homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu chiar despre sex-2


#20 2009-06-11 11:44:24

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: nu chiar despre sex

offtopic What's wrong with you people ? smile
Asa ... chiar n-ati inteles nimic din toata chestia aia ( oh, da, sunt transanta din nou ... ) ... ? I mean ... Pur si simplu si-a expus povestea ... de cand e interzis sa scrie cineva mai mult de 10 randuri ? Nu stiu ce va tot legati de faptul ca a spus ca e frumoasa ... A spus asta ca un aspect al povestii ei, nu e ca si cum intreg topicul ar fi despre asta ...

Jessie a scris:

E complicata treaba, poate de pe urma acestei intamplari o sa traga niste invataminte pt viitor, asta indiferent cum se va termina povestea.

Si subscriu, Jess ..

Ultima oara a fost editat de kdeea (2009-06-11 11:48:20)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 



#21 2009-06-11 12:01:02

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: nu chiar despre sex

divya a scris:

kdeea a scris:

divya a scris:

cam atat....
em totusi o intrebare..trecem peste faptul ca ti'ai inselat prietenul...nu te mustra constiinta?!poti sa dormi noaptea stiind ca ai inselat atata incredere si ca de acum inainte nu va mai fi la fel?intrebari ar fi mai multe,cred ca ai prins ideea(te intreb deoarece ma pun in situatia ta neutral )

Eu am inteles ca era despartita de prietenul cand cand she did that stuff ... nu ?
Si nu ca as fi de acord cu ce a facut, dar no, cata vreme era single ...

ce am retinut eu ca fiind cel mai important din toata povestea(de aceea am pus si intrebarile astea) citez:"eu vreau totusi sa ma casatoresc, dar numai cu el. nu i-am marturisit asta caci nu stiu.... ma tem ca mi-ar spulbera definitiv sperantele" si"am omis sa spun si ca motivul principal pt care il tin intr-o sicana continua pe iubi si pt care ne tot despartim si impacam este faptul ca mi-a spus ca este capabil sa ma iubeasca si sa traiasca o viata langa mine, este capabil sa-mi faca copi si sa nu ma insele niciodata, nici macar cu gandul..."
ei bine....faptul ca era single nu conteaza,daca se gandeste sa se casatoreasca cu el...in fine nu vreau warn k incalc regulamenrul,deci ma abtin de al alte comentarii.
bibi,sincer iti doresc numai bine,si sa inveti ceva din povestea asta hmm

Pai da, absolut, e clar ca nu asta e modalitatea de a te razbuna, am si zis ca nu sunt de acord. Si clar eu nu as face asa ceva. Nu stiam insa exact daca am inteles bine, daca era cu prietenul ei cand she did that stuff, sau era singura.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#22 2009-06-11 12:19:14

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: nu chiar despre sex

kdeea a scris:

divya a scris:

kdeea a scris:


Eu am inteles ca era despartita de prietenul cand cand she did that stuff ... nu ?
Si nu ca as fi de acord cu ce a facut, dar no, cata vreme era single ...

ce am retinut eu ca fiind cel mai important din toata povestea(de aceea am pus si intrebarile astea) citez:"eu vreau totusi sa ma casatoresc, dar numai cu el. nu i-am marturisit asta caci nu stiu.... ma tem ca mi-ar spulbera definitiv sperantele" si"am omis sa spun si ca motivul principal pt care il tin intr-o sicana continua pe iubi si pt care ne tot despartim si impacam este faptul ca mi-a spus ca este capabil sa ma iubeasca si sa traiasca o viata langa mine, este capabil sa-mi faca copi si sa nu ma insele niciodata, nici macar cu gandul..."
ei bine....faptul ca era single nu conteaza,daca se gandeste sa se casatoreasca cu el...in fine nu vreau warn k incalc regulamenrul,deci ma abtin de al alte comentarii.
bibi,sincer iti doresc numai bine,si sa inveti ceva din povestea asta hmm

Pai da, absolut, e clar ca nu asta e modalitatea de a te razbuna, am si zis ca nu sunt de acord. Si clar eu nu as face asa ceva. Nu stiam insa exact daca am inteles bine, daca era cu prietenul ei cand she did that stuff, sau era singura.

am mai citit odata...deci era singura...

Offline

 

#23 2009-06-11 12:24:34

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: nu chiar despre sex

eu cred ca principala ei greseala nu e faptul in sine ca s-a culcat cu altul, ci faptul ca a facut-o cu un tip care nu o atragea cu nimic doar ca sa se razbune pe prietenul ei.....putea sa-si gaseasca macar pe unul care sa o atraga, macar sa stie ca da, frate, am simtit nevoia sa ma razbun, stiu ca nu e prea frumos din partea mea, dar macar m-am simtit bine cu tipul asta si nu regret! cred ca asta e cel mai important, sa nu facem lucruri pe care sa le regretam mai tarziu!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#24 2009-06-11 12:30:39

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: nu chiar despre sex

vezi, pe pagina home ca e un articol, ceva de genul "stii sa spui nu?". se pare ca ai nevoie sa il citesti...nu vreau sa fiu rea, dar ce obligatie de a face sex cu el ai simtit? mai ales daca zici ca ti se parea grotesc el insusi si comportamentul lui...iubitul tau nu are dreptul sa iti ceara socoteala daca afla, pt ca din cate inteleg erati despartiti in perioada aia, deci fiecare cu treaba lui. probabil si el a facut sex cu alte femei.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-06-11 13:09:49

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: nu chiar despre sex

si eu ce limbaj neadecvat am avut? mi-am spus parerea care e problema? ca tot e un forum liber....

Offline

 

#26 2009-06-11 13:43:09

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: nu chiar despre sex

bibi....nu stiu cat de sexy esti tu si sincer nici nu ma intereseaza insa se vede ca esti copilaroasa, se vede ca esti obisnuita sa ti se ofere, nu sa ceri, nu sa lupti....ai gresit de mai multe ori:
- ai gresit ca ai lasat sa va despartiti: trebuie sa ii spui atunci lui iubi tot ce simti si tot ce iti doresti
- ai gresit ca ai avut aceea aventura
- gresesti ( sau poate nu ) ca il minti acum

erau multe lucruri pe care trebuia sa le faci si nu le-ai facut iar acum e deja prea tarziu. nu stiu cat de bine il stii pe individul cu care ai avut aventura...nu stiu daca vreodata, la un pahar de vorba nu ii va spune unchiului lui iubi si tot asa.... si daca eviti petrecerea de acum, tot veti da ochii odata si odata...gandeste-te ca poate fi la nunta sau la botezul copilului vostru...
poate , repet poate, ar fi mai bine sa ii spui tu prietenului tau cam ce s-a intamplat...nu atat de detaliat cat ai povestit aici dar poate ar fi mai bine sa afle de la tine...si nu ai face rau sa ii spui si ce ai scris aici in cel de al doilea post al tau ca simti fata de el...pariez ca nu i-ai spus-o niciodata asa! daca ii vei spune, fa-l sa inteleaga de ce ai facut-o, cat de fraiera ai fost gandind cum ai gandit...
cat despre celalalt...de ce te mai intereseaza de ce nu te mai cauta? ai vrea sa o faca? ar insemna ca atunci mai are o chestie pentru tine si cred ca ar fi si mai rau.
si zau! iti alegi in modul cel mai prost posibil barbatii cu care ai o aventura pentru ca, bibi, mie un barbat care arata jalnic precum el, care aduce in felul asta o femeie in casa lor ( sau a cui o fi fost ), care trece la limbi din prima si care este atat de libidinos pe cat l-ai descris tu iar la final vor o poza impreuna cu fata, nu-mi spune altceva decat ca este un ratat sexual ( si poate nu numai ) care colectioneaza femei si care vrea sa se laude cu "victimele" ascunzandu-si astfel un complex...

Ultima oara a fost editat de lucia05 (2009-06-11 13:45:22)


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#27 2009-06-11 14:11:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu chiar despre sex

andrulina a scris:

si eu ce limbaj neadecvat am avut? mi-am spus parerea care e problema? ca tot e un forum liber....

parerea se poate exprima si intr-o maniera mai asertiva...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#28 2009-06-11 14:17:34

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: nu chiar despre sex

da o pot exprima asa cum vreau ca e un forum si am dreptul la opinie...n-am jignit-o nu i-am facut nimic si voi sariti imediat ca ce a spus nu stiu cine si cu avertismente...lasati oamenii sa-si exprime parerea sincera ca regulamentul il stim si nu cred ca am jignit eu pe careva de cat timp sunt pe forum...si topicurile se inchid si se ajunge la scandal si din cauza voastra pt ca imediat cum spune cineva o aprere mai acida si e mai transant interveniti voi de parca cine stie ce s-ar fi spus

Offline

 

#29 2009-06-11 14:24:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu chiar despre sex

"nu stiu ce fel de pers esti tu de te poti culca cu oricine iti iese in cale"
"lasa ca daca nu va fi actualul sau nenea cu care te-ai culcat poate va pica vreun fotbalist sau vreun cocalar ceva...."

am extras doar 2 idei din posturile tale si nu sunt acide sunt de a dreptul rautacioase...am spus si repet...daca nu poti sa-ti expui parerea intr-o maniera civilizata ai optiunea de a sari peste topicurile care nu-ti convin...si acestea fiind spuse cred ca putem incheia subiectul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#30 2009-06-11 14:27:03

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: nu chiar despre sex

andrulina a scris:

in primul rand razbunarea e arma prostului....in al doilea rand nu stiu ce fel de pers esti tu de te poti culca cu oricine iti iese in cale.....credeai ca daca faci sex cu unul iubitul tau afla? clar nu avea cum sa afle...deci daca tot zici ca nu ti-a placut cu ala pt ce ai mai facut-o?
mie toata povestea asta imi lasa un gust amar....puteai sa rezumi totul nu sa incepi sa iti faci descrierea....ca nu intereseaza pe nimeni cum arata careva
si solutia probabil o vei gasi singura asa cum ai gasit-o si la restul "problemelor" tale....
vezi poate ii impaci pe amandoi in noaptea aia ca sa fie totul perfect

Opinia pencare ti-ai exprimat-o ... de fapt este o eticheta pusa indirect acestei fete.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#31 2009-06-11 14:28:28

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: nu chiar despre sex

este o expresie...si de multe ori aceasta expresie a fost folosita pe forumul asta...dar voi vedeti doar ceea ce vreti atat
ma rog...nu-mi mai bat capul aiurea credeti ce vreti

Offline

 

#32 2009-06-11 17:10:04

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: nu chiar despre sex

mai oameni buni lasati fata in pace. a gresit asta este. alta data o sa ii fie invatatura de minte. insa al ei iubit nu ar trebui sa fie deranjat ca a mai avut ea relatii sexuale pentru ca NU ERAU IMPREUNA. asta cred ca spune tot. in legatura cu modul si  tipul cu care a fost..nu comentez. fiecare isi alege partenerul


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#33 2009-06-11 17:16:17

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: nu chiar despre sex

bibi, daca vrei sa fii in continuare cu tipul asta (iubi tau) eu zic 2 lucruri:
1. du`te la petrecere, du`te unde vrei, unde trebuie...si efectiv ignora-l pe tipul celalalt..poarta`te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat daca va intalniti... nu`l lasa sa iti manipuleze viata. daca va fi sa spuna ceva, gasesti atunci o scuza, o inventie, un pretext (sau poti sa te gandesti la el de pe acum, pt orice eventualitate)
2. nu ii spune lu iubi tau ce ai facut. sub nici o forma! nici intr`un moment de sinceritate totala, nici intr`unul slab, nici pt ca te mustra constiinta. pt ca nu o sa faci altceva decat sa distrugi relatia. mai devreme sau mai tarziu, dar definitiv.

nu e bine ce ai facut, o stii si tu.. trebuie sa inveti sa handle problems, nu sa incepi cu telenovelisme ca te mariti cu altul si el vine si te salveaza pe un cal alb. cu astea nu rezolvi nimic.
si categoric trebuie sa inveti sa il respecti daca vreti sa aveti o relatie frumoasa. sa te porti cu el asa cum se poarta el cu tine.
cat despre tot ce s-a intamplat cu tipul ala, repet: UITA! gandeste`te ca nu a existat.
asta e sfatul meu.

anca9 a scris:

nu de alta, dar e posibil daca nu-i spui sa te macine pe viitor intamplarea asta.

si eu gandeam asa. si am invatat pe propria piele ca mai usor traiesti cu mustrarile de constiinta decat cu reprosurile lui..

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-06-11 17:18:52)


hjarta

Offline

 

#34 2009-06-11 17:51:32

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: nu chiar despre sex

perfect de acord cu ce a spus Loveable .. poate as fi preferat sa ii spui adevarul pt ca a gresi este omeneste si poate la un momendat o sa greseasca si el ...si atunci o sa poti sa il ierti gandindu-te ca si tu ai gresit si te-a iertat. Ai o viata inainte cu el si totul este posibil si se vor ivi multe probleme si vor fi momente frumoase si poate mai putin frumoase dar ca acesta, nu pt ca esti fata inteligenta si ti-ai invatat lectia.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-06-11 17:51:54)

Offline

 

#35 2009-06-11 18:01:10

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: nu chiar despre sex

Sfatul meu e ca daca nu vrei sa il pierzi sa nu-i spui inca ce ai facut pentru ca de-abia v-ati impacat din nou si probabil ca in mintea lui pune inca in balanta daca sa ramana sau nu cu tine, indiferent de ce ti-a spus sau te lasa sa crezi. Spera ca amicul gras si chelios n-o sa se dea in fapt, mergi la petrecere si ignora-l.

Asteapta cateva luni, ca apele sa se linisteasca si sa fii sigura ca al tau te vrea iar la fel de mult cum te vroia odata si atunci cauta un moment in care sa ii spui. Incearca, chiar daca nu esti sa pari cat mai afectata, plansul ajuta. In nici un caz sa nu-i spui dupa o cearta sau cand e nervos, suparat, stresat. Incearca sa fie seara sau cat mai spre noapte, eventual pe intuneric, psihicul uman e mai obosit atunci si se instaleaza somnolenta care ne face mai pasivi. O sa te ierte daca te iubeste si in functie de cum e el construit o sa ai o perioada in care o sa-ti mai arunce cate o ironie.

Orice ar fii e mai bine sa afle de la tine. Daca afla de la altcineva in capul lui ceea ce ai facut tu va fii de 10 ori mai grav. Bafta !


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#36 2009-06-11 20:16:45

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: nu chiar despre sex

Parerea mea este ca fara comunicare sincera (ceea ce in cazul vostru lipseste cu desavarsire) o relatie nu poate supravietui decat daca este bazata pe interese.
Si poate inainte sa incerci sa repari orice ar trebui sa te gandesti de ce vrei sa fii cu iubitul tau - din iubire sau doar din orgoliu, ca sa-ti dovedesti ca poti si meriti.

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-06-11 20:17:44)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#37 2009-06-11 21:55:23

persifona
Vizitator

Re: nu chiar despre sex

Andru, nu cred ca ti-ar fi placut ca atunci cand ai intrat si ne-ai zis ce problema te apasa si ce griji avea pe suflet, fetele de pe forum sa-ti raspunda asa. Ok, nu toti oamenii sunt pe placul nostru sau nu pe toti ii intelegem, dar cred ca ar trebui sa le raspundem frumos, ca-n fond nu ne-au gresit cu nimic.
Si e de datoria noastra sa intervenim atata timp cat pot aparea conflicte.

bibi, parerea mea e ca pe tipu ala il doare fix in pix de tot si nu a vrut decat sa te aiba, a obtinut asta, pa la revedere. Cred ca-i dai prea multa importanta unuia de care peste ceva timp nici nu-ti vei mai aminti.

 

#38 2009-06-11 22:06:05

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: nu chiar despre sex

Si eu spun ca este clar ca ala nu a vrut decat sa se culce cu tine si dupa ce a reusit l-a durut in paispe' de tine.Urat sau cum spui tu ca a fost,dar a reusit sa te aduca in patul lui si apoi tot tu te-ai tinut dupa el,deci.....


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.