homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu chiar despre sex


#1 2009-06-11 01:16:05

bibi22
New member
Inregistrat: 2009-06-10
Mesaje: 14

nu chiar despre sex

buna fetelor!
sunt noua si simt nevoia sa ma descarc, cel putin virtual. nu inteleg prea bine ce s-a intamplat.  s-ar putea sa expun si detalii(sub protectia anonimatului) care sa fie considerate inadecvate pt unele dintre voi, de aceea recomand precautii la citire.
vedeti voi eu sunt o fata ok, de fapt mai mult decat ok. nu sunt vanituoasa cand zic asta, acesta constatare provine din experienta mea de pana acum. fizic arat bine: sunt inalta (peste 1,75 m), am o silueta ok(sunt slaba, dar nu gretos de slaba: am fund ok, 55 kg), 75/64/90, am un chip ok, fara trasaturi defecte, mandra posesoare de nas carn, ochi mari, caprui, buze pline, nu am probleme cu tenul, am craci lungi, degete de pianista, par lung, stralucitor si blond.
povestea pe scurt este aceasta: nu m-am indragostit niciodata, ba chiar fiind destul de imatura si capricioasa nici nu am avut asa de multe relatii(decat vreo 6). imi umpleam timpul cu shopping, cosmetica, coafor, sala, modelling, scoala, prietene, concursuri de frumusete. deoarece sunt fiica unica si am fost extrem de rasfatata am dobandit o anumita pretiozitate si delicatete, care poate ma fac dificil de acceptat. am cunoscut un barbat pt care am niste sentimente greu de inteles. cand sunt alaturi de el, nu pot spune ca ma topesc, ba chiar imi place sa-l intep, insa cand suntem despartiti nu mi-l pot scoate din cap. i-am facut multe faze nasoale, i le-am trantit cu extrem de mult tupeu si nesimtire de-a lungul celor 2 ani de relatie. dupa ultima mea isprava a spus ca chiar daca e nebun dupa mine, nu mai poate. am crezut ca va fi ca inainte. dupa 1 noapte imi va trimite mii de smsuri, flori, bomboane si scrisori de dragoste. nu s-a intamplat. a decis sa mearga mai departe. l-am cautat eu, insa fara intentii clare. aveam pretexte perfect justificabile: putin ajutor la examene, un cadou pt un baiat, o iesire cu niste amici comuni. ma deranja ca accepta totul. ii povesteam chestii care inainte il scoteau din minti, dar nu reactiona. nu ii pasa. m-am afisat cu diversi barbati in preajma lui. nu suferea. l-am intrebat daca nu il deranjeaza. mi-a spus ca nu are cum sa nu-l deranjeze, dar nu ma poate obliga sa-l iubesc. am stiut sa aleg ce era mai bine pt mine. din cauza faptului ca nici macar acum nu am elucidat bine sentimentele mele pt el, am decis sa raman la alegerea facuta. am crezut ca un prim pas este sa gasesc o alta relatie, o relatie care sa-l faca sa sufere, ceva definitiv: casatorie, copil. in mediul in care ma invart eu e totusi greu de gasit asa ceva, am taiat de pe lista craii, narcisistii, "intelectualii de duzina", magnatii dopati, fotbalistii. am hotarat ca trebuie sa gasesc genul de barbat care ar putea sa.mi ofere ceea ce cautam: un om cu bani, dar fara fite, preferabil putin mai batran decat mine, un om capabil, inteligent, intelegator, nu genul afemeiat, sau care sa atraga femeile ca un magnet si mai ales un om care sa-l cunoasca pe iubitul meu. de ceva vreme conversam ocazional pe mess si la tel cu un tip cunoscut la o prezentare de lenjerie intima si care intamplator era si partenerul de afaceri al unchiului fostului meu iubit. initial nu am crezut ca o sa am ce sa discut cu el, nu era genul meu, nu sta prea bine la capitolul fizic(are abia 1,70 m si nici nu e un barbat frumos). i-am dat cu greu idul de mess insa pe masura ce discutam mi s-a parut extrem de atent, bine-intentionat, simplu, usor provincial si mai ales sincer. i-am dat nr de tel si am avut conversatii lungi. ii povesteam despre barbatii cu care ieseam. nu aveam noroc, gaseam numai specimene interesate strict dpdv sexual de mine. parea a nu face parte din aceasta categorie de barbati. m-a invitat la un eveniment organizat de firma sa. m-am dus si a fost ok totul, pana in momentul in care a incercat o apropriere de mine. dupa eveniment a hotarat sa ma duca intr-un loc special, intr-un observator, m-a sarutat. sincer nu m-a impresionat deloc, nu imi placea ca barbat, saruta prost, dar credeam ca este cel genul de barbat care sa-mi pupe talpa picioarelor pt o eternitate. m-a invitat din nou in oras, am spus ca zilele urmatoare nu am timp, poate saptamana cealalta. sincer ma scarbea ideea ca va trebui sa ma sarut cu el. m-a sunat zilnic(de 2-5 x/zi), imi trimitea zeci de smsuri cu bd, nb, ma gandesc la tine, esti superba. dupa o saptamana ma invita din nou in oras, la teatru. am acceptat. dupa piesa, mi-a propus sa mergem sa bem ceva. habar nu aveam unde mergem. a zis ca stie el un loc special, care o sa-mi placa mult. am ajuns intr-o zona centrala, dar rezidentiala. eram in fata blocului lui. i-am spus ca e prea devreme pt asta. mi-a spus ca este vorba decat despre un ceai si niste muzica buna. am ajuns sus si am cautat pe cat de mult posibil sa evit orice apropriere. a pus muzica, a facut ceai si suc de portocale, mi-a servit inghetata, mi-a aratat poze. ma simteam destul de incomod totusi fiindca era vorba de un studio si practic stateam in pat. a pus un film si a facut floricele. ma deranja aceasta apropriere. am avut de sute de ori intentia sa ma ridic si sa plec in seara aia, dar nu am facut-o. vroiam sa aflu mai multe despre el. aveam impresia ca il cunosteam fiindca vorbisem in prealabil 3 luni inainte sa ne intalnim live. stiam insa ca imi este mai usor sa-l citesc face2face. a inceput sa vorbeasca despre dragoste, iubire nebuna la prima vedere, filmul era in aceeasi linie. ne-am jucat adevar sau provocare si fiindca am pierdut a trebuit sa-i ofer un masaj. in timp ce-i masam umerii, mi-a spus ca nu ma descurc deloc. a spus ca imi arata el cum trebuie facut. bineinteles ca am refuzat pretextand mai in gluma, mai in serios ca nu ma dezbraca el asa de usor. a spus ca nu asta era intentia lui, si ca nici nu e nevoie sa ma dezbrace, doar sa-mi lase bretelele rochiei putin in jos. mi-a facut masaj, apoi m-a intors cu fata in sus si m-a sarutat apasat. apoi a inceput sa lase bretelele rochiei si mai jos, eu le ridicam , el le dadea jos. am avut intentia sa ii dau o palma si sa plec, dar m-am gandit ca nu ar fi bine. exul meu ar suferi numai daca m-ar vedea implicata intro relatie in adevaratul sens al cuvantului. l-am lasat sa-si faca de cap cu sanii mei, apoi a coborat mai jos. i-am spus ca totusi e prea mult, ne cunoastem de putin timp. a argumentat ca timpul e relativ, iar el simte ca ma cunoaste dintotdeauna. i-am spus ca reciproca nu e valabila. a spus ca nu se astepta sa-i ofer acelasi lucru. am acceptat mai mult fiindca m-am gandit ca asta ar fi pedeapsa potrivita pt exul(el fusese singurul barbat din viata mea). dupa partida de cunnilingus, care sincer mi s-a parut interminabila, stiam de la bun inceput ca efectiv ma scarbeste simplul fapt ca el ma atinge, deci orgasmul era imposibil de obtinut. am mimat cat de bine am putut pt ca sa scap mai repede de el si eventual sa ajung imediat sub dus. s-a oprit dar ma tinea in brate si imi spunea ca sunt cea mai frumoasa femeie pe care a vazut-o. era necesar sa mimez si postludiul???? mi-a bagat mana in pantalonii lui. grotesc.... at am crezut chiar ca o sa vars pe el, dar m-am gandit ca totusi nu e corect sa-mi bat joc in halul asta de el. l-am mangaiat usor, iar el mi-a soptit ca cica sa-l sarut. asta chiar nu puteam sa fac nici in o mie de ani. i-am spus ca repet dar pt mine este prea curand. nu a parut vizibil deranjat. ma tinea in brate, ma saruta, a coborat cu saruturile pe tot corpul, s-a oprit iar intre picioare. in gand il injuram de mama focului, dar altfel ma prefaceam extaziata ca sa termine mai repede. m-a umplut de bale la propriu si la figurat..... in final s-a oprit, dar si-a scos "omuletul" la atac. se juca cu ea, frecandu-se de clitorisul meu. ma intreba daca imi place si am optat pt a-i spune da. apoi a inceput din nou sa opereze cu limba si deja nu mai suportam. i-am spus ca poate ar fi cazul sa incercam si altceva. m-a intrebat daca sunt sigura. i-am spus ca da, astfel se termina si boul si puteam sa consider ziua de azi incheiata. era in culma extazului, a adus prezervativ, lubrifiant. si a inceput sa o bage, in timp ce se lauda ca o sa fiu placut surprinsa de faptul ca el a exersat si nu se termina repede. il tine extrem de mult sad exact ce imi lipsea wow  dupa vreo 15 minute in care m-a mutat din pat, pe jos, pe birou, pe masuta, chiar nu mai suportam, imi era scarba de el, de mine si as fi dat orice sa fiu in bratele lui iubi meu  grater i-am spus sa se opreasca, ca nu pot, e prea curand pt mine. s-a oprit, dar inca ma tinea in brate acklad iar apoi a coborat din nou intre picioare  skitarg , dar am spus ca trebuie sa plec, e mult prea tarziu, iar eu stau in afara orasului si nu-mi place sa conduc noaptea. statea si se uita la mine cum imi strangeam hainele. imi zambea si imi zicea ca sunt cel mai minunat lucru care i s-a intamplat si ca m-a dorit din prima clipa in care m-a vazut la bratul fostului meu iubit. mi s-a parut extrem de nsimtit gestul sau de a merge la baie inaintea mea, dar m-am gandit ca poate avea de cand sa-si rezolve "problema". a iesit si am intrat eu. cand am iesit din baie el isi cauta hainele, a zis ca merge cu mine ca sa fie sigur ca ajung bine si se intoarce cu un taxi. totusi am sesizat ca parea usor schimbat. comportamentul sau era putin diferit. in timp ce imi retusam machiajul m-a intrebat de ce e necesar sa fac asta??? a insistat sa facem o poza impreuna si desi initial l-am refuzat, am acceptat sa fac una ca sa scap totusi de gura lui. am iesit din bloc si a comentat ca vezi doamne ce eleganta sunt eu (doar fusesem la teatru) si el e imbracat ca un boschetar(I could never agree more, gusturi proaste pana la Dumnezeu). am condus spre casa, pe drum nu prea am vorbit, mai mult imi dadea indicatii legate de condus si din cand in cand imi arunca un compliment. cand am intrat in localitatea mea a chemat un taxi la adresa mea. am ajuns, am mai stat putin de vorba cat sa-i vina masina, ne-am sarutat si gata. dupa ce am facut un nou dus, am vazut ca aveam 3 apeluri pierdute de la el + un sms cu somn usor iubita mea. i-am trimis si eu unul neutru. a doua zi un sms de dimineata, seara un apel ca urmare a unui sms venit din partea mea cu intrebarea "m-ai uitat deja?". s-a scuzat ca are mult de munca, din nou complimente, dorinte dar nici o invitatie concreta. buuun, dar nici eu nu ma grabeam sa-l revad. ma gandeam ca imi va fi al naibii de greu sa repet experienta. inca 3 zile cu cateva smsuri si apeluri in noapte. apoi nimic pauza o zi intreaga, apoi 2. m-am gandit ca poate a patit ceva. l-am sunat. a raspuns incantat. cica a avut mult de munca, dar moare de dorul meu, din nou insa nici o invitatie. apoi iar 3 zile fara nici un semn. oligofrenul naibii ma facea sa ma gandesc toata ziua la el, de ce nu suna, de ce nu da un semn. vine un sms sec cu "imi e dor de iubita mea". ii trimit un altul cu "nu s-ar zice". imi da un apel tarziu in noapte in care spune iar ca e ingropat in treaba, dar se gandeste numai la mine. eu ii zic ca nu se vede, daca era asa de preocupat de mine gasea 5 minute sa ne vedem. zice ca da, dar vrea ceva special. un weekend undeva doar noi 2 si sa dormim goi. buun 5 zile fara nici cel mai mic semn. desi nu stateam sa ma gandesc la el, caci ieseam cu fetele, prin cluburi, la prezentari, ba chiar imi gasisem un baiat pe gustul meu, totusi ma scotea din minti comportamentul lui. i-am dat un sms matinal cu "ai dat dovada de multa prostie cand ai ales tactica asta. pe mine sa nu ma mai cauti niciodata. nu m-am nascut ca sa fiu ignorata, cu atat mai mult de un ratat ca bine". nici o replica. nici pana azi, desi s-a scurs o luna. acum adevarata problema nu e atitudinea lui, desi sincer si asta ma intriga grozav, dar mai important e fostul iubit, devenit actualul. ne-am impacat. am iesit cu un "baietel de bani gata" intr-un club iar el a binevoit sa-mi ofere un mic "cadou" in pahar fara sa ma anunte. rezultatul nu cred ca l-a incantat(presupun ca se astepta la sex) fiind vorba de voma, si multa voma. exul meu era in club si m-a ajutat. m-a dus la clinica, mi-au facut spalaturi, ar fi trebuit sa raportez asta dar nu aveam nici o dovada impotriva imbecilului. pe scurt ne-am impacat, dar problema este aniversarea casatoriei unchiului lui. logic ca se asteapta ca eu sa merg cu el, mai ales ca ii cunosc toate rudele si chiar unchiul lui ma adora. insa va fi si asociatul lui acolo.... grater nici nu stiu ce sa fac. ar fi simplu sa ma cert cu el inainte de eveniment, dar la cat de nebun e unchiul sau ma astept sa vina sa ma ia pe sus, ca mi-a spus ca indiferent daca raman sau nu cu nepotul sau, el tot tine la mine ca la ochii din cap. si ca daca era mai tanar ma lua de nevasta, asa se multumeste sa ma priveasca ca nora, iar daca nepotul lui nu are grija de mine, at ma adopta. deci???? cum sa reactionez??? la ce sa ma astept???? tipul ala e incredibil de ciudat???? habar n-am ce va face....

Offline

 



#2 2009-06-11 01:42:51

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: nu chiar despre sex

complicat bibi.. banuiesc ca prietenul tau nu stie nimic de "aventura" cu "misteriosul"..ciudat om, oricum.. dar banuiesc ca nu te afecteaza ca nu te-a mai cautat, ci e chiar bine acum daca tot te-ai impacat cu iubitul tau.
acum problema e alta.. tu de ce te temi? cum sa te comporti acolo sau ca se afla de ce a fost intre voi?

Offline

 

#3 2009-06-11 01:46:36

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: nu chiar despre sex

in primul rand razbunarea e arma prostului....in al doilea rand nu stiu ce fel de pers esti tu de te poti culca cu oricine iti iese in cale.....credeai ca daca faci sex cu unul iubitul tau afla? clar nu avea cum sa afle...deci daca tot zici ca nu ti-a placut cu ala pt ce ai mai facut-o?
mie toata povestea asta imi lasa un gust amar....puteai sa rezumi totul nu sa incepi sa iti faci descrierea....ca nu intereseaza pe nimeni cum arata careva
si solutia probabil o vei gasi singura asa cum ai gasit-o si la restul "problemelor" tale....
vezi poate ii impaci pe amandoi in noaptea aia ca sa fie totul perfect

Ultima oara a fost editat de andrulina (2009-06-11 01:49:52)

Offline

 

#4 2009-06-11 01:47:56

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: nu chiar despre sex

offtopic tare andra lol stiu ca e serioasa treaba, dar m-a amuzat ce transanta ai fost lol eu am citit povestea ca o telenovela

Offline

 

#5 2009-06-11 01:54:50

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: nu chiar despre sex

pai da nu ca asa e...dupa ce ca ea o cauta cu lumanarea acum nu mai stie cum s-o dea ca sa fie bine....lasa ca daca nu va fi actualul sau nenea cu care te-ai culcat poate va pica vreun fotbalist sau vreun cocalar ceva....
ce probleme au si unii te doare mintea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-06-11 01:56:15

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: nu chiar despre sex

rotfl
ai fost tare cu replica

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2009-06-11 01:57:39)

Offline

 

#7 2009-06-11 02:32:01

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: nu chiar despre sex

parca am vazut inca un episod din gossip smile
de sfaturi nu-s in stare la ora asta. poate maine..


hjarta

Offline

 

#8 2009-06-11 03:04:08

bibi22
New member
Inregistrat: 2009-06-10
Mesaje: 14

Re: nu chiar despre sex

andrulina eu desi sunt noua am citit regulametul forumului, tu se pare ca nu. cum era aia cu "nu punem etichete"???  tillfreds
ar fi cazul sa recunosc ca am omis cateva chestii... nu stiu exact de ce dar imi este f greu sa recunosc faptul ca il iubesc pe iubitul meu. poate fiindca ma tem ca reciproca nu este valabila(si ma refer strict la intensitatea sentimentului, caci de existenta lui nu am nici o urma de indoiala).... nu sunt o persoana buna,si nici nu am pretentia sa fiu asa. am defecte.... am omis sa spun si ca motivul principal pt care il tin intr-o sicana continua pe iubi si pt care ne tot despartim si impacam este faptul ca mi-a spus ca este capabil sa ma iubeasca si sa traiasca o viata langa mine, este capabil sa-mi faca copi si sa nu ma insele niciodata, nici macar cu gandul, dar ca niciodata nu se va casatori caci nu crede in institutia casatoriei. are o trauma legata de asta, parintii sai au trait alaturi doar de dragul lui si indirect i-au aruncat in carca vina asta. s-au facut nefericiti pe ei si pe el. au divortat abia cand el avea 16 ani si doar fiindca el i-a implorat sa faca asta. ei credeau ca el nici nu banuia problemele dintre ei. eu vreau totusi sa ma casatoresc, dar numai cu el. nu i-am marturisit asta caci nu stiu.... ma tem ca mi-ar spulbera definitiv sperantele. eu il iubesc din prima clipa in care l-am vazut, acum 2 ani si 3 luni la admiterea de la fac. nu sunt o curva. el a fost singurul meu barbat. inainte sa-l cunosc credeam ca e ceva in neregula cu mine de nu ma atrage ideea de apropriere fizica fata de cineva. saruturile erau un chin. cu el in schimb imi doream mereu mai mult. ma face f fericita. nu stiu de ce am asa o chestie legata de casatorie.... poate din nesiguranta sau poate fiindca sunt la varsta la care toti cei din jurul meu se casatoresc(foste colege de liceu, prietene, colegi de facultate)... poate sunt imatura, capricioasa, rasfatata.... mai mult ca sigur e si asta.
referitor la acel barbat nu ma afecteaza faptul ca nu m-a cautat, desi m-ar interesa o explicatie plauzibila. stiu ca am procedat gresit. totusi eu nu consider ca am facut sex cu el, nu a fost chiar un contact sexual complet, dar ma tem ca ii va spune lui iubi, iar el nu stiu daca ar putea trece peste asta. e destul de orgolios cu chestia asta. se umfla in pene de numa'-numa' cu faptul ca a fost primul si singurul. nu-si pune problema ca eu in timpul in care noi eram certati sa fi experimentat si altceva. si simplul fapt de al il vedea pe respectivul tip imi va crea mie o stare proasta. inca imi e scarba de felul in care m-am cacat pe sufletul si increderea lui iubi. si nici nu stiu ce are in cap el.... daca i-ar spune, daca i-ar arata poza cu noi din apartamentul lui.....
ar fi bine ca asta sa fie o telenovela, macar alea au un final fericit.
noapte buna fetelor! eu raman cu pacatul meu sad
LE

credeai ca daca faci sex cu unul iubitul tau afla? clar nu avea cum sa afle...

daca fac sex cu un cunoscut al sau, credeam ca afla. in mintea mea naiva deja ma vedeam logodita cu tipul asta, cu data fixa pt nunta, iar at iubi venea si ma rapea si ma cerea de nevasta. si at chiar ca se lasa cu happy ending.

deci daca tot zici ca nu ti-a placut cu ala pt ce ai mai facut-o?

nu avea cum sa ma ceara de nevasta si sa-l fac gelos pe iubi, daca nu ma culcam cu el. probabil si aceasta absenta nejustificata a lui are legatura cu faptul ca am refuzat sa-i fac sex oral si nici restul nu a avut un final fericit pt el...  de placut nu mi-a placut, a fost cea mai ingrozitoare experienta din viata mea. nu puteam decat sa ma gandesc la cat de bine era cu iubi. la corpul superb al lui iubi, la felul in care ma ia, la miscarile lui in mine, la modul sincron in care il urmeaza corpul meu, la chipul perfect al lui iubi, la faptul ca niciodata nu mi-am dorit ca iubi sa termine mai repede, sau sa fug repede la baie, cu riscul sa fiu catalogata drept "nespalata" dar uneori imi place sa dorm mirosind a el, la faptul ca nici in 1000 de ani nu mi-ar fi fost scarba de iubi, si la faptul ca ador sa stau in genunchi in fata lui si sa-l sarut peste tot, initial el chiar mi-a interzis sa-i fac asta, caci nu vroia sa ma jigneasca .... cu siguranta ca am facut o mare prostie.....

Ultima oara a fost editat de bibi22 (2009-06-11 03:20:22)

Offline

 

#9 2009-06-11 09:03:12

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: nu chiar despre sex

offtopic  Povestea ta e pe bune?  wow


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#10 2009-06-11 09:36:49

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: nu chiar despre sex

Chiar nu va inteleg,fata evident a facut o prostie si stie asta,de ce trb sa o mai "indreptam" si noi?!Sigur o ajuta enorm daca ii facem noi procese de intentie si o trimitem sa-si gaseasca un cocalar.Felicitari,chiar va stiam fete ingaduitoare si intelegatoare,nu cu aparatul de pus etichete si taiat capete in mana....

Bibi,uite,sfatul meu ar fi sa nu te duci la petrecere.
Inventeaza ceva,ca pleci din tara,ca te duci la mama,ca te duci la o prietena bolnava in alt oras,orice.In felul asta,tipului cu care nu te-ai culcat nu o sa i se ridice orgoliul cand o sa te vada cu fostul/actualul si nu o sa-i arate poza.Sa speram...
Oricum,daca as fi in locul tau,nu m-as duce sub nicio forma.Ai grija ce faci.

Offline

 

#11 2009-06-11 09:55:35

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: nu chiar despre sex

divya a scris:

cam atat....
em totusi o intrebare..trecem peste faptul ca ti'ai inselat prietenul...nu te mustra constiinta?!poti sa dormi noaptea stiind ca ai inselat atata incredere si ca de acum inainte nu va mai fi la fel?intrebari ar fi mai multe,cred ca ai prins ideea(te intreb deoarece ma pun in situatia ta neutral )

Eu am inteles ca era despartita de prietenul cand cand she did that stuff ... nu ?
Si nu ca as fi de acord cu ce a facut, dar no, cata vreme era single ...


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#12 2009-06-11 10:43:50

alexia76
New member
Inregistrat: 2009-04-05
Mesaje: 58

Re: nu chiar despre sex

Parerea mea e ca oricum relatia cu iubi tau e pierduta si ai acceptat asta in momentul in care ti-ai cautat un altul cu care sa te culci pentru a-i face in necaz. Oricum nu ai sentimente nici fata de unul, nici fata de celalalt asa ca fa bine si renunta la amandoi, altfel odata si odata vor renunta ei la tine si atunci te vei simti tu umilita. Cauta-ti pe altul si incearca sa nu-i mai pui coarne daca vrei sa fie al tau.


A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery

Offline

 

#13 2009-06-11 10:49:49

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: nu chiar despre sex

andrulina a scris:

in primul rand razbunarea e arma prostului....in al doilea rand nu stiu ce fel de pers esti tu de te poti culca cu oricine iti iese in cale.....credeai ca daca faci sex cu unul iubitul tau afla? clar nu avea cum sa afle...deci daca tot zici ca nu ti-a placut cu ala pt ce ai mai facut-o?
mie toata povestea asta imi lasa un gust amar....puteai sa rezumi totul nu sa incepi sa iti faci descrierea....ca nu intereseaza pe nimeni cum arata careva
si solutia probabil o vei gasi singura asa cum ai gasit-o si la restul "problemelor" tale....
vezi poate ii impaci pe amandoi in noaptea aia ca sa fie totul perfect

andru,chiar ea a zis ca e copilaroasa,rasfatata si ca are prea mult timp liber pe mana... persoanele copilaroase si rasfatate se lauda tot timpul cu cate ceva,si avand atata timp liber,era normal sa ne scrie noua un roman pe forum,in care sa descrie cat de frumoasa e ea...  cat despre persoana cu problema... nu te numesti curva atunci cand te-ai f***t cu nu stiu cati barbati,ci cand o faci din motive aberante,sau,in cazul tau,puerile... sincer,eu sper sa nu gasesti scuza si sa te duci la petrecere. eventual ca tipul ala sa-i arate prietenului tau poza,si bietu' om sa stie ce naiba are acasa... nu vreau sa fiu rautacioasa,dar in cazul tau chiar nu am cum s-o spun la modul frumos.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-06-11 10:50:58)

Offline

 

#14 2009-06-11 11:13:59

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: nu chiar despre sex

Fetelor, bibi a intrat aici sa isi descarce sufletul si sa ceara un sfat. Nu sa fie judecata. Va rog sa incetati cu etichetele si cu judecatul. Regulamentul e mai mult decat clar in privinta asta.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#15 2009-06-11 11:14:20

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: nu chiar despre sex

andrulina a scris:

pai da nu ca asa e...dupa ce ca ea o cauta cu lumanarea acum nu mai stie cum s-o dea ca sa fie bine....lasa ca daca nu va fi actualul sau nenea cu care te-ai culcat poate va pica vreun fotbalist sau vreun cocalar ceva....
ce probleme au si unii te doare mintea

andrulina te rog frumos...daca nu iti covine ce a scris poti pur si simplu sa ignori topicul si sa treci mai departe...bibi a intrat aici cerand sfaturi nu ca sa fie "sapunita"...asa ca daca nu ai nimic constructiv de exprimat la acest topic te rog sa nu mai continui cu, comentarii de genul acestuia...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#16 2009-06-11 11:18:37

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: nu chiar despre sex

de acord,sa primeasca sfaturi. nu era nevoie sa descrie ce sexoasa e ea si ce i-a facut ala. totul putea sa fie rezumat cam asa:  "am fost cu un tip,ne-am certat,eu m-am culcat cu altul doar ca sa ma razbun,acu' m-am impacat cu fostul si vrea sa merg cu el la o petrecere unde va fi si ala cu care m-am culcat. cum scap?" mie mi-a luat 2 randuri,nu o pagina. imi pastrez opinia despre ea,dar nu o critic..n-are decat sa fie cat de rasfatata si curva vrea,oricine poate,nu e grija mea. dar ma deranjaza ca am pierdut 10 minute din timpul meu pe asa ceva...

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-06-11 11:19:35)

Offline

 

#17 2009-06-11 11:23:47

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: nu chiar despre sex

ShineOfBlood de data asta te avertizez ... Cred ca postul meu de mai sus a fost ignorat. Daca nu aveti altceva de comantat la acest topic va rog sa va abtineti. Este un forum public ... fiecare este liber sa scrie ceea ce vrea atata timp cat are un limbaj adecvat. Si bibi, chiar daca a avut un post foarte lung, a vorbit politicos. Deci ... abtineti-va.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#18 2009-06-11 11:24:16

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: nu chiar despre sex

bibi eu zic sa faci tot posibilul sa nu mergi la acea petrecere, cred ca ar fi mai bine sa eviti o confruntare dintre prietenul tau si tipul ala...daca tot te-ai impacat cu prietenul tau si esti fericita cu el, mai bine sa nu afle de aventura ta cu acel barbat smile


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#19 2009-06-11 11:41:16

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: nu chiar despre sex

Ideea este alta, hai sa zicem ca ar putea evita intalnirea de data asta, dar pe mai departe cum o sa fie? Se eschiveaza de fiecare data?
Daca ar fi fost vb de un necunoscut atunci problema se punea altfel. Intalniri de acest fel presupun ca vor mai fi pe viitor si tipul acela ii poate arata prietenului ei in orice moment poza.
Nici nu stiu ce sa zic, cum ar fi mai bine. Ca si asa e nasol, sa stea cu frica mereu ca daca prietenul ei va afla.
E complicata treaba, poate de pe urma acestei intamplari o sa traga niste invataminte pt viitor, asta indiferent cum se va termina povestea.

Succes si numai bine iti doresc, bibi!


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.