homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in fidelitate?-4


#58 2009-03-24 22:20:32

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: Credeti in fidelitate?

Da,Andra,probabil ca exista,nu te contrazic... U esti norocoasa ca ai intalnit o asemenea persoana tongue Dar eu nu voi fi niciodata convinsa de acest lucru 100% wink Sunt si eu curioasa daca o persoana care ajunge la varsta de 50 de ani, sa zicem, poate afirma, cu sinceritate, ca nu a inselat niciodata...

Ultima oara a fost editat de oxxy (2009-03-24 22:21:35)

Offline

 

#59 2009-03-25 00:59:43

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Credeti in fidelitate?

oxxy a scris:

Da,Andra,probabil ca exista,nu te contrazic... U esti norocoasa ca ai intalnit o asemenea persoana tongue Dar eu nu voi fi niciodata convinsa de acest lucru 100% wink Sunt si eu curioasa daca o persoana care ajunge la varsta de 50 de ani, sa zicem, poate afirma, cu sinceritate, ca nu a inselat niciodata...

parintii mei lol in fine, ei au 45 chicot

Offline

 

#60 2009-03-25 01:07:32

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Credeti in fidelitate?

Eşti tu sigură? big_smile


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#61 2009-03-25 13:40:54

arynna
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-03-24
Mesaje: 23

Re: Credeti in fidelitate?

Hmmm da cred in fidelitate. In oameni nu prea cred lol. In termen insa, da. Dak intr-o relatie stabila nu se tine cont de respect si fidelitate at e doar joaca de copii, indiferent de varsta. N-as putea accepta sa fiu inselata nici makar 'doar ptr sex'. Adik eu ptr ce mai sunt? Eu nu pot face? N-ar fi vorba de orgoliul meu, dar as fi mult prea ranita ca sa pot trece. Probabil as deveni mai rece si distanta si tot s-ar distruge relatia.
De asemenea n-am inshelat si n-o voi face. Sunt un pic cam egoista si posesiva de fel si nu ma impart si nu vreau sa impart ce-i al meu.
Desi relatia in care sunt e totul mai greu, datorita faptului ca stam despartiti cu lunile, tocmai de asta apreciez totul mai mult si nu mi-as permite sa-mi fac de cap.
Am incredere si zic eu, chiar dak n-am fost perfecta si am mai gresit, cred ca sunt crezuta...


If you have ''Love'', you don't need to have anything else, and if you don't have it, it doesn't matter much what else you have.
Let the wife make the husband glad to come home, and let him make her sorry to see him leave.

Offline

 

#62 2009-03-25 13:54:04

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Credeti in fidelitate?

"De asemenea n-am inshelat si n-o voi face. "

never say never smile

Ultima oara a fost editat de ioana.cristina83 (2009-03-25 13:54:28)


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-03-25 14:14:07

barbara83
New member
Inregistrat: 2009-03-25
Mesaje: 6

Re: Credeti in fidelitate?

As fi curioasa sa stiu cati ani aveti si de cat timp sunteti impreuna cu partenerul. Fideliatea...o raritate. Si va rog sa ma credeti. Va rog sa-mi ziceti cati barbati ar recunoaste unei femei ca a insela-o? Voi ziceti ca partenerii vostri nu ar strica niciodata relatia voastra pentru o aventura. Dar voi stiti 100% ceea ce face el in timpul cand nu sunteti impreuna? Acum ziceti--dar ce, nu l-as cunoaste daca m-ar insela? - Ei bine, sunt barbati si femei care te pot insela cu tine de mana fara sa-ti dai seama. Asa ziceam si eu inainte - infideliatea...niciodata nu o voi ierta... Dar nu e asa. Daca ar fi  ca dupa fiecare infidelitate a partenerului sa ne despartim si sa ne indreptam spre altul ( care la fel ca si primul zicem ca nu ne-ar insela niciodata) ...pai unde ajungem (si acum unii zic..."mai bine singur decat rau insotit"...si voi credeti ca e bine asa?) Sa nu credeti ca am ajuns la ideea asta datorita faptului ca sunt nesigura pe mine, sau ca-mi iubesc partenerul prea mult. Nu e asa. Cum am trecut de la o parere la alta atunci? Pentru ca am avut ocazia de a "vedea" -sa zic asa- viata unor cupluri atat cand erau unul langa altul, cat si atunci cand erau departe unul de altul, respectul si iubirea existand de ambele parti. Nu in fiecare caz infidelitatea inseamna lipsa de respect pentru celalalt, in majoritatea cazurilor, infidelitatea ia nastere datorita atractiei carnale fata de sexul opus si curiozotatea de a schimba partenerul. Fara sa vrem ne inselam partenerul de multe ori pe parcursul relatiei, pentru ca a insela nu e doar a ajunge in patul cuiva. Fetele care au zis ca ele cred in fidelitate va rog sa va raspundeti la intrebarea - v-ati gandit / imaginat / intrebat - cum e sa fii cu altul? ....Mai astept comentarii sa vad si altii ce mai zic.

Offline

 

#64 2009-03-25 14:29:26

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Credeti in fidelitate?

barbara83 a scris:

As fi curioasa sa stiu cati ani aveti si de cat timp sunteti impreuna cu partenerul. Fideliatea...o raritate. Si va rog sa ma credeti. Va rog sa-mi ziceti cati barbati ar recunoaste unei femei ca a insela-o? Voi ziceti ca partenerii vostri nu ar strica niciodata relatia voastra pentru o aventura. Dar voi stiti 100% ceea ce face el in timpul cand nu sunteti impreuna? Acum ziceti--dar ce, nu l-as cunoaste daca m-ar insela? - Ei bine, sunt barbati si femei care te pot insela cu tine de mana fara sa-ti dai seama. Asa ziceam si eu inainte - infideliatea...niciodata nu o voi ierta... Dar nu e asa. Daca ar fi  ca dupa fiecare infidelitate a partenerului sa ne despartim si sa ne indreptam spre altul ( care la fel ca si primul zicem ca nu ne-ar insela niciodata) ...pai unde ajungem (si acum unii zic..."mai bine singur decat rau insotit"...si voi credeti ca e bine asa?) Sa nu credeti ca am ajuns la ideea asta datorita faptului ca sunt nesigura pe mine, sau ca-mi iubesc partenerul prea mult. Nu e asa. Cum am trecut de la o parere la alta atunci? Pentru ca am avut ocazia de a "vedea" -sa zic asa- viata unor cupluri atat cand erau unul langa altul, cat si atunci cand erau departe unul de altul, respectul si iubirea existand de ambele parti. Nu in fiecare caz infidelitatea inseamna lipsa de respect pentru celalalt, in majoritatea cazurilor, infidelitatea ia nastere datorita atractiei carnale fata de sexul opus si curiozotatea de a schimba partenerul. Fara sa vrem ne inselam partenerul de multe ori pe parcursul relatiei, pentru ca a insela nu e doar a ajunge in patul cuiva. Fetele care au zis ca ele cred in fidelitate va rog sa va raspundeti la intrebarea - v-ati gandit / imaginat / intrebat - cum e sa fii cu altul? ....Mai astept comentarii sa vad si altii ce mai zic.

Atractia carnarala poate exista la oricine si oricand si e destul de greu sa nu existe tocmai asta e ideea : fideitatea inseamna sa rezisti acestor tentatii.Daca nu iubesti destul te lasi prada tentatiei.Eu zic ca daca iubesti enorm de mult si respecti persoana cu care esti daca sa ziem ca ajungi cu una in pat nu reusesti sa faci nimic cu ea din motivele spuse anterior.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#65 2009-03-25 14:37:04

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Credeti in fidelitate?

fidelitatea este o treaba de optiune...in primul rand...si dupa aia de dragoste, respect si whatever....va spun io


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#66 2009-03-25 14:40:38

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Credeti in fidelitate?

Barbara83, este foarte adevarat ce spui.
Life, pai cum sa ajungi in pat si sa nu faci nimica? Si oricum si daca nu ai facut nimic, tot te-ai dus in patul altuia. Ori daca vrei sa faci, dar totusi nu prea, sau doar jumate, ori esti foarte nehotarat, ori ti frica.
In plus cred ca multe persoane, ma refer in special la cele cu relatii putine si lungi, au nevoie dupa un anumit timp sa isi dovedeasca ca inca mai pot duce pe cineva in pat, nu doar partenerul. Sa isi testeze capacitatile cum ar veni, daca corpul lor mai atrage si alti ochi si alti doritori, daca mai starneste pofte. Cred doar, nu stiu sigur.


Goodnight moon

Offline

 

#67 2009-03-25 14:42:29

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: Credeti in fidelitate?

barbara83 a scris:

- Ei bine, sunt barbati si femei care te pot insela cu tine de mana fara sa-ti dai seama.  .

ei...hai sa nu exageram lol
cat despre fidelitataea asta...daca tu n'ai incredere in el ca nu te inseala,atunci nu te poti astepta ca el sa aiba...uite de'aici  un cerc vicios,iar in final,despartirea.deci daca incredere nu mai e...s'a cam terminat totul.
iar raspunsul la intrebarea ta:nu mi'am imaginat niciodata cum ar fi sa fiu cu altul.nici in relatia asta nici in cele dinainte...asa am fost intotdeauna.asa ce de ce sa'mi vina greu sa cred k si EL gandeste ca mine?

Offline

 

#68 2009-03-25 14:49:53

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Credeti in fidelitate?

da dc va minunati atat? credeti ca daca barbatii stau toata ziua buna ziua cu iubitele lor dupa ce pleaca sau cu alte ocazii nu pot insela? noi avem prieteni de familie si el o inseala pe ea sunt oameni in toata firea....la fel si o colega de-a mamei de serviciu isi inseala barbatul fara ca el sa banuiasca ceva....deci nu mai afirmati voi ca nu mie nu mi se poate intampla sau ca cineva de aici exagereaza....nu exagereaza nimeni poate sunteti voi prea visatoare....nu zic ca nu sunt exceptii...sunt, dar nici asa sa afirmati ca se exagereaza cand vedeti clar atatea cazuri in viata de zi cu zi.
si barbatii si femile inseala in aceeasi masura si fiecare inseala din motive diferite. trebuie sa existe iubire pura si respect ca sa nu insele barbatul sau femeia. si trebuie sa fi construit asa.

Offline

 

#69 2009-03-25 14:59:50

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Credeti in fidelitate?

Finesse a scris:

Barbara83, este foarte adevarat ce spui.
Life, pai cum sa ajungi in pat si sa nu faci nimica? Si oricum si daca nu ai facut nimic, tot te-ai dus in patul altuia. Ori daca vrei sa faci, dar totusi nu prea, sau doar jumate, ori esti foarte nehotarat, ori ti frica.
In plus cred ca multe persoane, ma refer in special la cele cu relatii putine si lungi, au nevoie dupa un anumit timp sa isi dovedeasca ca inca mai pot duce pe cineva in pat, nu doar partenerul. Sa isi testeze capacitatile cum ar veni, daca corpul lor mai atrage si alti ochi si alti doritori, daca mai starneste pofte. Cred doar, nu stiu sigur.

Am vrut sa zic ceva de genu ca ai fost tentat sa vezi daca mai poti sa seduci pe cineva si etc ai ajuns pana la momentul cand ai dus'o in pat dar cand a venit vorba sa faceti ceva nu ai putut pt ca iti iubesti prietena si nu ai putea face asa ceva.

deliav a scris:

fidelitatea este o treaba de optiune...in primul rand...si dupa aia de dragoste, respect si whatever....va spun io

Normal ca este o treaba de optiune dar cred ca daca e sa fii cu cineva si sa fie o relatie stabila si de durata aceasta optiune nu ar trebui sa existe.

Ultima oara a fost editat de life (2009-03-25 15:02:13)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#70 2009-03-25 15:07:15

barbara83
New member
Inregistrat: 2009-03-25
Mesaje: 6

Re: Credeti in fidelitate?

ooofff...e greu sa fiu inteleasa...si pana la urma nu trebuie sa ma intelegeti caci eu doar am spus ceea ce cred.
Princess... sa nu crezi ca stau cu frica-n san ca partenerul ma inseala...pur si simplu nu ma gandesc, si nu vreau sa ma gandesc. Atata timp cat ma respecta, ma simt iubita..si avem o viata f. frumoasa impreuna nu vad de ce mi-as face griji in privinta asta. Incredere- in barbati?...crezi ca nu mi-ar placea sa am...dar nu am. Nu bag mana in foc nici pentru mine..dar pentru altul. Dar asta nu inseamna ca ...si repet...stau cu frica-n san, si mereu ma gandesc ca atunci cand nu e cu mine e in pat cu alta...NU...
Pana la urma fiecare cu opinia lui... Cine a zis ca nu este orb mai orb decat cel ce nu vrea sa vada ...bine a grait. Adevarul doare de multe ori si de aceea de multe ori intelegem greu sau chiar deloc...numai ca in cazul in care nu-l acceptam atunci cand vom avea probele in fata puse..va fi dezastru...

Offline

 

#71 2009-03-25 15:34:16

arynna
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-03-24
Mesaje: 23

Re: Credeti in fidelitate?

ioana.cristina83 a scris:

"De asemenea n-am inshelat si n-o voi face. "

never say never smile

Chiar sunt convinsa de ceea ce spun si stiu bine de ce o spun. Doar fiindca as putea s-o fac ca si restul nu e echivalent cu faptul c-am s-o fac. Never say never nu merge chiar intotdeauna.


If you have ''Love'', you don't need to have anything else, and if you don't have it, it doesn't matter much what else you have.
Let the wife make the husband glad to come home, and let him make her sorry to see him leave.

Offline

 

#72 2009-03-25 15:43:09

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Credeti in fidelitate?

princesss a scris:

barbara83 a scris:

- Ei bine, sunt barbati si femei care te pot insela cu tine de mana fara sa-ti dai seama.  .

ei...hai sa nu exageram lol
cat despre fidelitataea asta...daca tu n'ai incredere in el ca nu te inseala,atunci nu te poti astepta ca el sa aiba...uite de'aici  un cerc vicios,iar in final,despartirea.deci daca incredere nu mai e...s'a cam terminat totul.

Aici nu e vorba deloc de incredere cred eu. Increderea in persoana iubita difera de la caz la caz, caci nu suntem la fel nici unul, si s-ar putea ca in fostul sa nu fi avut increderea si in actualul sa am, si asa mai departe la toata lumea. Aici e vorba de a fi realisti, si de a accepta posibila existenta a infidelitatii, in ce a fost sau ce va sa fie.
Normal ca daca ai sa stai mereu cu ochii pe el si o sa-l cicalesti, ai sa-l indepartezi de tine, caci va spune na uite si la asta, chiar nu ma crede cat o iubesc si ca nu as inselao. Si chiar daca te-a inselat, la fel va gandi
Sau poti sa alegi sa fii doamna intr-o asemenea situatie si sa pleci de langa barbatul care nu te merita/ a ales pe altcineva sau sa rezolvi problema ramanand in continuare cu el.

life a scris:

deliav a scris:

fidelitatea este o treaba de optiune...in primul rand...si dupa aia de dragoste, respect si whatever....va spun io

Normal ca este o treaba de optiune dar cred ca daca e sa fii cu cineva si sa fie o relatie stabila si de durata aceasta optiune nu ar trebui sa existe.

Eu tocmai aici cred ca este treaba de optiune. Cum am mai spus-o si in primul mesaj. Dragostea nu tine o vesnicie. Ori cine nu se angajeaza intr-o relatie serioasa si de lunga durata de la inceput e clar ce doreste, ca zboare din floare in floare, ori in cazul lor nici nu se mai pune problema. Nu trebuie sa insele. Doar vin si pleaca. Iar intelesul cuvantului fidelitate cred ca se poate contura doar dupa ani multi alaturi de cineva anume.

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-03-25 15:49:42)


Goodnight moon

Offline

 

#73 2009-03-25 15:50:39

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Credeti in fidelitate?

aryanna-normal ca tu stii mai bine ce vrei ..eu ma refer in general...
faza e ca a fost odata ca niciodata o fata care credea cu tarie un lucru si era singurul principiu pe care nu l ar fi incalcat vreodata...dar timpul a trecut , si pana la urma a renuntat si la ultimul ei principiu...
spun asta pt ca se pot schimba atatea in viatza unui om...pfai...si ajungem sa facem lucruri de care nu ne am crezut capabili vreodata ...


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#74 2009-03-25 15:54:41

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Credeti in fidelitate?

Finesse a scris:

Eu tocmai aici cred ca este treaba de optiune. Cum am mai spus-o si in primul mesaj. Dragostea nu tine o vesnicie. Ori cine nu se angajeaza intr-o relatie serioasa si de lunga durata de la inceput e clar ce doreste, ca zboare din floare in floare, ori in cazul lor nici nu se mai pune problema. Nu trebuie sa insele. Doar vin si pleaca. Iar intelesul cuvantului fidelitate cred ca se poate contura doar dupa ani multi alaturi de cineva anume.

Pai ok daca nu mai iubesti nu mai iubesti si te desparti dar nu inseli si dupa ce o fi o fi,nu este corect.
Eu asta zic ca daca esti cu cineva intr'o relatie serioasa gandul de a insela nu ar trebui sa existe iar daca vrei sa vezi cum e cu alta inseamna ca nu'ti ajunge ce ai si atunci te desparti si vezi cum mai e cu altele


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#75 2009-03-25 16:11:31

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Credeti in fidelitate?

Pai nu o sa se intample asa, Life. caci te iubeste. Ce fac  daca iubesc dar poftesc sa vad si pe alta putin, asa sa ii pipai putin carnea si sa o aud ea cu geme? Si nimeni nu o sa se desparta de cineva dupa o relatie lunga doar sa vada cum este! Caci trebuie sa fii cam aiurit sa dai cu piciorul la o relatie sa incerci pe altcineva. ori asa te faci nevazut intr-o delegatie, incerci una, doua si te intorci acasa bine mersi la prietena, si se insori cu ea si traiti fericiti pana la adanci batraneti, si mai dispari din vreme in vreme in cate o delegatie.
Iar prima faza nu stiu de ce unde ai extras-o, caci nu am exprimat asa ceva, deloc. Ori da, dragostea nu tine o vesnicie, si nu e doar parerea mea, dar daca nu mai iubesti, dar esti bine si linistit in relatia de lunga durata pe care o ai, caci de ea vorbeam!, nu prea te apuci sa-ti faci bagajele sa iei lumea in lung si in lat sa iti cauti noua iubire. Dintr-o relatie pleci cand esti nefericit, mai mult singur decat cu cineva, cand chiar nu mai ai nimic in cimun sau de discutat cu omul de langa tine si exista o alternativa, in apropiere, cineva disponibil.
Si nu exista Iubire in toate relatiile!! Nu toata lumea isi spune din saptamana 2 te iubesc si o repeta zilnic ca si cum ar spune buna, ce mai faci? sau ma duc sa beau apa. Te iubesc e un sentiment, o declaratie, o promisiune, nu este alintul cu care iti saluti prietenul la orice ora din zi si din noapte oriunde oricum si in fata oricui.
In fine, fiecare crede cum doreste,


Goodnight moon

Offline

 

#76 2009-03-25 16:18:27

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Credeti in fidelitate?

Finesse a scris:

Pai nu o sa se intample asa, Life. caci te iubeste. Ce fac  daca iubesc dar poftesc sa vad si pe alta putin, asa sa ii pipai putin carnea si sa o aud ea cu geme? Si nimeni nu o sa se desparta de cineva dupa o relatie lunga doar sa vada cum este! Caci trebuie sa fii cam aiurit sa dai cu piciorul la o relatie sa incerci pe altcineva. ori asa te faci nevazut intr-o delegatie, incerci una, doua si te intorci acasa bine mersi la prietena, si se insori cu ea si traiti fericiti pana la adanci batraneti, si mai dispari din vreme in vreme in cate o delegatie.
Iar prima faza nu stiu de ce unde ai extras-o, caci nu am exprimat asa ceva, deloc. Ori da, dragostea nu tine o vesnicie, si nu e doar parerea mea, dar daca nu mai iubesti, dar esti bine si linistit in relatia de lunga durata pe care o ai, caci de ea vorbeam!, nu prea te apuci sa-ti faci bagajele sa iei lumea in lung si in lat sa iti cauti noua iubire. Dintr-o relatie pleci cand esti nefericit, mai mult singur decat cu cineva, cand chiar nu mai ai nimic in cimun sau de discutat cu omul de langa tine si exista o alternativa, in apropiere, cineva disponibil.
Si nu exista Iubire in toate relatiile!! Nu toata lumea isi spune din saptamana 2 te iubesc si o repeta zilnic ca si cum ar spune buna, ce mai faci? sau ma duc sa beau apa. Te iubesc e un sentiment, o declaratie, o promisiune, nu este alintul cu care iti saluti prietenul la orice ora din zi si din noapte oriunde oricum si in fata oricui.
In fine, fiecare crede cum doreste,

tummenupp  applause  applause  applause


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.