homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-17


#305 2010-12-17 12:00:28

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

la fel de nasol e si sa iei vreo boala (nu toate se trateaza), poate chiar mai nasol, ca poti sa ramai toata viata cu boala respectiva, ca sa nu mai zic ca unele boli te pot face sa mori mai devreme. roll asa ca daca eu o sa am copii o sa ii invat de la gen 10-12 ani ca e rau sa o faca fara prezervativ. o sa le cumpar eu prezervative. lol

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-17 12:15:18)

Offline

 

#306 2010-12-17 12:04:07

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

evident, dar se exclud una pe alta? nu inseamna ca daca lasi copilul fara sa ii vorbesti despre asta si pur si simplu lasi la latitudinea lui, eventual ii dai un sfat subliminal, acesta o sa ajunga sa faca avort... tre sa ai cap pe umeri, daca iti incepi viata sexuala trebuie sa te informezi singur. si na.. mai sunt si cazurile cand se intampla accidente, uneori neobservabile si uite asa hop ramane o fata insarcinata.. de aia testez eu mereu prezervativele dupa lol

Offline

 

#307 2010-12-17 12:06:56

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

da, se poate rupe. dar daca s-a rupt prezu', iei naibii postinor, ca sa nu iti creasca bebe-n burta. dar il folosesti prezervativul! nu zici "lasa, ca se poate si fara".
ideea e ca tre' sa fii tare ignoranta ca fata sa te lasi asa in doru' lelii...ca "hai...poate nu raman insarcinata"...."hai, ca tipu' nu are boli, n-are cum..." mda.
si degeaba testezi prezervativele dupa. daca e sa se rupa, se va rupe in toata splendoarea si vei sti sigur ca s-a rupt. roll

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-17 12:09:02)

Offline

 

#308 2010-12-17 12:42:18

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

a da? big_smile eu nu vreau sa risc lol

Offline

 

#309 2010-12-17 13:29:02

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Da, mai, se face tzandari... rotfl2 ii ramane doar baza intreaga daca e sa se rupa. Nu are rost sa il umpli cu apa sau din astea, ca sa ai certitudinea ca nu s-a rupt. Eu doar ma uit sa fie intreg, adica sa tina acolo ce are de tinut la sfarsit big_smile

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-12-17 13:30:33)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2010-12-17 15:48:49

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nu stiam asta! ce chestie.. si eu care ma chinuiam de fiecare data rotfl merci big_smile

Offline

 

#311 2010-12-17 16:19:21

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

M-a intrebat si mi-a fost totusi jena sa-i zic si cred ca din acel "nu" pe care l-am zis eu si-a dat seama ca e da si plus de asta el a venit in orasul meu de adoptie si mama stia ca o sa dormim o saptamana impreuna. Deci...stie. Nu mi-a mai zis nimic:)

Ultima oara a fost editat de iuli_ana (2010-12-17 16:20:50)


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#312 2010-12-17 17:21:21

Dienuk
Full member
Inregistrat: 2007-08-31
Mesaje: 465

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

nu le-am spus, s-a subinteles in momentul in care au venit la mine in vizita (locuiam in strainatate) si aveam dulapul impartit - jumatate hainele mele,jumatate ale lui. si ca sa fie totul clar, cand m-am intors in tara, m-am mutat cu el oficial smile bine, aveam 23 de ani deci comentarii n-am auzit. pe principiul noi ne facem ca nu stim, tu te faci ca nu se intampla nimic

Ultima oara a fost editat de Dienuk (2010-12-17 17:21:58)

Offline

 

#313 2010-12-31 18:01:02

gugutika
Membru
Inregistrat: 2010-12-31
Mesaje: 3

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Am 22 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 ani . A aflat acum o saptamina cind am mers la ginicolog si ea a zis ca merge cu mine...Ginicologul la intrebarea: cind a fost ultimul raport sexual......? atunci si a aflat mami ca am relatii.... Ce e mai straniu si aiurea e ca eu credeam ca ea isi da seama ca am o reltie cu prietenul meu...ne cunoastem de mult, cu parintii mei el se cunoaste,stia de situatii cind mergeam cu iubi sa sarbatorim ceva.   
Mai pe scurt: cind a aflat mami s-a suparat fffffff tare, a inceput ca "esti o proasta", ca" te-ai dat ...", si tot asa... Mami nici nu vrea sa vorbeasca cu mine, dar eu asa de tare as vrea sa vorbim ca doua femei mature, ca doar nu sunt minora , si nici ca am facut-o cu vre-o unul la intimplare...
Mda...mama mea e din generatii cu conceptii rezervate si vechi la tema asta... sad

Offline

 

#314 2010-12-31 19:54:41

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

la 22 de ani esti destul de matura ca sa decizi ce sa faci si cu cine sa faci,deci mi se pare ca mama ta este absurda in situatia asta.
ar trebui sa vorbiti ca 2 femei mature,cum zici si tu,sa ii explici ca nu ai facut nimic rau,ci un lucru absolut normal,care se intampla mereu intre doi indragostiti si care nu ar trebui blamat.

Offline

 

#315 2010-12-31 20:34:34

gugutika
Membru
Inregistrat: 2010-12-31
Mesaje: 3

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

BabyBlueDoll a scris:

la 22 de ani esti destul de matura ca sa decizi ce sa faci si cu cine sa faci,deci mi se pare ca mama ta este absurda in situatia asta.
ar trebui sa vorbiti ca 2 femei mature,cum zici si tu,sa ii explici ca nu ai facut nimic rau,ci un lucru absolut normal,care se intampla mereu intre doi indragostiti si care nu ar trebui blamat.

Culmea este ca mami nici nu vrea sa vorbeasca cu mine,daca imi raspunde la ceva atunci cu un ton agresiv, iar eu nu am curajul sa incep eu discutia...si nici sa-i explic..... sad Prietenul meu a vorbit cu ea explicindu-i ca nu suntem copii(el fiind de 25 ani)

Offline

 

#316 2010-12-31 21:09:04

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

prinde curaj si provoac-o la o discutie serioasa.altfel o sa traiesti suferind,mama ta insultandu-te si nu rezolvati nimic!
intr-o buna zi tot trebuie abordat subiectul asta cu ea,asa k degeaba il amanati...succes! si La Multi Ani puss

Ultima oara a fost editat de BabyBlueDoll (2010-12-31 21:10:12)

Offline

 

#317 2010-12-31 21:46:07

gugutika
Membru
Inregistrat: 2010-12-31
Mesaje: 3

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

BabyBlueDoll a scris:

prinde curaj si provoac-o la o discutie serioasa.altfel o sa traiesti suferind,mama ta insultandu-te si nu rezolvati nimic!
intr-o buna zi tot trebuie abordat subiectul asta cu ea,asa k degeaba il amanati...succes! si La Multi Ani puss

Multumesc mult pentru sfat si incurajare  smile  Am sa incerc sa vorbesc cu ea,dar sa o prind intr-o atmosfera mai buna ...

Offline

 

#318 2011-01-01 02:51:45

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

gugutika a scris:

Am 22 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 ani . A aflat acum o saptamina cind am mers la ginicolog si ea a zis ca merge cu mine...Ginicologul la intrebarea: cind a fost ultimul raport sexual......? atunci si a aflat mami ca am relatii.... Ce e mai straniu si aiurea e ca eu credeam ca ea isi da seama ca am o reltie cu prietenul meu...ne cunoastem de mult, cu parintii mei el se cunoaste,stia de situatii cind mergeam cu iubi sa sarbatorim ceva.   
Mai pe scurt: cind a aflat mami s-a suparat fffffff tare, a inceput ca "esti o proasta", ca" te-ai dat ...", si tot asa... Mami nici nu vrea sa vorbeasca cu mine, dar eu asa de tare as vrea sa vorbim ca doua femei mature, ca doar nu sunt minora , si nici ca am facut-o cu vre-o unul la intimplare...
Mda...mama mea e din generatii cu conceptii rezervate si vechi la tema asta... sad

Chiar e penibila situatia ta ... cesafac   stiam ca asa informatie e confidentiala dar cred ca si medicul si-a inchipuit ca mama stie nustiu  eu zic sa o lasi sa se impace cu ideea ... dealtfel cum ar suna sa initiezi tu discutie "mamai, nu te supara pe  mine ca am 22 de ani si am facut ceva normal"...  kapitulation  Ciudat... puss  Eu zic ca ii trece de la sine ...


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#319 2011-01-01 23:35:27

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Dar de ce te-ai dus cu ea la ginecolog? Sau de ce ai lasat-o sa intre cu tine in cabinet? Nu vreau sa iau apararea medicului, dar din moment ce ati intrat impreuna, o fi dedus ca stie ca nu mai esti virgina  smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#320 2011-01-02 00:22:52

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

n-am mai fost cu parintii la doc de prin clasa a 4a daca nu si mai devreme

Offline

 

#321 2011-01-02 00:43:14

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

si la mine a fost dezastru cand au aflat ai mei mai bine zis mama mea vitrega...a facut scandal mare... desi am crezut-o mai de treaba..asta e...atunci aveam 17 ani ...dar lucrurile au evoluat bine de vreo 2 ani si d atunci discutam f deschis toate problemele legate de viata sexuala


have a nice day wink

Offline

 

#322 2011-01-03 01:05:49

StarBaby
Full member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 168

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Am tot citit pe aici...una si alta...[fiindu`mi recomandat acest forum..tocmai pt a ma ajuta ]...insa....tot mi`este frica sa`i spun mamei ce si cum sa treaba:D [ca numai sunt virgina big_smile ]...am inceput la 16 ani jumate...numai sunt cu respectivul...acum am un prieten de 6 luni[mai mare cu 2 ani jum`]..si e o relatie mult mai frumoasa,stabila,de incredere si mai stransa...Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi?big_smile..cum i`as putea spune?big_smile


Am invatat ca trebuie sa iubesti...ca sa poti fi iubit !

Offline

 

#323 2011-01-03 01:15:13

gyngyn
New member
Inregistrat: 2011-01-01
Mesaje: 41

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

in niciun caz nu poti incepe prin a-i dezvalui varsta cand ti-ai pierdut virginitatea.poti s-o rogi sa stati de vorba.si ii spui ca ai luat decizia de a-ti incepe viata sexuala pt k tii mult la pr tau si astfel v-ati apropiat mai mult...vorbesti frm cu ea si o sa inteleaga.app tu cati ani ai?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.