homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-11


#191 2009-03-13 19:24:53

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Shopping de cosmetice - 2

A vazut cineva postul meu de pe pagina anterioara despre balsamul de buze de la Oriflame? ; ; )

Offline

 



#192 2009-03-13 20:02:01

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Shopping de cosmetice - 2

Pudra iluminatoare de la Giordani, Oriflame. E super fina, culoarea e o piersica roz deschisa, stralucitoare si miroase yummy yummy de tot. Nu mai vorbesc de cutie, e ca o bijuterie. Are si oglinda si buretel.
Si crema calmanta de zi, tot de la ei, pentru pele sensibila/uscata.


Goodnight moon

Offline

 

#193 2009-03-13 21:22:25

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Shopping de cosmetice - 2

Sidoni@ a scris:

A vazut cineva postul meu de pe pagina anterioara despre balsamul de buze de la Oriflame? ; ; )

Sidoni@ sa stii ca eu nu l-am folosit...am mai avut balsamuri de buze de la oriflame din gama visions..care sunt in 4 culori...si nu mi s-au parut cine stie ce...imi plac mai mult nivea..cel albastru..si dove....e super bun...acum nu stiu...alegi ce vrei puss

Offline

 

#194 2009-03-13 21:36:36

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu am inceput sa folosesc produse romanesti si pentru ca tot zic astia ca e bine sa incurajam productia autohtona, dar si pt ca descopar tot mai des produse care merita.
incep cu masca cu petrol de la VIVA NATURA
balsam de buze de la TIS
unguent  cu propolis


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#195 2009-03-13 21:41:40

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu mi-am cumparat acuma ceva timp un sapun foarte bun de la eucerin ptr tenul cu probleme, eu avand ten gras si cu tendinta acneica....nu tot timpul doar cand vine menstruatia...sa pun este unul foarte bun...deci usuca tenul ..inclusiv si cosurile. il recomand persoanelor cu un ten cu probleme

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2009-03-13 21:49:22

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

butterfly3, stii care e problema cu sapunurile care usuca excesuv? ca pe moment ti se pare ca face minuni pt ca iti usuca si monstruletii, insa in timp o sa se intample un dezechilibru, care o sa iti creeaze alte probleme, poate mai mari. de ce? pt ca tu te speli cu sapunul ala puternic, pe moment ti se usuca tenul si atunci e secretat din ce in ce mai mult sebum, pt ca pielea sa fie protejata si sa isi recapete elasticitatea. si chestia asta o sa duca la un ten lucios, celulele moarte de la suprafata pielii se vor combina cu sebumul si asa se vor inmulti si punctele negre, care apoi se vor inflama si vor aparea nenumarati monstruleti.
si uite asa, vrand sa facem un bine ne facem mai mare raul!
de aceea sunt recomandate sapunurile moi si nu cele agresive.
apropos de asta, si eu am ten cu probleme si folosesc cu succes!!! sapun facial cu extract de albastrele de la HERBAGEN
ah, stiti care e cea mai buna modalitate de a testa cat de dur e un sapun? spalati-va pe fata, dati cu clabuc si in zona ochilor(mai generos asa) si apoi deschideti-i. daca ustura e dur, daca nu e destul de moale cat sa va puteti spala cu el pe fata.
eu am testat si a fost adevarat smile acum nu stiu daca e valabil pt toate sapunurile, dar in afara de 5 secunde de usturime, altceva nu puteti sa patiti smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#197 2009-03-13 22:09:22

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

pai am dat si eu la ochii cu el si nu ustura ca cel de la dove sau cele normale. plus ca nu e cosmetic..ca m-am saturat de cele cosmetice ...acesta e dermatologic.

Offline

 

#198 2009-03-13 22:11:00

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

daca tie iti prieste, sa il folosesti cu placere smile
io de vreo 7 ani de cand am probl cu tenul am cam invatat ce ii convine la al meu si ce nu.
dar ai grija si urmareste cu atentie cum evolueaza lucrurile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#199 2009-03-13 22:14:12

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Shopping de cosmetice - 2

fete eu am invatat cateva lucruri ff imp.demachiat intotdeauna seara... pus o cremuta hidratanta... un peeling-doua la sapt,o mascuta dupa peeling  fac minuni smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#200 2009-03-13 22:16:36

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

pai si eu m-am tot chinuit sa vad ce ii prieste si ce nu ...si mereu cand ziceam ca am gasit ceva bun ..se obisnuia tenul ce acel produs si nu isi mai facea efectul. asta se intampla la produse cosmetice. plus ca eu nu am asa multe cosuri mereu ...doar inainte se menstruatie ...in timpul ei sau dupa...depinde in fiecare luna, dar prin perioadele astea 3 am mai multe cosuri sau daca mananc ciocolata care contine cacao sau ce e cu cacao ...in rest in apar f putine si mici si sunt insemnificabile.

Offline

 

#201 2009-03-13 22:21:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

depinde de ten pitzi...
al meu care e gras si cu tendinte acneice, ar fi dezastru doar cu atat sad
la mine e MUSAI masca la 2 zile, seara crema tratament antiacneic, ziua crema hidratanta- de fapt folosesc vit a smile si acte si mai acte...
asta doar ca sa il tin cumva sub control...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#202 2009-03-13 22:25:27

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu dimineata ma spal pe fata cu sapunul respectiv si apoi ma dau cu fond de ten care e tot pentru ten acneic sau cu probleme si seara inainte de culcare ma spal iar cu acelasi sapun de la eucerin si apoi ma dau doar pe zonele unde am cosuri cu o crema ptr cosuri de la ivatherm si atat. la tine e ceva mai complicat

Offline

 

#203 2009-03-13 22:29:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

butterfly, e complicat pt ca eu vreau perfect rotfl
la mine nu prea se vad problemele, dar eu le stiu si vreau sa fiu piersicuta! big_smile
si nu prea-i bine sa folosesti fdt pe fata, fara sa pui o crema inainte. smile paote acum nu se vede, dar in timp...nu uita, e mai usor sa previi, decat sa tratezi!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#204 2009-03-13 22:33:26

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Shopping de cosmetice - 2

butterfly3 a scris:

eu dimineata ma spal pe fata cu sapunul respectiv si apoi ma dau cu fond de ten care e tot pentru ten acneic sau cu probleme si seara inainte de culcare ma spal iar cu acelasi sapun de la eucerin si apoi ma dau doar pe zonele unde am cosuri cu o crema ptr cosuri de la ivatherm si atat. la tine e ceva mai complicat

fondul de ten se pune pe o baza de machiaj,preferabil o crema hidratanta.
spalarea cu sapun NU inlocuieste demachierea !!!


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#205 2009-03-13 22:34:45

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu mi-am luat buretei demachianti din aia naturali si mai fac o usoara exfoliere si cu ei smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#206 2009-03-13 22:34:45

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Shopping de cosmetice - 2

pokemon a scris:

depinde de ten pitzi...
al meu care e gras si cu tendinte acneice, ar fi dezastru doar cu atat sad
la mine e MUSAI masca la 2 zile, seara crema tratament antiacneic, ziua crema hidratanta- de fapt folosesc vit a smile si acte si mai acte...
asta doar ca sa il tin cumva sub control...

asa il aveam si eu inainte poke dar l-am adus la stadiul care este. nu mai am probl cu sebuum-ul. belive me am incercat o mie de chestii.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#207 2009-03-13 22:37:05

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Shopping de cosmetice - 2

stiu pitzi. acum si al meu e ok( sunt mandra de el-tucu-l-as) da' tre' sa ma lupt ca sa il mentin asa.
am in schimb, o colega de camare, care are un ten impecabil!!!! si doar se spala cu apa si se demachiaza: nu tu crema, nu tu masca, nu tu tratament,nimic....
bine, mie imi si place sa ma ingrijesc big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#208 2009-03-13 22:37:17

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

deci eu nu suport cremele pe fata..daca pun o crema simt ca am tenul incarcat si am incercat mai multe feluri chiar si alea speciale ptr ten cu probleme fara ulei si asa degeaba nu le suport ca si la servetelele demachiante sau crema demachianta nu le pot suporta si nu imi plac si aici am tot incercat game diferite. cel mai bine e acuma cu sapunul acesta.

Offline

 

#209 2009-03-13 22:39:53

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Shopping de cosmetice - 2

butterfly3 a scris:

deci eu nu suport cremele pe fata..daca pun o crema simt ca am tenul incarcat si am incercat mai multe feluri chiar si alea speciale ptr ten cu probleme fara ulei si asa degeaba nu le suport ca si la servetelele demachiante sau crema demachianta nu le pot suporta si nu imi plac si aici am tot incercat game diferite. cel mai bine e acuma cu sapunul acesta.

ai sa ajungi sa iti doresti sa se mai ingrase. o sa se usuce asa tare ca o sa faci cojite pe fata
exista creme hidratante . si e f mare diferenta intre una hidratanta si una grasa


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.