homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa ma ingras :D-25


#457 2009-03-08 19:37:07

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

am fost odata la sala dar aveam un instructor punish m-a omorat din prima zi...ceva de genul "aha, deci ai scolioza, aha..pai incepi cu 120 abdomene, urcat si coborat pe funie(era o sfoara prinsa de tavan) fara picioare de 20 de ori si ridicararea greutatilor pt picioare de 15 ori fiecare picior de 2 ori, aha intrebari?" :f?rv?nad:  :f?rv?nad: am fugit ca din gura de sarpe lol si nici ca am mai calcat pe la sala de atunci...acum ma pune mama sa mai fac ce facem pe acolo si pt intindere...ma agat de sifonier ca maimuta si stau agatata pana mi se face gaura in degete lol ...cica face bine la coloana...daca mama zice asa o fi lol  puss


bebe V., soarele si luna

Offline

 



#458 2009-03-08 19:47:49

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: vreau sa ma ingras :D

Skumpi....eu ma chinui sa am gambe ca ale tale subtiri si tu le vrei groase??? pai asta-i tot farmecul la o femeie....eu sunt genul clepsidra....90-60-90...insa sunt obsedata sa dau jos la gambe...am 23 cm si as vrea cu 3 mai putin...dar cred ca ma amagesc degeaba ptr ca am muschi...
Scumpi ce inaltime ai?

Offline

 

#459 2009-03-08 19:50:49

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

daria_25 a scris:

Skumpi....eu ma chinui sa am gambe ca ale tale subtiri si tu le vrei groase??? pai asta-i tot farmecul la o femeie....eu sunt genul clepsidra....90-60-90...insa sunt obsedata sa dau jos la gambe...am 23 cm si as vrea cu 3 mai putin...dar cred ca ma amagesc degeaba ptr ca am muschi...
Scumpi ce inaltime ai?

90-60-90 si te agiti pt 3 cm la gambe?? crede-ma ca nu se uita nici naiba la gambele tale cand tu ai marimile de fotomodel tongue


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#460 2009-03-08 19:53:27

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

io la 90-60-90 as fi scheletron rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#461 2009-03-08 19:53:30

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: vreau sa ma ingras :D

...pai eu port fuste pana la genunchi si mi se par urate rau...mi-a spus si sotul...de atunci sunt obsedata...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2009-03-08 20:04:27

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: vreau sa ma ingras :D

si mie mi se pare putin ciudat ca vrea sa puna la gambe.. cred ca e perfecta asa, dar fiecare se vede diferit in oglinda.  Mie nu mi-a trebuit decat obrajori .. acum ii am si sunt fericita. Am mancat si eu astazi ca de 8 martie la restaurant. Am comandat tot ce s-a putut.. ma simt ca un butoi smile

Offline

 

#463 2009-03-08 20:12:35

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: vreau sa ma ingras :D

Fetelor...eu am 1.76 si 48-49 kg....sunt extrem de slaba...:((Nu mai suport, trebuie neaparat sa fac cumva sa ma ingras macar 4-5 kg, ptr k am ajuns sa nu-mi mai vina nici cea mai mica marime la pantaloni, de-aia nici nu mi-am mai cumparat un blug de mai bine de un an...Slaba am fost mereu...acum doi ani aveam macar 57 kg...la 1.74....dar tot era mai ok...am slabit cu ocazia bacalaureatului....pana am ajuns la 50...si de atunci nu am mai reusit sa le pun nici pe-alea 7 la loc...daramite sa ma mai ingras si in plus....:((...de un an am si niste probleme cu stomacul si alimentatia mea as putea spune ca este de dieta, nu mananc gras, prajit, nu f multe dulciuri, pap doar carne de pui si peste la gratar...inca un motiv sa nu am cum sa pun ceva pe mine:(Dar nu am ce sa fac in privinta mancarii....si totusi, nu ma mai suport asa, nu cunosc pe cineva mai slab decat mine!Analizele imi ies bine, deci nu e o cauza organica...
          Am o prietena care are aceeasi problema de sanatate cu stomacul si la fel...slabise pt k nu manca bine...si medicul i-a dat niste shake-uri proteice, fff eficiente, se numesc ENSURE PLUS, si a resit sa puna 10 kg pe ea, si nu grasime...ceea ce e f important...ajuta la cresterea masei musculare si la sporirea greutatii corporale.....ideea e ca ea este din Anglia....deci...am cautat pe net si la noi in farmacii nu figureaza acest produs:(.Mai stiu ca exista ceva asemanator la Herbalife, un program ptr ingrasare, dar costa putin cam mult....aproape 6 milioanpe un set de 3 produse...si nici nu stiu ce sa zic..am auzit si pers la care nu au avut niciun efect....Dar..eu gandesc asa:din moment ce in Anglia exista acel ENSURE PLUS, (care stiu sigur ca are efecte garantate si fara efecte secundare), ptr a veni in ajutorul celor care din diferite motive au sub greutatea normala....atunci la noi oamenii cu astfel de probleme cum sunt ajutati???Nu ar fi normal sa exista un supliment cu acelasi rol...??Chiar daca presupun ca se numeste altfel......Am intrebat intr-o farmacie dar sincer...era f prost informata respectiva farmacista.....
          Ma gandesc poate ca ar trebui sa fie recomandata de un nutritionist..dar am auzit k si mersul la un nutritionist e un adevarat act de curaj...am mai auzit de asemenea ca majoritatea nutritionistilor nu dau astfel de suplimente..si mai degraba se apuca sa-ti faca un meniu ptr ingrasare...dar la mine nu e cazul, pt k din start ceea ce pot manca eu nu poate sa ingrase, deci varianta asta cade....Va rog mult, poate vede cineva din domeniu mesajul meu....daca aveti vreun sfat...daca va suna cunoscut ce am scris...sau daca cumva stiti un medic nutritionist bun, astept un mesaj.....


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#464 2009-03-08 20:42:11

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

cristiana t a scris:

moama skumpi ce picioare aiii tummenupp zau ca daca as arata asa m-as considera perfecta lol
am si eu o intrebare ca tot vorbim si de exercitii pe aici...eu am scolioza lombara si din aceasta cauza soldul drept este mai dezoltat decat cel stang si din cauza asta lol in partea dreapta arat bine, am forma aceea de clepsidra big_smile dar in stanga sunt tot una grater sunt "stramba" cum imi place mie sa ma alint chicot ce exerciti as putea face sa mi se dezvolte si partea stanga cat de cat?

tu vb de scolioza...eu am fost operata de scolioza, am 2 tije in spate lol
si iti spun eu ca daca te chinui cateva zile sa stai dreapta te vei obisnui asa..postura poti sa o corectezi, scolioza nu!
si la mine e un sold si un omoplat iesit in afara dar daca machinui sa stau dreapta nu se mai vede..omoplatul tot se vede putin dar am par lung si mascheaza wink
asa ca nu te ingrijora ca se vede..insa ai grija caci nu e indicat sa "tragi de fiare". pt brate sa nu lucrezi cu greutati mari. si ce e f important e sa-ti intaresti lombarii si abdomenul ca sa nu se agraveze scolioza
si inca ceva(asta pt toata lumea): cand lucrati brate, spate, talie...sa fie incordat la maxim abdomenul si fesierii caci altfel va distrugeti coloana  punish

cristiana, am sa incerc sa pun si ceva poze sau macar link-uri cu exe smile
si cu mine ca tot zic ca pun lol

Offline

 

#465 2009-03-08 20:50:54

marry22
New member
De la: galati
Inregistrat: 2009-02-27
Mesaje: 45

Re: vreau sa ma ingras :D

dar eu ce  sa fac sa ma ingras makr 5 kg....am 1.60m si 44 de kg. nu pot sa spun ca nu mananc dar nu asimilez....ce sfat imi dati?
  :kiss

Offline

 

#466 2009-03-08 20:57:01

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

ariciutza, puss
eu nu stiu ce sa spun, dar cert e ca nu e sanatos sa fii atat de slaba! si eu am tot 1,76 si acum am ajuns la 58,7-59 de kg si sincer tot mai vreau sa pun pe mine cam 3-4 kg.
uite, eu si skumpi luam niste pastile-peritol se numesc, care sunt si pt alergii, dar si pt anorexie pe sistem nervos.
eu de cand iau pastilele, adica de 18 zile am pus 3 kg.
e adevarat ca au destule contraindicatii, dar la mine in afara de starea de somnolenta altecav nu s-a manifestat. ah, si eu am luat o pastila pe ai, nu 3 cum scrie in prospect smile
citeste si tu pe net despre el, intreaba-ti medicul de fam sau un farmacist si poate te ajuta si pe tine...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#467 2009-03-08 20:58:08

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: vreau sa ma ingras :D

marry eu am 1.57 dar tot 44 de kg si nu stiu cum sa fac sa nu ma ingras lol
tu daca chiar vrei asta papa alimente calorice si in cantitati mai mari. mai bine te invata skumpi big_smile

Offline

 

#468 2009-03-08 20:58:50

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

lady in black a scris:

cristiana t a scris:

moama skumpi ce picioare aiii tummenupp zau ca daca as arata asa m-as considera perfecta lol
am si eu o intrebare ca tot vorbim si de exercitii pe aici...eu am scolioza lombara si din aceasta cauza soldul drept este mai dezoltat decat cel stang si din cauza asta lol in partea dreapta arat bine, am forma aceea de clepsidra big_smile dar in stanga sunt tot una grater sunt "stramba" cum imi place mie sa ma alint chicot ce exerciti as putea face sa mi se dezvolte si partea stanga cat de cat?

tu vb de scolioza...eu am fost operata de scolioza, am 2 tije in spate lol
si iti spun eu ca daca te chinui cateva zile sa stai dreapta te vei obisnui asa..postura poti sa o corectezi, scolioza nu!
si la mine e un sold si un omoplat iesit in afara dar daca machinui sa stau dreapta nu se mai vede..omoplatul tot se vede putin dar am par lung si mascheaza wink
asa ca nu te ingrijora ca se vede..insa ai grija caci nu e indicat sa "tragi de fiare". pt brate sa nu lucrezi cu greutati mari. si ce e f important e sa-ti intaresti lombarii si abdomenul ca sa nu se agraveze scolioza
si inca ceva(asta pt toata lumea): cand lucrati brate, spate, talie...sa fie incordat la maxim abdomenul si fesierii caci altfel va distrugeti coloana  punish

cristiana, am sa incerc sa pun si ceva poze sau macar link-uri cu exe smile
si cu mine ca tot zic ca pun lol

am spus mai sus ca am practicat tenis de camp...se poate de la asta sa ma fi ales cu scolioza sau doar pt ca nu prea stau eu dreapta de felul meu? si in cazul tau de ce a fost nevoie de operatie? neutral


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#469 2009-03-08 21:00:07

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

cristina, din cauza sportului sigur nu faci scolioza.
altii au fost factorii.
si, aniway, de ce crezi ca ar mai conta acum motivul?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#470 2009-03-08 21:08:19

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

nu prea mai conteaza, dar mama cand ma mai analizeaza spune ca din cauza tenisului mi-am strambat coloana...nu stiu cum sa explic, dar la tenis lucram numai cu mana dreapta, adica atunci cand serveam, cand jucam si ce mai faceam executam numai cu dreapta, loveam cu putere si de asta intindeam foarte mult partea dreapta a corpului. si mama se simte vinovata ca nu a realizat atunci cand eram in crestere ca acel sport nu era pt mine...de asta tot intreb in stanga si-n dreapta de la ce m-am ales cu acea scolioza


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#471 2009-03-08 21:10:57

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: vreau sa ma ingras :D

pai cristina, tu ai zis ca ai facut 1 an de tenis, nu?
apai gandeste-te la copii aceia care incep la 5-6 ani si fac tenis de performanta toata viata, zilnic 2 antrenamente...si chestia asta dureaza cel putin 15-20 de ani.
cum crezi ca ar arata ei?
nu, nu din cauza tenusului ai facut. probabil din cauza pozitiei incorecte pe care o adopti. mi se pare mai plauzibil asa


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#472 2009-03-08 21:18:20

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: vreau sa ma ingras :D

cristiana t a scris:

nu prea mai conteaza, dar mama cand ma mai analizeaza spune ca din cauza tenisului mi-am strambat coloana...nu stiu cum sa explic, dar la tenis lucram numai cu mana dreapta, adica atunci cand serveam, cand jucam si ce mai faceam executam numai cu dreapta, loveam cu putere si de asta intindeam foarte mult partea dreapta a corpului. si mama se simte vinovata ca nu a realizat atunci cand eram in crestere ca acel sport nu era pt mine...de asta tot intreb in stanga si-n dreapta de la ce m-am ales cu acea scolioza

cristiana, crede-ma, nu de la tenis e scolioza. scolioza apare pe baza hormonala. de aceea 9 din 10 sunt fete si apare in cele mai multe cazuri la pubertate cand au loc transformari majore in oranism dpdv hormonal
tenisul nu e indicat daca ai deja scolioza
eu am avut scolioza de mica(se poate sa ma fi nascut cu ea) si in timp a evoluat...am ajuns la o curbura de 70 grade
stai linistita, operatia e necesara doar in cazuri grave cum a fost la mine

Offline

 

#473 2009-03-08 21:22:42

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

ehe, acum imi dau seama...abia acum dumbom e exact cum spui tu pokemon. mai ales ca am si avut un coleg care facea tenis de pe la 7 ani si el nu se juca, avea performanta serioasa si arata foarte bine. si acum mi-o amintesc pe mama cum imi zicea cand aveam 8, 9, 10 ani "stai dreapta cand iti faci temele" bang de ce nu oi fi ascultat-o? grater acum stiu sigur de la ce mi s-a tras...daca as putea sa indrept ce bine ar fi sad
ms lady in black, m-am lamurit si eu in sfarsit. tot ce as vrea acum e sa ma indrept cat de cat. cand ai timp, astept acele imagini sau linkuri, ce ai cu exercitii puss

Ultima oara a fost editat de cristiana t (2009-03-08 21:24:42)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#474 2009-03-08 21:28:59

skumpi
Vizitator

Re: vreau sa ma ingras :D

cred ca o sa incep sa promovez sportu` lol ma rog
ariciutza...cred ca toate d aici avem pb cu arderile f intense... desi mancam relativ bine nu ? 3 mese pe zi + gustari si tot nu se depune...
am incercat si eu toate vitaminele din lume...dupa nici una n`am avut reactii spectaculoase... decat ceva pofta d mancare !
de asta zic... ca un pic d sport...la sala...cu greutati... si dak te tzi serios nu numai ca o sa te "ingrasi" dar o sa te ingrasi sanatos...facand muschi...care nu dispar !

 

#475 2009-03-08 21:41:02

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: vreau sa ma ingras :D

deci daca m-am ales cu scolioza asta din cauza pozitiei incorecte pe care o am cand stau la birou(cum zici tu, pokemon), adica aplecata pe partea stanga, daca as sta de acum in colo aplecata pe partea dreapta s-ar indrepta ceva? lol observ acum ca daca stau cocosata cum am stat pana acum nu simt nimic, dar daca stau pe partea dreapta aplecata simt o "durere" ca atunci cand antrenezi o parte a corpului, nu tocmai lucrata.
cat despre ingrasat, ca am cam deviat de la subiect, mi-a cumparat mama calciu efervescent si mi-a dat o pofta de mancare incredibila. azi am mancat cam cat mancam de obicei in 3 zile neutral as cumpara o farmacie intreaga de calciu numai sa mananc si eu mai mult sa ma mai ingras big_smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.