homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-31


#571 2013-06-09 21:56:36

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Nu stiu ce sa mai cred sad pana la urma nu am făcut test pentru ca spotting ul s-a transformat in menstruatie..sau ceva asemănător. ..este de culoare foarte inchisa,  un maro ?nchis și urat ...nu este culoarea si consistenta cu care sunt obișnuita...oare sa ma ingrijorez..? Știți care sunt motivele unei astfel de menstruatii maro? Sa fie vorba de o sarcina oprita din evoluție? Nu sunt chiar chiaguri, dar nu este sange curat grater


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#572 2013-06-10 11:17:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna fetele. Care ma poate ajuta si pe mine? Ieri m-am trezit cu gatul umflat si pana sear am ajuns sa am si febra..nu am luat decat niste lamaie si un ceai ca nu mai reuseam sa inghit nimic..toata noaptea am avut febra si acum ducandu-ma la baie am observat iar hartia patata...ce sa fac? Poate fi ceva provocat de raceala(febra) programarea la dc. e abia pe 19 iulie...daca e ceva nu pot merge decat la urgente.....va rog dati-mi un sfat


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#573 2013-06-10 16:25:33

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pai nu cred ca are legatura raceala cu scurgerile, probabil ti-ar trebui o sustinere adica duphaston parca se da, ....ar fi bine sa mergi sa te vada , poate chiar in urgenta, pt raceala ia si propolis si miere, multe lichide caldute, nu fierbinti ...sanatate multa!


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#574 2013-06-11 10:13:28

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Nu stiu de ce au fost acele scurgeri dar s-au oprit pana la urma si adupa aproape 4 ore de asteptare la urgente am reusit sa aflu ca totul e bine sau asa ar trebui.....ca este o camera de 0,68-0,54cm si adiacent o alta camera de0,63-0,27cm care nu a inteles daca este o arie de desfacere????? sau o a doua camera????? Acum va trebui sa refac anumite analize....beta la 48 de ore si o alta ecografie la 10-14 zile...Speram bine.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#575 2013-06-11 13:25:37

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

chiar nu inteleg, e posibil sa fie gemeni cu 2 placente?...va fi bine kristinika, daca s-au oprit sangerarile, sa ne tii la curent.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#576 2013-06-11 14:45:31

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Pentru moment este bine totul,nu mai simt nimic ciudat....ne auzim curand cu vesti noi..


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#577 2013-06-11 16:38:25

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

deci despre problema mea... nimic? sad intarziere 4 zile, doar 2 zile menstruatie de un maro urat rau, test sarcina negativ... oare ce sa fac? am citit ca ar fi semn al unei raceli.. menstruatie peste sarcina? testul a fost negativ clar...mai citeam pe undeva de sarcina extrauterina... asta a pus capac! nu mai citesc nimic, ajung la balamuc...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#578 2013-06-11 18:17:18

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

pai daca testul de sarcina e negativ, nu a fost avort menstrual; s-ar fi pozitivat si la extrauterina daca era - poti face un test beta-hcg daca vrei sa fii 100% sigura
astfel de lucruri se mai intampla, sunt sigura ca in mod normal nu i-ai fi dat atentie

Offline

 

#579 2013-06-11 18:38:03

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

M-am mai liniștit sad daca se pozitiva in caz de extrauterina, rasuflu usurata, fara indoiala testul a fost negativ...ai dreptate, daca stau sa ma g?ndesc, au mai fost menstruatii ciudate..numai ca nu eram eu paranoia..n-am crezut,  dar se pare ca am făcut o obsesie...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#580 2013-06-11 18:56:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Acum offtopic si poate o sa zici ca nu e treaba mea, ca nu stiu cum e... si eu sunt o personalitate din asta anxioasa si obsedata de control si lucrul asta mi-a adus niste probleme de sanatate, printre altele.
Stiu ca ai senzatia ca daca te stresezi ingrozitor si suferi pentru lucrul asta arati cat e de important pentru tine si il meriti cu adevarat, intr-un fel, dar de fapt nu e asa... copilul tau va veni cand va vrea el si are nevoie de o mama sanatoasa, calma si care sa nu se panicheze din orice   puss

Offline

 

#581 2013-06-11 20:12:47

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

smile tot offtopic...o vreme mi-a fost teama sa recunosc eu fata de mine, ca in sf?rșit imi doresc un copil. .cand spun in sf?rșit,  ma refer la faptul ca s-a ?nt?mplat destul de t?rziu. .altele mi-au fost prioritățile..si pe de o parte m-am simțit vinovata...vinovata in sensul ca atatia ani am facut eforturi sa NU am un copil..iar acum vreau la comanda..si de aici, da, poate se aplica ce spui tu, ca daca ma stresez si sufar, o sa si merit...eh, asta e problema cu care ma confrunt...oare merit?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#582 2013-06-11 21:31:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Iulia sincer nu te mai gandi asa mult si vei vedea ca va fi totul bine....tu mai mult te stresezi in loc sa te linistesti si iti faci rau cu mana ta.... Lasa natura sa isi faca rostul si daca nu si nu incepe sa faci anumite examene dar nu te mai stresa fara rost sau iti vei face rau singura...ai rabdare si incredere sau daca nu analize si termina cu gandurile negative ca nu e bine


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#583 2013-06-11 21:53:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Iulia si eu am 32 de ani si am incercat aproape un an pana sa reusesc si sincer in octombrie ar fi trebuit sa intram in programul de fecundare asistita (cred ca asa se chiama) si cum nu m-am mai gandit deloc s-a intamplat deci se va intampla si la tine,doar ai rabdare ca esti inca tanara


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#584 2013-06-12 08:40:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Da, asa e! Aveți dreptate,  imi fac mai mult rau dec?t bine.  O sa las stresul si am sa incerc sa imi vad de viața.  Daca e sa fie, va fi! Mulțumesc mult pt incurajari! smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#585 2013-06-14 07:39:25

raluca10
New member
Inregistrat: 2013-06-04
Mesaje: 9

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Chiar nu mai inteleg nimic ,,,e posibil la  a 5 zi de intarziere mi-am facut testul si a iesit negativ ,,,mia distrus toate sperantele ,,speram sa fie pozitiv ,,e posibil totusi sa fiu gravida si sa mai astept cateva zile si sa-mi mai fac un test

Offline

 

#586 2013-06-14 08:44:12

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Daca nu a apărut menstruatia, șanse sunt...dar pe mine nu ma mai mira nimic sad..


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#587 2013-06-14 09:30:02

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Daca nu apare in cateva zile refa testul si daca nu mai ai si alte simptome de sarcina pe langa intarziere e foarte posibil sa nu fie nimic ci o simplaintarziere din dorinta de a fi sarcina,schimbarea stilului de viata sau o banala raceala......sau poate e prea devreme....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#588 2013-06-14 11:21:25

raluca10
New member
Inregistrat: 2013-06-04
Mesaje: 9

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Pai pana acum cateva zile  am avut ca niste junghiuri in partea de jos ,,,acum de cateva zile or inceput sa maa doara sani nu foarte tare dar ma dor...nu stiu ce sa mai cred sper totusi sa fiu gravida

Offline

 

#589 2013-06-14 11:36:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

asa incep si eu sa simt toate alea dupa cateva zile de intarziere, ba ca mi-e greata, ba ca sanii ma dor, ba ca una, ba ca alta... luna asta, chiar si dupa ce mi-au venit "musafirii", am continuat sa simt toate alea.... cred ca reusim cumva sa ne inducem toate starile astea... si cum spunea cineva mai sus, in alte circumstante nici nu dadeam importanta....
singura solutie, raluca, este sa te inarmezi cu rabdare si sa repeti testul... eu iti tin pumnii! wink am nevoie sa aud si vesti de genul asta!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.