homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu chiar despre sex-3


#39 2009-06-11 22:38:20

bijulik
Full member
Inregistrat: 2007-10-15
Mesaje: 344

Re: nu chiar despre sex

bun... s a intamplat ce s a intamplat..dar mesajele pe care i le dadeai, le dadeai sa il faci sa se casatoreasca cu tine?!


Moartea nu vine odată cu vârsta, ci odată cu uitarea...

Offline

 



#40 2009-06-11 22:44:58

skumpi
Vizitator

Re: nu chiar despre sex

lucia05 a scris:

mie un barbat care arata jalnic precum el, care aduce in felul asta o femeie in casa lor ( sau a cui o fi fost ), care trece la limbi din prima si care este atat de libidinos pe cat l-ai descris tu iar la final vor o poza impreuna cu fata, nu-mi spune altceva decat ca este un ratat sexual ( si poate nu numai ) care colectioneaza femei si care vrea sa se laude cu "victimele" ascunzandu-si astfel un complex...

oo da  signof10
am vazut chestia asta cu pozele intr`un film  acklad

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-06-11 22:45:26)

 

#41 2009-06-11 22:51:07

debilika>:)
Full member
De la: mare..inghesuiala
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 218

Re: nu chiar despre sex

dupa parerea mea, asta e un cosmar ! doamne, nu as vrea sa traiesc asa ceva, te compatimesc sad incearca sa ii povestesti ceea ce ai facut prin a`i spune ca vrei sa traiesti in adevar de acum inainte si tu chiar vrei o relatie serioasa cu el. Spune`i ca ti`ai luat cu greu inima in dinti si ai ales calea cea dreapta, in loc sa il minti in continuare, poate cine stie, cand va afla nu va mai vrea sa auda de tine cu gandul ca l`ai tradat. Cel putin eu asa as incerca sa fac, desi, cum ti`am mai spus, nu mi`as dori sa fiu in locul tau sad
ti`am dat o sugestie, sper sa fie un pas inainte pentru relatia ta! bafta!


I like the way you shake your ass around me partydance

Offline

 

#42 2009-06-11 23:11:21

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: nu chiar despre sex

sincer am ramas fara cuvinte....dar imi pari fff superficiala......sry dar nu cred k ai reactionat bine....iti dai seama k daca fiecare cuplu care se cearta inseala toti am fi inselati si am face sex cu toata lumea.....sincer nus dar cum am mai citit razbunarea e arma....si aici u ai esit mult mai in pierdere si since si fff "sifonata"


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#43 2009-06-11 23:22:17

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: nu chiar despre sex

Bibi, dupa mine ai avea doua varinate logice: ori sa ii spui iubitului tau ce s-a intamplat ori nu. lasand la o parte daca mergi sa nu la petrecere gandeste-te ca tot o sa te intalnesti o data si o data cu tipul respectiv caci aveti cunostine comune, sunteti din orase apropiate dupa cate am inteles eu, deci nu e vorba de o aventura de o noapte dupa care ai certitudinea ca nu il mai vezi vreodata pe tip. desi si asa niciodata nu se stie.....
prima varianta ai putea sa o iei in considerare daca vrei sa scapi de o piatra de pe suflet, daca vrei sa stai linistita ca nu va afla din alta parte (ceea ce dupa parerea mea ar fi mult mai rau), pentru ca asa ar fi corect din punct de moral, etic, etc si dintr-o alta varietate intreaga de motive corecte sa zicem asa. si logic, daca ii spui trebuie sa iei in calcul si varianta ca nu mai vrea sa continue relatia cu tine
poti sa nu ii spui daca poti fi absolut sigura ca nu va afla (daca tu crezi ca poti avea certitudinea ca tipul respectiv nu ii va spune niciodata), sau daca tu crezi ca poti sa iti lasi amintirea asta undeva intr-un colt uitat al mintii tale si sa traiesti fara sa ai procese de constiinta.
dupa mine cel mai "comod" ar fi sa ii spui ce ai facut. scapi de stresul "daca afla", ramai cu constiinta impacata, si nu te trezesti la un moment dat cu cine stie ce surpriza neplacuta. in plus am inteles ca erati si despartiti cand ai "comis-o". asa ca dupa parerea mea ai "circumstante atenuante"
acum ramane la latitudinea ta ce decizie sa iei. tu te cunosti cel mai bine, tu ii cunosti si pe cei doi "masculi", noi nu putem vorbi decat teoretic si abstract.
sper sa iei cea mai buna decizie pentru tine in primul rand.


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-06-11 23:40:24

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: nu chiar despre sex

groaznic. nu pun nici o "eticheta", dar mi se pare de-a dreptul scarboasa ideea de a lasa un barbat pe care il consideri respingator sa te atinga... sa fac sex cu el... ne poti spune cati ani ai? ca sa ne prindem cam ce experienta de viata ai.

ps: faza cu scandalurile si inchisul topicurilor... complet de acord cu andru. e mai mult decat evidenta... de asta am si incetat sa mai fiu activa pe forum. s-a exagerat mult. si des.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#45 2009-06-11 23:56:40

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: nu chiar despre sex

ivy a scris:

ps: faza cu scandalurile si inchisul topicurilor... complet de acord cu andru. e mai mult decat evidenta... de asta am si incetat sa mai fiu activa pe forum. s-a exagerat mult. si des.

andru n-a spus nimic deplasat si nici eu. ambele ne-am folosit de ce a spus respectiva singurica in posturile ei. pentru folosirea unei expresii populare si o nota ironica le cel mai posibil viitor al tipei in cauza s-a exagerat cu reactia moderatorilor. si,cu tot respectul,si eu cand am venit pe forum am fost comentata,si nimeni n-a intervenit. de ce? e pe sarite,sau ce? daca altele si-au permis sa ma comenteze pe mine,ma simt si eu in drept sa comentez persoane,si eu o fac pe buna dreptate. sincer,n-am nimic cu moderatorii,interveniti cand e cazul. dar cazul nu e oricand spune cineva  ceva ce nu-i convine persoanei care a deschis topicul. si cu asta am incheiat,dati-mi ban daca vreti,pentru ca am cerut respectarea regulamentului in aceeasi masura pentru toti userii.

Offline

 

#46 2009-06-12 00:14:09

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: nu chiar despre sex

Bibi draga.. ai dat-o-n bara rau de tot.. eh..asta e acum.. suntem mici, facem greseli.. Parerea mea? nu-i spune iubitului tau nici in o mie de ani! daca se intampla inainte sa fiti impreuna.. puteai sa zici candva, dar s-a intamplat intr-o despartire, el o sa inteleaga din ce spui tu doar ca trupul pe care el il saruta si care era doar al lui a fost murdarit de un libidinos. Risti sa te priveasca cu sila daca ii spui. Tipu chelios are dovezi ca a facut sex cu tine? daca nu are, nu ai de ce sa te inrijorezi, poti oricand sa zici ca tu ai vb cu el pentru ca te simteai singura si aveai incredere ca e o pers decenta si el a incercat sa se foloseasca de tine asa ca ai pus capat oricarei legaturi. Oricum n-ar fi departe de adevar. Asta daca iese ceva la iveala daca nu, taci si gata. Du-te la petrecere si comporta-te distant fata de individul ala si incearca sa eviti sa te vada pupandu-te cu iubitul tau.. nu se stie cum reactioneaza.

Offline

 

#47 2009-06-12 00:16:54

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu chiar despre sex

ivy si shine...nu am avea scandaluri si topicuri inchise daca am invata sa ne respectam intre noi si sa comunicam astfel incat sa nu "lezam" sentimentele celorlalti membrii... si mie de multe ori mi s-au parut dea dreptul penibile diferite povesti in care membrii "activi" ai forumului se plangeau sau povesteau dar ma abtineam de la comentarii acide si ori incercam sa-i ajut ori treceam peste acele topicuri si le ignoram...iar legat de ce spui tu shine: e drept ca se mai intampla sa nu avertizam toate "comentariile deplasate"...sunt mii de topicuri pe acest forum si iti dai seama ca nu ajungem sa le citim cap-coada pe toate...dar de aceea exista butonul raporteaza...si cum ati putut vedea nimeni nu a primit nici warn si nici ban la acest topic...pur si simplu v a fost atrasa atentia de fapt ca nu asa trebuie sa comunicam intre noi...daca un user nou vede cum se raspunde cand cineva intra cu o problema crede ti ca mai are curaj sa deschida un topic?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#48 2009-06-12 00:24:16

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: nu chiar despre sex

Oare de ce nu te mai cauta..a vrut doar sa se culce cu tine daca tot zici ca arati bine..asta e clar..
ce intrebari iti pui tu acum..ce o sa faci cand o sa dai ochii cu el..pai hmm.. pe el probabil nici nu il mai intereseaza, poate a facut asta de multe ori cu alte fete si nu cred ca o sa iti mai dea atata atentie, esti doar una din fetele cu care s-a culcat el si atat..crezi ca daca iti spune de atatea ori ca esti frumoasa si ca esti tot ce isi doreste  etc chiar o spunea ca sa se insoare cu tine? Nu..doar ca sa te aduca in patul lui, ceea ce a si reusit..

Acum eu nu inteleg cum ai putut sa-l lasi sa faca atatea cu tine, daca iti era asa sila de el si nu vroiai, dar spuneai "da".. dar probabil asta se intreaba mai toate fetele care citesc aici..

Oricum asta e problema ta, daca tot ai reusit sa mergi la el in apartament sa te culci cu el, nu o sa-ti fie greu sa treci peste.Ramai cu prietenul tau daca il iubesti, iar daca o sa afle, rezolvati voi problema.. plus ca zici ca erati despartiti, deci nu s`ar pune ca "inselat"
Din "povestea " ta si cum ti-ai descris tu modul de a trai, nu pari a avea mai mult de 19-20 ani, deci o sa treci prin mult mai multe de acum incolo... dar daca tot ai avut "privilegiul" de a avea o viata frumoasa pana acum, fara griji etc, poate inveti ceva din asta si nu mai lasi pe oricine sa-ti faca ce vrea...asta e pentru tine si sufletul tau


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#49 2009-06-12 10:21:30

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: nu chiar despre sex

ShineOfBlood a scris:

de acord,sa primeasca sfaturi. nu era nevoie sa descrie ce sexoasa e ea si ce i-a facut ala. totul putea sa fie rezumat cam asa:  "am fost cu un tip,ne-am certat,eu m-am culcat cu altul doar ca sa ma razbun,acu' m-am impacat cu fostul si vrea sa merg cu el la o petrecere unde va fi si ala cu care m-am culcat. cum scap?" mie mi-a luat 2 randuri,nu o pagina. imi pastrez opinia despre ea,dar nu o critic..n-are decat sa fie cat de rasfatata si curva vrea,oricine poate,nu e grija mea. dar ma deranjaza ca am pierdut 10 minute din timpul meu pe asa ceva...

offtopic

Chiar nu pot sa inteleg ce te-a deranjat asa tare,mie mi se pare ca a scris foarte frumos si nu m-am plictisit...chiar nu vad de ce trb sa sari asa ptr ce a postat ea...
Ce mi se pare grav este ca voua nu vi se pare lipsa de respect sa trimiti o fata dezorientata sa se combine cu un cocalar sau fotbalist.Va astept sa spuneti in fata unei presupuse colege d-ale voastre care isi varsa sufletul vorbele astea.Sau totul devine mai comod din spatele unui forum?Foarte frumos,foarte educativ,plin de respect fata de voi in primul rand,de noi si de fata asta.
S-a trezit sentimentul dreptatii absolute in voi?Hai sa o cautam sa o omoram cu pietre in piata centrala,ca merita,e o panarama pana la urma,nu?Bravo,ne-am intors multi ani in trecut,felicitari ptr comportamentul transant!bravo,bravo,bravo!
Si apropo,observati cum nu a mai scris nimic?Continuati sa jigniti lumea si sa va purtati de parca ar fi paria societatii.In modul asta,sigur o sa evoluam toti catre oameni mai buni!
Imi cer scuze moderatoarelor ptr off-topic,dar mi se pare monument de rautate cum au considerat fetele astea sa-i vorbeasca.

Ultima oara a fost editat de Chick (2009-06-12 10:33:42)

Offline

 

#50 2009-06-12 10:33:49

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: nu chiar despre sex

doamne fetelor,ce "atmosfera"tensionata la topicul asta hmm hmm...si cand te gandesti ca bibi nici nu a mai intrat pe forum de cand a postat.  visslar

Offline

 

#51 2009-06-12 10:37:04

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: nu chiar despre sex

Pai asta zic,probabil ca "vorbele de bine" au incurajat-o sa uite forumul....si uite asa,in loc sa ajutam un om,l-am trimis la spanzuratoare!

Ultima oara a fost editat de Chick (2009-06-12 10:37:31)

Offline

 

#52 2009-06-12 10:40:30

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: nu chiar despre sex

blueeyes a scris:

Parerea mea este ca fara comunicare sincera (ceea ce in cazul vostru lipseste cu desavarsire) o relatie nu poate supravietui decat daca este bazata pe interese.
Si poate inainte sa incerci sa repari orice ar trebui sa te gandesti de ce vrei sa fii cu iubitul tau - din iubire sau doar din orgoliu, ca sa-ti dovedesti ca poti si meriti.

cool

eu cred ca bibi se plicitsea la ora aia tarzie din noapte si ne-a scris si noua o poveste, de dragul de a discuta. sau poate chiar cu "buna" intentie de a atrage ban-uri (asteptandu-se sa fie criticata si comentata ). eu sincer cred ca bibi e un alt id pt un membru activ al forumului. iar povestea mai mult ca sigur e fictiune. nu de alta, dar cam lipseste interesul autorului pt acest subiect smile

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-06-12 10:41:50)

Offline

 

#53 2009-06-12 10:47:10

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: nu chiar despre sex

Eu propun sa terminam / terminati cu offtopicul. Daca aveti ceva sa-i spuneti lui bib, bine. Daca nu, nu mai postati offtopic. Asta ca sa sr mai destinda atmosfera de la acest topic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#54 2009-06-12 10:53:59

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: nu chiar despre sex

Chick a scris:

ShineOfBlood a scris:

de acord,sa primeasca sfaturi. nu era nevoie sa descrie ce sexoasa e ea si ce i-a facut ala. totul putea sa fie rezumat cam asa:  "am fost cu un tip,ne-am certat,eu m-am culcat cu altul doar ca sa ma razbun,acu' m-am impacat cu fostul si vrea sa merg cu el la o petrecere unde va fi si ala cu care m-am culcat. cum scap?" mie mi-a luat 2 randuri,nu o pagina. imi pastrez opinia despre ea,dar nu o critic..n-are decat sa fie cat de rasfatata si curva vrea,oricine poate,nu e grija mea. dar ma deranjaza ca am pierdut 10 minute din timpul meu pe asa ceva...

offtopic

Chiar nu pot sa inteleg ce te-a deranjat asa tare,mie mi se pare ca a scris foarte frumos si nu m-am plictisit...chiar nu vad de ce trb sa sari asa ptr ce a postat ea...
Ce mi se pare grav este ca voua nu vi se pare lipsa de respect sa trimiti o fata dezorientata sa se combine cu un cocalar sau fotbalist.Va astept sa spuneti in fata unei presupuse colege d-ale voastre care isi varsa sufletul vorbele astea.Sau totul devine mai comod din spatele unui forum?Foarte frumos,foarte educativ,plin de respect fata de voi in primul rand,de noi si de fata asta.
S-a trezit sentimentul dreptatii absolute in voi?Hai sa o cautam sa o omoram cu pietre in piata centrala,ca merita,e o panarama pana la urma,nu?Bravo,ne-am intors multi ani in trecut,felicitari ptr comportamentul transant!bravo,bravo,bravo!
Si apropo,observati cum nu a mai scris nimic?Continuati sa jigniti lumea si sa va purtati de parca ar fi paria societatii.In modul asta,sigur o sa evoluam toti catre oameni mai buni!
Imi cer scuze moderatoarelor ptr off-topic,dar mi se pare monument de rautate cum au considerat fetele astea sa-i vorbeasca.

nu inteleg de ce sari tu asa ca arsa pentru ca au comentat altii... poate eu si andru avem simt moral in exces. mie una mi se pare foarte lipsit de respect si deloc cinstit fata de prietenul ei sa nu ii spuna. de ce sa nu ii spuna? din cauza lui a ajuns acolo,sentimentele lui a vrut sa le raneasca,si cand o sa-i spuna,in mod corect,ce a facut,chiar o sa-si atinga scopul. degeaba o dati cu 'nu erau impreuna'. nu,nu erau impreuna,dar ea il iubea,el o iubea,si de fapt ei vroiau sa fie impreuna,deci cam tot aia e. daca,prin absurd,eu as fi pusa in situatia prietenului ei,si al meu mi-ar face asa ceva,eu as prefera sa stiu ce am in casa,si i-as da un sut undeva,pentru ca un om cu mintea la cap,responsabil si cu neuronul functionabil pur si simplu nu face asa ceva. suntem trecuti de gradinita,cand facem totul ca pe o joaca si credem ca nimic nu are consecinte. vad ca toate va ganditi la bibi,dar nimeni la prietenul ei. pai pentru ala e corect? sa fie inselat,prostit si mintit? eu zic ca nu... dar observ ca sunt singura. lu' bibi sa-i fie numai bine,sa ii explice prietenului si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti. data viitoare sa fie constienta ca orice lucru are repercursiunile lui... (am bagat si offtopic,si ontopic... )

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-06-12 10:54:31)

Offline

 

#55 2009-06-12 12:14:09

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: nu chiar despre sex

off ..ea cand a scris aici astepta niste pareri, de la fete mai mature and so on.. numai ca, bineinteles, s-a gandit ca vor fi si pareri mai rele sau ca va si fi criticata, pentru ca stie si ea ca ce a facut nu a fost tocmai bine, ca doar de aia nu stie acum ce sa faca si isi da seama ca a gresit..

Deci o sa stie sa aleaga numai sfaturile, normal ca o sa citeasca si criticile si poate o sa tina cont si de ele..

De aia am libertatea sa citesc orice de pe site-ul asta, ca sa pot avea libertatea sa si comentez sau sa-mi spun parerea exact cum vreau eu, buna sau rea, sa dau un sfat sau sa critic


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#56 2009-06-12 13:04:46

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: nu chiar despre sex

ShineOfBlood a scris:

cat despre persoana cu problema... nu te numesti curva atunci cand te-ai f***t cu nu stiu cati barbati,ci cand o faci din motive aberante,sau,in cazul tau,puerile...

Ok, chiar nu ma pot abtine, nici o femeie nu are dreptul sa faca pe alta femeie curva. Fiecare poate face ce vrea cu corpul ei. SI mai ales nu poti sa zici cuiva ca e curva daca face sex din motive puerile. Multe fete si-au inceput viata sexuala din curiozitate. Asta e un motiv pueril dar nu inseamna ca sunt curve! bang

Cat despre Bibi, eu zic ca ar trebui sa ii spui prietenului tau ce s-a intamplat, numai ai grija cand ii explici sa fii mai putin grafica decat aici. Adica poti sa ii spui doar ca at cand ati fost despartiti ai fost cu altul, dar ca nu a insemnat nimic bla bla. Cat despre casatorie, parerea mea e ca ar trebui sa il intrebi daca are de gand sa va casatoriti ever (eventual nu imediat dupa ce ii spui ca ai fost cu altu). Parerea mea e ca doua persoane trebuie sa aiba aceasi parere despre casatorie atunci cand sunt intr-o relatie. Adica eu nu as putea sa  fiu cu cineva o per lunga de timp si sa stiu ca acea persoana nu va vrea niciodata sa isi lege viata de mine pt eternitate...

Offline

 

#57 2009-06-12 13:21:22

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: nu chiar despre sex

de parca o casatorie iti garanteaza ca vei fi cu respectivul toata viata....exista institutia divortului iar numarul divorturilor l-a depasit pe cel al casatoriilor....asa ca actul ala nu-ti garanteaza nimic! cand simti si vrei sa-ti petreci viata alaturi de un om, ar trebui sa fie prioritare alte motive, nu daca va casatoriti sau nu. stiu ca noi femeile avem asa, o aplecare spre a ne casatori pentru ca asa simtim ca apartinem cuiva si acel cineva este al nostru dar nu e nici o tragedie daca totul e ok si lipseste actul. si nu se stie niciodata, poate dupa 10 ani el va fi cel care va zice "auzi? noi nu ne casatorim?"


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.