homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-10


#172 2009-09-06 22:36:30

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sonia, la mine e o poveste mai lunga, sotul are sperma foarte proasta, si atunci mi s-a spus ca e posibil sa nu fi fost spermatozoidul de calitate...cam asta....

eu am trecut peste, viata merge inainte, era prea frumos si usor sa fie asa din prima.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#173 2009-09-07 11:33:54

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

imi pare tare rau Sonia....sad ....capul sus sunt sigura ca ai sa reusesti...puss


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#174 2009-09-07 14:37:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

vreau-bebe-sonia a scris:

pai asta e trist gargarita sad ...ca am avut o sarcina acum 4 ani, am facut avort dar pe atunci nu shtiam ca am rh negativ shi nu mi s-a administrat imunoglobulina.cercetand ma inspaimant din ce in ce mai mult...asta e.... te pup shi mersi de raspunsuri!

in cazul asta, tre neaparat sa iti faci testul repede repede, sa vezi daca ai anticorpii deja... si daca nu, sa iti administreze injectia.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#175 2009-09-09 10:01:25

vreau-bebe-sonia
Full member
De la: italia
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 142

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna gagicutze....
    katami dupa interventzia asta mi s-a administrat injectia.....dar am impresia ca deja anticorpii s-au format a long time ago , de asta mi teama...poate o injectie sa ii distruga acum???...am vorbit acum 2 zile cu un ginecolor rabdator care mi-a explicat foarte clar ca e posibil sa am complicatzii la urmatoarele sarcini din cauza rh-ului dar de data asta a fost o eroare a cromozomilor pt ca a incetat din evolutie practic inainte sa prinda viatza....cum i s-a explicat shi adinei a picat in plasa spermatozoidul cu ghinion...in toata tragedia eu shi sotzioru meu ne-am permis sa facem cateva glume pe seama spermatozoidului alcoolic...sotzul meu spune ca poate a fost insetat shi a acumulat toata berea pe care o bause in ziua aia....lol
    in tot raul un bine...tongue...cu ocazia asta o sa ne schimbam mashina shi viitorul bebe o sa se plimbe mai confortabil:P
    ma bucur ca suntetzi bine superbele mele burtici cu ochi sau cu sperantza....pupe dulci de la paula...ca asta e numele meu ...numai sanatate!!!!
    inca o data scuzatzi offtopic


sad

Offline

 

#176 2009-09-09 12:57:22

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna ziua ! e posibil sa fie simptomele unei sarcini ? de o samptamana ma simt ciudat , am stari de oboseala(de 3 luni n-am mai reusit sa dorm decat 4 ore pe noapte iar acum abia ma pot trezi dim)dureri de cap, ma dor sanii,balonare... am avut o dereglare de ciclu, ultima oara mi-a venit dupa 17 zile si nu mai stiu care a fost perioada de ovulatie.mi-am facut ieri un test de sarcina si a iesi negativ dar totusi simt ca e ceva schimbat . mi-asi dori foarte mult sa am un bebe

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-09 12:59:19)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2009-09-09 13:08:07

vreau-bebe-sonia
Full member
De la: italia
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 142

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

eu sper din tot sufletul sa fi asa cum itzi doreshti . e cam vag ce ai descris tu ...cand ai avut totusi ultima menstruatzie??? durerea de sani poate fi un simptom ...
     eu cred ca ar trebuii sa itzi cam schimbi programul daca ai in plan un bebe...
                 sper sa fie cum vrei tu! ashteptam detalii  , pana atunci ai grija de tine...te pup!!!


sad

Offline

 

#178 2009-09-09 13:18:11

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pai luna trecuta am avut pe 06 si pe 23. am luat anticonceptionale o luna jum pana pe 19 dar innainte sa intrerup am luat si antibiotice, din cate stiu le anuleaza efectul contraceptiv. cateva zile am avut dureri in zona ovarului drept. iar in sani simt ca o tensiune ma dor aureolele si am si o senzatie de arsura . si ieri si azi dupa ce-am mancat m-a luat o stare de greata...

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-09 14:13:56)

Offline

 

#179 2009-09-09 14:26:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sonia puss ma bucur ca gandesti ami pozitiv.
din cate stiu eu despre injectia aia, nu "anuleaza" nimic, nu are cum... se da doar daca nu ii ai deja. exista un test cu care poti sa verifici daca ii ai (tre sa il fac si eu peste vreo luna, iti pot da detalii atunci). dar macar stii ca acum a fost din alte cauze.... speram in mai bine pt data viitoare smile

issabell, eu in locul tau nu mi-as dori asa de tare bebe conceput peste anticonceptionale... mai bine mai stai nitel. dar daca e sa fie... poate fi oricand, inc azul unui ciclu neregulat, cum ai tu wink asa ca... bafta!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#180 2009-09-10 09:10:36

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pe data de 01 mai cu 5 ani in urma am pierdut o sarcina de 6 sapt. nu pot sa explic in cuvinte ce durere si gol am in suflet, imi lipseste ingeresul meu mic. de asta imi doresc atat de mult un bebe. poti sa simti ca esti insarcinata chiar fara simptome clare ? pt ca asta simt ... mai am o saptamana de asteptat pana sunt sigura si nu prea mai am rabdare. ar trebui sa-mi dea de gandit faptul ca de cateva zile simt nevoia sa mananc muraturi, lamai, mere verzi si am devenit un pic mai irascibila ?

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-10 11:07:32)

Offline

 

#181 2009-09-10 11:14:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pare rau puss sa fie bine a doua oara smile

da, poti sa simti, cam asa am fost si eu... la chestia cu lamaile si muraturile eu una nu stiu ce sa zic, pt ca la mine nevoia asta e zilnica, cu sau fara bebe in burta lol si cu irascibilitatea la fel, din pacate smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#182 2009-09-10 11:23:21

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

in general nu manac acrituri si de obicei imi controlez bine starile emotionale. de cateva zile am devenit mult mai sensibila , ma enervez usor, imi vine sa plang, ma doare capul , ma simt ametita si obosita. la prima sarcina mi-am dat seama mai usor pt ca am avut greturi matinale, acum am doar dupa ce mananc....

Offline

 

#183 2009-09-11 09:11:51

vreau-bebe-sonia
Full member
De la: italia
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 142

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

neata !!!!! mornincoffee
     katami eshti in continuare o dulce ...ashtept veshti despre testul ala de care zici...o sa ma interesez shi eu oricum. peste vreo saptamana tre sa repet testul b HCG .
     issabell incep prin atzi ura un bebe sanatos shi scumpic in burtica daca asta itzi doreshti. eu cu o luna inainte de a ramane insarcinata am suferit o sarcina psihologica shi m-am ingrashat nici mai mult nici mai putzin de 3 kg...cand testu a aratat o liniutza am fost taaaaare dezamagita asa ca urmatoarea luna cand am ramas cu adevarat insarcinata nu imi prea ardea mie de depistat simptome.....asa ca eu sper sa fie cu adevarat o sarcina ...te pup shi pana saptamana viitoare itzi urez pofta  buna puss


sad

Offline

 

#184 2009-09-11 10:05:01

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna ziua fetelor ! va multumesc puss  ca sunteti alaturi de mine , pt ca e tare greu sa n-ai cu cine vorbi despre problemele astea. din pacate n-am mai avut stare ieri si mi-am facut un test care binenteles ca a iesit negativ asa ca azi sunt foarte deprimata. in mod special ca as'noapte am visat ca am avut un avort spontan , dar copilul traia. am plans toata dimineata,cred ca incep sa o iau razna  bang .

Ultima oara a fost editat de issabell (2009-09-11 10:19:14)

Offline

 

#185 2009-09-11 10:27:42

vreau-bebe-sonia
Full member
De la: italia
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 142

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

off issabell sad ...nu fi suparici ca o sa vina el la momentul potrivit ...dar eu nu am inteles o treaba....daca iti doreshti asa de mult un bebe de ce continui sa iei anticonceptionale???
   nu fi stresata shi nu lua in seama coshmarurile ....gandeshte-te la ceva frumos shi NU MAI LUA ANTICONCEPTIONALE!!!
te pup shi sper ca data viitoare sa fie cu mai mult noroc....ramai printre noi!!!!


sad

Offline

 

#186 2009-09-11 13:58:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sonia puss eu mai am pana la testul ala... vreo luna, cam asa...

issabell... daca vrei bebe lasa anticonceptionalele. iar visele urate sunt... vise wink nu te deprima... spor pt data viitoare!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#187 2009-09-11 14:35:41

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

va multumesc mult de incurajari puss . anticonceptionale nu mai iau de la-nceputul lunii trecute.

Offline

 

#188 2009-09-12 09:14:13

vreau-bebe-sonia
Full member
De la: italia
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 142

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pune-te pe treaba shi o sa vezi ca bebe o sa vina....
   va pooop!!!!!!!!!!!!!!!!


sad

Offline

 

#189 2009-09-18 11:21:39

issabell
New member
Inregistrat: 2009-09-08
Mesaje: 14

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

mai doar o zi de asteptat, nu stiu ce sa mai cred pt ca deja am inceput sa ma simt cam rau. de trei zile mi-e un pic cam greata dimineata, de parca asi avea un ghem in stomac , sunt ametita.... intre 14 si 19 ar fi trebuit sa-mi vina, dar pana acum au fost doar simptome(durei de sani , de ovare.... ) in rest nimic. parca mi-e un pic cam frica...

Offline

 

#190 2009-09-18 11:53:53

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

issabell a scris:

mai doar o zi de asteptat, nu stiu ce sa mai cred pt ca deja am inceput sa ma simt cam rau. de trei zile mi-e un pic cam greata dimineata, de parca asi avea un ghem in stomac , sunt ametita.... intre 14 si 19 ar fi trebuit sa-mi vina, dar pana acum au fost doar simptome(durei de sani , de ovare.... ) in rest nimic. parca mi-e un pic cam frica...

majoreta  majoreta  majoreta


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.