homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-19


#343 2010-01-02 16:45:42

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

gargarita a scris:

asa arata?
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 1_egg1.jpg  http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 1_egg2.jpg

daca da, insemna ca vei ovula zilele urmatoare. mai au timp sa se pozitiveze testele de ovulatie, chiar si la un ciclu de 28 zile. poate ai perioda luteala mai scurta

Da, asa arata ... Zilele urmatoare insemnand 2-3 zile sau ... mai mult? O sa imi mmai iau un set de teste ...


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 



#344 2010-01-02 17:15:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

nu exista retete iubita. poate fi maine sau peste 5 zile. voi iubiti-va in continuare  wink

Offline

 

#345 2010-01-02 17:25:48

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

gargarita a scris:

nu exista retete iubita. poate fi maine sau peste 5 zile. voi iubiti-va in continuare  wink

aaa tongue am inteles ... mai , mersi mult ptr timpul acordat , si o sa te mai sacai eu cu intrebari si nelamuriri atunci cand le voi avea puss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#346 2010-01-02 18:09:49

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

iti raspund cu placere daca stiu  puss

Offline

 

#347 2010-01-02 18:32:34

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

gargarita a scris:

iti raspund cu placere daca stiu  puss

Inca ceva tongue Sex din doua in doua zile, nu ? Nu mai des ... corect ?! big_smile


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2010-01-02 18:35:00

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

daca partenerul tau nu are vreo problema cu calitatea spermei se poate si de 2 ori pe zi smile
din 2 in 2 zile ar fi minimul necesar ca sa prindeti ovulatia

LE de ce nu vii tu aici :
http://forum.anticonceptionale.ro/t2862 … ca-14.html

Ultima oara a fost editat de gargarita (2010-01-02 18:36:23)

Offline

 

#349 2010-01-02 19:57:49

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

la multi ani fericiti fetele. 2010 cu multe bucurii si impliniri si voie buna.
bis  bis  bis
garga, cum e testul?
vad ca graficul arata inca binisor.
pupici.

hmmm, test negativ. acuma vad pe grafic. sad
ufff.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2010-01-02 19:58:51)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#350 2010-01-02 20:05:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

La multi ani si tie  puss

Offline

 

#351 2010-01-13 11:44:38

alinatxxx
New member
Inregistrat: 2009-11-09
Mesaje: 38

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sanca a scris:

multumesc.. o sa iau de acum cand mai simt. m-am speriat ca azi dimineata o colega cand i-am zis ce simt imi zice "da nu e normal" si.. si asa eram eu putin stresata.. cand am mai auzit-o si pe ea..
eu i-am zis si doctorei cand am fost si mi-a zis sa iau no-spa... dar a inceput si mama si soacra sa imi zica sa nu iau ca nu e bine sa iau medicamente si am zis sa rabd cat pot

buna!
si eu sunt acum in saptamana 3-4 nu a zis exact doctorul(am fost la eco dupa ce mi au iesit 5 teste slab pozititve) si a zis ca vede ceva dar fff mic. m a trimis sa fac hcg(e mai mic decat pt saptamana 4-5 cum scrie acolo), trebuie sa l repet vineri apoi luni la eco sa vada ca e totul bine.... sper sa fie in regula. si eu i au acid folic, nospa 2 la 12ore pt dureri(si eu am) si duphaston 2 la 12 ore pt sa se mentina sarcina(ca e ff mica)!!! asa mi a dat doctorul. acum am inceput sa mai am senzatie de foame si de greata(am mai si varsat) dar mai mult seara si dimineata am discomfort(si balonata am fost cred din prima saptamana...cand am zis eu ca ceva nu e normal...si apoi am facut testul...si bebe.....
acum ma rog sa fie in regula cand am sa merg la eco si sa se dezvolte normal...te am pupat ai grija de tine

Offline

 

#352 2010-01-13 11:47:13

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

felicitari alina  majoreta


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#353 2010-01-13 11:51:38

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

alinatxxx a scris:

sanca a scris:

multumesc.. o sa iau de acum cand mai simt. m-am speriat ca azi dimineata o colega cand i-am zis ce simt imi zice "da nu e normal" si.. si asa eram eu putin stresata.. cand am mai auzit-o si pe ea..
eu i-am zis si doctorei cand am fost si mi-a zis sa iau no-spa... dar a inceput si mama si soacra sa imi zica sa nu iau ca nu e bine sa iau medicamente si am zis sa rabd cat pot

buna!
si eu sunt acum in saptamana 3-4 nu a zis exact doctorul(am fost la eco dupa ce mi au iesit 5 teste slab pozititve) si a zis ca vede ceva dar fff mic. m a trimis sa fac hcg(e mai mic decat pt saptamana 4-5 cum scrie acolo), trebuie sa l repet vineri apoi luni la eco sa vada ca e totul bine.... sper sa fie in regula. si eu i au acid folic, nospa 2 la 12ore pt dureri(si eu am) si duphaston 2 la 12 ore pt sa se mentina sarcina(ca e ff mica)!!! asa mi a dat doctorul. acum am inceput sa mai am senzatie de foame si de greata(am mai si varsat) dar mai mult seara si dimineata am discomfort(si balonata am fost cred din prima saptamana...cand am zis eu ca ceva nu e normal...si apoi am facut testul...si bebe.....
acum ma rog sa fie in regula cand am sa merg la eco si sa se dezvolte normal...te am pupat ai grija de tine

inca o gravidutza pe forum  goodluck  felicitari alina,  rugaciune  sa fie sarcina bine , si tu si bebe sa fiti sanatosi.


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#354 2010-01-18 01:37:28

Lokyta
New member
Inregistrat: 2009-12-14
Mesaje: 16

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna all .. Am si eu o mica nedumerire ... ultima data am avut cm pe data de 14 dec (  atunci mi-a venit mai devreme ca am intrerupt anticonceptionalele asa de nebuna ce sunt ca am fost la medic si mi-a dat antibiotic si mi-am zis ce rost are sa le mai iau ... ) iar acum mi-a intarziat vreo 5 zile ... pana sa intrerup anti imi venea regulat insa acum stau si il astept si el tot nu mai vine ... tin sa mentionez ca ma doare burta si mijlocul ca si inainte de a-mi veni normal insa ma doare de vreo sap .... mai mentionez ca am facut 1 data fara finalizare in mine oare sa fi ramas ?? aaa am facut un test si mi-a iesit negativ il mai repet si maine ..... ce sa fac ??? astept raspunsurile voastre ms anticipat

Offline

 

#355 2010-01-25 09:47:59

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna mamicilor,
am mai scris pe forum insa niciodata cu vesti bune, numai cu dezamagiri. sad
imi doresc un bb si nu reusesc sa tin sarcina ultima data in octombrie 2009 am avut extrauterin.


insa azi 25.01.2010 in sfarsit un test pozitiv rotfl  din prima dupa doar 10 zile e posibil?
azi de dimi mi-am facutun test si a iesit +   gravida majoreta

NU MAI POT DE ENTUZIASMATA  rotfl  rotfl  rotfl  majoreta  al9leacer
azi merg la doctor

ultima menstruatie am avuto in 27 decembrie 2009 deci: e posibil, tinand cont ca incerc de 2 ani si am pierdut 2 sarcini in 2009?

Ultima oara a fost editat de Lavinia85_tm (2010-01-25 09:49:42)

Offline

 

#356 2010-01-25 11:26:15

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

Buna mamicilor,
am mai scris pe forum insa niciodata cu vesti bune, numai cu dezamagiri. sad
imi doresc un bb si nu reusesc sa tin sarcina ultima data in octombrie 2009 am avut extrauterin.


insa azi 25.01.2010 in sfarsit un test pozitiv rotfl  din prima dupa doar 10 zile e posibil?
azi de dimi mi-am facutun test si a iesit +   gravida majoreta

NU MAI POT DE ENTUZIASMATA  rotfl  rotfl  rotfl  majoreta  al9leacer
azi merg la doctor

ultima menstruatie am avuto in 27 decembrie 2009 deci: e posibil, tinand cont ca incerc de 2 ani si am pierdut 2 sarcini in 2009?

da lavinia , felicitari  happy  happy  happy  happy  happy , esti graviduta pusspusspuss nu exista teste fals pozitive ... si eu sunt graviduta in fix 5 sapt, ultimul ciclu l-am avut pe 21 decembrie .... si eu abia astept sa ajung la doctor ca sa imi zica ca totul este ok, si sa ma pot bucura in voie si sa pot da vestea tuturor ... pana atunci , sunt rezervata. te puuup si iti doresc sarcina usoara ...pusspuss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#357 2010-01-25 15:23:22

Lokyta
New member
Inregistrat: 2009-12-14
Mesaje: 16

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sa va traiasca si sa va bucurati de ei ... sarcina usoara va doresc si mult multa sanatate  puss  puss  puss  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de Lokyta (2010-01-25 15:23:59)

Offline

 

#358 2010-01-25 16:56:19

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lokyta a scris:

sa va traiasca si sa va bucurati de ei ... sarcina usoara va doresc si mult multa sanatate  puss  puss  puss  majoreta  majoreta  majoreta

lokyta , tu ce ai mai facut cu problemuta ta? ai rezolvat-o ? ti-a venit ciclonu? pusspuss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#359 2010-01-25 17:10:56

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

Buna mamicilor,
am mai scris pe forum insa niciodata cu vesti bune, numai cu dezamagiri. sad
imi doresc un bb si nu reusesc sa tin sarcina ultima data in octombrie 2009 am avut extrauterin.


insa azi 25.01.2010 in sfarsit un test pozitiv rotfl  din prima dupa doar 10 zile e posibil?
azi de dimi mi-am facutun test si a iesit +   gravida majoreta

NU MAI POT DE ENTUZIASMATA  rotfl  rotfl  rotfl  majoreta  al9leacer
azi merg la doctor

ultima menstruatie am avuto in 27 decembrie 2009 deci: e posibil, tinand cont ca incerc de 2 ani si am pierdut 2 sarcini in 2009?

felicitari  kram
si eu am avut ultima menstruatie pe 28 decembrie si ieri mi-a iesit primul test pozitiv
sa fie cu noroc de data asta  goodluck

Offline

 

#360 2010-01-25 20:29:30

Lokyta
New member
Inregistrat: 2009-12-14
Mesaje: 16

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Sandrutz a scris:

Lokyta a scris:

sa va traiasca si sa va bucurati de ei ... sarcina usoara va doresc si mult multa sanatate  puss  puss  puss  majoreta  majoreta  majoreta

lokyta , tu ce ai mai facut cu problemuta ta? ai rezolvat-o ? ti-a venit ciclonu? pusspuss

Da a venit big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile .... mi-a intarziat smile ... oricum mi-am inv lectia big_smilebig_smile ....  kram  kram  kram  puss  puss  puss  puss  oricum ma bucur pentru tine smile sarcina usoara iti doresc  puss  puss  puss  puss

Offline

 

#361 2010-01-26 07:39:08

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lokyta a scris:

Sandrutz a scris:

Lokyta a scris:

sa va traiasca si sa va bucurati de ei ... sarcina usoara va doresc si mult multa sanatate  puss  puss  puss  majoreta  majoreta  majoreta

lokyta , tu ce ai mai facut cu problemuta ta? ai rezolvat-o ? ti-a venit ciclonu? pusspuss

Da a venit big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile .... mi-a intarziat smile ... oricum mi-am inv lectia big_smilebig_smile ....  kram  kram  kram  puss  puss  puss  puss  oricum ma bucur pentru tine smile sarcina usoara iti doresc  puss  puss  puss  puss

multam loyka ... puss

dar tu vroiai sa fii gravi sau nu ?


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.