homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in fidelitate?-2


#20 2009-02-02 02:44:57

Ewelina
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 201

Re: Credeti in fidelitate?

eu una nu stiu ce sa cred, mai intai sa gasesc barbatul asta pentru care sa fiu soarele si luna cum vorbiti voi asa frumos ca pana acum nu s-a ivit ocazia nici macar de o relatie cu cineva ori am fost eu ghinionista ori am avut tot iubiri imposibile nu stiu, dar eu una as fi fidela 100%

Offline

 

#21 2009-02-02 04:42:01

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Credeti in fidelitate?

eu nu cred.........


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#22 2009-02-02 05:40:48

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Credeti in fidelitate?

Pentru mine si iubitul meu sexul inseamna intimitate si il consideram aproape sacru. Nu cred ca m-ar insela, daca chiar ar gasi o alta fata care sa fie dragostea vietii lui atunci ne-am desparti frumos si civilizat, cu toate cartile pe fata. Si eu as face la fel, nu cred ca are sens sa inseli, sincer nu vad de ce... Pe de alta parte daca as afla ca m-a inselat... o cravata cubaneza fara regrete. diablo


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#23 2009-02-02 14:54:57

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Credeti in fidelitate?

mey...credeam odata...cand eram tanara si,,proasta,,...mi-am asteptat exul 6 ani sa se intoarca din strainatate,crezand ca-mi este fidel....s-a intors intr-adevar,cand i-am spus ca divortam,a venit cu alta dupa el si gravida.....daaaaa.fidelitate...oare exista? poate...eu am fost fidela fiecarei relatii....acum,de cand cu austriacul,am incercat sa iert ,,barbatii,,si sa-i dau crezare...din pacate ,m-a inselat si el cat am fost plecata in tara...l-am iertat,ceea ce eu nu am facut-o niciodata,dar nu am mai avut incredere in el...si de aceea,cand a fost...l-am parasit,iubindu-l...
deci,fetelor,nu,nu cred in fidelitate,tocmai ptr ca la varsta voastra si eu iubeam un singur barbat,care zicea ca ma iubeste enorm si care intr-un moment de slabiciune a gresit enorm si cu buna stiinta...barbatii sunt fideli pana apare o oarecare mica problema in cuplu sau intervine cineva,apoi inseala....si da..si femeile pot insela...
cel mai bine este ca noi,sa credem ca ne sunt fideli,iar ei daca o fac...noi sa nu aflam niciodata...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#24 2009-02-02 15:01:11

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Credeti in fidelitate?

eu nu mai bag mana in foc pentru nimeni...


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-02 15:10:37

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Credeti in fidelitate?

cred in fidelitate
se intampla ff rar sa existe oameni fideli intru totul,k lumea e asa cum e
dar se poate smile


They can because they think they can.

Offline

 

#26 2009-02-02 21:42:55

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: Credeti in fidelitate?

eu nu stiu ce sa zic... cred in fidelitate, am incredere in iubitul meu si in mine dar sa stiti ca mi s-au intamplat 2 lucruri de 2 ani de cand sunt cu el.. o data dupa vreo cateva luni el tot o cauta pe una si se purta cu mine aiurea se imbata si multe altele...pana m-am enervat eu si ne-am despartit timp de o luna iar eu am fost cu altul luna asta..toate bune si frumoase dar ne-am dat seama ca ne iubim si ne-am impacat: el s-a schimbat complet si am uitat totul, pana cand anul trecut la banchetul lui se zvoneste ca s-ar fi sarutat cu o tipa...nu e nimic sigur pt ca el a baut prea mult si cica nu mai stie mare lucru sad am hotarat sa-l iert dar pt ultima data si el stie f bine asta. acum ne e foarte bine..el e la bucuresti la fac si chiar avem incredere unul in altul ca altfel nu ar merge relatia la distanta... eu asa cred, fidelitatea exista  chiar daca mai exista persoane care mai calca stramb o data in viata. daca te inseala o data asa cum a fost la mine (eu consider decat faza cu sarutul inselat ca o cauta pe aia nu e mare lucru..) daca il iubesti si crezi in el ca se va schimba  e bine sa-l ierti ca orice om merita o sansa. eu cred asta si d'aia l-am iertat.avem 2 ani acum si ne este f bine hjarta

Ultima oara a fost editat de alllina (2009-02-02 21:43:53)

Offline

 

#27 2009-02-02 21:52:18

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Credeti in fidelitate?

nu cred in fidelitate, femeia/barbatul nu sunt facuti ca sa fie adepti monogamiei, si nu neaparat faptul ca partenerul are un act sexual in afara cuplului deranjaza, ce e mai durerosa e minciuna care inconjoara acel act sexual ..... si omul e pana la urma e un animal iar daca vede o "prada" ravnita eu sunt sigura ca rezista greu tentatiei de a o avea. si pana la urma degeaba mi-e fidel cu trupul daca gandul lui e la ce i-ar face uneia sau alteia

Offline

 

#28 2009-02-02 22:07:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Credeti in fidelitate?

Nici eu nu cred in fidelitate si mi-e mai bine asa, o sa am o dezamagire muult mai mica atunci cand se va intampla...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#29 2009-02-02 22:21:29

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Credeti in fidelitate?

skumpi a scris:

my_aa a scris:

mi s-a spus ca sunt idealista, ca nu exista persoane care sa nu insele, ca nu e mare lucru, si da sunt de acord ca nu e mare lucru fiind vorba de ceva fizic.
Dar, sunt de parere ca atunci cand ai o relatie bazata pe incredere, pe iubire, pe respect reciproc, nu mai ai nevoie de nimic din alta parte.
Consider ca a insela in cazul asta, ar demonstra ca nu iti pasa deloc de partener si de eforturile pe care le face pentru relatie, daca esti dispus sa pierzi totul pentru cateva minute de sex.
Voi ce credeti? Sunt atat de departe de realitate? rotfl eu nu cred smile

lol
si tu iei de bun tot ce`ti spun altii sau cum ?
probabil cine ti`a zis asta nu e o persoana fidela... sau ma rog...si d aia considera ca dak el/ea nu e nici restu nu sunt` wink


eu cel putin cred...si am crezut mereu`
e aberant sa nu crezi... in primu rand pt ca ai lua`o razna sa fii tot tp cu ochii in patru dupa iubit/iubita hmm
infidelitatea apare cand nu ai pic de bun simt pt persoana de langa tine, in primu rand, si in al doilea rand nici nu prea iti pasa de el/ea d.p.d.v. sentimental...
cand iubesti cu adevarat poate sa apara in fata ta Miss World sau Mr. World lol ca nu inseli` wink

Nu, tocmai asta m-a mirat, persoana care mi-a spus asta e fidela lol dar a avut parte numai de relatii in care celalat era infidel.
Si intr-adevar, omul nu e monogam, dar infidelitatea care apare cand totul merge bine, cand faci tot ce poti pentru relatie si pentru celalat eu cred ca nu are scuza...
Si sunt de acord cu tine skumpi, cand iubesti cu adevarat nu iti mai doresti nimic din alta parte.

Ultima oara a fost editat de my_aa (2009-02-02 22:24:24)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#30 2009-02-03 08:03:38

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Credeti in fidelitate?

Cum definiti fiecare din voi inselatul?


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#31 2009-02-03 10:25:20

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Credeti in fidelitate?

ella_nicegirl a scris:

mey...credeam odata...cand eram tanara si,,proasta,,...mi-am asteptat exul 6 ani sa se intoarca din strainatate,crezand ca-mi este fidel....s-a intors intr-adevar,cand i-am spus ca divortam,a venit cu alta dupa el si gravida.....daaaaa.fidelitate...oare exista? poate...eu am fost fidela fiecarei relatii....acum,de cand cu austriacul,am incercat sa iert ,,barbatii,,si sa-i dau crezare...din pacate ,m-a inselat si el cat am fost plecata in tara...l-am iertat,ceea ce eu nu am facut-o niciodata,dar nu am mai avut incredere in el...si de aceea,cand a fost...l-am parasit,iubindu-l...
deci,fetelor,nu,nu cred in fidelitate,tocmai ptr ca la varsta voastra si eu iubeam un singur barbat,care zicea ca ma iubeste enorm si care intr-un moment de slabiciune a gresit enorm si cu buna stiinta...barbatii sunt fideli pana apare o oarecare mica problema in cuplu sau intervine cineva,apoi inseala....si da..si femeile pot insela...
cel mai bine este ca noi,sa credem ca ne sunt fideli,iar ei daca o fac...noi sa nu aflam niciodata...

mi s-a facut pielea de "gaina" cand am citit.... sunt de acord cu tine...
al meu cred ca nu m-ar insela, dar nu ma bazez pe asta si nu bag mana in foc pt asta...asa ca .... si intotdeauna inainte de el am zis ca nu as ierta niciodata infidelitatea, dar in relatia cu el mi-am dat seama ca l-as ierta...dak i-ar parea cu adevarat rau
el oricum a avut o bila neagra mult timp , cand, zice el, a refuzat-o pe fosta cand s-a oferit sa vina sa doarma la el ...si totusi...il cred...ca altfel nu mi-ar mai fi spus....stiti voi...ce nu stii nu te doare wink
Am incredere in el, il iubesc, dar nu ar fi capat de lume daca m-ar insela ...nu stiu daca intelegeti

Neverbe a scris:

Cum definiti fiecare din voi inselatul?

pt mine de la  sarut incolo inseamna inselat

Ultima oara a fost editat de Anka_Lala (2009-02-03 10:26:10)


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#32 2009-02-03 10:27:07

skumpi
Vizitator

Re: Credeti in fidelitate?

inselat moral : canditi inseala increderea, asteptarile, te minte in fata`
si fizic : de la sarut pana la sex`

oricum pt mine cel mai dureros nu ar fi cel fizic wink sa zic ca se saruta cu una... pur si smplu...lipsa de respect si restu ar fi "fatale" pt ca mi`as pierde toata increderea in el si apoi eu nu`s papausa nimanui.... ti`a trebuit alta... cu ea sa ramai diablo

 

#33 2009-02-03 10:31:36

skumpi
Vizitator

Re: Credeti in fidelitate?

Anka prea il ierti tu hmm nu`i bine asa` pt ca inselatu nu implica numa un sarut sau sex...k nu`i pica aia din cer in pat wink si pana sa ajunga acolo is mai multe chestii...  te minte pe tine... te duce cu zaharelu etc etc... cand se inseala ii clarrrrrrrr ca ceva scartatie rau de tot si asta conteaza cel mai mult` neutral

 

#34 2009-02-03 10:35:57

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Credeti in fidelitate?

skumpi nu ii iert multe, o singura chestie i-am iertat-o fara sa "cer ceva in schimb " , si asta pt ca eram la inceput si nu credeam ca ajungem atat de departe
restu, ce i-am iertat, i-am cerut sa le rezolve, sa ma faca sa il iert, nu doar sa zic (,) ca il iert


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#35 2009-02-03 10:38:55

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Credeti in fidelitate?

Eu cred ca intra in categoria inselat orice act/gest/comportament fata de o persoana de sex opus care ar trece de limita prieteniei/amicitiei si despre care eu nu m-as simti in largul meu sa vorbesc cu iubitul. Adica ceva care m-ar face sa ma simt jenata daca ar trebui sa-i povestesc lui neutral

Nu stiu daca are sens ce am scris, dar pot sa elaborez daca e nevoie smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#36 2009-02-03 10:48:03

skumpi
Vizitator

Re: Credeti in fidelitate?

Anka_Lala a scris:

skumpi nu ii iert multe, o singura chestie i-am iertat-o fara sa "cer ceva in schimb " , si asta pt ca eram la inceput si nu credeam ca ajungem atat de departe
restu, ce i-am iertat, i-am cerut sa le rezolve, sa ma faca sa il iert, nu doar sa zic (,) ca il iert

nu am scris bine
am vrut sa zic ca prea multe i`ai ierta tu....referindu`ma la inselat neutral si nu`i tocmai normal...

 

#37 2009-02-03 10:54:17

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Credeti in fidelitate?

skumpi a scris:

Anka_Lala a scris:

skumpi nu ii iert multe, o singura chestie i-am iertat-o fara sa "cer ceva in schimb " , si asta pt ca eram la inceput si nu credeam ca ajungem atat de departe
restu, ce i-am iertat, i-am cerut sa le rezolve, sa ma faca sa il iert, nu doar sa zic (,) ca il iert

nu am scris bine
am vrut sa zic ca prea multe i`ai ierta tu....referindu`ma la inselat neutral si nu`i tocmai normal...

consider ca orice are dreptul la a 2'a sansa, iar daca el ar face prostia asta, dar ar venii la mine in genunchi plangand si vazandu-se ca ii pare rau din tot sufletul, l-as ierta.... dar numai si numai asa smile


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#38 2009-02-03 12:30:47

skumpi
Vizitator

Re: Credeti in fidelitate?

mda big_smile

apoi mergi si u si inseala`l si du`te `napoi plangand sa vezi dak te iarta lol
mi`ar placea sa am un iubit ca tine big_smile care sa ma ierte dak as face`o angel a meu cred ca mi`ar da un sut in fund lol si eu lui...bineinteles rodnar

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.