homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-22


#400 2010-05-09 13:09:03

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Felicitari si sarcina usoara smile

Offline

 



#401 2010-05-09 13:15:18

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Felicitari  majoreta  majoreta
Sa ai sarcina usoara si bebe sanatos si grasun  majoreta  majoreta


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#402 2010-05-09 13:55:04

IULICIK
New member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 15

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

va multumesc mult fetelor si va tin la curent cu tot ce o sa se intample de aici incolo.va pup smile

Offline

 

#403 2010-05-09 17:45:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

felicitari, sarcina usoara sa ai si un bebe sanatos!! puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#404 2010-05-10 16:21:07

c@rmen_iulia
New member
Inregistrat: 2010-03-09
Mesaje: 20

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Rosa a scris:

Si eu am citit de ghimbir folosit in sarcina, dar nu mi s-a zis de el cand era cazul. E posibil sa fie bun.
Mie imi daduse metoclopramid si a zis sa-l iau la nevoie. In rest mananca si tu ce te face sa te simti mai bine si bea lichide, ca lichidele ar trebui sa reduca aciditatea din stomac, in special apa.

de cateva zile am inceput sa ma simt mai bine deoarece am baut foarte multa apa, in special seara si inainte de culcare, doar dimineata mai stari de oboseala si greata, dar imi trece imediat cum manac.....
de mancat incerc sa manac ceea ce imi place....mai greu imi este cu mirosurile...cum simt miros de ceva care nu imi place ma da peste cap....dar incerc sa ma gandesc la ceva care imi place si imi trece....totusi sunt multumita ca nu vomit...


va multumesc mult fetelor pentru raspuns.....


gravida 37 +
puiutul nostru mult dorit bebe miruna maria
it's a girl applause happydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2010-05-10 16:41:45

c@rmen_iulia
New member
Inregistrat: 2010-03-09
Mesaje: 20

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

IULICIK a scris:

buna katami!am facut test azi de dimineata si a iesit pozitiv ,de fapt am facut 2 rodnar si mi-au iesit amandoua pozitive.dar am durerea asta asa ca de menstruatie si durerea de ovare le simt acolo ca sa zic asa la orice miscare care o fac .deci dupa spusele tale nu ar trebui sa ma speri. si vroiam sa te mai intreb cam cand sa ma duc la un control daca eu am avut ovulatia pe 20-21-22 si menstra trebuia sa vina pe 1 mai?multumesc

felicitari iulicik, sa fie intr-un ceas bun, sa te bucuri de el , sa ai o sarcina usoara...cea mai usoara , si sa fiti sanatosi, sa va faceti mari si grasani....
ar trebui sa faci o eco...e tare rau.....m-am bucurat atat de mult cand l-am vazut, chiar daca era cat un sambure de mar si abia se vedea...dar i-am auzit inimioara si e o experienta de neuitat...eu toata ziua am visat...nu mai stiam de mine...eram in al 9-lea cer...parca nu mai auzeam nimic .... este foarte frumos....trebuie sa-ti faci o eco....


iti urez multa bafta....si sarcina cat mai usoara.....

poop...
majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


gravida 37 +
puiutul nostru mult dorit bebe miruna maria
it's a girl applause happydance

Offline

 

#406 2010-05-19 11:37:59

timi_gabi
New member
Inregistrat: 2008-11-11
Mesaje: 22

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna ziua

Am o nelamurire si a-si dori sa imi dati un sfat.
Se poate sa ai menstruatie si sa fii insarcinata?
In aprilie mi-a venit ciclul dar a intarziat 2 saptamani. Dupa care m-a tinut doar 3 zile ciclul altadata aveam sapte zile.
Acuma in mai din nou a intarziat 2 saptamani tot asa 3 zile m-a tiunut si nu am avut multa sangerare, iar mananc foarte mult, ma simt obosita, simt ca vine sa dorm intruna si dimineata cand ma trezesc am ameteli.
Se poate sa fiu insarcinata?
Multumesc
Timea

Offline

 

#407 2010-05-19 14:46:01

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

timea, un test de sarcina o sa-ti raspunda la intrebare si nu o sa lase loc de dubiu smile

Offline

 

#408 2010-05-19 17:23:58

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

timi, exista menstruatie peste sarcina, dar e destul de rar.. test de sarcina si afli smile


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#409 2010-05-21 17:11:28

IULICIK
New member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 15

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna din nou fetelor !am fost la dr sa-mi confirme sarcina sunt in 6saptamani are si activitate cardiaca ,in schimb am o mik problema.mi-a spus dr ca nu prea am corp galben si ca e risc de avort si ca sa iau utrogegestan si dimineata si seara.voi ce ziceti asa e problema fff grava asta cu corpul galben? va multumesc frumos si va pup

Offline

 

#410 2010-05-21 17:34:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

e posibil sa nu-l fi identificat echografic. sau sa fie mai mic si deci mai putin eficient. corpul galben este foarte important pentru ca el produce progesteron necesar sustinerii sarcinii. deaceea ti-a prescris utrogestan care este un supliment de progesteron. urmeaza tratamentul asa cum ti s-a recomandat.
succes si sarcina usoara!

Offline

 

#411 2010-05-27 11:15:01

aidatoffy
Membru
Inregistrat: 2010-05-27
Mesaje: 4

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna fetelor,

Este prima data cand intru pe acest forum.
Eu si sotul meu ne dorim enorm sa devenim parinti.
Nu stiu de ce, dar eu am o presimtire si anume faptul ca sunt insarcinata. Imi este frica ca nu cumva sa fiu dezamagita.
Ultima menstra a fost pe 04.05.2010, in perioada fertila 17.05-22.05.2010 si mai ales cand am avut ovulatia pe 18.05.2010 am avut contact sexual neprotejat cu sotul meu.
Simptomele pe care le am sunt:
- durere suportabila de ovar drept, mai rar de ovar stang;
- durere suportabila de sani mai ales de san drept, durere care in primele doua zile era situata la baza sanului, iar in ultimele zile simt niste furnicaturi uneori usoare usturimi la sfarcuri;
-durere permanenta de spate in zona lombara inca de la primul act sexual neprotejat de pe 15.05.2010;
-ieri si alaltaieri am simtit usoare ameteli, si stari de greata;
-beau foarte multa apa plata;
-si simt in gat un nod, am jagaraie;
-nu suport mirosul de benzina, si de tigara;
-in primele zile am avut un gust amar in gura, gust care dupa o zi, doua s-a transformat intr-un gust diferit gen metalic.
Am ciclu neregulat, normal saptamana viitoare ar trebui sa am urmatoarea menstra.
Stiu ce este prea devreme pentru test de sarcina.
Dar totusi sunt tare nerabdatoare.
Dupa ce simptome am, credeti ca as putea fi insarcinata?

Va multumesc!
angel

Offline

 

#412 2010-05-27 12:26:29

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

aida, sunt nenumarate cazuri in care fetele de pe forum au avut toate simptomele posibile de sarcina si pana la urma n-a fost sau n-au avut nici un simptom si s-a lasat cu test de sarcina pozitiv. pot fi destul de inselatoare simptomele... e adevarat, suna bine ce descrii tu dar nu te baza pe asta, incearca sa astepti cu rabdare pana vei putea face test.
iti tin pumnii  goodluck  goodluck  goodluck

daca vrei, poti vorbi cu alte fete care aspira la bebe, aici:
http://forum.anticonceptionale.ro/t3051 … CA-27.html

Offline

 

#413 2010-05-27 13:00:35

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

urinatul des este unul dintre primele simtome

Offline

 

#414 2010-05-27 13:05:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

soare, depinde... la mine nu, mult mai tarziu am inceput sa indesesc drumurile spre baie
primul simptom la mine a fost o somnolenta incredibila, la 9 zile de la ovulatie am adormit la ora 20.30  yikes
la 10 zile de la ovulatie mi-a iesit testul pozitiv smile somnolenta a continuat pana in prezent  tongue

Offline

 

#415 2010-05-27 13:20:17

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

la mine primul simptom a fost ameteala.
apoi durere de ovare cam similara cu cea de la ciclu si apoi ... testul pozitiv.
bafta.
puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2010-05-27 13:21:12)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#416 2010-05-27 18:49:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

gargarita a scris:

soare, depinde... la mine nu, mult mai tarziu am inceput sa indesesc drumurile spre baie
primul simptom la mine a fost o somnolenta incredibila, la 9 zile de la ovulatie am adormit la ora 20.30  yikes
la 10 zile de la ovulatie mi-a iesit testul pozitiv smile somnolenta a continuat pana in prezent  tongue

exact asa si la mine.

iar drumurile la baie... se indesesc DUPA CE CRESTE BURTA smile ca apasa pe vezica, plus ca ai mai multa "carne" de filtrat cu aceiasi rinichi smile in niciun caz la varste mici de sarcina... e pur psihic smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#417 2010-05-28 14:08:48

aidatoffy
Membru
Inregistrat: 2010-05-27
Mesaje: 4

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

gargarita a scris:

soare, depinde... la mine nu, mult mai tarziu am inceput sa indesesc drumurile spre baie
primul simptom la mine a fost o somnolenta incredibila, la 9 zile de la ovulatie am adormit la ora 20.30  yikes
la 10 zile de la ovulatie mi-a iesit testul pozitiv smile somnolenta a continuat pana in prezent  tongue

Buna fetelor,

Astazi este a 10 -a zi de la ovulaie, deci sa inteleg ca as primi un rezultat cat de cat la testul de sarcina?
Inca un lucru aseara m-au durut destul de tare sanii mai ales sfarcurile, care sunt foarte sensibile. Sanii sunt mai tari.

Va multumesc pentru sfaturi,
Pup.
spermatozoid

Offline

 

#418 2010-05-28 14:14:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

La mine primul semn de sarcina a fost ca nu reuseam de nici un fel sa-mi beau cafeaua de dimineata, imi era scarba de ea. Si la fel si cu ciocolata, eu care mancam cate una pe zi, daca aveam ocazia  smile

Sanii si mersul des la baie au inceput mai tarziu...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.