mi iubesc al doilea copil?

juli, am fost la serviciu, eu lucrez in invatamant, imi aduc aminte cum fugeam din ore la baie, sa vars... acum am vb cu dr sa-mi iau concediu de risc...

Ultima oara a fost editat de lili pala (2009-01-19 21:47:38)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#1110 2009-01-19 23:38:26

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

vai lili.. cat te inteleg .. am trecut si eu prin o sarcina oribila cu varsturi .. numai ca eu nu m-am ingrasat . la 14 saptamani eram cu 5-6 kg mai slaba decat la inceputul sarcinii. De la 56 la 50... apoi am ajuns la sfarsitul sarcinii la 60 -62 daca imi merge bine cantarul big_smile
Din cauza ca am renuntat la job inainte de sarcina, nu mi-am facut griji ..am stat in pat, am vomitat si dormit. De mancat nici nu mai stiu .. lingeam niste cipsuri cand imi era foame lol Nu au trecut deloc .. desi m-am gandit ca o data si o data trebuie sa treaca. E ca si cum ai fi intr-o permanenta mahmureala ... Adica nici in cele mai rele betii ale mele nu am fost atat de rau smile
Din fericire toate au trecut dupa sarcina desi de la atata voma am dat in altele.
sarcina usoara si tin pumnii sa treaca cat mai repede.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-01-20 12:35:38)

Offline

 

#1111 2009-01-20 09:14:03

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Offf Lili, imi pare rau. Tu ai si probleme cu stomacul?
Pt greata si varsaturi mie mi s-a recomandat metrocopramid si am de gand sa-l iau daca mai ma simt rau, cu toate ca ai mei ma bateau la cap ca nu e bun.
Am zis ca daca medicul mi l-a dat doar nu o fi batut in cap sa-mi ceva ce face rau si e interzis in sarcina.
Eu acum sunt bine deocamdata, dar am zis ca doar un copil fac  big_smile


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1112 2009-01-20 11:48:55

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lili, cind citesc ce scrii, parca citesc despre sarcina mea...la fel de "bine" m-am simtit si eu toata sarcina....dar, trece...doar gindidu-ma la asta, am reusit s-o duc pina la capat. iar pt acidul ala nenorocit, care m-a chinuit si pe mine nonstop, pina cind am nascut, ia Maalox  cool
iar pt voma, senzatie de greata, anemie, rau fizic, pe mine m-a internat o saptamina in care mi s-au facut perfuzii si injectii care m-au ajutat ft mult. vb cu dr tau  puss

Offline

 

#1113 2009-01-20 13:50:50

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Buna fetelor !
Acum 4 luni am facut o operatie de apendicita .Dupa ce m-am trezit din operatie mi s-a facut o injectie in fund pt ca vomitam in continuu din cauza anesteziei.Nu stiu ce injectie am facut ca eram in dureri mari de nu mai stiam de mine.Ceva uleios, o injectie uleioasa, parca imi amintesc ca zicea asistenta dupa ce i-am dat si 10 ron sa-mi faca ceva ca vomitam.Ei bine, durerea dupa injectie a tinut un timp ( 1 - 2 sapt), dupa care a cedat.Nu mai m-a durut deloc.Acum 2 sapt iar a inceput sa ma doara locul unde mi s-a facut acea injectie.M-am palpat si nu am nici o galma, nimik, acolo, doar durerea...cand merg, camd ma ridic, cand ma aplec.
Sunt si graviduta in 12 sapt.
Acum eu ce sa ma fac? Oare mi-o fi atins osul cand mi-a facut injectia aia? Sau vreun nerv?
Voi ce ziceti?

Multumesc !

Offline

 

#1114 2009-01-20 15:26:14

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

majoreta  majoreta fetelor scoateti agitatele majoreta , joi la ora 13 ma internez pentru nastere..daca pana atunci nu vine bebelina applause  applause


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1115 2009-01-20 15:28:19

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

baftaaaaaaa !!!!!!! sa ai o nastere usoara, usoara si sa te refaci repede!!  majoreta

Offline

 

#1116 2009-01-20 15:29:27

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Offline

 

#1117 2009-01-20 16:16:33

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttzentika, din suflet iti doresc nastere usoara si sa revii repede!  :k?ra:
si bineinteles, agitatele... majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de samy (2009-01-20 16:17:09)


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#1118 2009-01-20 16:21:36

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Vai fetele ce emotii am smile  bang  bang deja nu mai am stare bang , parca nu e bine nici asa bang pana cum imi doream sa vina bebe si plangeam pe forum ca eu cand nasc  big_smile , si acum cand stiu ca joi va fii ziua cea mare simt ca innebunesc de emotii alcool  alcool  alcool


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1119 2009-01-20 16:30:55

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lili pala a scris:

love_t,  Da, m-am ingrasat...am 12 sapt si o zi si am pus deja de la 57.5 la 61.5 (asta acu vreo saptamana). de cand mi-e ff rau am slabit pana la 60. deci pana acum am pus 2.5 kg. stiu ca e cam mult, dar ma bucur macar ca pot manca orice, chiar daca vomit, tot mai ramane cate o masa in stomac. am urmat sfatul tau si mananc putin si des (am cate 6 -7 mese-gustari pe zi). ma bate gandul sa ma duc la dr sa vad daca se poate face ceva cu voma asta, ca de cateva zile vomit cu sange rosu(probabil ma ranesc pe traseu). in plus aciditatea gastrica e asa de accentuata, incat raman fara voce de la arsuri, iar faringele meu e VARZA!oricum sunt DISPERATA! i-am spus sotului ca vreau sa renunt la sarcina, ca nu mai suport, ca mai am un copil, si nu ma pot ocupa de el...si s-a suparaaaat, vai!  in fine, alaltaieri mi-a fost asa de rau incat imi venea efectiv sa ma arunc pe geam si sa scap! doamne fere, asa de disperata am ajuns! ei, o sa-mi revin , ca ma consider femeie normala...

daliana, cum e cu al doilea? tii la el la fel ca la primul? te atasezi de el? cel mare nu sufera?ai timp de amandoi? ai rabdare?
vai, toate aceste intrebari ma macina.... daca nu o sa pot sa-mi iubesc al doilea copil?

juli, am fost la serviciu, eu lucrez in invatamant, imi aduc aminte cum fugeam din ore la baie, sa vars... acum am vb cu dr sa-mi iau concediu de risc...

ma intrebam si eu la fel....
nu poti sa faci deosebire, in primul rand sunt diferiti, unul mare si unul mic
deocamdata nu realizez ca mai am unul.......... nu pot sa vb de afectiune sau iubire, imi vine sa o mananc pe asta mica, pt mine amandoua sunt frumoase si consider ca trebuie sa tin la fel, insa sentimentul e ca asta mica e neajutorata........, dar inca nu sunt eu refacuta, nu realizez ca am 2 copii, asa ca nu sa spun ceva concret
insa fata cea mare vine zilnic la mine sa ma iubeasca, imi face declaratii si ma pupa, ceea ce inainte se intampla rar..........., probabil sa se asigure ca inca mai sunt si mamica ei.........

succes ttenzika! majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-20 16:32:18)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1120 2009-01-20 16:35:42

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

acum citind pe net de inducerea nasterii..am citit ca durerile unei nasteri provocate sunt de 10 ori mai mari decat a unei nasteri normale grater  grater ,intr-adevar se termina mai repede dar e mult mai dureros grater asa o fii????stiti ceva de asta???


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#1121 2009-01-20 16:37:44

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

cica ar fi mai dureros, dar din ce am cititi nu neaparat, cred ca depinde de fiecare in parte.......insa cica poti sa nu te dilati si atunci ajungi la cezariana, de aceea ma tinea dr. sa ma apuce natural sa nasc....., de regula te ajuta cand deja incepi sa te dilati sa grabeasca nasterea, nu cand nu ai nici-un fel de dilatatie ca poti sa nu rezolvi nimic si cum ea e impotriva cezarienei...
dar poate nasti pana atunci, sau te ajuta dumnezeu sa te dilati

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-20 16:39:53)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.