homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-20


#362 2010-01-26 08:54:37

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

neatza,

da ce e sigur e sigur   smile ca am un bb bebic  mic mic mic de tot acol in burtica si ca iau tratament ca sa ramana acol pana la 9 luni.Sunt foarte fericita, nu  pot sa cred ca dupa 2 ani am reusit. rugaciune

ieri am fost la doctor si mi-a confirmat ca sunt insarcinata  cool numai ca inca este mica si o sa revin saptamana viitoare, abea astept. happydance  majoreta

Ultima oara a fost editat de Lavinia85_tm (2010-01-26 08:56:30)

Offline

 



#363 2010-01-26 10:12:26

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

neatza,

da ce e sigur e sigur   smile ca am un bb bebic  mic mic mic de tot acol in burtica si ca iau tratament ca sa ramana acol pana la 9 luni.Sunt foarte fericita, nu  pot sa cred ca dupa 2 ani am reusit. rugaciune

ieri am fost la doctor si mi-a confirmat ca sunt insarcinata  cool numai ca inca este mica si o sa revin saptamana viitoare, abea astept. happydance  majoreta

cand a fost prima zi a cm ? adica cate saptamani si cate zile fix ai ? ce ti-a mai zis doctorul? ce tratament ei ? da-mi si mie detalii de la doctor big_smile


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#364 2010-01-26 10:26:44

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Sandrutz a scris:

Lavinia85_tm a scris:

neatza,

da ce e sigur e sigur   smile ca am un bb bebic  mic mic mic de tot acol in burtica si ca iau tratament ca sa ramana acol pana la 9 luni.Sunt foarte fericita, nu  pot sa cred ca dupa 2 ani am reusit. rugaciune

ieri am fost la doctor si mi-a confirmat ca sunt insarcinata  cool numai ca inca este mica si o sa revin saptamana viitoare, abea astept. happydance  majoreta

cand a fost prima zi a cm ? adica cate saptamani si cate zile fix ai ? ce ti-a mai zis doctorul? ce tratament ei ? da-mi si mie detalii de la doctor big_smile

PRIMA DATA FELICITARI LA ANABELLA_N SI SANDRUTZ

smile NU MI-A ZIS EXACT CAT AM DAR EU STIU SIGUR CA AM 2 SAPTAMANI  dance (ULTIMA MENSTRUATIE 27 DECEMBRIE  SI PERIOADA FERTILA 10-11 IANUARIE) MI-A DAT TRATAMENT DE MENTINERE: CENTRUM MATERNA, THROMBO ASS 50 ML, SI DUPHASTON .
DE DATA ASTA VA FI BINE CA AM DEPISTAT DIN TIMP  happydance disperat  dance

Ultima oara a fost editat de Lavinia85_tm (2010-01-26 10:34:33)

Offline

 

#365 2010-01-26 10:44:29

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

Sandrutz a scris:

Lavinia85_tm a scris:

neatza,

da ce e sigur e sigur   smile ca am un bb bebic  mic mic mic de tot acol in burtica si ca iau tratament ca sa ramana acol pana la 9 luni.Sunt foarte fericita, nu  pot sa cred ca dupa 2 ani am reusit. rugaciune

ieri am fost la doctor si mi-a confirmat ca sunt insarcinata  cool numai ca inca este mica si o sa revin saptamana viitoare, abea astept. happydance  majoreta

cand a fost prima zi a cm ? adica cate saptamani si cate zile fix ai ? ce ti-a mai zis doctorul? ce tratament ei ? da-mi si mie detalii de la doctor big_smile

PRIMA DATA FELICITARI LA ANABELLA_N SI SANDRUTZ

smile NU MI-A ZIS EXACT CAT AM DAR EU STIU SIGUR CA AM 2 SAPTAMANI  dance (ULTIMA MENSTRUATIE 27 DECEMBRIE  SI PERIOADA FERTILA 10-11 IANUARIE) MI-A DAT TRATAMENT DE MENTINERE: CENTRUM MATERNA, THROMBO ASS 50 ML, SI DUPHASTON .
DE DATA ASTA VA FI BINE CA AM DEPISTAT DIN TIMP  happydance disperat  dance

ai 4 saptamani si 2 zile ... felicitari ... ti-a vazut ceva la eco ?

de unde esti ? puss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#366 2010-01-26 11:02:55

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

da sa vazut , mi-a aratat un punctisor acol si mi-a zis ca saptamana viitoare va fi o pata(se va mari) si ma bucurat faptul ca este amplasata bine(asa mi-a zis) .

Sunt din timisoara, dar u?

mai mult  de zis ramane pe saptamana viitoare cand se va vedea mai bine rotfl

Ultima oara a fost editat de Lavinia85_tm (2010-01-26 11:04:27)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2010-01-26 11:05:05

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

da sa vazut , mi-a aratat un punctisor acol si mi-a zis ca saptamana viitoare va fi o pata(se va mari) si ma bucurat faptul ca este amplasata bine(asa mi-a zis) .

Sunt din timisoara, dar u?

mai mult  de zis ramane pe saptamana viitoare cand se va vedea mai bine rotfl

ft frumos .. eu o sa ma duc la prima eco la 6 saptamani si vreo 4 zile big_smile

eu sunt din bucuresti puss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#368 2010-01-26 13:02:37

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Sandrutz a scris:

Lavinia85_tm a scris:

da sa vazut , mi-a aratat un punctisor acol si mi-a zis ca saptamana viitoare va fi o pata(se va mari) si ma bucurat faptul ca este amplasata bine(asa mi-a zis) .

Sunt din timisoara, dar u?

mai mult  de zis ramane pe saptamana viitoare cand se va vedea mai bine rotfl

ft frumos .. eu o sa ma duc la prima eco la 6 saptamani si vreo 4 zile big_smile

eu sunt din bucuresti puss

MI-este frica sa astept atat pentru ca am avut probleme mai exact pana la 6 saptamani in uter nu mai gasea nici un doctor sarcina pur si simplu mergeam la toaleta si o pierdeam grater , de aceea am fost foartre atenta ca sa pot depista si sa pot ajunge la doctor. big_smile

iti urez sarcina usoara. puss

te pup , storstark

Offline

 

#369 2010-01-26 14:18:51

Sandrutz
Full member
De la: Romania - Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 329

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

Sandrutz a scris:

Lavinia85_tm a scris:

da sa vazut , mi-a aratat un punctisor acol si mi-a zis ca saptamana viitoare va fi o pata(se va mari) si ma bucurat faptul ca este amplasata bine(asa mi-a zis) .

Sunt din timisoara, dar u?

mai mult  de zis ramane pe saptamana viitoare cand se va vedea mai bine rotfl

ft frumos .. eu o sa ma duc la prima eco la 6 saptamani si vreo 4 zile big_smile

eu sunt din bucuresti puss

MI-este frica sa astept atat pentru ca am avut probleme mai exact pana la 6 saptamani in uter nu mai gasea nici un doctor sarcina pur si simplu mergeam la toaleta si o pierdeam grater , de aceea am fost foartre atenta ca sa pot depista si sa pot ajunge la doctor. big_smile

iti urez sarcina usoara. puss

te pup , storstark

poy si eu vroiam sa merg saptamana asta, ca nu mai am rabdare, dar nu a putut doctorita decat cel mai devreme pe 4 febr ... asta este, asteptam ...

sarcina usoara si tie iti doresc si sa vedem pozici cu bebeii nostri cat de curand puss


Membra a aliantei PriCo gravida MyGaEl gravida  gravida  gravida Bl gravida  PaLaTtAmAl gravida NeDa gravida Za

Offline

 

#370 2010-01-27 12:32:37

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna fetelor, sunt noua pe aici desi citesc ce scrieti pe forum de mult.
majoreta     majoreta
felicitari pentru lavinia, ma bucur mult pentru tine. stiu ce simti in aceste momente si te inteleg, sa ai foarte mare grija de tine:sanatate multa  si rabdare , in 9 luni o sa va vedeti si e super momentul
majoreta    majoreta
eu azi sunt foarte suparata    grater
am o fetita de 1 an si 9 luni , iar cand am ramas insarcinata dupa multe luni am crezut ca nu am sa mai trec niciodata prin asa ceva ca doar o sa o am pe ea.
dar nu e asa, ne mai dorim un copil si toata lumea imi zicea ca al 2 lea vine usor. e , uite ca nu e asa, se lasa asteptat din nou. deja ne straduim de 5 luni si nu apare. luna asta credeam ca e cu ochi, dar mi s-a dereglat CM si am avut false sperante. dimineata .. surpriza.
cu fetita, s-a intramplat cand nu credeam ca se mai poate intampla, in concediu.
...iar acum am luato de la inceput, stiu am un copil dar imi doresc nespus de mult inca unul, mie dor de mirosul lor de....bebe mic mic

Ultima oara a fost editat de daciana_m (2010-01-27 14:04:25)


sjuk

Offline

 

#371 2010-01-27 12:51:33

Lokyta
New member
Inregistrat: 2009-12-14
Mesaje: 16

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Sandrutz a scris:

Lokyta a scris:

Sandrutz a scris:

lokyta , tu ce ai mai facut cu problemuta ta? ai rezolvat-o ? ti-a venit ciclonu? pusspuss

Da a venit big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile .... mi-a intarziat smile ... oricum mi-am inv lectia big_smilebig_smile ....  kram  kram  kram  puss  puss  puss  puss  oricum ma bucur pentru tine smile sarcina usoara iti doresc  puss  puss  puss  puss

multam loyka ... puss

dar tu vroiai sa fii gravi sau nu ?

Nu . inca nu sunt pregatita pt asa ceva ca sunt "micutza" (21 de ani) pt a fi mami cu toate ca imi plac la nebunie copii ... poate peste 3-4 ani imi voi dori un bebe insa acum ma bucur de nepotelul meu care are 11 luni smile e ca si cum ar fi al meu smile  par  par  puss  puss  puss  puss

Offline

 

#372 2010-01-28 12:05:50

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna fetelor,

inca o zi fericita !!!! rotfl  drink
multumesc de felicitari daciana_m, si nu dispera ca totul va fi bine, crede-ma ca se poate si mai rau big_smilee exemplu eu in 2009 am avut un avort spontan si o sarcina extrauterina asa ca credema ca asta te dezamageste rau de tot si cand credeam ca nu o sa mai raman si ca nici nu mai incerc sad  .....................ups......I DID-IT AGAIN gravida  majoreta

ASA CA NU ITI PIERDE SPERANTA SI NU TE MAI STRESA
LASA TOTUL SA VINA DE LA SINE. puss  SI POATE VOM AUZI SI VESTEA BUNA LUNA VIITOARE rugaciune

Te pup si bucurate ca ai o fetita.  wave

Offline

 

#373 2010-01-28 12:27:06

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

da ai dreptate, ma bucur pt tine ca ai reusit, cate saptamani ai.

ma ingrijoreaza faptul ca am  descoperit dupa nastere o tiroidita cronica autoimuna si din cate am citit cam incurca sarcina(probabil din cauza ei am reusit cu prima ata de greu si am avut probleme cu sarcina riscand sa o pierd) desi endocrinoloaga mea e foarte optimista.

am aflat abia dupa ce am nascut si am avut probleme multiple ca era ideal sa imi fi facut si niste analize de endo in timpul sarcinii si era necesar sa iau ceva medicamente in plus pe parcursul sarcinii dar nu mia zis nimeni sa merg la endo.

cica e necesar in functie de caz sa iei ceva suplimente de iod sau in cazul meu euthirox pe timpul sarcinii si pe perioada de alaptare.


sjuk

Offline

 

#374 2010-02-05 14:17:12

Lavinia85_tm
New member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 23

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

HELLO  la toata lumea. smile

as fi zis buna ziua , dar nu is prea bune la mine sad ................asa ca..!!!!

nu stiu ce sa fac mi-e foarte rau pe aproape tot parcursul zilei, am greturi si chiar vomit , nu mai pun ca nu pot manca nimic si nici pastilele nu le pot lua.

Imi poate da cineva un sfat??? Va rog. rugaciune

Ultima oara a fost editat de Lavinia85_tm (2010-02-05 14:18:44)

Offline

 

#375 2010-02-05 14:45:57

Lokyta
New member
Inregistrat: 2009-12-14
Mesaje: 16

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Lavinia85_tm a scris:

HELLO  la toata lumea. smile

as fi zis buna ziua , dar nu is prea bune la mine sad ................asa ca..!!!!

nu stiu ce sa fac mi-e foarte rau pe aproape tot parcursul zilei, am greturi si chiar vomit , nu mai pun ca nu pot manca nimic si nici pastilele nu le pot lua.

Imi poate da cineva un sfat??? Va rog. rugaciune

Ai parte de o sarcina toxica .... parerea mea este ca ar trebui sa te duci la medic remedii sincer nu cunosc .... cu atat te-am putut ajuta ... multa sanatate iti doresc  puss

Offline

 

#376 2010-02-16 18:02:44

girlll
Membru
Inregistrat: 2009-12-25
Mesaje: 1

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna seara . Am inceput viata sexuala de 1 luna si ceva si luna trecuta mi-a venit ciclul normal , dar de ieri am niste ameteli foarte ciudate sad . Cand am facut dragoste , am facut protejat cu prezervativ . E posibil sa fiu insarcinata ? sad

Offline

 

#377 2010-03-28 14:19:14

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Intrebare ipotetica: la 14 zile de la contact ar putea sa apara simptome  de genul durerilor de sani, starilor de voma dimineata, starilor de somnolenta ? Multumesc.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#378 2010-03-28 14:29:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

teoretic se poate

Offline

 

#379 2010-03-28 14:42:18

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Mersi .. Dar nu crezi ca ar fi totusi cam devreme ?


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#380 2010-03-28 14:43:55

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

in cele mai multe cazuri e prea devreme, dar in alte cazuri chiar se intampla

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.