homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in fidelitate?


#1 2009-02-01 09:42:13

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Credeti in fidelitate?

mi s-a spus ca sunt idealista, ca nu exista persoane care sa nu insele, ca nu e mare lucru, si da sunt de acord ca nu e mare lucru fiind vorba de ceva fizic.
Dar, sunt de parere ca atunci cand ai o relatie bazata pe incredere, pe iubire, pe respect reciproc, nu mai ai nevoie de nimic din alta parte.
Consider ca a insela in cazul asta, ar demonstra ca nu iti pasa deloc de partener si de eforturile pe care le face pentru relatie, daca esti dispus sa pierzi totul pentru cateva minute de sex.
Voi ce credeti? Sunt atat de departe de realitate? rotfl eu nu cred smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#2 2009-02-01 10:16:03

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Credeti in fidelitate?

eu una cred... nu in totalitate dar cred
uneori ma tem ca cine stie ce o sa se intample si daca ma inseala... dar el are urmatoarea conceptie despre inselat: daca ar vrea altceva ne am desparti si punct.
eu nu gandesc chiar asa.. bine, n-as insela "cu sex" dar daca o relatie nu merge si esti nedumerit/a si in timpul asta te vezi cu cineva nu mi se pare inselat
e bine ca iubi nu e de acord cu asa ceva, pt ca sincer, nu mi-ar conveni lol


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#3 2009-02-01 10:27:25

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Credeti in fidelitate?

daca relatia nu mai merge, e altceva, sunt si barbati care merita sa fie inselati, pana la urma fiecare trebuie sa se gandeasca in primul rand la el, dar in cazul in care totul ar fi ok si ar insela, eu nu as ierta... despre nemultumiri se vorbeste cu partenerul, daca e dispus sa se schimbe, sa faca ceva ca sa imbunatateasca situatia, eu zic ca nu merita sa fie inselat.
nici mie nu mi-ar placea ca prietenul meu sa aibe astfel de conceptii... no way... big_smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#4 2009-02-01 10:54:59

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Credeti in fidelitate?

eu una cred pana la proba contrarie:)) oricum stiu ca iubitul meu ma iubeste si ma apreciaza, mai sunt probleme dar nu s-a pus problema de inselat si am incredere in el. Oricum daca ar fi sa se intample nu as putea ierta, chiar sa zic ca as incerca sa trec peste nu as rezista, m-as gandi mereu la chestia aia si nu ar mai fi nimic ok, adica tot la despartire am ajunge, inevitabil


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#5 2009-02-01 11:14:03

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Credeti in fidelitate?

deci inseamna ca nu sunt eu rupta de realitate smile ma bucur sa vad ca mai sunt si altii de aceeasi parere cu mine.
Va multumesc pentru raspunsuri si mai astept in continuare si alte opinii puss

Ultima oara a fost editat de my_aa (2009-02-01 11:15:09)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-01 11:19:33

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Credeti in fidelitate?

noi avem deja 2 ani de cand suntem impreuna, pot sa zic ca ne cunoastem destul de bine si sincer cred din tot sufletul ca nu m-ar insela...nu este genul care sa fac asta si stiu ca tine enorm de mult la mine si ar face orice sa imi fie bine. cred ca daca ar intalni pe cineva care sa ii placa si sa vrea o relatie prima data s-ar desparti de mine si dupa aia ar incepe acea relatie...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#7 2009-02-01 11:31:37

iulikaa
Full member
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 210

Re: Credeti in fidelitate?

nu stiu..eu tot timpul am mers pe conceptul ala.."nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard" rotfl n'am inselat niciodata si nici n'as putea s'o fac. stiu ca prietenul meu tine extrem de mult la mine si nu m'ar insela si consider ca increderea e foarte importanta. si oricum..stiti cum e.."what goes around comes around.." tongue

Ultima oara a fost editat de iulikaa (2009-02-01 11:33:15)


sometimes i've believed as many as six impossible things before breakfast. big_smile

Offline

 

#8 2009-02-01 13:21:36

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Credeti in fidelitate?

Eu cred.Este singurul barbat care stiu 100% ca pot sa vine cate gagici vor si sa arate traznet,sa fie si dezbracate si sa sara pe el si tot nu i-ar pasa.Daca ar insista le-ar mai si bate rotfl.Am incredere in el pt ca daca nu aveam nu il luam tongue.Stiu ce fel de barbat este,este diferit de restul pt ca majoritatea inseala si nu isi pretuiesc partenera la adevarata valoare.Al meu in schimb stie ce are acasa si pt el sunt mai importanta decat viata lui si nu ar face absolut nimic care sa ma raneasca.Plus ca nu ar putea trai cu gandul ca a facut ceva pe "la spate".Stiu eu ce am in casa big_smile

ps:pt mine inselat inseamna enorm,chiar daca e doar fizic.Nu as ierta nici macar un sarut.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#9 2009-02-01 13:40:56

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Credeti in fidelitate?

eu i-am zis de la inceput parerea mea despre inselat si el e de parere ca nu are rost sa distruga toate lucrurile frumoase dintre noi pt ce? ca oricum pe mine ma iubeste...si vb lu' andra asa zicea si iubi meu ca daca ar veni una dezbracata i-ar zice i-ati hainele si pleciii, a avut prieten care a cazut in plasa asta si care si-a distrus relatia din cauza unei.....


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#10 2009-02-01 13:46:31

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Credeti in fidelitate?

daca se indragosteste sau ma indragostesc inseamna ca nu am mai stiut cum sa mentinem iubirea si asta e! fiecare pe drumul lui!
din punct de vedere sexual insa sunt mult mai stricta: nu accept infidelitatea. motivul e simplu si tine de igiena si sanatate. nu imi place prezervativul si prin urmare eu nu as risca iar el daca o face...l-am anuntat deja ca il crestez si il dau cu sare! :f?rbannad:  si stie ca nu am toate stolurile acasa si as fi in stare de asa ceva. oricum al meu e fidel din punctul asta de vedere din cauza ca e obsedat de altceva care nu-l mai lasa sa se incurce cu asa ceva


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#11 2009-02-01 14:35:32

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Credeti in fidelitate?

si eu cred, al meu nu e genul de persoana care sa insele, dar niciodata nu se stie. dar sunt optimista si stiu ca  nu o sa fie cazul sa se ajunga la asa ceva.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#12 2009-02-01 16:19:27

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: Credeti in fidelitate?

Ufff, probabil ca veti sari pe mn fetelor, dar eu una... nu cred big_smile Am inselat( si regret asta enorm), dar am fost si inselata sad Problema la mine e ca oricat as incerca nu pot avea incredere intr-un barbat grater Si nu e faza ca nu vreau, dar nu pot avea.Ma tot gandesc ca poate apare alta mult mai nush... am si eu complexele mele big_smile Chiar daca el imi spune k ii place de mine oricum, dar... Nush, exista vreo chestie, vreun leac (daca pot zice asa) care sa ma ajute sa am incredere in oameni? big_smile Stiu, suna stupid, dar daca aveti vreun sfat... Kiss ya' puss

Offline

 

#13 2009-02-01 17:01:04

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Credeti in fidelitate?

pai in primul rand persoana de langa tine trebuie sa iti inspire incredere iar in privinta ta trebuie sa ai mai multa incredere in propria persoana apoi daca il iubesti, el te iubeste,reusiti sa va claditi o relatie frumoasa eu zic ca nu ar fi normal sa o luati in "alta parte" acum depinde si de persoana ca sunt unii care asa sunt de la mama lor:)) nu au leac.Oricum increderea o castigi cu timpul...


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#14 2009-02-01 18:36:07

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Credeti in fidelitate?

oxxy, problema ta este ca nu ai incredere in tine.
Probabil ai fost dezamagita si acum ai impresia ca toti oamenii sunt la fel.
Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela cu nimeni wink uite exemplul fetelor de mai sus.
Nu trebuie sa gandesti asa, pentru ca atitudinea ta va fi cea care pana la urma il va indeparta. puss


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#15 2009-02-01 18:39:27

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Credeti in fidelitate?

imi place sa cred lol
am incredere in mine ... si in el....  desi am si yo ... pasaricile mele... si cateodata ma uit stramb la el si ii pun n'spe mii de intrebari.... da imi trece tongue


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#16 2009-02-01 20:04:45

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Credeti in fidelitate?

eu cred in fidelitate deoarece sunt fidela. Cat despre ceilalti nu stiu ce sa zic......... Iubi al meu sper ca imi este fidel iar daca nu este e pacatul si greseala lui cu care trebuie sa traiasca.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#17 2009-02-02 01:12:04

skumpi
Vizitator

Re: Credeti in fidelitate?

my_aa a scris:

mi s-a spus ca sunt idealista, ca nu exista persoane care sa nu insele, ca nu e mare lucru, si da sunt de acord ca nu e mare lucru fiind vorba de ceva fizic.
Dar, sunt de parere ca atunci cand ai o relatie bazata pe incredere, pe iubire, pe respect reciproc, nu mai ai nevoie de nimic din alta parte.
Consider ca a insela in cazul asta, ar demonstra ca nu iti pasa deloc de partener si de eforturile pe care le face pentru relatie, daca esti dispus sa pierzi totul pentru cateva minute de sex.
Voi ce credeti? Sunt atat de departe de realitate? rotfl eu nu cred smile

lol
si tu iei de bun tot ce`ti spun altii sau cum ?
probabil cine ti`a zis asta nu e o persoana fidela... sau ma rog...si d aia considera ca dak el/ea nu e nici restu nu sunt` wink


eu cel putin cred...si am crezut mereu`
e aberant sa nu crezi... in primu rand pt ca ai lua`o razna sa fii tot tp cu ochii in patru dupa iubit/iubita hmm
infidelitatea apare cand nu ai pic de bun simt pt persoana de langa tine, in primu rand, si in al doilea rand nici nu prea iti pasa de el/ea d.p.d.v. sentimental...
cand iubesti cu adevarat poate sa apara in fata ta Miss World sau Mr. World lol ca nu inseli` wink

 

#18 2009-02-02 01:19:00

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Credeti in fidelitate?

da, cred

Offline

 

#19 2009-02-02 02:38:49

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Credeti in fidelitate?

Exista fidelitate dar nu in toate cazurile de infidelitate persoana infidela isi baga picioarele in relatie. Exista cazuri si cazuri.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.