homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-10


#172 2009-03-12 15:17:53

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

blueeyes a scris:

Eu cred ca o sa-mi cumpar azi Samponul Medicinal de la Tis Farma... Mi se pare bun dupa descriere smile

eu am avut si`mi cadea o tona de par la fiecare spalare  neutral

Offline

 



#173 2009-03-12 16:25:23

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Shopping de cosmetice - 2

Fetelor, caut si eu niste produse, poate ma puteti ajuta.
Vreau in primul rand un gel de curatare faciala cu care sa ma pot spala zilnic, care sa imi lase fata curata si fara sa am senzatia de strangere. Tot ce am folosit pana acum nu s-a incadrat la ambele conditii. Fie imi simteam fata curata dar simteam ca ma strange (si am folosit si gelul de la Elmiplant, si ala cu particule de oxigen sau ce sunt de la Nivea, si un gel exfoliant de la Premier...), fie nu aveam senzatia de strangere dar nu mi-o simteam curata - experienta asta am avut cu un produs BIO, Naturissima, sau cam asa ceva... Puteti sa imi recomandati ceva?

Si in al doilea rand vrea o masca peeling care sa imi curete bine tenul. Din aia care o pui pe fata, astepti sa se formeze niste aglomerari pe care le indepartezi prin frecare. M-am inteles foarte bine cu una de la Capra Nera insa nu se mai face, nu stiu de ce. In fine. Deci nu vreau un exfoliant delicat, ci unul mai puternic, sa il folosesc o data pe saptamana. Vreo sugestie?

Ah, si a folosit cineva produse de la Himalaya Herbals? Sau crema de la Gerocossen pentru gomaj? Se numeste Activa Hydra Ferm crema de gommage - mi s-a pus pata pe ea sa o incerc dar nu o gasesc... sad


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#174 2009-03-12 17:40:35

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu am avut un balsam de buze de la himalaya herbals era cu ulei de cocos si morcov parca ceva de genul......mi s-a parut chiar bun...dar altceva n-am mai folosit... smile
  pt curatare eu folosesc un gel bioten..dar ai zis deja ca nu te ajuta..mai asteapta raspunsuri puss

Offline

 

#175 2009-03-12 18:15:39

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Shopping de cosmetice - 2

peeling gasesti de la firma freeman e mai puternic asa cum vrei tu si e f bun.
http://www.elmiplant.ro/Produse-Pentru- … a_122.html poti incerca asta ca gel daca nu l-ai folosit.
sau poti intreba pe la plafar mai sunt geluri din astea de curatare din extract din plante....
depinde si de tipul tenului tau. oricum nu are rost sa folosesti cine stie ce minuni daca nu ai probleme...mai bine folosesti un demachiant bun si daca tii neaparat sa folosesti si tonic sau gel de curatare opteaza pt astea mai soft.

Offline

 

#176 2009-03-12 18:29:25

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Shopping de cosmetice - 2

mi-am luat demachiant bioten cu muguri de plop si miere


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2009-03-12 18:41:03

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Shopping de cosmetice - 2

Andrulina, gel din ala am avut si tot imi usca fata. M-ar tenta in schimb asa, http://www.elmiplant.ro/Produse-Pentru- … j_11.html, dar nu stiu unde sa il gasesc...

Dar produse de la Campia Rusa a folosit cineva?


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#178 2009-03-12 18:59:12

Blue_Doll89
New member
Inregistrat: 2009-02-07
Mesaje: 40

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu folosesc Visibly Clear de la Neutrogena,zilnic si nu am probleme.imi curata perfect tenul si nici nu il usuca excesiv:) il folosesc pt curatare dar si ca masca o data pe saptamana:)


"When you feel alone,i'm gonna be your home...hjarta"

Offline

 

#179 2009-03-12 19:38:57

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Shopping de cosmetice - 2

carmen_21 a scris:

mi-am luat demachiant bioten cu muguri de plop si miere

si eu am  retas ...si am si pe ala cu musetel, unt de shea si miere  retas ..is prea bune  chicot

Offline

 

#180 2009-03-13 07:23:41

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Shopping de cosmetice - 2

Ce parere aveti despre balsamul de buze Essentials de la Oriflame, formula de iarna? L-am vazut la un pret ff bun in noul catalog si ma tenteaza, dar nu stiu daca e bun... hmmm... l-ati incercat?

Offline

 

#181 2009-03-13 08:49:51

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Shopping de cosmetice - 2

al1na a scris:

blueeyes a scris:

Eu cred ca o sa-mi cumpar azi Samponul Medicinal de la Tis Farma... Mi se pare bun dupa descriere smile

eu am avut si`mi cadea o tona de par la fiecare spalare  neutral

Nu mi-am luat nici eu, pentru ca nu aveau big_smile Asa ca mi-am luat cu mesteacan si inca-ceva, de la Elmiplant, pentru regenerare smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#182 2009-03-13 09:06:00

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Shopping de cosmetice - 2

ieri am facut adevarat shopping de cosmetice, pt mine si mama: fond de ten-mousse Biotherm , pudra Collistar hjarta, corector Deborah, buretel pt fond de ten,oja Pupa rozzzz. (asta de la parfumerie)
de la Bottega Verde: gama de produse Fanghi del Mar Morto (gel de dus, scrub si crema anticelulitica), gama de produse pt fata cu miere (gel-detergent, crema si stick pt buze), un lac transparent, sampon si balsam cu ginseng, crema pt ochi cu colagen si o poseta de geanta super faina... tongue
pt toate astea 130?...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#183 2009-03-13 09:08:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

mary, ce de minuni ti-ai luat  hjarta sa le folositi cu placere
sunt ok produsele Pupa ? eu nu mi-am luat niciodata, am avut doar un parfumel acum multi ani

Offline

 

#184 2009-03-13 09:15:36

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Shopping de cosmetice - 2

schumiholic a scris:

Dar produse de la Campia Rusa a folosit cineva?

Parca mi-am luat eu odata un gel de dus. Nu mi s-a parut ceva iesit din comun, adica sunt unele mult mai bune pe piata. Dar poate au si produse mai bune, altceva nu am incercat de la ei.


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#185 2009-03-13 11:28:06

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

schumiholic a scris:

Dar produse de la Campia Rusa a folosit cineva?

Eu n`am folosit, dar am vazut niste etichete ... sunt pline de chimicale neutral

Offline

 

#186 2009-03-13 11:39:41

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Shopping de cosmetice - 2

schumiholic a scris:

Ah, si a folosit cineva produse de la Himalaya Herbals? Sau crema de la Gerocossen pentru gomaj? Se numeste Activa Hydra Ferm crema de gommage - mi s-a pus pata pe ea sa o incerc dar nu o gasesc... sad

sunt f bune produsele de la himalaya herbals wink


They can because they think they can.

Offline

 

#187 2009-03-13 11:51:27

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 2

ieri, am primit comanda de la yves r. constand intr un parfum,o crema de fata pt ten sensibil,si un gel de dus.... majoreta

Offline

 

#188 2009-03-13 13:28:59

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

mary, ce de minuni ti-ai luat  hjarta sa le folositi cu placere
sunt ok produsele Pupa ? eu nu mi-am luat niciodata, am avut doar un parfumel acum multi ani

mai mie imi plac... am avut pana acum mai multe oje, tin bine.. si am avut si rimel si o pudra. pudrele sunt fantastice dar cam scumpute...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#189 2009-03-13 17:52:53

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Shopping de cosmetice - 2

schumiholic a scris:

Fetelor, caut si eu niste produse, poate ma puteti ajuta.
Vreau in primul rand un gel de curatare faciala cu care sa ma pot spala zilnic, care sa imi lase fata curata si fara sa am senzatia de strangere. Tot ce am folosit pana acum nu s-a incadrat la ambele conditii. Fie imi simteam fata curata dar simteam ca ma strange (si am folosit si gelul de la Elmiplant, si ala cu particule de oxigen sau ce sunt de la Nivea, si un gel exfoliant de la Premier...), fie nu aveam senzatia de strangere dar nu mi-o simteam curata - experienta asta am avut cu un produs BIO, Naturissima, sau cam asa ceva... Puteti sa imi recomandati ceva?

Si in al doilea rand vrea o masca peeling care sa imi curete bine tenul. Din aia care o pui pe fata, astepti sa se formeze niste aglomerari pe care le indepartezi prin frecare. M-am inteles foarte bine cu una de la Capra Nera insa nu se mai face, nu stiu de ce. In fine. Deci nu vreau un exfoliant delicat, ci unul mai puternic, sa il folosesc o data pe saptamana. Vreo sugestie?

Ah, si a folosit cineva produse de la Himalaya Herbals? Sau crema de la Gerocossen pentru gomaj? Se numeste Activa Hydra Ferm crema de gommage - mi s-a pus pata pe ea sa o incerc dar nu o gasesc... sad

offtopic unde ne-ai fost??? puss
bine ai revenit smile

Offline

 

#190 2009-03-13 19:22:45

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: Shopping de cosmetice - 2

camysh a scris:

offtopic unde ne-ai fost??? puss
bine ai revenit smile

Bine v-am regasit! Am fost pe-aici, dar inactiva...  big_smile


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.