homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2-4


#58 2009-04-23 13:27:27

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

asa e joo, ai dreptate  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 



#59 2009-04-23 13:55:49

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

wooow Joo!!! felicitari si sarcina usoara! si desigur, si celorlalte burtici applause

Offline

 

#60 2009-04-23 14:58:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

hjarta  hjarta  hjarta  Doamne, Joo, cat de frumos! Ireal! Mie mi-ar placea la nebunie gemeni bivitelini! O vecina de-a mea a nascut gemeni si a spus ca e greu, dar nu atat pe cat se vehiculeaza. Plus ca vei avea si mai mult ajutor , si mai multa atentie. Felicitari! Cred ca esti in al 9lea cer!  al9leacer

Uite, pentru burtica ta si a lui Fleurette:

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_baby-shoes.jpg

Toti gemenii bivitelini pe care ii cunosc au sexe diferite! Ce iti poti dori mai mult???  al9leacer

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-04-23 14:58:40)

Offline

 

#61 2009-04-23 15:26:03

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

ce dragut smile
mi-as dori sa fie o fata si un baiat big_smile
dar pana la urma..sanatosi sa fim
dar cred ca daca ar fi sexe diferite ar f foarte dragut si ne-ar impaca pe amandoi


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#62 2009-04-23 17:45:49

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

bv, joo! vai ce bucurie!! puss majoreta


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-04-23 20:26:23

elena_ilie
New member
De la: romania
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 51

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Ma bucur pentru tine, Joo, mi se pare extraordinar sa ai gemeni.Si sexul copiilor nu ar trebui sa conteze nici macar la nivel subconstient. Pentru cei care cred in bioenergie se zice ca atunci cand.."planifici" sexul copilului (sa zicem ca iti doresti sa fie baiat) si e fata, la un nivel mai subtil se creeaza o insatisfactie , un program care se transmite copilului si sa nu te mire daca pe la adolescenta e deprimata sau incearca sa se sinucida. E tocmai din cauza faptului ca tu ti-ai dorit enorm baiat. La fel e cazul in care nu vrei un copil si esti dezamagita cand constati ca ai ramas insarcinata. Creezi tot felul de programe negative care, mai devreme sau mai tarziu, se vor declansa si vor influenta copilul tau.
Nu stiu voi ...dar eu am o mare credinta in bioenergie si in explicatiile acesteia. 
Desi copilul meu nu era programat si am fost destul de stupefiata cand am vazut pe test 2 linii incerc sa constientizez faptul ca sunt norocoasa si binecuvantata pentru ca am posibilitatea sa fiu mama. Ieri, a venit mama pe la noi si i-am spus ca o sa aiba un nepotel smile Reactia ei o anticipasem oarecum: a spus sa ne gandim bine pentru ca suntem prea tineri, la inceputul carierei, nu avem casa deocamdata, nu suntem casatoriti si....sa zicem ca nu a sarit in sus de bucurie. M-a deranjat atitudinea ei, mai ales ca aveam nevoie de sprijin si incurajare.  Urmeaza sa ii dau vestea surorii mele...sper la o reactie mai incurajatoare.


Fetita mea, Sasha - 37 saptamani

Offline

 

#64 2009-04-23 21:40:31

TinkerBell
New member
Inregistrat: 2009-04-05
Mesaje: 48

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

vai ce sa mai fac ca m-a luat o durere de masea am pus eu o sol pe loc acolo imi amelioreaza pe moment si apoi.........si cu greturile astea doamne cind trec desi la prima sarcina n-am avut asa adica la baiat oare acum cit ma tine starea asta de greata continua asa.Va pup si va doresc sa va simtiti bine bine dragele mele rotfl

Offline

 

#65 2009-04-23 21:58:06

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

multumim pass, esti o dulcica  par

tinker lasa ca nu tin mult si cand trec sa vezi ce bine e dance ... eu vad ca azi as fi mancat cam orice, se vedem cat ma tine  chicot

am fost la dentist sa vedem daca e vre-o carie, dar inca nu...mai vedem peste 2-3 luni  big_smile

mi s-a facut rau azi in mega image, eram singura si m-a luat cu calduri, am simtit ca un val negru pe ochi si-mi venea sa cad din picioare, m-am lasat pe vine 5 min si mi-am revenit...ati avut probl de genul asta? m-am cam speriat...mai ales ca eram sg  sad


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#66 2009-04-23 21:59:22

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Elena, mama ta se va obisnui... si noi suntem tineri ( eu 23, el 32 ), suntem casatoriti, iar tata ne batea mereu la cap ca vrea un nepot; cand a aflat ca sunt gravi, a avut o reactie ciudata, parca era suparat, speriat... numai mama s-a bucurat; tata, abia acum, dupa 2 luni se bucura... si s-a obisnuit cu ideea; asa sunt parintii, sensibilosi, o sa vezi cand o sa-si tina nepotul in brate mama ta... o sa fie asa de mandra smile

fleurette, mie mi-a zis doc ca dak am ameteli, sa-l sun... vorbeste cu doc tau, poate iti da ceva vitamine; si pe mine m-a cam luat azi cu leshinuri si mi-a fost putin rau, acum pe seara.

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2009-04-23 22:00:51)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#67 2009-04-23 22:03:54

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Fleurette, eu am patit chestii de genul asta.
Eu era sa cad in tramvai si eram si singura....Dupa ce am stat jos cateva minute mi-am revenit.
Vitamine iei?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#68 2009-04-23 22:19:06

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

pai si eu la fel, daca stau putin jos imi revin imediat...nu iau decat acid folic...din cate am inteles nu prea se dau in pr trimestru de sarcina vitamine...mi-a zis ca n-am nevoie, dupa analize...dar sa vedem, poate o sun maine sa vedem ce zice ... merci fetelor  kram


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#69 2009-04-23 22:26:32

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Joo si eu vreau sa te felicit, intradevar mare bucurie sa ai 2.
Daca ar fi o fetita si un baietel cred ca ar fi perfect.
Si sotul meu are in familie gemeni, si sunt 2 fete foarte frumoase.
Cred ca-i greu cu 2 deodata, car cand ii vezi ca au crescut si cat sunt de frumosi iti creste mare, mare inima.
Felicitari inca o data!


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#70 2009-04-23 22:38:18

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Fleurette, nu e ok sa nu iei vitamine; din contra, eu stiu ca in primul trimestru e f important sa te vitaminizezi; stiu ca nu te intelegi cu elevit-ul... eu sa stii ca il rup in 2, il pun pe limba in spaaaaate de tot si il inghit cu mult suc! Numai asa rezist...

Sa ne spui maine ce ti-a zis doc puss

Camelia, stiu ca suna a cliseu, dar dak Dumnezeu iti da 2 copii odata, inseamna ca ai puterea sa-i cresti pe amandoi, altfel nu te rasfatza cu o asa minune smile


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#71 2009-04-24 09:04:49

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

mai stiu de la inca o colega care tot asa nu a luat vitamine pt ca nu avea nevoie si i se mai facea rau, iar acum fetita e mare si frumoasa...o sa vb cu dr ca sa stau linistita  kram ... va tin la curent


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#72 2009-04-24 09:49:27

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

salutare fetele ! si...felicitari Joo!!!! majoreta  majoreta  majoreta  intr-adevar e o minune ceea ce ti s-a intamplat si bucura-te la maxim de ea .! ai sa vezi , peste ani , cand ii vei privi , ce satisfactie o sa ai : dubla !
in privinta vitaminelor...eu nu sunt adepta lor si se pare ca nici dr meu . Mie mi-a zis sa iau vit. de-abia din luna a 6 a si ...nu inainte de a-mi face analizele . Si , intr-un fel , mi se pare corect ! De ce sa ma umflu cu vitamine cand ... analizele imi spun clar ca nu am nevoie.(parerea mea)
Va  puss  si va urez o zi cu muuult soare!


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#73 2009-04-24 10:01:51

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Eu am luat vitamine din saptamana 5 si inca iau. Mie mi-au facut bine, mai ales in perioada cand m-am simtit rau. Mi-a dat medicul sa fac analize si mi-au iesit in limitele normale. Nu sunt anemica. Cred ca daca nu luam erau varza.
Bine, eu sunt si foarte slaba, cand m-a vazut i-a zis asistentei pe care o cunosteam ca sunt slaba rau si trebuie sa am grija.
Fleurette sa-ti dea medicul niste analize de sange: hemoleucograma, calciu, magneziu, etc.
Pot fi si caderi de tensiune si de asta sa-ti fie rau.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#74 2009-04-24 10:08:02

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

multumesc tuturor pt incurajari puss
legat de vitamine, eu nu iau decat acid folic, si imi e f bine, nu am probleme


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#75 2009-04-24 10:22:29

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Bravo  Joo, sa nu ai nici un fel de greturi de acum inainte.  par


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#76 2009-04-24 13:47:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici 2

Joo, acum am cititi povestea ta si mi-a placut la nebunie....
felicitarile mele, sa de-a D-zeu sa fiti santosi toti 3...

pt tine si fleuretet am o intrebare...

cum ati ajuns la doctor Pana ? si eu am auzit numai cuvinte de lauda despre el si chiar ma gandesc daca e sa raman sa merg la el , dar nu stiu cum sa apelez....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.