homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu chiar despre sex-4


#58 2009-06-12 13:25:29

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: nu chiar despre sex

Chestia e ca daca ea vrea actul si el nu vrea cu nici un chip, orice ai zice tu, tot nu va putea sa fie perfect fericita.

Si stiu ca divorturi exista, dar eu de exemplu imi doresc foarte mult sa ma casatoresc, copiii mei sa aibe clar in minte ca mama si tata sunt casatoriti si eu sunt copilul. Nu stiu, poate sunt eu mai traditionalista, dra daca iubitul meu ar zice ca el nu s-ar casatori in veci nu as sacrifica visul meu pt nimeni, sau poate cine stie, as sacrifica, dar stiu ca tot timpul i-as reprosa asta, ceea ce nu e bine.

"Nu vrei sa speli vasele? Pai tu nu vrei nimic, nici macar nu ai vrut sa te casatoresti cu mine!"
"Nu ai dus gunoiul? Bla bla bla"

Offline

 



#59 2009-06-12 15:29:08

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: nu chiar despre sex

eu nu inteleg o chestie... ce tot o dati cu " nu ii spune iubitului tau etc etc" daca ei nu mai erau impreuna? puneti-va in locul ei..daca v-ati desparti de prieten nu imi spuneti ca il veti astepta mult si bine si nu ati mai avea relatii cu altul/altii smile ca modul in care s-a culcat cu ala si motivul sunt gresite...asta e alta problema.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#60 2009-06-12 16:29:43

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: nu chiar despre sex

si eu cred ca ar trebui sa ii spuna ce s-a intamplat...chiar daca acum sunt de abea impacati...daca el o iubeste cu adevarat si ea ii explica , in mare parte cum a explicat si aici, si arata ca ii pare rau, ar trebui sa o ierte..intr-un final erau despartiti, si ea nu avea nicio obligatie sa nu umble cu altul in asteptarea lui, chiar daca il mai iubea....
si-ar asuma un risc mare daca i-ar spune acum..dar tinand cont ca tipul are dovada, si la cum sunt baietii, ar putea sa ii arate prietenului ei, cel mai bine ar fi sa afle de la ea...


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#61 2009-06-12 21:59:44

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: nu chiar despre sex

Si eu consider ca ar trebui sa-i spuna iubitului de aventura ei de cand erau despartiti. Daca o va ierta inseamna k o iubeste, iar dak nu...asta e... Tot va afla o data si odata si consecintele pot fi mai grave ...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#62 2009-06-12 23:07:31

bibi22
New member
Inregistrat: 2009-06-10
Mesaje: 14

Re: nu chiar despre sex

buna seara!
nu am uitat de topic, insa m-a cam descurajat vehementa cu care sunt aratata cu degetul, precum si insinuarile cum ca as avea o imaginatie bogata si toate cele. este povestea mea, traita 100%. momentan nu am probleme psihice care sa ma determine sa povestesc vrute si nevrute, si nici nu incerc sa ma lansez in beletristica.
despre sugestia cum ca as avea o identitate dubla, asta e iar o prostie. propun moderatorilor sa-mi verifice ip-ul. asta e singurul meu cont pe forumul asta, si de fapt cam singurul din intreg internetul (exceptand cateva retele de socializare).
cineva a spus ca este corect sa primesc si critici. teoretic ele sunt constructive, insa in realitate efectul lor se traduce prin demoralizare, dar e ok. nu e necesar ca toti sa vrem sa ajutam. uneori, simplul fapt ca ne purtam urat cu altii, ne face sa uitam de propria nefericire.
despre varsta, va pot spune ca  eu am 21 de ani, iubi are 22. sunt constienta ca am facut o mare prostie, m-am lasat folosita, practic se poate spune ca am incercat sa ma vand.... inainte incercam sa privesc situatia cu optimism, incercam sa fac haz de necaz. credeam ca este ceva ce a trecut si gata. apoi m-am gandit ca nu e chiar asa. apa si sapunul nu spala tot. din pacate samponul pt suflet nu a fost inventat sad  nu m-am simtit prea bine, nici fizic, nici psihic. maine seara e petrecerea sad probabil de asta...
am fost pe punctul sa-i spun lui iubi azi ceva, dar m-am gandit ca nu are rost. uneori minciunile ranesc mai putin decat adevarul. ma gandeam ca poate nu-i spune, oricum ar fi cuvantul lui impotriva cuvantului meu. probabil ca a vrut doar sa bifeze o cucerire. ma simt incredibil de prost si din cauza asta. am fost atat de credula incat am presupus ca genul sau de barbat ar fi disperat dupa o femeie ca mine. probabil ca nici nu avea de gand sa aiba vreodata o relatie serioasa cu mine. ar fi trebuit sa pricep asta. toate sfaturile lui prietenesti, toate sugestiile lui. imi e si mai greata de mine. in fond realizez ca am facut asta pt nimic, am lasat sa ma atinga un om care ma dezgusta pt o razbunare nula. bine ca nu a durat mai mult. probabil as fi avut si mai multe regrete. ma intreb daca o sa uit vreodata faptul ca m-am lasat pacalita de un taran analfabet si hidos, pe care se presupune ca vroiam eu sa-l imbrobodesc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-06-13 00:05:14

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: nu chiar despre sex

si ce ai hotarat pana la urma, bibi? ii spui sau nu ii spui? mergi la chef sau nu?


hjarta

Offline

 

#64 2009-06-13 00:10:34

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: nu chiar despre sex

bibi,imi pare rau ca ai ajuns in aceasta situatie...
Sa-ti spun sincer ce as face eu.NU m-as duce la petrecere si nu i-as spune iubitului meu ca m-am culcat cu tipul ala.In fond,erati despartiti.Acum incearca sa uiti...
Daca totusi te duci la petrecere si nu reusesti sa inventezi o migrena,o indigestie,ceva,iti doresc tot succesul din lume ca marele cocos din tipul cu care te-ai culcat sa nu se trezeasca si sa faca vreo scena.
App,de unde incapatanarea asta a ta(ce zodie esti)?stii cum se spune,omu nu invata din greselile altora,dar sper ca de acum inainte o sa pretuiesti ce ai langa tine.De asemenea,sper ca cel pe care il ai acum sa nu te paraseasca daca afla prostia pe care ai facut-o...

Offline

 

#65 2009-06-13 00:28:26

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: nu chiar despre sex

nu inteleg de unde greutatea si regretul celor care au citit? si daca putea sa spuna in 3 randuri, ce?
atata vreme cat esti capabil sa iti spui povestea incat sa para desprinsa dintr-o carte, inseamna ca totusi ai ceva in cap. eu chiar eram curioasa sa vad care e finalul smile
si nu mi  s a parut lauda in ceea ce a scris la inceput, sau trebuia sa inceapa cu banalul comentariu "nu sunt nici foarte... nici foarte"? daca ea n are complexe, bravo ei, cine suntem noi sa o criticam?
altele se lauda indirect prin tot felul de posturi in care incearca sa arate cat de minunat le merge, cum a facut asa, cum a facut pe dincolo... hmm
eu zic sa nu mai judecati atat, ca nu stiti niciodata in ce situatii va pune viata

in fine...
bibi, eu i as spune...
insa daca te hotarasti, sa nu i da amanuntele pe care ni le ai dat noua si nici sa nu i spuni de planu cu nunta si etc.
daca ai de gand sa mergi mai departe cu el, minciuna asta o sa te urmareasca mereu ... sau cel putin asa m as simti eu

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-06-13 00:30:09)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#66 2009-06-13 01:00:30

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: nu chiar despre sex

sunt de acord cu carmen..
bibi treaba e complicata dupa parerea mea...eu cred ca lucrurile oricum vor iesi la iveala la un moment dat...ala are destule "dovezi" ca sa sustina ce i-ar putea spune prietenului tau...ma gandesc ca ar fi bine sa faci intr-un fel...sa te gandesti bine...daca crezi ca ala n-o sa dea pe goarna niciodata ce s-a intamplat atunci poti sa tii pentru tine...dar un lucru e mai important...nu te mai culca niciodata, nici macar daca e vorba doar de un sex oral...cu un barbat care nu te atrage, e posibil sa te marcheze din punct de vd sexual...si nu te gandi nicodata ca esti "obligata" pentru ca NU esti ...NICIODATA


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#67 2009-06-13 08:34:21

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: nu chiar despre sex

bibi,daca te hotarasti sa ii spui,fa'o ACUM,cat nu e prea tarziu.
pentru ca odata si odata tot o sa afle,fii sigura.
sinceritatea e cea mai buna solutie.plus constiinta impacata.bafta

Offline

 

#68 2009-06-13 10:07:55

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: nu chiar despre sex

Eu daca as fi in locul tau i-as spune(inainte de petrecere)pt ca in primul rand merita sa stie,chiar daca erati despartiti el are incredere in tine din moment ce nici nu si-a pus problema ca ai fi fost cu altul si merita sa stie ca nu mai este singurul barbat din viata ta(ca tot ai spus ca se mandreste cu asta).Eu n-as putea sa il mai privesc in ochi stiind ca-l mint in halul asta.
Cat despre tipul ala eu zic ca nu va spune nimic,chiar daca ar vrea sa se umfle in pene se va abtine ca este asociat cu unchiul lui si n-ar risca sa piarda asta pt o copilarie.

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-06-13 10:09:26)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#69 2009-06-13 10:12:45

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: nu chiar despre sex

ce nu'mi dau eu seama e cat timp au fost ei despartiti neutral  am tot citit da nu am gasit rasp

Offline

 

#70 2009-06-13 12:04:44

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: nu chiar despre sex

eu nu i-as spune...erau despartiti, la revedere...nu inteleg dc sa se lege la cap fara sa o doara...ca motivele pentru care a facut asta sunt cam aiurea, e cu totul alta poveste...sincer nu inteleg impetuozitatea morala de a te destainui iubitului ca l-ai inselat...nu mi se pare un lucru de destainuit intr-o relatie, mai ales ca nu erau impreuna atunci cand s-a intamplat...si daca s-ar pune pb sa se auda de pe undeva, eu as nega totul...chiar nu e cazul sa te complici cu destainuiri si cu regrete tardive...

si in paranteza fie spus, cum se face ca doar noi, fetele, simtim nevoia de atata sinceritate, iar baietii n-ar recunoaste nici morti asa ceva...ma depaseste...

Offline

 

#71 2009-06-13 12:07:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: nu chiar despre sex

nici eu nu optez pt ai spune lui ce s-a intamplat cat au fost despartiti pt ca mai mult ca sigur el nu va accepta treaba asta si se vor desparti definitiv
pana la urma daca ea il iubeste si vor sa fie impreuna cred ca ar trebui sa taca
nici un barbat nu accepta asa ceva, pt ca este o umilire pentru ei

Offline

 

#72 2009-06-13 12:59:49

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: nu chiar despre sex

da dar minciuna are picioare scurte:|


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#73 2009-06-13 13:46:10

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: nu chiar despre sex

bibi inainte de a rezolva problemele astea mai bine incerci sa rezolvi problemele cu sine insuti..adica sa te mai maturizezi ptr ca nu totul se rezuma la frumusete si bani.azi ai frumusetea maine nu o mai ai..la fel si cu banii.daca pui in fata " eu sunt rasfatata si arat bine" nu stiu cat o sa-ti mearga...fete frumoase sunt ff multe dar fete mature si care stiu ce vor mai putine.
Nu e cazu sa te superi dar sa stii ca lumea nu se invarte dupa fetele frumoase ....plus ca ce faci e in detrimentul tau.Iti castigi o faima nu chiar atat de buna,si daca ai auzi vreodata vorbe urate la adresa ta nu ti-ar conveni...asa ca e cazu sa te maturiezi si sa te comporti ca atare

Offline

 

#74 2009-06-13 14:04:16

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: nu chiar despre sex

cred ca depinde de principiile morale ale fiecaruia... eu una nu pot sa mint
... din pacate chicot


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#75 2009-06-13 14:47:45

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: nu chiar despre sex

bibi, o sa fie cuvantul tau impotriva cuvantului lui si pozei pe care a facut-o... dc ii arata poza cu voi 2, nu cred ca o sa mai ai credibilitate cand o sa ii spui ca nu ai nicio legatura cu el.. asa ca ar trebui sa te gandesti bine cum vei proceda... dc afla singur o sa fie mai urat decat dc ii explici cu vorbele tale ce si cum s-a petrecut... sau dc tot nu vrei sa ii spui adevarul.. macar spune-i o parte.. adica ar trebui sa stie ca ai fost la el acasa, pt ca el are o dovada in acest sens...si dc ii spune dup-aia ca ati facut sex, va fi cuvantul tau impotriva cuvantului lui. decat sa ascunzi totul, mai ales ca ei 2 se cunosc.. mai mult ca sigur se va afla odata.. poti sa ii spui ca ai avut intentii dar nu ati facut nimic.. asa va afla ca ai fost la el acasa, dar nu si ca ati facut sex...

si parerea mea ... eu nu as putea vreodata sa fac ce ai facut tu dar dc cumva s-ar intampla si l-as iubi, nu i-as spune dc as stii ca nu are cum sa afle. in schimb, dc are cum sa afle... nu as putea sa tac sperand ca nu o sa stie niciodata

Offline

 

#76 2009-06-13 16:22:18

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: nu chiar despre sex

Nu prea inteleg de ce i-as spune iubitului ce am facut cat timp eram despartiti sau invers. Daca ma despart de al meu si ne impacam eu prefer sa nu-mi spuna daca a facut sex cu alta. Nu vad cu ce ne-ar ajuta asta in relatie. Pana la urma tine de intimitatea celui care s-a dus cu altcineva. Stiti aia cu "never kiss and tell" ? La fel e si cu sexul.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.