homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum mai poti avea incredere in femei?


#1 2009-02-20 09:03:34

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

cum mai poti avea incredere in femei?

buna, nici nu stiu de unde sa incep oricum mai pe scurt ma numesc "yepuras" am aproape 26 de ani sunt, student ultimul an, un tip sincer si timid, stiu ca multor fete nu le plac baieti timizi dar asta e, si problema e ca nu am incredere in fete dau numai peste mincinoase si c.rve, parca as fi un magnet de c..ve. am avut pana acum 2 relatii si in amandoua am fost inselat. acuma ce sa zic in primul caz era de asteptat  dupa primele 3 luni ii spusesem ca o iubesc pt ca asta simteam (a fost prima cu care avusem rel sexuale) si dupa sa aflu ca ea il inselase pe primul care o dezvirginase cu cel mai bun al acestuia.. iar eu nu mai puteam face nimic in privinta sentimentele mele fata de ea, mai ales ca am avut o luna in care am sta la ea unde statea cu chirie ca era si ea la facultate si in fiecare noapte aveam activitate chiar daca in apart mai erau persoane.. si uite asa trecusera aproape 6 luni si gata imi spune ca vroia doar sa aiba o aventura cu mine ( aventura auzi .. nu stiam ca sunt asa lungi) si nu era zi sa nu`i fac pe plac ..dar dragoste de`a sila nu se poate si nu poti schimba o pers peste noapte mai ales ca ei ii placea la nebunie sa o faca.
     cu cea de`a doua mai simplu si mai dureros...chiar ironic as spune, dupa 8 luni de la prima despartire o intalnesc pe ea "maladia" genul de fata cuminte, sincera, iubitoare. 3 luni am stat cu ea si nu am facut nimic  ca e prea devreme, ca nu`i pregatita bla bla .. dar in timpul asta "maladia" care era si ea student si statea in chirie intr`un apart  si`o punea cu cine vroia pana mi`a spus colegele de apart ca ea nu`i de mine si ar fi bine sa`mi vad d ale mele, dar cum eu am zis sa nu iau dupa gurile rele am decis sa raman cu ea si in urmatoarea luna intr`o seara am comis`o si am facut`o cu ea..in sapt urm eu plecasem pana acasa din orasul unde fac facultate si ea incepe sa se dea la prietenul meu cel mai bun.. ca vrea sa o faca cu el ca pt mine ea nu simte nimic si nu vrea sa mai fie cu mine .. binenteles ca tipul imi spune chiar imi arata msg de pe tel care i lea trimis "maladia" . binenteles ca la scurt timp aflu ca ea luase o boala pe care mi`o transmisese si mie prin contact sexuala.. condilomatoza.. si pt ca am anticorpi slabi 1 an si jumate am facut tratament aplicatii cu podofilina si ma durea ingrozitor din cauza unei c.rve care se dadea drept fata finuta.si acuma ca sa fiu sigur Dr. mi`a spus sa fac si niste injectii pt intarirea sistemului imunitar sa am surpriza sa imi reapara



luna trecuta imi place de o anumita fata, dupa 2 ani de zile d cand nu am mai bagat nici una in seama, si care spre uimirea mea ea vroia sa se combine cu mine. am iesit la un suc chiar ne`am intalnit de 2-3 si urma cica sa vedem ce iese ( desi nu dadeam nici 1% sanse ) surpriza  yepuras pleaca din oras si fata cea noua incearca sa se culce cu unul dintre colegi mei ca aflase ca are piercing la cuc si vrea sa vada cum e ..ca doar si asa eu nu sunt si nu tre sa aflu


am o parere nu proasta ..ffffff proasta despre unele femei.. nu am inselat niciodata si nici nu am sa insel oricum nush daca vreodata  ma mai pot apropia de o femei.. stau tot timpul numai "in garda" si sunt foarte precaut si sunt zile cand vreau sa am pe cineva langa mine, dar timpul ma facut sa ma inchid si mai tare in mine. nush sincer ce caut aici ..nu am spus asta la nimeni pana acum, cred ca va zic voua asta pt ca nu ne cunoastem ca altfel nu v`as zice e ceva mult prea pers si ma afectat f tare

Ultima oara a fost editat de yepuras_08 (2009-02-20 09:40:56)


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#2 2009-02-20 09:26:00

persifona
Vizitator

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Yepuras, acum nu e cazul sa generalizezi. Eu cred ca pur si simplu ai avut ghinionul sa dai peste fete nepotrivite.. nu face o tragedie din asta, nu se stie niciodata de unde sare iepurele smile

 

#3 2009-02-20 09:53:20

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

persifona a scris:

Yepuras, acum nu e cazul sa generalizezi. Eu cred ca pur si simplu ai avut ghinionul sa dai peste fete nepotrivite.. nu face o tragedie din asta, nu se stie niciodata de unde sare iepurele smile

am editat .. ok



sa fac tragedie?  nu asta era scopul si nici sa ma cert  doar vroiam  sa mai aud niste pareri...  sincer nu doresc nimanui asta .. nush tie, daca ti s`ar intampla ce parere ai  avea ( adica sa fim seriosi .. topicul ar fi plin  si ca barbati ar fi niste porci si nu sunt buni la nimic si asa mai departe .. adica unii dintre ei ca sa nu generalizam )


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#4 2009-02-20 09:58:45

persifona
Vizitator

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Yepuras, iti vorbeam foarte calm, nu am zis nici ca faci tragedie si nici ca nu vrei sa te certi, nici gand. Pur si simplu asta e sfatul meu, sa ai rabdare, ca se va gasi fata potrivita. Sunt convinsa ca mai sunt si fete care merita.
E foarte adevarat ca experientele avute iti indreptatesc parerea, dar sunt totusi 3 fete din miliarde din lumea asta smile

 

#5 2009-02-20 10:16:03

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

yepuras, nu toate femeile sunt la fel, oricum, ai avut ghinion ce`i drept. imi pare rau, poate pe viitor o sa gasesti pe cineva care sa tina la tine si sa nu`si bata joc de tine.
mai pune si tu piciorul in prag... nu fa tot pe plac, ca unele vad ca esti bun si stii cand esti bun esti luat de prost.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-20 11:45:23

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Daca am fi in locul lui am gandii toate la fel...zicem noi  -sa nu generalizeze da prin ce a trecut si mie mi-ar venii sa dau cu ele de pamant.
sa fim serioase daca pe noi ne dezamageste unu ff rau ,nu vfrem sa mai auzim de b o vreme....asa si el
ce sa spun,timpul le rezolva pe toate si iti va da o fata care chiar sa merite....toti ,mai devreme sau mai tarziu ne gasim o jumatate...

Offline

 

#7 2009-02-20 13:32:34

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Mai yepuras,dar ghinionist ai mai fost,si ce daca esti timid sunt multe fete carora li se par sexy baietii timizi,si mie imi plac,sunt asa mai dulci...faza e ca tu ai fost persoana nepotrivita la locul nepotrivit...si la facultate e greu sa intalnesti persoana potrivita,unele se vad printre atatia baieti ar vr sa vb cu cat mai multi,poate au fost tinute din scurt acasa,si acum cand s au vazut libere si de capul lor.......dar sa nu generalizam,sunt si fete serioase,eu zic sa le analizezi mai bine inainte de a te "arunca" intr o relatie,stii tu e vb aia,'nu cunosti omul intr o viata dapai in cateva luni'. Si mai ales cand mai intretii rel sexuale fa o cu prezervativ ca nu stii ce boli are,doar ai patit o pe pielea ta.Nu te inchide in tine ca asta nu te face imun in fata fetelor,doar fii mai precaut! Multa bafta si te mai asteptam cu vesti!

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2009-02-20 14:02:17)

Offline

 

#8 2009-02-20 14:57:16

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

stii yepuras,una este timiditatea si alta prostia...deci nu le imbina pe amandoua.
tu ai spus ca esti doar timid si asta nu e un lucru rau,ptr unele fete e o calitate...
nu generaliza..nu toate sunt la fel,cum si barbatii..nu toti sunt la fel..
si eu am fost inselata si eu am gandit ca tine,dar apoi am mai dat o sansa urmatorului..nu trebuie sa gandesti ca toate sunt perverse,c..ve sau ahtiate dupa bani...uite eu..as da toti banii din lume ptr o relatie cu unul care are sentimente ptr mine si nu un cont gras...
totul este sa ai un pic de incredere in tine pe viitor si sa vezi ce alegi..si asta nu dupa 2,3,5 luni,ptr ca esti baiat destept si iti poti da seama repede daca respectiva vrea altceva...
bafta..asteptam vesti...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#9 2009-02-20 17:41:33

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

imi pare rau ca ai patit atatea chestii naspa cu fetele, yepuras......in ziua de azi e mai bine sa fii foarte precaut inainte sa iti pui increderea in cineva......trebuie sa o iei usor, sa cunosti bine persoana de langa tine si sa te asiguri ca intradevar merita sa investesti sentimente......am patit si eu sa dau peste persoane nepotrivite si sa sufar, dar speranta moare ultima....si consider ca macar am invatat cate ceva din experientele pe care le-am avut


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#10 2009-02-20 18:07:46

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

imi pare rau ptr tine sad
Si eu sunt cam dezgustata de baieti...deja mi se pare k majoritatea sunt la fel. Ma uit la serviciu si vad k toti se gand numai la sex...desi au sotii, iubite...
Cred ca tu ai fost prea de treaba cu ele...si d asta si au batut joc, dar totusi eu cred ca mai sunt si fete cuminti pe lumea asta...si tre sa fie undeva si aceea potrivita ptr tine. Sfatul meu, dk mi permiti....e sa cunosti mai multe fete, sa alegi una..si sa te implici, dar incetu cu incetu...ptr k sa nu mai fii dezamagit iarasi. Sincer...imi pare rau..e naspa sa fii dezamagit de oameni, si mai ales de pers dragi.
Iar in privinta timiditatii...nu e adev ca nu ne plac baietii timizi...trebuie doar sa ti faci putin curaj in anumite situatii in kre e ok sa nu fii prea timid. Multa bafta si daca te simti mai bine, poti vb cu noi oricand doresti smile


time is precious.....

Offline

 

#11 2009-02-20 18:22:39

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Salut. Bine ai venit in clubul tipilor arsi de partea mai putin demna a sexului feminin. Astfel de specimene sunt pretutindeni. Ai rabdare pentru ca va veni si timpul sa gasesti una care sa merite. In orice caz, nu urma sfatul de mai sus (fara suparare celei care l-a dat) sa faci si tu la fel. Ar fi inamisibil din punct de vedere al principiilor tale sa faci acelasi lucru. Razbunarea este o masura la care apeleaza de multe ori persoanele frustrate sau proaste. Am facut parte din acele persoane si eu dupa ce am fost "atins" de o don'soara care merita sa fie batuta cu o bata. In fine, am primit la momentul respectiv niste sfaturi despre cum sa egalez karma si a mers. Din momentul ala nu am mai vrut sa am vre-un contact cu ea si nici n-am mai avut. Acum regret ca am fost atat de copilaros incat sa ma razbun si nu as repeta experienta. Oamenii care se comporta astfel vor fi loviti de viata destul. Nu ca i-ar vedea dumnezeu ( agnostic fiind ) dar un asemenea comportament atrage nefericiri multe ceva mai incolo.

Tie iti recomand sa ai rabdare, sa incerci sa mai scapi de timiditate deoarece, desi nu este un foarte mare impediment, tot e mai bine sa nu fi rusinos si sa ai ceva mai grija la selectie. La inceput poate o sa fie mai greu sa faci diferenta intre o stricata (scuzati limbajul) si o tipa care are potential dar pe parcurs va deveni mai usor. Vei vedea.

Multa bafta si te mai asteptam pe aici.

Offline

 

#12 2009-02-20 18:39:53

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Hugsy a scris:

. In orice caz, nu urma sfatul de mai sus (fara suparare celei care l-a dat) sa faci si tu la fel.

cumva te refereai la mine, hugsy?
Fara supararea, dar eu nu vad unde am scris sa se razbune sau sa plateasca cu aceeasi moneda. dk cumva te referi la mine cred k e mai bine sa mai citesti ink o data ce am scris.


time is precious.....

Offline

 

#13 2009-02-20 19:10:10

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Din pacate cam asa s-a ajuns in ziua de astazi...majoritatea fetelor sunt nicte curve,pe interesc etc.Si vad ca merge din rau in mai rau,dar totusi exista si fete calumea,care chiar stiu sa iubeasca.Asa cum esti tu un baiat fidel printre atatia infideli,asa sunt si fete.Poate a trebuit sa treci prin ce ai trecut ca sa stii sa o apreciezi la adevarata valoare atunci cand va aparea in viata ta smile


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#14 2009-02-20 21:43:33

Anca12
Full member
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 345

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Imi pare rau!Nu toate fetele sunt la fel.Greu o sa mai ai incredere in cineva.Imi pare foarte rau!
  Cred ca ar trebui sa cauti o fata timida ca tine smile dar aparentele sunt atat de inselatoare...

Offline

 

#15 2009-02-20 22:13:00

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

nu am citit tot .. cred ca din primele randuri se intelege ca acele curve pe care le numesti te-or insela cu un motiv intemeiat smile
trebuie sa iti revizuiesti atitudinea si poate asa ai sa intalnesti pe cineva.. maturizeaza-te

Offline

 

#16 2009-02-20 23:27:13

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

SoareleMeu a scris:

nu am citit tot .. cred ca din primele randuri se intelege ca acele curve pe care le numesti te-or insela cu un motiv intemeiat smile
trebuie sa iti revizuiesti atitudinea si poate asa ai sa intalnesti pe cineva.. maturizeaza-te

uni stiu ce vorbesc si alti vorbesc ce stiu....crezi ca eu le`am dat motiv sa ma insele .. si cum iti explici ca ele  faceau asta si inainte sa fie cu mine? si ceilalti le`a dat motive nu ..


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#17 2009-02-20 23:33:48

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

yepuras, parerea mea e ca ai avut ghinion, dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti pierzi increderea in toate femeile.. ce sa zic, data viitoare nu te mai implica sentimental pana nu esti cat de cat sigur de fata respectiva, fii mai vigilent, cere mai mult de la persoana de langa tine si nu mai oferi incredere din prima.. incearca sa "citesti" fata respectiva, sa o cunosti, sa o "supui" la niste "teste". stiu ca in teorie e usor si in practica mai greu, dar crede-ma ca exista si fete corecte.. bafta multa sa gasesti si tu una!

Offline

 

#18 2009-02-21 00:01:21

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

Eu una nu cred ca tb sa te maturizezi ci data viitoare sa deschizi ochii mai bine!

Offline

 

#19 2009-02-21 00:38:20

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cum mai poti avea incredere in femei?

akisandra a scris:

se referea la mine honeyica ....ei na e o tara libera pot zice ce vreau ce sa mai zic forgetit iam zis asta ca poate il consoleaza cu ceva ....daca crezi ca a te razbuna pe ea inseamna ca tre sa i dai o palma....nu mai zic nimic da ejti:-J disperat  acklad

Foarte agresiv raspuns. Eu mi-am zis opinia legata de razbunare din proprie experienta. Nu te-am atacat pe tine. Te rog frumos sa te abtii de la comentarii la adresa mea din moment ce nu ne cunoastem. Cat despre partea cu palma... unde am scris asa ceva?

@SoareleMeu: ma scuzi.. indiferent de comportamentul lui, matur sau nu, nu vad cum e scuzabil au facut tipele in cauza. smile

Ultima oara a fost editat de Hugsy (2009-02-21 00:41:06)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.