homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Varice :(-3


#39 2008-12-05 09:19:28

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: varice :(

prin 20 decembrie ma duc. ms smile

Offline

 



#40 2008-12-05 09:23:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: varice :(

intreb si eu aici... pentru venectazii stiti cumva ce tratament se face ? deocamdata am putine si nu ma deranjeaza, dar mai incolo presupun ca va trebui sa fac ceva

Offline

 

#41 2008-12-05 15:49:29

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: varice :(

adik ceve sparte heim ??


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#42 2008-12-05 15:51:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: varice :(

da, capilare sparte, am cateva si se tot inmultesc sad
de fumat m-am lasat, de AC inca nu... cica ar favoriza aparitia lor

Offline

 

#43 2008-12-05 15:57:56

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: varice :(

da asa e ...eu nu pot lua ac ..pt k am varice ...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-12-05 16:30:12

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: varice :(

capilare mi-au aparut si mie si mi-au aparut sub contraceptive neutral


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#45 2008-12-05 16:31:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: varice :(

mie dinainte, deci nu pot da vina pe ele
si mama are, am inteles ca si ereditatea are un rol

Offline

 

#46 2008-12-05 16:35:56

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: varice :(

si mama are.dar eu nu am observat inainte s ale incep sa am


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#47 2008-12-05 17:53:18

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: varice :(

valy_creata2000 a scris:

da asa e ...eu nu pot lua ac ..pt k am varice ...

nu e voie?! yikes  eu am luat aproape un an, si nu mi-am zis de la cabinet ca ar face rau, desi le-am zis ca am

Offline

 

#48 2008-12-05 20:14:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: varice :(

varicele nu sunt o cantraindicatie absoluta poti sa iei sub supraveghere medicala


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#49 2008-12-16 22:41:29

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: varice :(

fetele ..am auzit de la cineva de tratamentul  cu injectii...cica vreo 7 iti face..si se pare ca are efect ...nu mai trebuie operatie...
o cunostinta de a mea si a facut la un doctor in bistrita...am sa ma interesez sa vad cat o costat toata chestia asta ...


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#50 2009-01-04 19:25:29

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: varice :(

revin. am facut tratamentu, mi-a facut destul de multe injectii, pt ca eu aveam o vena mare iesita in afara. m-a costat 150 euro tratamentu. o saptamana am stat cu fasa elastica pe care aveam voie sa o dau jos seara, o ora, cat faceam un dush, si mai stateam putin cu picioarele in sus (ce tare suna lol ). dupa o saptamana am fost la control, a zis ca arata bine si acum port ciorapi medicinali, doar ziua, pt inca 3 saptamani.
in zona in care a facut injectii s-a invinetit si doare exact ca o vanataie, nimic mai mult. am si ceva noduli pe vene da mi-a zis ca e normal, pana se vindeca. trebuie sa merg pe jos 2-3 km pe zi, si n-am voie sa dansez, sau sa fac orice alt sport.
deja vanataile au inceput sa se mai retraga, mi-a explicat ca o sa se intareasca si o sa se albeasca zona si abia dupa se vindeca. substanta pe care mi-a injectat-o e activa 6 saptamani, deci mai are de lucrat.
mi-a mai zis ca 5-6 ani, in functie de organism, nu o sa mai am probleme cu ele, poate doar daca in timpu asta o sa am copil.
mi se pare o metoda foarte buna, fata de operatie care am inteles ca doare foarte tare.var'mea si-a facut si a zis ca preferea sa mai nasca o data smile
cam atata, sunt foarte fericita ca am scapat de ele, daca scap si de celulita(si asa mi-am propus, sa ma apuc de sala cand o sa am voie) o sa am picioare a la Claudia Shiffer lol

Offline

 

#51 2009-01-04 19:36:41

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: varice :(

monibv a scris:

revin. am facut tratamentu, mi-a facut destul de multe injectii, pt ca eu aveam o vena mare iesita in afara. m-a costat 150 euro tratamentu. o saptamana am stat cu fasa elastica pe care aveam voie sa o dau jos seara, o ora, cat faceam un dush, si mai stateam putin cu picioarele in sus (ce tare suna lol ). dupa o saptamana am fost la control, a zis ca arata bine si acum port ciorapi medicinali, doar ziua, pt inca 3 saptamani.
in zona in care a facut injectii s-a invinetit si doare exact ca o vanataie, nimic mai mult. am si ceva noduli pe vene da mi-a zis ca e normal, pana se vindeca. trebuie sa merg pe jos 2-3 km pe zi, si n-am voie sa dansez, sau sa fac orice alt sport.
deja vanataile au inceput sa se mai retraga, mi-a explicat ca o sa se intareasca si o sa se albeasca zona si abia dupa se vindeca. substanta pe care mi-a injectat-o e activa 6 saptamani, deci mai are de lucrat.
mi-a mai zis ca 5-6 ani, in functie de organism, nu o sa mai am probleme cu ele, poate doar daca in timpu asta o sa am copil.
mi se pare o metoda foarte buna, fata de operatie care am inteles ca doare foarte tare.var'mea si-a facut si a zis ca preferea sa mai nasca o data smile
cam atata, sunt foarte fericita ca am scapat de ele, daca scap si de celulita(si asa mi-am propus, sa ma apuc de sala cand o sa am voie) o sa am picioare a la Claudia Shiffer lol

Poti sa imi lasi un numar de telefon al doctorului sau sa imi spui unde are cabinetul te rog !
Sa mai scrii din cand in cand cum s-au vindecat ... merg si eu intr-o luna -2 daca e totul ok . Daca nu o sa fac operatie ... dar sper sa fie totul bine la tine smile si sa nu reapara.

Offline

 

#52 2009-01-05 01:55:21

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: varice :(

de reaparut sigur apar. mi-a zis si doctoru. pt ca cel putin eu mostenesc circulatia asta si nu are ce sa faca. mi-a explicat ca sunt alte vene care acum sunt in stare latenta dar care in timp o sa preia functiile venelor injectate si si ele sufera de aceeasi circulatie. d'aia reapar si dupa operatie, si nu exista nici un tratament care sa le faca sa dispara complet si pt totdeauna.
acu sper sa fie bine. o sa mai scriu ce se intampla.
nu am un numar de telefon, il gasesti la spital si acolo mergi si discuti cu el. spitalul de copii din brasov. succes smile

ps: scuze de intarziere da zilele astea sunt foarte ocupata si o sa intru cand pot pe forum

Ultima oara a fost editat de monibv (2009-01-05 01:56:19)

Offline

 

#53 2009-01-27 12:23:52

minerva
Membru
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 1

Re: varice :(

si eu mostenesc genetic varicele, pe langa asta stau foarte mult timp pe scaun la birou , fapt ce nu ma ajuta deloc la circulatie, dar am gasit solutia cea mai usoara si eficienta. Ciorapii compresivi!!!!! Mi-a aparut "un serpisor vinetziu" pe un picior si am intrat in panica. Am gasit pe internet solutia www.relaxsan.ro. Mi-am luat si eu ciorapi Relaxsan si sunt foarte multumita. Eu i-am luat din Cluj, am vazut ca se gasesc in mai multe farmacii, dar se poate face si comanda pe site direct. Partea frumoasa e ca, acesti ciorapi sunt si preventivi si curativi. In functie de compresia pe care o au. Nu le vindeca, dar stagneaza varicele. Am vazut ca cineva( nu mai stiu cine exact) a zis ca sunt incomozi, primele 2 zile pana te obisnuieti cu ei. Eu am devenit dependenta de ei. Plus de asta arata si foarte binee si sunt rezistenti. Nu se rup usor. Intr-adevar trebuie imbracati dimineata inaite sa iti obosesca picioarele si sa se umfle, dar nici vorba sa stai cu picioarele in sus (cum zicea cineva ca a facut). Am vazut pe site ca au si ciorapi speciali  pt gravidutze, care sunt predispuse la varice din cauza ca iau mult in greutate. De cand port ciorapii Relaxsan nu mi se mai umfla picioarele, nu ma dor, pot sa stau pe tocuri o noapte intrega ca nici gand de dureri de picioare. Pe mine ma-u ajutat, poate sa ajuta si pe voi.

Offline

 

#54 2009-01-27 17:41:51

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: varice :(

monibv a scris:

revin. am facut tratamentu, mi-a facut destul de multe injectii, pt ca eu aveam o vena mare iesita in afara. m-a costat 150 euro tratamentu. o saptamana am stat cu fasa elastica pe care aveam voie sa o dau jos seara, o ora, cat faceam un dush, si mai stateam putin cu picioarele in sus (ce tare suna lol ). dupa o saptamana am fost la control, a zis ca arata bine si acum port ciorapi medicinali, doar ziua, pt inca 3 saptamani.
in zona in care a facut injectii s-a invinetit si doare exact ca o vanataie, nimic mai mult. am si ceva noduli pe vene da mi-a zis ca e normal, pana se vindeca. trebuie sa merg pe jos 2-3 km pe zi, si n-am voie sa dansez, sau sa fac orice alt sport.
deja vanataile au inceput sa se mai retraga, mi-a explicat ca o sa se intareasca si o sa se albeasca zona si abia dupa se vindeca. substanta pe care mi-a injectat-o e activa 6 saptamani, deci mai are de lucrat.
mi-a mai zis ca 5-6 ani, in functie de organism, nu o sa mai am probleme cu ele, poate doar daca in timpu asta o sa am copil.
mi se pare o metoda foarte buna, fata de operatie care am inteles ca doare foarte tare.var'mea si-a facut si a zis ca preferea sa mai nasca o data smile
cam atata, sunt foarte fericita ca am scapat de ele, daca scap si de celulita(si asa mi-am propus, sa ma apuc de sala cand o sa am voie) o sa am picioare a la Claudia Shiffer lol

dar oare injectiile astea folosesc la ceva daca varicele sunt proeminente??????adica umflate grater sa nu fie facute degeaba ..fara rezultat...


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#55 2009-01-28 01:21:43

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: varice :(

ioana.cristina83 a scris:

monibv a scris:

revin. am facut tratamentu, mi-a facut destul de multe injectii, pt ca eu aveam o vena mare iesita in afara. m-a costat 150 euro tratamentu. o saptamana am stat cu fasa elastica pe care aveam voie sa o dau jos seara, o ora, cat faceam un dush, si mai stateam putin cu picioarele in sus (ce tare suna lol ). dupa o saptamana am fost la control, a zis ca arata bine si acum port ciorapi medicinali, doar ziua, pt inca 3 saptamani.
in zona in care a facut injectii s-a invinetit si doare exact ca o vanataie, nimic mai mult. am si ceva noduli pe vene da mi-a zis ca e normal, pana se vindeca. trebuie sa merg pe jos 2-3 km pe zi, si n-am voie sa dansez, sau sa fac orice alt sport.
deja vanataile au inceput sa se mai retraga, mi-a explicat ca o sa se intareasca si o sa se albeasca zona si abia dupa se vindeca. substanta pe care mi-a injectat-o e activa 6 saptamani, deci mai are de lucrat.
mi-a mai zis ca 5-6 ani, in functie de organism, nu o sa mai am probleme cu ele, poate doar daca in timpu asta o sa am copil.
mi se pare o metoda foarte buna, fata de operatie care am inteles ca doare foarte tare.var'mea si-a facut si a zis ca preferea sa mai nasca o data smile
cam atata, sunt foarte fericita ca am scapat de ele, daca scap si de celulita(si asa mi-am propus, sa ma apuc de sala cand o sa am voie) o sa am picioare a la Claudia Shiffer lol

dar oare injectiile astea folosesc la ceva daca varicele sunt proeminente??????adica umflate grater sa nu fie facute degeaba ..fara rezultat...

eu am avut una pe picioru' drept nu proeminenta, foarte si mi-a promis ca se retrage fara sa lase urme, fara nimic. deocamdata e pielea mai inchisa acolo, dar mai am si noduli unde mi-a facut injectiile si ma mai si doare la atingere deci inca nu s-a vindecat, o sa mai astept.

Offline

 

#56 2009-01-28 01:29:11

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: varice :(

si io stau pe ganduri ce sa fac ...ce sa fac ....si asta cu injectiile ar fi o solutie dar io am piciorul plin de varice nu doar una , doua ....si operatia cu laser ma tenteaza ....dar mi-e frik sa nu reapara ...mai astept sa vad cum te refaci u ...sa ne zici k sa stim si noi


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#57 2009-01-28 11:26:08

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: varice :(

of e asa de nasol...eu vara nu pot purta nimic scurt ca se vede ca naiba...
in cazul meu cel putin cred ca operatia e mai sigura...
partea proasta e ca dupa un timp tot o sa reapara...mie asa mi a spus un doctor la care am fost...normal ca dupa operatie te ingrijesti mai mult ..da oricum..mai bine fara ele smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.