homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As vrea din tot sufletul sa ma ierte.-2


#20 2009-06-17 22:39:16

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

de acord, sioux, insa arata-mi tu omul care a facut numai lucruri bune  smile  eu am invatat sa nu mai astept de la altii sa faca numai ce e bine atat timp cat nici eu nu sunt in stare sa nu gresesc, ca fac altfel de greseli- sau lucruri pe care altii le vad ca fiind greseli dar pentru care eu am avut un rationament care mi s-a parut bun la acel moment - este cu totul altceva, dar toti gresim si din cauza asta eu cred ca nu e cazul sa judecam, sa fim duri. de multe ori un sfat prietenesc poate indrepta, o dojana nu!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 



#21 2009-06-17 22:46:04

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Cred ca ar trebui mutat topicul la diverse.

Referitor la subiect...intr-o relatie nu e niciodata un singur vinovat, nu e cazul, angelslove, sa te invinovatesti pentru tot. Gandeste-te bine de ce v-ati despartit voi initial, de ce ai simtit ca ai nevoie de altul, poate chiar ai nevoie de altcineva sau poate dupa 4 ani e cazul sa petreci ceva timp doar cu tine.
Astept si eu sa ne spui de ce v0ati despartit prima oara.

Offline

 

#22 2009-06-18 00:47:52

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

wow nu ma asteptam la atatea raspunsuri. multumesc mult!

deci sa va explic cum sta treaba :

de cand l-am cunoscut m-a luat cu interdictii, nu fa aia , nu sta pe net , nu vorbi cu prietenele ca te influenteaza negativ, nu iesi in oras , nu nu nu etc. M-a tinut inchisa intr-o colivie practic. Iar eu m-am supus pentru ca am considerat ca asa e bine. A fost primul meu prieten.

Ne-am certat de sute de ori, din motive idioate ,stupide, mereu imi facea tot felul de faze , mai stateam si eu pe net ca omu, mai aveam de facut un referat pt scoala, el poc se supara si isi inchidea telefonu si nu mai vorbea cu mine cateva zile la rand. M-a innebunit din pct asta de vedere. Acum 4 luni tot asa s-a intamplat. S-a suparat pe mine din nu stiu ce motiv idiot, si-a inchis telefonul si eu am zis GATA, am decis ca asta este, eu nu-l mai caut, ca nu mai vreau sa mai aud de el si ca vreau sa il uit. Dupa cateva zile ma cauta, iar eu ii spun clar ca nu mai vreau sa fim impreuna, ca trebuie sa isi faca si el un viitor, ca nu mai are rost. Ma suna noaptea sa imi spuna ca se drogheaza, ca viata lui fara mine nu mai are sens, ca ia la bataie oamenii pe strada fara motiv, (cred ca le cam inflorea dar ma rog asta e partea a 2a.), si eu cand am auzit asa ceva (l-am crezut) m-am dus la el sa incerc sa il calmez. Mi-a spus din nou ca nu poate sa traiasca fara mine si eu i-am zis ca nu e adevarat, ca doar are impresia. Din pct meu de vedere eram despartiti,i-am zis sus si tare ca nu mai vreau sa fim impreuna! Acum imi reproseaza ca nu eram despartiti, ca eram impreuna cand am purtat discutia asta.

Eu intre timp am cunoscut pe altul, cu care m-am intalnit, dar prostia mea a fost ca nu m-am intalnit cu el intr-un loc public, pentru ca ma simteam aiurea ,ma gandeam ca poate ne vede el sau vreun prieten de-al nostru si nu voiam inca sa afle, mi-era teama sa nu isi faca vreun rau. Asa ca m-am dus la el acasa. Nu s-a intamplat nimic prima zi, (asta era pe 8 februarie) , apoi incepe el sa ma sune iar sa imi spuna ce prostii a mai facut, ca s=a drogat, eu iar m-am panicat pentru ca inca il mai iubeam (si stiu ca m-am intalnit cu ala pentru ca voiam sa il uit) si m-am dus la el acasa sa incerc sa il calmez. A fost o prostie pentru ca el a inteles altceva. In fine, cu ala m-am mai vazut peste 3 zile, tot la el acasa, apoi a 4a zi , era chiar inainte de ziua indragostitilor, m-am dus sa ma intalnesc iar cu el si "s-a intamplat". De ziua indragostitilor ma suna EL, sa imi zica ca vrea sa ne intalnim, sa ma duc la el sa imi dea un cadou, in fine m-am dus si iar a inceput sa imi zica tot felul de chestii, ma intreba daca am cuynoscut pe altu si eu ii ziceam ca nu, dar ca nu mai vreau sa fim impreuna. A doua zi am fost la un chef si noaptea la 12 m-am intalnit cu celalalt iar el m-a urmarit si m-a prins. De aici a inceput totul.

Cum am zis, prima reactie a fost ca e vina lui, ca numai el e vinovat ca nu a stiut sa ma tina langa el, ca a fost exagerat, ca ma vrea inapoi, ca de ce am fost cu ala, sa ne impacam. Eu mi-am dat seama atunci ca m-am comportat prosteste si ca omu ala chiar ma iubeste si ca o sa se schimbe si i-am zis celuilalt ca nu mai vreau sa mai vorbim ca m-am intors la fostul prieten. E adevarat, in primele 2 saptamani se purta cu mien exemplar, imi facea toate poftele, imi lua o gramada de cadouri, statea non stop cu mine, insa dupa astea 2 sapt s-a schimbat si a inceput cu reprosurile, ca l-am inselat, ca sunt o curva,etc

Am reusit sa il calmez si parea ca va trece peste, s-au dus 3 luni, a fost totul relativ ok, nu mai vorbea despre asta, insa ma controla mereu (l-am inteles ,avea de ce, stateam pe net numai cand eram cu el,nu ieseam cu nimeni, in rest stateam in pat si citeam), iar acum vreo 1 sapt iar a inceput cu reprosuri, ca el nu mai suporta ,ca  nu poate sa ma ierte etc. Si acum 3 zile mi-a zis ca s-a saturat, ca nu vrea o curva langa el, a tipat la mine de fata cu ai lui, ne-am facut de cacao in fata parintilor, si m-a dat afara din casa.

Stiu ca am gresit, dar eu chiar ma saturasem atunci de tot ,de toate fazele pe care mi le facea, de atatea interdictii, de controale,, cearta aia de atunci pusese capac la tot. Pana m-a prins cu ala si mi-am dat seama ca nu trebuia sa fac asa ceva. Am crezut ca o sa pot sa trec mai usor. Nu eram eu cand am facut asa ceva, stiu ca o fata calumea nu ar fi facut niciodata asa ceva, chiar m-am comportat ca o curva si la asta ma refeream cand am zis ca sunt ultima femeie din univers.

(recitind ce am scris parca si mie mi se face scarba)

Offline

 

#23 2009-06-18 00:55:11

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Doamne....
ideal era sa nu se ajunga aici... tu trebuia sa te impui cand ai vazut ce iti face si ce tampenii are in cap dar asta e acum....la cate ti`a facut el...ce se presupune ca i`ai facut tu ...ai fost mic copil...
Sa mearga sa te trateze iar tu sa stai departe de el... presupun ca acum chiar nu te mai gandesti sa te impaci cu el no matter what hmm

 

#24 2009-06-18 00:58:41

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Asta e faza, ca acum simt iar ca mor daca nu ne impacam , ma gandesc ca poate e doar o ambitie, nu sunt sigura de ceea ce simt, stiu doar ca inca il mai iubesc pentru ca a fost o persoana speciala , cu bune si cu rele, a fost si este un om bun... si stiu ca tine la mine, si ma simt fffff vinovata pt ce am facut ! grater  grater  grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-06-18 01:04:00

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

neutral
eu zic sa mai recitesti de 71019019110 ori ce ai scris mai sus neutral
zici bine...a fost ...
si nu trbs a te simti vinovata... nu ai dc....asta era si scopu lui sa te faca pe tine sa te simti ultimu om de pe pamant ca sa pozeze el in victima... o persoana care are sentimente sincere nu face asa ceva...nu se razbuna...nu satnajeaza .... nu jigneste etc...
daca pana acum nu a mers relatia voastra crezi ca acum dupa cate s`au intamplat o sa mearga ? nu o sa mearga...o sa fie din ce in ce mai rau...

 

#26 2009-06-18 01:09:34

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

daca tu te consideri curva pentru ca te-ai culcat cu altul dupa ce IN SFARSIT te hotarasesi sa scapi de un om care facea ce vroia din tine.......yikesyikesyikes
vrei din tot sufletul sa te ierte??? yikes eu in locul tau as vrea din tot sufletul sa nu-l mai vad vreodata in fata ochilor, dar ma rog...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#27 2009-06-18 01:13:41

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

dea_di a scris:

daca tu te consideri curva pentru ca te-ai culcat cu altul dupa ce IN SFARSIT te hotarasesi sa scapi de un om care facea ce vroia din tine.......yikesyikesyikes
vrei din tot sufletul sa te ierte??? yikes eu in locul tau as vrea din tot sufletul sa nu-l mai vad vreodata in fata ochilor, dar ma rog...

Mereu m-am gandt ca e mai bine sa fac ce zice el pentru ca am crezut in el si am simtit ca tine la mine cu adevarat. Imi voia binele.... nu? Drept urmare mi s-a parut normal sa nu ii incalc cuvantul si sa fac EXACT ceea ce spune el...

Offline

 

#28 2009-06-18 01:14:05

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Baga-ti mintile in cap si lasa-l sa-si vada de treaba lui. Desi n-o sa fiu niciodata e acord cu felul in care ai procedat tu o sa tin si eu cu tine in problema asta. Daca el e asa cum spui tu ca e, nu e un om langa care sa stai. Vezi-ti de drum !


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#29 2009-06-18 01:18:48

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

sioux a scris:

Baga-ti mintile in cap si lasa-l sa-si vada de treaba lui. Desi n-o sa fiu niciodata e acord cu felul in care ai procedat tu o sa tin si eu cu tine in problema asta. Daca el e asa cum spui tu ca e, nu e un om langa care sa stai. Vezi-ti de drum !

sioux, da, chiar asa este, chiar asa mi-a facut mereu, am avut la un moment dat spion pe calculator sa vada el tot ce fac. e posibil sa il fi reinstalat si acum sa fie activ si sincer nu stiu cum sa-l dezinstalez...

Offline

 

#30 2009-06-18 01:19:47

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

angelslove a scris:

dea_di a scris:

daca tu te consideri curva pentru ca te-ai culcat cu altul dupa ce IN SFARSIT te hotarasesi sa scapi de un om care facea ce vroia din tine.......yikesyikesyikes
vrei din tot sufletul sa te ierte??? yikes eu in locul tau as vrea din tot sufletul sa nu-l mai vad vreodata in fata ochilor, dar ma rog...

Mereu m-am gandt ca e mai bine sa fac ce zice el pentru ca am crezut in el si am simtit ca tine la mine cu adevarat. Imi voia binele.... nu? Drept urmare mi s-a parut normal sa nu ii incalc cuvantul si sa fac EXACT ceea ce spune el...

Isi vroia binele lui
Cand vrei binele cuiva nu esti dictator...tocmai ii dai libertatea necesara de a alege ce vrea persoana respectiva...nu ce vrei u , respectiv el.
Nici parintii tai nu au voie sa`ti comande EXACT ce sa faci dapoi un iubit  roll
Daca n`ai realizat pana acum omu are problemute destul de mari ...nush daca e persoana potrivita cu care sa`ti intemeieezi o familie de exemplu.. totu era okey daca nu te deranaja ca iti comanda dar se pare ca in sfarsit ai inceput si tu sa realizezi ca nu e tocmai okey sa se comporte asa`... de asta ai si reactionat in consecinta`
nush ce sa mai zic... in fond e alegerea ta, fiecare cum isi asterne asa doarme...
totusi cati ani ai ?

 

#31 2009-06-18 01:21:37

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

am 19 ani, sunt mica stiu...

Offline

 

#32 2009-06-18 01:24:20

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

cum sa-ti instaleze ma spion pe calculator????? signof10
tu chiar nu realizezi ca este total anormal si chiar periculos???


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#33 2009-06-18 01:25:02

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

ai fi mica la 15 ani dar la 19 ani esti majora...nu mai esti mica

 

#34 2009-06-18 01:26:52

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

dea_di a scris:

cum sa-ti instaleze ma spion pe calculator????? signof10
tu chiar nu realizezi ca este total anormal si chiar periculos???

paranoia e in floare din pacate  roll pe langa accesele lui de furie  signof10

 

#35 2009-06-18 01:31:53

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

......mica pentru a face ceea ce am facut..chiar m-am comportat prosteste si mi-am jurat ca nu o sa se mai intample asta niciodata. sa fac asa ceva cu un tip dupa ce il cunosteam de 5 zile...

El ,normal, nu ma crede. Ma punea sa ii dau bipuri de pe fix sa vada ca sunt acasa, dar pana la urma s-a saturat si de asta, si zicea ca sunt cu altu la mine acasa!! ii dadeam bip si de pe tel lui mami. si tot felul de faze dastea.. si totusi imi e greu fara el..m-am obisnuit cu el langa mine.

Offline

 

#36 2009-06-18 01:36:35

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

e greu , nu zice nimeni ca e ushor dar in timp o sa treaca...asta daca iti doresti cu adevarat... depinde numai de tine daca vrei sa traiesti linistita si sa ai intr`o zi un iubit care sa te respecte cu adevarat sau vrei sa te intorci `napoi in colivie si sa tot suferi...

 

#37 2009-06-18 01:39:08

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

cum pot sterge un keylogger din calculator?

Offline

 

#38 2009-06-18 01:57:54

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

nimeni? nimic? sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.